Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

AMD VEGA

Indította Tiba, június 14, 2017, 03:14:51 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

Franky2Ster

Nálam a vega 56 43,5Mh ETH alatt. De tudna az 44Mh-el is menni.  :o

hoppus

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 21, 2017, 07:07:26 DÉLUTÁN
Nálam a vega 56 43,5Mh ETH alatt. De tudna az 44Mh-el is menni.  :o


mennyiért vetted a kártyát?


Franky2Ster

Attól függ melyiket hol vettem mert több darab is van. 144 000Ft volt a legolcsóbb azt Angliából vettem.De vettem itthon is több darabot 150 000Ft-ért.

AnCrypto

Vannak már valamilyen információk a custom Vega kártyákról? Én egy Sapphire Nitro+ szériás RX Vega 56-ot szeretnék venni.
Crypto Currency Miner & Trader.

kasima

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 21, 2017, 07:07:26 DÉLUTÁN
Nálam a vega 56 43,5Mh ETH alatt. De tudna az 44Mh-el is menni.  :o

Mennyit eszik a falból így egy kártya??

ingyenfrag

Idézetet írta: kasima Dátum október 23, 2017, 07:01:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 21, 2017, 07:07:26 DÉLUTÁN
Nálam a vega 56 43,5Mh ETH alatt. De tudna az 44Mh-el is menni.  :o

Mennyit eszik a falból így egy kártya??

160-190W körül attól függően, hogy mennyire tudod levenni a GPU feszt. Van ami elfut 0.8V alatt is, viszont nekem van olyan ami 0.87 alatt nem hajlandó menni.
mod.: 80 plus gold táp
Vega rig építést, konfigolást, tanácsadást vállalok XMR-re, ETH-ra. Biosmod, registry mod, feszültség és fogyasztás optimalizálás. XMR ~ 1950h/s @ ~150-160W, ETH 43.5MH/s @ 150-180W (adott kártyától függően). Pest megyében akár házhoz is megyek. Privátban keress ha érdekel.

ZsanETtH

Idézetet írta: kasima Dátum október 23, 2017, 07:01:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 21, 2017, 07:07:26 DÉLUTÁN
Nálam a vega 56 43,5Mh ETH alatt. De tudna az 44Mh-el is menni.  :o

Mennyit eszik a falból így egy kártya??

Nekem így jött ki az ETH: Ethash: 86 Mh/s - 650W/ két kártya a falból.

Még komolyabb undervolting előtti értékek ezek, meg az új driver előtti.
Olvastam cikket ami szerint perpill MH/W értékben megelőzheti a 1070-eseket.

Mivel az elméleti max teljesítménye a Vega kártyának 60,5MH/s lehet, ezért én ezzel a kártyával csak akkor állok át ETH-ra ha a többit már nem éri meg túrni.

kasima

Idézetet írta: ZsanETtH Dátum október 23, 2017, 08:27:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kasima Dátum október 23, 2017, 07:01:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 21, 2017, 07:07:26 DÉLUTÁN
Nálam a vega 56 43,5Mh ETH alatt. De tudna az 44Mh-el is menni.  :o

Mennyit eszik a falból így egy kártya??

Nekem így jött ki az ETH: Ethash: 86 Mh/s - 650W/ két kártya a falból.

Még komolyabb undervolting előtti értékek ezek, meg az új driver előtti.
Olvastam cikket ami szerint perpill MH/W értékben megelőzheti a 1070-eseket.

Mivel az elméleti max teljesítménye a Vega kártyának 60,5MH/s lehet, ezért én ezzel a kártyával csak akkor állok át ETH-ra ha a többit már nem éri meg túrni.

Köszöm válaszod Zsani de sztem ez a fogyasztás irgalmatlan rossz 300 wattot megzabáltatni / kártya..  600watt  86MH/s ért.
Mér nem veszed lejjebb a feszt? Semeddig se tart beírni a bat fájlba...

Van egy kártya ami közel ~60MH/s el szedi az ETH-t és alulfeszelve  ~200 wattot eszik. r9 295x2  2 kártya egy panelon.

kasima

Idézetet írta: ingyenfrag Dátum október 23, 2017, 08:15:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kasima Dátum október 23, 2017, 07:01:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 21, 2017, 07:07:26 DÉLUTÁN
Nálam a vega 56 43,5Mh ETH alatt. De tudna az 44Mh-el is menni.  :o

Mennyit eszik a falból így egy kártya??

160-190W körül attól függően, hogy mennyire tudod levenni a GPU feszt. Van ami elfut 0.8V alatt is, viszont nekem van olyan ami 0.87 alatt nem hajlandó menni.
mod.: 80 plus gold táp

Ez kibaszott jó !

LsL

Sziasztok,

megjott a vega 64-m, elkezdtem a tesztelest eth--ban..

https://kephost.com/image/Byyr
a beallitasok:
https://kephost.com/image/ByyL

driver : 17.10.2

most ezt igy hagyom egy napig, aztan lehet huzok meg rajta, vagy  megnezem a blockchain drivert...

