Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Minden ami kriptó fórum ötletek-javaslatok

Indította Laca012, április 13, 2017, 04:51:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

drizzt_do_urden

en vicceltem a torlessel ha nem ertette volna mindenki :)) engem csak az idegesit hogy tenyleg nem veszi senki a faradtsagot es legalabb olvasgasson egy kicsit hanem egybol uj topic es kerdes! ez ami zavaro. vagy hogy eppenseggel ket sorral meg van valaszolva a kerdese de nem kepes felgorgetni hanem egybol kerdez. mi se - akik esetleg egy kicsivel jartassabbak vagyunk - igy szullettunk ezzel a tudassal. en is napokat ehetket bujtam a forumokot es tanultam mindent lassacskan. de nem kerdeztem halomra marhasagokat hanem ha volt valami akkor ggole es addig kerestem mig megkaptam arra a valaszt. most nem azt mondom mindenki ezt kell csinalja mert az sok ido es nem mindenkinek van ideje mindenre de azert legalabb a topic neveket elolvashatna es ha olyant lat ami erdekli akkor abba olvasson bele ne egybol kerdes kerdes kerdes.

Laca012

"Ahogy olvasgatom a kommenteket, elég sokan egyébként is csak azért vannak itt, mert kb. haversrác mondta a suliban, hogy bekapcsolod a gépet, azt' dől a lé, anyuék meg úgyis fizetik a villanyszámlát."

Igen, sajnos valahol én is ezt érzem...

És nem is sajnàlom tőlük,de van egy határ vagyis jó lenne ha lenne, mert Robi szerint elfér, szerintem meg egy pont után akinek tele lesz a hócipője az megunja és nem osztja meg az értékes információkat többé, hanem továbbáll.
Viszont lehet simán csinálni kellene egy "kezdők és nagykereskedők kíméljenek" topicot.. Ahonnan a "nálad merre forognak a ventilátorok" (de jót röhögtem amikor olvastam) tipusú kérdések csípőből törölve lennének. Vagy tényleg limitálva lenne ki szólhat hozzá..
Gondolok pl. Arra, hogy min.2 hónapja regisztrált. Mert ha nem kérdezhet azonnal akkor van 2 vàlasztása:vár amíg kérdezhet, vagy ha sürgős akkor olvas...

jzsolt

Az nagy segítség lehetne a kezdőknek, ha lenne egy táblázat, amiben fel vannak sorolva a leggyakrabban bányászott fémek. Minden fémhez meg lenne adva, hogy milyen programmal bányászható, és az adott program honnan szedhető le. a következő oszlop azt mutatná, hogy az adott fém túrása után kapott jutalmat hova lehet továbbítani és adott esetben milyen programot kell hozzá letölteni és honnan. a következő oszlop, hogy a váltószámlán/walletben mit lehet tovább csinálni a fémmel, és az utolsó oszlop pedig a végállomást mutatná, ahol röviden le lenne írva, hogy mit lehet. Képen a példa

Én ezt tök szívesen megcsinálnám, de qrván nem ismerek 2 hét tapasztalattal minden dolgot ami ehhez kéne :D                                                                                                                                 

Uhura

#43
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 22, 2017, 09:39:23 DÉLUTÁN
Az nagy segítség lehetne a kezdőknek, ha lenne egy táblázat, amiben fel vannak sorolva a leggyakrabban bányászott fémek. Minden fémhez meg lenne adva, hogy milyen programmal bányászható, és az adott program honnan szedhető le. a következő oszlop azt mutatná, hogy az adott fém túrása után kapott jutalmat hova lehet továbbítani és adott esetben milyen programot kell hozzá letölteni és honnan. a következő oszlop, hogy a váltószámlán/walletben mit lehet tovább csinálni a fémmel, és az utolsó oszlop pedig a végállomást mutatná, ahol röviden le lenne írva, hogy mit lehet. Képen a példa

Én ezt tök szívesen megcsinálnám, de qrván nem ismerek 2 hét tapasztalattal minden dolgot ami ehhez kéne :D                                                                                                                               

De akkor már nem ártana hozzá pár adatott is megadni : pl: calyamore esetén: - dcri , -ethi értéket , hogy kb. mi lenne a kanonikus felhasználási érték, mert vannak nagyon vadak is: pl: 10-20 dcri meg 36-os ethi érték , persze mindezt az adott  bányász progi verziójához. Ehhez akkor nem ártana egy kb. elfogadható watttool adat sor sem. Meg akkor egy teljes beállítási lista.

