Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

AMD VEGA

Indította Tiba, június 14, 2017, 03:14:51 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Zorg33

Vega 56:
XMR 2000h/s és kb 180W/kártya. (jelenlegi BC driverrel max 4 kártya megy egy gépben teljes sebességen XMR-t bányászva)
BC driver + reg hack + OverdriveNTool


De van erről részletes topic a bitcointalkon.

AnCrypto

Idézetet írta: Zorg33 Dátum november 03, 2017, 02:16:15 DÉLUTÁN
Vega 56:
XMR 2000h/s és kb 180W/kártya. (jelenlegi BC driverrel max 4 kártya megy egy gépben teljes sebességen XMR-t bányászva)
BC driver + reg hack + OverdriveNTool


De van erről részletes topic a bitcointalkon.


Igen impozáns az a 2000 H/s egy darab kártyától. Jó lenne szerezni legalább 1 Vega 56-ot.
Crypto Currency Miner & Trader.

Franky2Ster

Idézetet írta: Zorg33 Dátum november 03, 2017, 02:16:15 DÉLUTÁN
Vega 56:
XMR 2000h/s és kb 180W/kártya. (jelenlegi BC driverrel max 4 kártya megy egy gépben teljes sebességen XMR-t bányászva)
BC driver + reg hack + OverdriveNTool


De van erről részletes topic a bitcointalkon.

Hogy hogy csak max. 4 kártya?

Zorg33

Közben már publikáltak megoldást, amivel akárhány kártya tud egyszerre menni teljes sebességen.


Kiderült, hogy a korábbi tapasztalatokkal ellentétben semmi köze az egésznek a HBCC-hez.
Az a probléma gyökere, hogy az AMD Blockchain driver egy rakás szar. 4 kártya felett bebootolás után utólagosan kell resetelni a drivert az összes kártyán és akkor fog rendesen menni.


Ma kipróblátam és megy 6 kártyával is, 11600 h/s XMR és csak 1050W körül.




reloopbenny

Zorg resetelés alatt mit értessz eszközkezelő letilt/felold?

LsL

Sziasztok,
azt szeretnem kerdezni: tudjatok e miert van az hogy a hbcc-beallitasnal felhuzom acsuszkat max-ra, engedelyezem, ujraindit es beallitja erre az ertekre,
egyszerubb keppel, mert lehet hulyen fogalmaztam: https://kephost.com/image/E0kj

szoval a lenyeg: nem engedi maxra allitani a hbcc-t a csuszkan... ill engedi, de visszaall... vagy ez az ertek lenne a max? 11915Mb?  nektek mennyi?

Franky2Ster


LsL

sapphire vega64,

17.10.2 driver... most megnezem blockchain driverrel mit mutat...

Franky2Ster

Blockchain driver+registry mód+OverdriveNTool 43,9Mh/s  8)

LsL

na felraktam a blockchain drivert,
ezt a progit probalomk monerora:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2256917.0

elmeletileg 2050 H/s

nekem most hirtelen:(meg finonhangolas lesz, csak kivancsi voltammit mutat)

https://kephost.com/image/E06L

(a hashdrop amikor buziztama kepernyot, vegarol megya monitor)


mogyikrisz

Idézetet írta: LsL Dátum november 09, 2017, 06:17:09 DÉLUTÁN
na felraktam a blockchain drivert,
ezt a progit probalomk monerora:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2256917.0

elmeletileg 2050 H/s

nekem most hirtelen:(meg finonhangolas lesz, csak kivancsi voltammit mutat)

https://kephost.com/image/E06L

(a hashdrop amikor buziztama kepernyot, vegarol megya monitor)

Szia!

Sikerült neked? Megy a 2000 körüli H/S? Mennyit fogyaszt úgy a Kártya?