Franky2Ster

Ja nem sokat állítottál rajta.Gondolom a fogyasztás nem a legjobb.
Állítsd be így:

State 6: 952
State 7: 1002

Voltage Control Manual: 900mV state 6-7
HBM: 1100 és ott  is 900mV
Speed RPM: 800-3500
Temperature: Target 55
Power limit: 0

LsL

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 28, 2017, 08:09:29 DÉLELŐTT
Ja nem sokat állítottál rajta.Gondolom a fogyasztás nem a legjobb.
Állítsd be így:

State 6: 952
State 7: 1002

Voltage Control Manual: 900mV state 6-7
HBM: 1100 és ott  is 900mV
Speed RPM: 800-3500
Temperature: Target 55
Power limit: 0

koszi szepen, mindenkepp kiprobalom...

(az igazsag az , hogy mivel par napos a kartya, fokozatosan huzom, es figyelem, hogy viselkedik, ha valami gebasz van, igy rogton tudom mit kell visszahuzni...)

de egy tampontnak mindenkepp tokeletes, hogy nagyjabol meddig mehetek, es mit valtoztathatok...


Franky2Ster

De ha ettől is tovább akarsz menni akkor blockchain driver, OverdriveNTool és registry módosítás. 8)

LsL

#133
haaat, mar letoltottem a blockchain drivert, de kijott a wolfenstein 2.. ugyhogy blockchain driver teszt elhalasztva... ;)

(Ezt a Vegat az asztalimba vettem amit jatekra, miegymasra is hasznalok... )
overdriveNtool-t megnezem, registry-be meg egyelore nem piszkalok... idovel talan...elottte utanaolvasgatok

szerk: kiprobaltam ezeket a beallitasokat, amiket ajanlottal... 43,5 Mh/s 130w a gpu z szeriint///nagyjabol ugyanaz amit elotte mertem... Talan 150 watt volt ha jol emlekszem , 43,6 Mh/s-el...szoval igen, ha hinni lehet a gpu z-nek akkor kevesebbet fogyaszt igy... rendeltem fogyasztasmerot, azzal mar remelem pontosabb adatot kapok...

AnCrypto

Esetleg csinálna-e valaki tesztet Vega 56-al alap értékekkel esetleg OC-vel XMR (Cryptonight) algóval...Kíváncsi vagyok mennyit csinál egy RX 470-hez képest.
Crypto Currency Miner & Trader.

Franky2Ster

Dobj egy PM-et ingyenfrag-nak ő biztos választ tud adni neked.Csak lehet épp el van havazva és nem nézi a fórumot.

ZsanETtH

Gyári Vega kártyát tennék be zárt dobozba.  Milyen CFM értékű ventillátor tudja ellátni megfelelő mennyiségű levegővel? 4200RPM körül a kártya saját venti már olyan mint egy hajszárító, hangban hőben és levegőmennyiségben is... Hogy lehet összehozni a pluszban rátett venti és a kifújt közötti egyensúlyt?

duck

#137
Zsan, a szükséges CFM több változó paramétertől függ.
Először a legfontosabb, hogy hány wattot kell elvezetni. Másodszor, hogy a betáplált levegő hány fokos lesz (itt nyilván egy 'nyári' maximumra érdemes méretezni). Harmadszor, hogy kifújt levegőnek hány fokosat akarsz. Ezt ugye úgy tudod megállapítani pl., hogy megméred a kártyád a kívánt egyéb paraméterek mellett és bemeneti levegőhőmérsékletnél hány fokos levegőt fúj ki.
A két levegőhőmérséklet különbségből, a levegő fajhőjéből és az elvezetni kívánt wattból kiszámolható a szükséges légszállítás.

Én azt tudom mondani, hogy 4db 14cm-es Arctic venti (egyenként 125m3/h légszállítású) nyáron is kellőképpen le tudott hűteni 1-1.1KW-os riget a környezeti levegőnél pár fokkal hűvösebb betáplálással (és árnyékos helyről szívott külső levegővel), ezért én 500m3/h / 1KW-al számolok.

Persze nyáron a max közelében mennek a ventik. Ha az a baj hogy hangos, azt csak a bemeneti levegő hőmérsékletének csökkentésével tudod lejjebb vinni... de ez ugye nyáron adott, hacsak nem klímázol, ami nagyon nem éri meg.

joee

Sziasztok! Én most tervezek nagyba belefektetni úgy kb 65 darab kártyáról lenne szó. Amit néztem az a Sapphire RX vega 56. Erről valakinek van valami információja milyen a hűtése, hogy bírja a kártya? Olvastam hogy, a 44 mh/s sikerül vele elérni. Valakinek sikerült itt a fórumon? Előre köszönöm a válaszotokat.

ZsanETtH

Szia. Én javasoltam, hogy olvasd el a fórum megfelelő rovatát, ami valóban ez. Azt viszont nehéz megértenem, hogy ha 50+ kártyába akarsz befektetni (ami több mint 8millió HUF), akkor miért nincs időd/türelmed úgy tíz perc alatt végigolvasni 10-15 hozzászólást.
Érdemben pedig a kérdéseidre a válaszok:
- jó, gyári (van vizes és léghűtés is), custom még nem jelent meg,
- jól,
- igen.