A kérdés az, hogy ki kell-e szolgálni ennyire az embereket - mert segítene az kétségtelen - de lehet le is szoktatná őket a gondolkodásról. :(

De lehet inkább más oldalról közelíteném meg az egészet, a watttool beállítása, a dcri és ethi értékek beállítása , stb.- mind be lehetne állítani egy jól megírt scripter programmal. Mindenki aki részt vesz a fejlesztésben berakja amije van aztán a program a szisztematikus próbálgatás alatt - monjduk 1 kártya 30 perc - egy walletre bányászna, ez lenne a díj az ingyenes scripter programért. A wallet tartalmát meg megosztanánk a fejlesztők és információ adók között. :)

Ez a full services megoldás mindent megol helyetted , poloniex regtől az anyám vas karikájáig , kapsz egy kész rendszert :)

jzsolt

Idézetet írta: Uhura Dátum április 23, 2017, 11:11:38 DÉLELŐTT
- de lehet le is szoktatná őket a gondolkodásról. :(

Neked úgy tűnik, mintha gondolkodna az újak nagy része legalább? Ami nincs, arról nem lehet leszoktatni :D Így legalább 3 felesleges kérdéstől megkímélnek minket...

Laca012

Idézetet írta: Uhura Dátum április 23, 2017, 11:11:38 DÉLELŐTT
"ez lenne a díj az ingyenes scripter programért. "

Már ne hari, de néha nálad is elgurul a cavinton...

Meg ha ilyen részletekbe belemegyünk akkor név,cím, anyja neve, szemszíne... stb..

Ne vicceljetek már...  :'(

Laca012

Idézetet írta: dekboy Dátum április 23, 2017, 01:03:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 23, 2017, 12:31:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 23, 2017, 11:11:38 DÉLELŐTT
"ez lenne a díj az ingyenes scripter programért. "

Már ne hari, de néha nálad is elgurul a cavinton...

Meg ha ilyen részletekbe belemegyünk akkor név,cím, anyja neve, szemszíne... stb..

Ne vicceljetek már...  :'(

Uhura is csak filózik,hogy lehetne a legegyszerűbben megoldani a dolgokat... :)
Szerintem se kell agyonbonyolítani...

Gondolom, hogy filózik, csak egy jelentős különbsèg, hogy azt akarjuk-e megoldani, hogy olvassanak, vagy baromira meg akarunk dolgozni azért, hogy kiszolgáljuk őket és kinya...
Szóval remélem értitek.
Az információ ott van, elérhető bárkinek aki veszi a fáradságot és elolvassa.
Aki nem veszi a fàradtsàgot az meg szerintem fizessen Zorg-nak, vagy bàrki másnak akinek van ideje és hajlandó megcsinálni nekik..
A szemetet ne vigyem le nekik a konténerbe???

Uhura

Laca: persze én nem azt mondom, hogy mi dolgozzunk másokért és rakjuk le az alapokat ők meg bevonulnak Rómába. Ezért írtam, hogy csinálunk egy diagnosztikai beállító progit , letölti elindítja ingyé van ... csak a program amíg működik - érsd beállítja a megfelelő értékeket - addig úgy mint a claymore nekünk vagy bármilyen önsegélyező szervezetnek termel. Ez csak döntés kérdése.

Ez a B. verzió, az A. a közösségi egymás segítés amint dekboy is ír , aki lusta .. fizet mások olvasnak. :)

Vegánnak is igaza van ez egy lépcsőzetes fejlődés , az öregeknek nem kell megválaszolni mindent , majd a feltörekvők jönnek ... és így épül fel rétegről rétegre az egész.. lehet nm is kéne beavatkozni a változást a tömeges bányászat megjelenése okozza . Olyan mint Clondiek , először családias aztán már tömeges a dolog. .. majd jönnek évekkel később a kisértet fórumok :) mert mindenre kész rendszer lesz, megveszed mid a fritözt, bedugod és ő mindent intéz. Most még a pionirok korát éljük , Vegán, Fagyi Zoli , mások meg utána mi aztán jönnek újak , meg még újabbak..

somogyi betyár



Az mit takar?
Nem, nem látom...  :o

Csak ezek vannak:
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

somogyi betyár

Idézetet írta: dekboy Dátum április 27, 2017, 04:06:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 27, 2017, 04:01:13 DÉLUTÁN


Az mit takar?
Nem, nem látom...  :o

Csak ezek vannak:
Még egy kicsit feljebb...de már csak 1-el! :) A kényes témák alfórumba került át....Látnod kell...

Ahhh...itt már megvan.
Kikészülök... :D
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Szacsa

Sziasztok.

