Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

GPU tuning (tweak)

Indította drizzt_do_urden, december 02, 2016, 05:15:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

CryptoMan

Idézetet írta: Artthur Dátum december 11, 2016, 10:51:05 DÉLELŐTT
Karácsonyra ti is megvillogtatjátok a kártyákat?
https://www.youtube.com/watch?v=vaxal2-c-z8

Én egyszer próbáltam az MSI Gaming App-ot kikapcsolni a ledeket fogyasztás csökkentés címén de nem tetszett hogy ennek a proginak futnia kell.
Valaki tesztelgette esetleg jobban vagy valami más megoldás ledkikapcsolásra?

Ha a software nem tetszik, akkor huzd le a ledek csatiját.

Danika

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 05:47:06 DÉLUTÁNGPU-Z -vel ne mentsetek BIOS -t mert csak 256 KB formatumba menti ki. Eredeti BIOS -nak 512 KB -na kell lennie. Garancia veszik hanem.

Én már nem tudom mivel mentettem, de nekem is 256KB. Most akkor már nincs garancia a kárytákon? Nem lehet letölteni 512KBost, vagy az már nem passzolna nekem?

zenetibi

Idézetet írta: Danika Dátum december 11, 2016, 01:25:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 05:47:06 DÉLUTÁNGPU-Z -vel ne mentsetek BIOS -t mert csak 256 KB formatumba menti ki. Eredeti BIOS -nak 512 KB -na kell lennie. Garancia veszik hanem.

Én már nem tudom mivel mentettem, de nekem is 256KB. Most akkor már nincs garancia a kárytákon? Nem lehet letölteni 512KBost, vagy az már nem passzolna nekem?

https://anorak.tech/t/anoraks-vbios-collection-optimized-settings-for-performance-power-saving/13/3
Itt találsz eredeti biost a kártyádhoz.

CryptoMan

Idézetet írta: zenetibi Dátum december 11, 2016, 01:28:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Danika Dátum december 11, 2016, 01:25:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 05:47:06 DÉLUTÁNGPU-Z -vel ne mentsetek BIOS -t mert csak 256 KB formatumba menti ki. Eredeti BIOS -nak 512 KB -na kell lennie. Garancia veszik hanem.

Én már nem tudom mivel mentettem, de nekem is 256KB. Most akkor már nincs garancia a kárytákon? Nem lehet letölteni 512KBost, vagy az már nem passzolna nekem?

https://anorak.tech/t/anoraks-vbios-collection-optimized-settings-for-performance-power-saving/13/3
Itt találsz eredeti biost a kártyádhoz.


Na rázzuk tisztába a dolgokat, attól hogy a te mentésed 256kb-es még ugyanaz mint a 512kb-es, annyi a különbség hogy az 512-es tartalmaz extra helykitöltő karaktereket.

Pl.: FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF [...]

A Bios chiped első 256kb-es része tartalmazza az adatokat a többi az nem használt, fentebb említett helykitöltő karakter. Ha visszaállítod 256kb-os bios-t akkor a későbbiekben szintén letudod menteni helykitöltő karaterekkel (512kb - Polaris) vagy nélküle (256kb - GPU-Z).



Zorg33

#64
Igen, es mivel nincs hasznalva a masodik fele a biosnak, ezert remekul lehet buntetlenul manipulalni a bios checksumot, ugy hogy atirsz egy tetszoleges byte ot ezen a nem hasznalt reszen, mivel a checksumot ugy szamolja hogy osszeadja az osszes byteot es levagja az eredmeny elejet.
Igy lehet PBE altal nem olvashato biosoknak is rendberakni a checksumjat. Pl elpida nitro.

Logika:
Eredeti checksum A
Modolas utan kapott checksum B
A-B beirod hexaban es akkor a checksum A lesz.

Igy a driver se veszi eszre hogy modolt a bios.

GepyMiner

Idézetet írta: CryptoMan Dátum december 11, 2016, 12:58:50 DÉLUTÁN
Ha a software nem tetszik, akkor huzd le a ledek csatiját.
Nálam a szoftver nem müxik (nem indul)
Nem is a fogyasztás, hanem a világítás miatt zavar
Hol/mit kell lehúzni az rx470-eseken, hogy ne világítson?