LsL

380-390 watt kozott a fogyasztas falbol (teljes rendszer monitorral, 3 vinyo etc), ha nem banyaszik akkor 150-160 w... innen konnyu a matek... ;)

a beallitasok, amit hasznalok jelenleg : https://kephost.com/image/E0Nu

allitolag lehuzhato, 160-180 w-ig, en pill. itt tartok, probalok meg olvasgatni, ha valami ujat tudok bovitem.. barmi tipp trukk , praktika : megkoszonom...
nolvastam v, ill neztem videot alulfesz-elesrol, haat, lehet az a kovetkezo lepes..

https://www.youtube.com/watch?v=8Uq3Om2MXOE

AnCrypto

Sziasztok. Szeretném lecserélni az RX 470 8GB karimat egy Vega 56-ra. Esetleg bárki bárhol olvasott már valamit a custom kártyákról? Én egy Sapphire Nitro+ változatot szeretnék nagyon. Nem tudom ezeknek a ref kártyáknak milyen a hűtés hangja. Hiszen általános PC-be tenném amit használok munkára, játékra is.
Crypto Currency Miner & Trader.

joee

Üdv. Érdeklődnék, hogy most a vega 56 és 64 között bányászati szempontból milyen különbségek vannak? Ether,monero? Mert feljebb olvastam, hogy Zorg33 írta, hogy 2000h/s bír Monero bányászttal a vega 56  aztán később LsL: 2050 h/s vega 64-el. Meg ethereumba is a vega 64 az 44-45 Mh/s-t bír. A vega 56 meg 40-43 Mh/s körül. Árban azért nagyobb a különbség. Most akkor jobban megéri megvenni a vega 56-ot?

LsL

ha visszaolvasol par oldalt, Zsaneth-nek van egy nagyon jo kis reszletes posztja a temaval kapcsolatban... az altalam posztolt 2050 H/s  erteknek van egy szepseghibaja, b*szott sok az aramfogyasztas azzal az ertekkel, nem igazan eri meg...

fogysztas csokkentessel, az 1850-1900 azmi realis, es nem fizeted ki a hasznot villanyszamlara...

kasima

#155
Vega56/64bios

Na megjöt nekem is a vega 56 felnyomtam a 64 biosát rá .
Addig jutottam h claymoreval indítottam el mer nem volt időm foglalkozni az xmr stak amdvel mivel van még 4db rx 560 a rigbe ezért nem tudom még egyenlőre a helyes configot rá... amíg melózom is had menjen a bánya :) claymorral elég csekély teljesítménye 1150-1200h/s és olyan 140watt körül fogyaszt és nem pörög mint az állat a ventije engem egyáltalán nem idegesít..
Gpuclock 1380 hbcc 1050  ha a gpu clockot feljebb rakom mondjuk 1600ra kevesebb lesz a fogyasztás 40 wattal ami azért jelentős de pár perc és kifagy a gép ezt mondjuk nem értem miért... ha haza értem nyúzós éjszaka vár rám :D
Ja a gépben 6gb ram van és 23gb a virtual memory mer még vennem kell egy nagyobb ssdt csak egy kis 60gb van benn.

UP 2017.11.10.
Claymoreval mennek a kis 4 rx 560-ak 405h/s /db mozdulatlanul össz 1620h/s 230w volt a full rendszer géppel együtt. 
(Amúgy eladóak mind a 4x Asus Rog Strix OC rx 560 ha esetleg valakinek kellenének-> 150e egybe +ajándék crosair VS450 Tápegység mindenre van garancia)

Cast-Xmr-Vega 56/ (64 biossal) 1350h/s 140 watt(ennyi jött hozzá az rx 560-ak mellé szóval ez a fogyi ultra pontos!)  ez a max hashrate és valószínűleg a ram lesz a bibi kevés neki és ezért nem megy feljebb.
Vagy nem tudom CPU-nak mennyi köze van hozzá? Mer az csak egy 2 magos van benne.

HBCC MEMORY SEGMENT: Itt nincs csúszka csak be vagy kikapcsolni tudom és 10774MB en ál mint a cövek...