Egy kis felvilágosítás, mióta megnéztem az első videómat ezzel kapcsolatban azóta a három hét alatt kb közel 100 videót néztem meg kb volt amelyiket többször is, a fórumot folyamatosan olvasom, napi szinten amikor csak tudom úgy hogy napi 16-18 órát még dolgozom is. Néha már a családom tagjai azt mondják hogy le se feküdjek mert nincs értelme. Ez mellett megpróbálom értelmezni a látottakat és olvasatokat. De hozzá teszem nekem nagyon sok új dolog van, programozás, állítgatás , de akkor is neki fogok állni, ha leszakad az ég. De sajnos azt észre vettem hogy Fagyi Zoli videója részletesebb és jobban látható és értelmezhető mint Vegán videói. Amit tudok azt mindig is magam oldottam meg ha nem kaptam segítséget, mondván abból tanul az ember.  Viszont ami nagy hátrány az angol tudás ( Tudom Gogleeeeeeeee a barátom. :)  ) A fiataloknak az a baja hogy türelmetlenek és azonnal kell a válasz, az  őregek meg türelmetlenek mert az agyukra meg a sok kérdés. Én ezt mind meg is értem és át is érzem a helyzetet. De azt ne felejtsétek el hogy az öregek kevesen lesznek mindig is viszont ahogy telik az idő a kezdők száma meg fog többszöröződni , ami magával hozza a többszöri kérdések felrakását és az egyre nehezebb át láthatóságát.  Ami még most kezelhető egyszerűen, de ahogy telik az idő szerte ágazó lesz amikor már át láthatatlan lesz. Még egyszerű viszonylag ki csomózni mert sok az ismételt hozzá szólás. De abba gondolj bele ha több száz oldal lesz kinek lesz kedve mindent el olvasni és át nézni. Ezzel csak magatokat kímélitek meg a felesleges kérdésektől, ha most rendbe hozzátok a fórumot. 
Tudom hogy senkinek sincs végtelen ideje. De így exponálisan nagyobb lesz a probléma pár  hónap vagy év múlva. Ez a ti döntésetek.

kidface

Mostanaban talan lesz egy kis idom, szoval neki allhatok par alap tema letrehozasahoz, amik iranyt mutatnak hol is kezd, mire figyelj oda, stb.

Az algoritmusok-rol, a banyaszas alapjairol nem szeretnek temat nyitni! Egyreszt ehhez nincs kedvem :) Masreszt azt hiszem ezt mindenki keresse meg, jarjon utana maga!
Persze ha van jelentkezo aki megirna a szaraz elmeletet, az szoljon! :)
Persze dióhéjban leirnam miert is kapod a "penzt" :)

A lenyeg a hardware es a beallitasok lennenek.

Ezek zart temak lennenek, nem lehet hozzaszolni, csak admin-ok tudjak szerkeszteni majd. Privatban v. itt lehetne jelezni, ha valami gond, hozzaszolas, javaslat van valamelyikkel kapcsolatban.


somogyi betyár

Idézetet írta: kidface Dátum április 28, 2017, 03:39:28 DÉLUTÁN
Mostanaban talan lesz egy kis idom, szoval neki allhatok par alap tema letrehozasahoz, amik iranyt mutatnak hol is kezd, mire figyelj oda, stb.

Az algoritmusok-rol, a banyaszas alapjairol nem szeretnek temat nyitni! Egyreszt ehhez nincs kedvem :) Masreszt azt hiszem ezt mindenki keresse meg, jarjon utana maga!
Persze ha van jelentkezo aki megirna a szaraz elmeletet, az szoljon! :)
Persze dióhéjban leirnam miert is kapod a "penzt" :)

A lenyeg a hardware es a beallitasok lennenek.

Ezek zart temak lennenek, nem lehet hozzaszolni, csak admin-ok tudjak szerkeszteni majd. Privatban v. itt lehetne jelezni, ha valami gond, hozzaszolas, javaslat van valamelyikkel kapcsolatban.

Én meghívlak egy körre, ha megcsinálod ;)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Székely Vegán

Idézetet írta: kidface Dátum április 28, 2017, 03:39:28 DÉLUTÁN
Mostanaban talan lesz egy kis idom, szoval neki allhatok par alap tema letrehozasahoz, amik iranyt mutatnak hol is kezd, mire figyelj oda, stb.

Az algoritmusok-rol, a banyaszas alapjairol nem szeretnek temat nyitni! Egyreszt ehhez nincs kedvem :) Masreszt azt hiszem ezt mindenki keresse meg, jarjon utana maga!
Persze ha van jelentkezo aki megirna a szaraz elmeletet, az szoljon! :)
Persze dióhéjban leirnam miert is kapod a "penzt" :)

A lenyeg a hardware es a beallitasok lennenek.