Artthur

Idézetet írta: GepyMiner Dátum december 12, 2016, 04:05:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoMan Dátum december 11, 2016, 12:58:50 DÉLUTÁN
Ha a software nem tetszik, akkor huzd le a ledek csatiját.
Nálam a szoftver nem müxik (nem indul)
Nem is a fogyasztás, hanem a világítás miatt zavar
Hol/mit kell lehúzni az rx470-eseken, hogy ne világítson?
Takard be kis napelem lapocskákkal és akkor visszatermeli az áramot és nem is látszik  :D

Amúgy valaki írta a fórumon, hogy le kell szerelni hozzá a ventit... amit én sem preferálok, akkor inkább csípőfogóval nyúlj be  :D

raffiakötö

Idézetet írta: Artthur Dátum december 12, 2016, 08:30:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: GepyMiner Dátum december 12, 2016, 04:05:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoMan Dátum december 11, 2016, 12:58:50 DÉLUTÁN
Ha a software nem tetszik, akkor huzd le a ledek csatiját.
Nálam a szoftver nem müxik (nem indul)
Nem is a fogyasztás, hanem a világítás miatt zavar
Hol/mit kell lehúzni az rx470-eseken, hogy ne világítson?
Takard be kis napelem lapocskákkal és akkor visszatermeli az áramot és nem is látszik  :D

Amúgy valaki írta a fórumon, hogy le kell szerelni hozzá a ventit... amit én sem preferálok, akkor inkább csípőfogóval nyúlj be  :D

Fekete szikszallag csíkocska.... :D

drizzt_do_urden

nalam a gyerekek kimondottan elvezik :)) ne is beszelve hogy egy nagyon jo ejjeli feny. nem rugok bele a jatekokba ejjelente pont annyi fenyt ad :))

Artthur

Nálatok fixen mennek a ventilátorok? Érdemes fixre állítani vagy nem lehet baja ha be-kikapcsol?
Kinek milyen tapasztalata van vele?
volt már téma, bocs ha nem láttam.

Bob

Szerintem érdemes úgy beállítani, hogy fixen menjen a ventilátor. Ha ki-be kapcsol, akkor a hőmérséklet fel-le megy, és a sokszori hőmérsékletváltozás nem jó. Az a jó, ha stabil a hőmérséklet.

drizzt_do_urden

nalam ki bekapcsolassal sem megy feljebb mint 60 fok. az a homerseklet ezeknek a kartyaknak hideg :))

Bob

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 14, 2016, 07:16:57 DÉLUTÁN
nalam ki bekapcsolassal sem megy feljebb mint 60 fok. az a homerseklet ezeknek a kartyaknak hideg :))
Nem azt mondtam, hogy a meleggel van gond. Hanem a hőmérsékletváltozással.

Artthur

Én olyanra lennék kíváncsi hogy a sok ki-be kapcsolás csökkenti-e az élettartamát a ventiknek? ugyebár azt mondják ha egy elektromos fogyasztót ki be kapcsolgatsz képes hamarabb tönkre menni.. itt meg azért naponta pár 1000-szer megtörténik :)

drizzt_do_urden

amig 3 ev garanciam van a kartyakra addig engem nem erdekel mennyit kapcsolja ki be magat :))

bacsoka

A ki-be kapcsolgatás szerintem azért nem jó mert több áram kell a felpögéshez, mint a folyamatos forráshoz. Olyan nagy hőmérséklet változás nincs a kártyákon a föl-le pörgő ventivel sem Max 1-2 fok. Ettől nem lesz mikrorepedés mert nincs akkora tágulási zsugorodás. Úgyhogy fene tudja melyik a jobb megoldás. Nekem az egyiknél néha leállás a másiknál nem, pedig auton van mindkettő.

atideath

Tegnap kicsit piszkáltam a RIG-emet. Sikerült a 6db Sapphire RX470 Nitro+ 8gb kártyával belőni olyan (Claymore szerint) 1300 H/s-re és 850W-ra. Ez szerintetek még piszkálható?

Ezek a beállítások vannak most a kártyákon: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1l3zx0YOaD7zg7kDiqN9c09GHuec18ysP11-PdbwrQMU/edit?usp=sharing

Mit érdemes esetleg még optimalizálni és piszkálni? Minden ötletet elfogadok szívesen.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

drizzt_do_urden

ha ZEC -et banyaszol akkor nem kell akkora ertek a MEM MHZ -nal. 1650 - 1700 megteszi 870 mV -vel. nem nagyon befolyasolja a ZEC hashpowerjet. viszont ETH/ETC -nek az kell. es szerintem meg sokat lehet lemenni a volt offsetnel. vigyed le addig a pontig mig megfagy es akkor egyel emeld az erteket onnan.

atideath

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 15, 2016, 09:27:02 DÉLELŐTT
ha ZEC -et banyaszol akkor nem kell akkora ertek a MEM MHZ -nal. 1650 - 1700 megteszi 870 mV -vel. nem nagyon befolyasolja a ZEC hashpowerjet. viszont ETH/ETC -nek az kell. es szerintem meg sokat lehet lemenni a volt offsetnel. vigyed le addig a pontig mig megfagy es akkor egyel emeld az erteket onnan.

A Voltage offsett-el így játszottam. Eddig tudtam őket levinni, alatta fagytak a kártyák. Köszi majd a memót lejjebb húzom.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

drizzt_do_urden

es probald meg az 1000 mV lehuzni 930-960 koze es utana offsetelj. amelyik kartyad gyengebb ASIC -os azoknal ne kinozzad nagyon hamar adjak meg magukat.