Wirex VISA kártya + Curve kártya

Indította Sparks, január 10, 2019, 01:12:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 5 Vendégek van a témában

Sparks

#60
Ma reggel jött az email, hogy a crypto.com már forintot is kezel. Elvileg lehet vásárolni forintért kriptodevizát. Én kipróbáltam, nekem a Curve kártyám van beállítva, mint bankkártya, de elutasította a Curve folyamatosan a forintos vásárlási kísérleteimet (végig próbálgattam 3-4 kártyával, de mindenhol kiírta, hogy próbáljak másikat).

Megpróbálom még ma alá rakni a CIB netes kártyámat, meglátom arról mit csinál.
Minden esetre beállítottam HUF-ra a payment currency-t, így forintban ír mindent (kivéve a kártyán található összeget, mivel a crypto kártya EUR alapú).
Amúgy múlt hónapban is kimaxoltam az Aldiban a 10% visszatérítést - havi 50 USD összegig lehet ilyet játszani, egyelőre szeptember 30-ig, de ugye ez is már egy második, hosszabbított etap volt, koronavírusra hivatkozva, így esélyes, hogy marad ismét 3 hónapig.

Szerk.: a CIB internetes VISA kártyával csont nélkül ment a dolog. Vásároltam 0.005 BTC-t, fizettem érte 15.589,- HUF-ot. Ez kb. az ennek a pillanatnak megfelelő árfolyam, CEX most 15.508,- forintot ír ennyi BTC-re, ez ~0,5% különbség.

Elmondható, hogy bitcoin vásárlásra ideális megoldás ez a kártya, mivel jelenleg nincs semmi egyéb díj (3,5% lenne eredetileg, de az most fel van függesztve, nem tudom megmondani meddig).

Sparks

Megosztok némi tapasztalatot az elmúlt hetekből:
Crypto.com (MCO) kártya: az elmúlt 2 hónapban sikerült kimaxolni a 10%-os Aldiban kapható visszatérítést (nem tudom lesz-e folytatás, bízom benne, hogy igen, előzőlegírtam erről bővebben), így a havi 50 dollár összegyűlt belőle, illetve több is, mivel minden más vásárlásra jár a 3% is az én szintemnél. Netflix és Spotify is azonnal visszatérül - bár itt közvetlen használom a crypto.com kártyát, mert nem 100%, hogy Curve-ön keresztül is van visszafizetés.
Felvették a forintot is a portfóliójukba, így beállíthattam forintra az alap pénznememet. Ennek eredménye, hogy vehetek forintért bitcoint meg még egy rakás egyéb coint is nagyon korrekt árfolyamon (VISA hivatalos napi árfolyama, Revolutnál pár tized százalékkal gyengébb általában) és, ha forintért veszem, akkor forintban is vonja le a kártyámról. A forintos vásárlás a Curve-ön keresztül nem működött, így közvetlen a netes CIB kártyámmal próbáltam.
Az összegyűjtött CRO-val most jobb híján azt a megoldást választottam, hogy átváltottam BTC-re és kiutaltam magamnak (0.0004 fee nem olyan vészes a kiutalásért, de érdemes azért összegyűjteni).

Wirex: szintén felvették a forintot a használható pénznemek közé. Mivel van MCO kártyám, így azt használom most mindenre (is), de itt is azt látom, hogy a VISA hivatalos napi árfolyamán váltanak éppen úgy, mint a crypto.com-nál, ami nagyon barátságos. Itt is bevezettek százalékos visszatérítős rendszert, de nem nagyon foglalkoztam még vele (itt WXT tokent kéne vásárolni és tartani, hogy magasabb százalékok jöjjenek vissza). Ezt most leginkább arra használom - ritkán - hogy Waves-t küldök rá, átváltom euróra és áttolom az MCO kártyámra.
Rendeltem egy Binance kártyát is, mivel ingyen volt  - azt hiszem, de még nem küldték (már akkora kártyagyűjteményem van, hogy römizni lehetne lassan), majd meglátom, fogom-e használni. Az MCO mellett jelenleg nem nagyon rúg labdába semmi, bízom benne, hogy megmaradnak és nem lesznek egy újabb kihaló kártyás társaság...

Til

Idézetet írta: Sparks Dátum szeptember 25, 2020, 12:59:17 DÉLUTÁN
Megosztok némi tapasztalatot az elmúlt hetekből:
Crypto.com (MCO) kártya: az elmúlt 2 hónapban sikerült kimaxolni a 10%-os Aldiban kapható visszatérítést (nem tudom lesz-e folytatás, bízom benne, hogy igen, előzőlegírtam erről bővebben), így a havi 50 dollár összegyűlt belőle, illetve több is, mivel minden más vásárlásra jár a 3% is az én szintemnél. Netflix és Spotify is azonnal visszatérül - bár itt közvetlen használom a crypto.com kártyát, mert nem 100%, hogy Curve-ön keresztül is van visszafizetés.
Felvették a forintot is a portfóliójukba, így beállíthattam forintra az alap pénznememet. Ennek eredménye, hogy vehetek forintért bitcoint meg még egy rakás egyéb coint is nagyon korrekt árfolyamon (VISA hivatalos napi árfolyama, Revolutnál pár tized százalékkal gyengébb általában) és, ha forintért veszem, akkor forintban is vonja le a kártyámról. A forintos vásárlás a Curve-ön keresztül nem működött, így közvetlen a netes CIB kártyámmal próbáltam.
Az összegyűjtött CRO-val most jobb híján azt a megoldást választottam, hogy átváltottam BTC-re és kiutaltam magamnak (0.0004 fee nem olyan vészes a kiutalásért, de érdemes azért összegyűjteni).

Wirex: szintén felvették a forintot a használható pénznemek közé. Mivel van MCO kártyám, így azt használom most mindenre (is), de itt is azt látom, hogy a VISA hivatalos napi árfolyamán váltanak éppen úgy, mint a crypto.com-nál, ami nagyon barátságos. Itt is bevezettek százalékos visszatérítős rendszert, de nem nagyon foglalkoztam még vele (itt WXT tokent kéne vásárolni és tartani, hogy magasabb százalékok jöjjenek vissza). Ezt most leginkább arra használom - ritkán - hogy Waves-t küldök rá, átváltom euróra és áttolom az MCO kártyámra.
Rendeltem egy Binance kártyát is, mivel ingyen volt  - azt hiszem, de még nem küldték (már akkora kártyagyűjteményem van, hogy römizni lehetne lassan), majd meglátom, fogom-e használni. Az MCO mellett jelenleg nem nagyon rúg labdába semmi, bízom benne, hogy megmaradnak és nem lesznek egy újabb kihaló kártyás társaság...
A Revolut és Coinbase párossal mi a baj?
C:\> del c:\command.com

Sparks

Idézetet írta: Til Dátum szeptember 25, 2020, 01:11:55 DÉLUTÁN
A Revolut és Coinbase párossal mi a baj?

Semmi, használom a Revolutot is, Coinbase kártyám nincs, de mivel most 10%-ot kaptam a kajás vásárlások után, így az futott leginkább. De most, hogy írod, lehet rendelek egy Coinbase kártyát is :D