Ezek zart temak lennenek, nem lehet hozzaszolni, csak admin-ok tudjak szerkeszteni majd. Privatban v. itt lehetne jelezni, ha valami gond, hozzaszolas, javaslat van valamelyikkel kapcsolatban.

Nagyszerű!
Nyithatunk ennek egy FAQ/Útmutatók alfórumot.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

kidface

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum április 28, 2017, 06:37:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 28, 2017, 03:39:28 DÉLUTÁN
Mostanaban talan lesz egy kis idom, szoval neki allhatok par alap tema letrehozasahoz, amik iranyt mutatnak hol is kezd, mire figyelj oda, stb.

Az algoritmusok-rol, a banyaszas alapjairol nem szeretnek temat nyitni! Egyreszt ehhez nincs kedvem :) Masreszt azt hiszem ezt mindenki keresse meg, jarjon utana maga!
Persze ha van jelentkezo aki megirna a szaraz elmeletet, az szoljon! :)
Persze dióhéjban leirnam miert is kapod a "penzt" :)

A lenyeg a hardware es a beallitasok lennenek.

Ezek zart temak lennenek, nem lehet hozzaszolni, csak admin-ok tudjak szerkeszteni majd. Privatban v. itt lehetne jelezni, ha valami gond, hozzaszolas, javaslat van valamelyikkel kapcsolatban.

Nagyszerű!
Nyithatunk ennek egy FAQ/Útmutatók alfórumot.
Az lesz

Laca012

Biztos sokan hálásak lesznek érte és nagy respect hogy bevállalod.
De....
"Privátban addig is várom a kérdéseket a kezdoktol!"  :o
Szerintem  vagy nagyon merész vagy, vagy szimplán  mazochista... Már bocsi..  :D

somogyi betyár

Idézetet írta: kidface Dátum április 28, 2017, 07:16:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum április 28, 2017, 06:37:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 28, 2017, 03:39:28 DÉLUTÁN
Mostanaban talan lesz egy kis idom, szoval neki allhatok par alap tema letrehozasahoz, amik iranyt mutatnak hol is kezd, mire figyelj oda, stb.

Az algoritmusok-rol, a banyaszas alapjairol nem szeretnek temat nyitni! Egyreszt ehhez nincs kedvem :) Masreszt azt hiszem ezt mindenki keresse meg, jarjon utana maga!
Persze ha van jelentkezo aki megirna a szaraz elmeletet, az szoljon! :)
Persze dióhéjban leirnam miert is kapod a "penzt" :)

A lenyeg a hardware es a beallitasok lennenek.

Ezek zart temak lennenek, nem lehet hozzaszolni, csak admin-ok tudjak szerkeszteni majd. Privatban v. itt lehetne jelezni, ha valami gond, hozzaszolas, javaslat van valamelyikkel kapcsolatban.

Nagyszerű!
Nyithatunk ennek egy FAQ/Útmutatók alfórumot.
Az lesz
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

kidface

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 28, 2017, 07:36:44 DÉLUTÁN
Biztos sokan hálásak lesznek érte és nagy respect hogy bevállalod.
De....
"Privátban addig is várom a kérdéseket a kezdoktol!"  :o
Szerintem  vagy nagyon merész vagy, vagy szimplán  mazochista... Már bocsi..  :D
Mar így is sokaknak segítettem privátban

Szacsa

Sziasztok.

""
Szerintem megkönnyíted a saját dolgod, ha inkább magad elé veszel egy nullát, és elkezded az elejéről felépíteni -leírásban- a bányagépet (mondjuk egy, vagy két kártyával), jó szájbarágósan, pontosan azokat a kifejezéseket használva, semmit sem egyértelműnek véve, akár képekkel illusztrálva, amelyekre pl. egy-egy lapon is kattintani kell.
Vegan videói azért hagynak sok kérdést maguk után, mert számtalan dolgot egyértelműnek vesz, de azok csak a témában járatosnak egyértelműek -pl. rövidítések- egy újonc, mintha magyarként németül kezdene tanulni: mi a fax ez a 3 nem, és hogy lehet egy iskola nőnemű!?!?!?
..aztán a kérdések úgyis el fognak árasztani, ha már van egy kiindulási pont, de sok kezdő annyira kezdő, hogy még kérdezni sem tud.
Meg hát "Lehetetlen bármit is bolondbiztossá tenni, a bolondok olyan zseniálisak" :D ""

Itt mindenki zseni valamiben csak mindenki másban, az élet rengeteg területet ölel át nem tudsz mindent te sem. De mint én is folyton tanulok és képzem magam hogy ne maradjak le. De ha a kulcs szavakat tudja az ember és nem rövidítve vagy szleng nyelven van. Akkor rá tud keresni a Googléban. Tudom Ő A  Barátom. :)  Szerintem  ha én feltennék olyan kérdést az életből te sem biztos hogy megtalálnád a BARÁTODBAN. :)  Ebből kell ki indulni mindig. Aki megírja az egészet az elejéről a végéig vendégem  egy kajára. :) Ha kéri még házhoz is viszem a hétvégén Magyarországon belül szívbaj nélkül. :D

Uhura

#59
Idézetet írta: Szacsa Dátum április 29, 2017, 06:39:01 DÉLELŐTT
Sziasztok.