De így se rossz meglepően csendes amúgy... 70-74 fokon elmuzsikál... ventik 1600Rmp "csendes"

Nyilván ha  a hasratet feltudom nyomni majd 1800 fölé biztos más lesz a helyzet de akkor kirakom az ablak párkányra poén xD .

Még ismerkedésben vagyok a kártyával de már ez alatt az egy nap alatt majdnem kiismertem :D 
Bár van rajta két kis kapcsoló ezeket még nem nagyon vizsgáltam... egyikhez semmi nincs írva ez az oldalán van a másikhoz ami a hátulján RED ON  BLUE OFF ez valami bekapcsoló vagy franc tudja nem is nagyon érdekelt majd lesz időm utána nézek..
Azt kell mondjam megvagyok vele elégedve és tetszik!  ::) ::)  :)  8)

UP 2017.11.11.

Ma még szórakoztam vele aztán már megvárom a 8gb ramot meg a nagyobb ssd-t.

1380h/s re beállt és nem is nagyon mozdul a kártya 60-65 fokos kellemes! :)
A HBM 71 fokos. 
Min fanspeed 1500 + automata 1800rpm en pörög most!

Fogyasztás 140w ennyi jött rá a rx 560 as rigre ...

Azt hozzá teszem ha megállítom a vegát az rx 560k ra rá kell nézzek hogy működnek e azért van "szélzaj" különbség" a két kártya hűtése között..  :D :D

Még vegákat akarok még még még! :D


UP  2017.11.12.

Criptonight Vega56/64bios

Továbbra se hagyott nyugodni h nem tudom feltornázni  1800h/s ig  legalább nem vártam meg a nagyobb SSD-t bele raktam a régi 500 as wincsimet hát had ne mondjam h mennyire lassú egy wincsi az ssd után de végig szenvedtem vele azt a  pár órát eredménytelenül...

Mivel a virtual memoryára gondoltam h az a kevés de nyitottam neki 80gb  semmi változás pipa is voltam h elment vele 4 óra...

Na akkor gyors kutakodás után ma itt helyben találtam egy rugalmas emberkét vettem még 4gb ramot a gépbe mer csak 6gb volt benne...  haza jöttem gyors dugtam is bele 8GB és láss csodát eredményesen.

1380h/s ről 1600h/s ra emelkedett és a fogyasztás nem nőtt!!! :)

Eddig a HBCC Memory mellett nem volt csúszka most adott neki a fix ki be kapcsolható 10774MB ről  most állíthatóan csúszkával 11792MB re emelkedett

Szóval arra jutottam hogy rakok bele 16GB minimum és had szóljon meglesz az a 2000h/s!
Meg veszek egy minimum I5 procit  is sztem mer kevésnek érzem ezt a G3220-at...

45% venti mellett 2400-2500RPM 55fokos a gpu mag a HBM meg 60 fokos!

Alváshoz leveszem 1800RPMre ott kb 65 fokos lesz a kari a hbm meg 70fokos!

Tökéletes!

Pedig már elvoltam teljesen keseredve ma újra energiát adott! :) I Love Vega 56

Mini UP a mai nap folyamán és nagy öröm és boldogság ;D ;D ;D

Elfelejtettem emelni a gpu clockot 1100 on futott 1600h/s

Most emeltem 1380cclock  ha feljebb emelem kifagyok pedig bírnia kéne az 1470 is az a boost óra jele...  905re van alulfeszelve.
Mondjuk ha leállítom a programot a wattman így is vinnyog szval ezt még finom hangoljuk...

Na most vissza térve a lényegre:

CClock= 1380 mhz
Memory=1100 mhz   és láss csodát stabil 1870-1900h/s  130-140 watt Ha elindítom a 3x rx 560 at teljes rendszer 210 wattot eszik ingadozik lefele mikor ráindítom a Vegát 340 watt lesz az egész  full rendszer tehát Vega 56 + 3x rx 560. Tökéletes!

Most még rakok bele több mint 8GB ramot hogy a HBCC csúszkát feljebb tudjam emelni a jelenlegi 11792MB fölé.
És sztem úgy meglesz simán a 2000h/s 140 wattal ami brutál jó!

És még mindig tartja a 61 fokot a GPU  a HBM 66 fokos Csoda ez a kártya :D

ZsanETtH

#156
Egy kis összefoglaló a tapasztalataimról a most már működő Vega rig elkészülte után.
Az információk többsége innen származik, egy része már frissítve van.

Win10-et 64bit-est használok, 4G RAM, 45G lapozó file 4 Vega kártyához.

Még a win és a kártyák abajgatása előtt a bios-t kell rendesen beállítani.

A BIOS
- frissítsd a BIOS-t a legfrissebb verzióra!
- a pci-e slotok sebessége átállítva 1x-es módra (GEN1) (több helyen láttam és nekem is működött GEN2-re állítva is)
- 4G fölötti kódolás beállítása (ezzel engedélyezed a háromnál több kártyát)
- vegyél ki minden fölösleges perifériát amit nem használsz (pl: HD Audio)
opcionális: onboard VGA legyen az alapértelmezett kijelző (ennek HDMI portjára érdemes a HDMI dummy plug-ot tenni)

Windows állítgatása (a lista valószínűleg nem teljes már csak az egyéni kívánalmak miatt sem)
- Virtuális RAM létrehozása (nálam kártyánként kb 12G van)
- UAC (felhasználói fiókok felügyelete) lehúzása,
- automatikus bejelentkezés pl így:

VIDEO,


- ha nem az iGPU-t használod, ellenőrzöd a Crimson-ban, hogy a crossfire legyen kikapcsolva
- külön tűzfal felrakása (kicsit macerásabb az elején beállítgatni, de a plusz biztonság megéri)
- "távvezérlő" program , Tiemviewer, Ultraviewer vagy Chrome Desktop felrakása, configolása, ahol lehet a 2FA bekapcsolása (és használata!)
- miután mindent amit akartál lefrissítettél, kikapcsolod a win automata frissítését. Erre több módszer is létezik, itt lehet válogatni.

Kártyák reseteléséhez: (a forrás)
- devcon.exe letöltése  INNEN, a CAB file-ból kihámozod azt a file-t amit így hívnak: filbad6e2cce5ebc45a401e19c613d0a28f. Átnevezed devcon.exe-re és meg is van, nem kell a fejlesztői csomagot telepíteni.
- csinálsz egy bat file-t (asztalra jobb katt, új szöveges file, szerkeszted, majd utána átnevezed), beleteszed ezt:

cd %~dp0
timeout /t 5
devcon.exe disable "PCI\VEN_1002&DEV_687F"
timeout /t 5
devcon.exe enable "PCI\VEN_1002&DEV_687F"

A .bat file és az exe egy könyvtárban legyen az egyszerűség kedvéért. Majd asztalra kiteszel egy hivatkozást rá amit a későbbiekben ADMIN-ként futtatsz.

Ezzel a metódussal érhető el, hogy a rignek elég 4G RAM, nem kell vacakolni a HBCC-vel sem, be se kell kapcsolni.
Viszont minden újraindításnál le kell futtatni.

- Win-re felrakod a blockchain drivert.
- Ha valami gond adódik a driverrel, aránytalanul kicsi a hash vagy konkrétan erre hivatkozik a bányász progi, akkor a Display Driver Uninstaller-el (DDU)-val leszeded safe módban és újra felteszed a BC drivert.

- Vega56-nál esélyes a 64-es vga biosra flash-elés, itt van megmutogatva, hogyan.

VIDEO.