""
Szerintem megkönnyíted a saját dolgod, ha inkább magad elé veszel egy nullát, és elkezded az elejéről felépíteni -leírásban- a bányagépet (mondjuk egy, vagy két kártyával), jó szájbarágósan, pontosan azokat a kifejezéseket használva, semmit sem egyértelműnek véve, akár képekkel illusztrálva, amelyekre pl. egy-egy lapon is kattintani kell.
Vegan videói azért hagynak sok kérdést maguk után, mert számtalan dolgot egyértelműnek vesz, de azok csak a témában járatosnak egyértelműek -pl. rövidítések- egy újonc, mintha magyarként németül kezdene tanulni: mi a fax ez a 3 nem, és hogy lehet egy iskola nőnemű!?!?!?
..aztán a kérdések úgyis el fognak árasztani, ha már van egy kiindulási pont, de sok kezdő annyira kezdő, hogy még kérdezni sem tud.
Meg hát "Lehetetlen bármit is bolondbiztossá tenni, a bolondok olyan zseniálisak" :D ""

Itt mindenki zseni valamiben csak mindenki másban, az élet rengeteg területet ölel át nem tudsz mindent te sem. De mint én is folyton tanulok és képzem magam hogy ne maradjak le. De ha a kulcs szavakat tudja az ember és nem rövidítve vagy szleng nyelven van. Akkor rá tud keresni a Googléban. Tudom Ő A  Barátom. :)  Szerintem  ha én feltennék olyan kérdést az életből te sem biztos hogy megtalálnád a BARÁTODBAN. :)  Ebből kell ki indulni mindig. Aki megírja az egészet az elejéről a végéig vendégem  egy kajára. :) Ha kéri még házhoz is viszem a hétvégén Magyarországon belül szívbaj nélkül. :D

Erre lenne jó egy téma vázlat - tartalomjegyzék -  amelyet mint egy szerkesztő csoport össze dobálunk .. és a kitöltjük a vázat hússal és anyaggal... lenne egy főszerkesztő és minden témának egy - egy vagy akár több szerkesztője ... a topicokban mindenki elmondja ami szerinte kell vagy jó vagy info , a szerkesztők pedig ahogyan idejük engedi az első postban összefoglalják , leírják az adott témát .. amikor elért a rendszer egy olyan minőséget,  teljességet ami már elfogadható és jó ... akkor véglegesítik és közreadják.

Az eredmény egy bányász könyv .. mit, hogyan kell csinálni ... persze soha nem lesz végleges, mert mindig változnak a dolgok de mivel vannak olyan alapok amik nem fognak változni vagy lassan a könyv jó alap lehet a kezdéshez.

pl: tartalomjegyzék

Az ideologiai és egyéb rsézek kihagyásával csak technikai egyenlőre:
- Eszközök (hardware)
     - Alap rendszer
        - Alaplap / processzor / memória
     - Tápellátás
        - Elektromos alap ismeretek
        - Tápok
        - Kábelezés
     - Bányász felszerelés
        - Riser
        - Kártyák
     - Kiegészítő rendszerek
       - Tűz, füst és biztonság technika
       - Távvezérlés
- Szoftver
     - Operációs rendszer
     - Bányász programok
     - Toolok és mod programok
     - Felügyelet szoftverek
     - Internet és hálózati beállítások
 
Valami ilyesmi , persze nem ez a jó vagy végleges de ha elkezdjük már a a tartalomjegyzék összeállítása sokat fog segíteni.  Kb. olyan ez mint egy szakdolgozat , összefoglalod és feltárod a problémákat és megfogalmazod hova szeretnél eljutni.

És ami fontos mindenki részt vehet benne egy közös élmény - és közösség építésnek sem utolsó - és munka nem egy embernek kell beledöglenie ... mert a kezdők a kérdéseikkel rávillágítanak azokra a problémákra amiket a "profik" már laza csuklóból csinálnak... a profik meg kiteljesedhetnek .. és mindenki nyer. :)