(pár szóval: GPU-Z, AtiFlash és a 64-es azonos gyártói bios letölt, GPU-Z -vel lemented adott kártya bios-át. Utána Flash progi indít, 64-es bios file kiválaszt, "Program" gombra nyomsz, amikor kész van újraindít. Érdemes egyszerre 1 kártyát flash-elni)
- A "powerplay"-nek nevezett fesz. és frekvencia beállítására itt van egy komolyabb leírás.  Én ezen video első és második részének megnézése után kezdtem neki.

VIDEO


A powerplay arra való, hogy amit nem tudsz állítani programmal értékeket azt ezzel lehet belőni. Ha az utolsó fázisok értékei nem tetszenek vagy túl magasak a fesz. értékek, esetleg kifagy/becsíkoz/fekete lesz a a VGA, akkor érdemes előbb feljebb tenni pl 800-asról 900-as tartományra a fesz. értékeket, a mem frekvenciát pedig 1100-ról visszább venni 1050-ig.  Itt feltétlen figyelj arra, hogy a mem. feszültsége legyen az alacsonyabb MINDIG, különben fagyások lesznek.

Az érték módosítására javaslom az OverDriveNTool progit. Az adott kártyákhoz való megfelelő értékek kisakkozása sok idő, türelem. Ha megvan, profile-ba érdemes elmenteni. 

Hőmérséklet:
Finomhangolásnál érdemes megnézni, hogy a maghőmérséklettől mennyivel tér el a mem (HBCC) értéke. Nálam ez +6 - +8 fok szokott lenni. Így nem kell külön méregetni, a bányász progiból elég pontosan tudni fogod.
Ami határérték szokott lenni az a core +68 celsius fok.  Tehát ennél LEJJEBB kell venni.
Ventiket 1200-4200-as értékre beállítva önszabályozó módon tartja a beállított értéket elég pontosan.

Ha mindez megvan, akkor egy CryptoNight algóra kb ilyesmit kell kapnod:
[21:11:42] Share Accepted -> +1
[21:11:42] Shares: 310 Accepted, 0 Errors | Hash Rate Avg: 7838.4 H/s | Avg Search Time: 16.7 sec
[21:11:45] GPU0 | 64°C | Fan 2100 RPM | 1954.6 H/s
[21:11:45] GPU1 | 64°C | Fan 1926 RPM | 1953.7 H/s
[21:11:45] GPU2 | 64°C | Fan 2063 RPM | 1973.0 H/s
[21:11:45] GPU3 | 59°C | Fan 1976 RPM | 1973.0 H/s

(a negyedik kártya nálam instabil volt sokáig, jobban hűtöm és feljebb kellett tenni a fesz-t is 870-890-re. A többi 800mV-on megvan)
Mindezt falból mért üzem közbeni 710W fogyasztással.

Ha bármi kérdés felmerül akkor ezt a hozzászólásomat fogom kiegészíteni.

Váljék hasznotokra!

Turcy086

Köszönjük szépen!!!

kasima

#158
Kicsit összeszedettebb mint az enyém bár én úgy írtam ahogy jöttek a dolgok meg a mellényúlások.

Engem a fogyasztás érdekel amúgy és
ha én ennyire alulfeszelem akkor az én 140 wattom 1930h/s mellett még lejjebb megy és akkor mégis csak érdemes a hbcc vel foglalkozni nem hülyeség az.  Haza értem munkából neki is esek. Ez a resetelés dolog érdekel belőle a legjobban (többit már átvizsgáltam én is) hogy mi történik akkor ha reset meg hbcc együttes erővel nyomja :D

Minden esetre szép munka!

Ui: mondtam h írd meg mindenből tanul az ember! ;) :)

ZsanETtH

Négy kártyáig lehet a HBCC-vel szöszmötölni. Utána nem fog működni. Ez a jelenlegi felállás. Ráadásul így automatikusan újraindítani nem is igazán tudom hogyan fogod, míg egy bat file-t minden újraindításnál lefuttathatsz automatikusan, utána foglalkozni sem kell vele.
Én rutinból állítottam be ekkorának, nem teszteltem kisebb beállítással.