Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Garanciás javítás

Indította danieru, december 28, 2016, 10:33:16 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

raffiakötö

#20
Sziasztok!

Szeretnék egy kis tanácsot/segítséget/magyarázatot/véleményt vagy valamit kérni.
2016.12.06 körül vettem egy Enermax 1000W Triathlor ECO 80+ Bronze a bestmartk.hu-tól ( https://www.bestmarkt.hu/enermax-1000w-triathlor-eco-80-bronze-tapegyseg-p306995 )
Na most az gondom, hogy 3 hónap után egy kis bányatakarítás alkalmával vettem észre hogy az egyik kábel beleégett-beletört a tápba.
Írtam a cégnek, és azt mondták hogy mivel nem megfelelően csatlakoztattam a csatit a táphoz így nem garanciális probléma és nem foglalkoznak az üggyel tovább. Annyi van hogy az első levelet amit küldtem nekik nem lettek jó képek, az egyik homályos nagyon ez lett volna a tápról a kép, a csati képe jobb lett de homályos, ezért küldtem nekik el a jobb képeket is, de nem válaszolnak.

Hülye kérdés de igazuk lehet van vagy nincs és le akarnak rázni?

Képek
https://drive.google.com/drive/folders/0B_qdIE43QtqxaW9zbFJyVjlUdTg

jzsolt

Idézetet írta: PeetHunBp Dátum december 28, 2016, 10:55:13 DÉLELŐTT
...visszavittem 60 napot mondtak. ...

:o Én úgy tudom, ha 30 napon túl tartana a dolog, akkor csere. Ez a 60 nap vicc. Sima kisker?

hupisom1

Sziasztok ! Van egy msi rx470-em amit vissza kellet vinnem mert kb teljesen meghalt , venti sem forog .
A dologhoz hozzá tartozik hogy melegebb volt ugyanazon teljesítmény mellet 8-10 fokkal mint a másik , de mivel ment és gondoltam ha tönkre megy akkor beviszem így hagytam.

Most szóltak hogy visszautasították a garanciát ( mikor átvették a srác mondta hogy hiányoznak a jelölő matricák ) felvilágosítottam hogy a 4 csavar közül csak 1 db van  gyárilag , aztán kitalálta hogy karcos a csavar , nekem aztán mutathatta nem láttam , most "csavar karc , szét volt szedve " címszó alatt visszadobták .

Kártya persze nem volt szétszedve , csak amikor szereltem be akkor egy párszor ki és beraktam mert vagy kábel nem stimmelt vagy valamit még kellet " faragni a rigen "

Van esetleg valami amit ilyenkor csinálhatok ? Sosem volt még ilyen problémám és persze  . Ha valakinek van személyes tapasztalata megoszthatná velem!
Előre is köszönöm  :)

Til

Idézetet írta: hupisom1 Dátum április 18, 2017, 02:10:25 DÉLUTÁN
Sziasztok ! Van egy msi rx470-em amit vissza kellet vinnem mert kb teljesen meghalt , venti sem forog .
A dologhoz hozzá tartozik hogy melegebb volt ugyanazon teljesítmény mellet 8-10 fokkal mint a másik , de mivel ment és gondoltam ha tönkre megy akkor beviszem így hagytam.

Most szóltak hogy visszautasították a garanciát ( mikor átvették a srác mondta hogy hiányoznak a jelölő matricák ) felvilágosítottam hogy a 4 csavar közül csak 1 db van  gyárilag , aztán kitalálta hogy karcos a csavar , nekem aztán mutathatta nem láttam , most "csavar karc , szét volt szedve " címszó alatt visszadobták .

Kártya persze nem volt szétszedve , csak amikor szereltem be akkor egy párszor ki és beraktam mert vagy kábel nem stimmelt vagy valamit még kellet " faragni a rigen " e

Van esetleg valami amit ilyenkor csinálhatok ? Sosem volt még ilyen problémám és persze  . Ha valakinek van személyes tapasztalata megoszthatná velem!
Előre is köszönöm  :)
Melyik uzlettol vetted?
C:\> del c:\command.com

hupisom1


Worlynox

Idézetet írta: hupisom1 Dátum április 18, 2017, 02:10:25 DÉLUTÁN
Sziasztok ! Van egy msi rx470-em amit vissza kellet vinnem mert kb teljesen meghalt , venti sem forog .
A dologhoz hozzá tartozik hogy melegebb volt ugyanazon teljesítmény mellet 8-10 fokkal mint a másik , de mivel ment és gondoltam ha tönkre megy akkor beviszem így hagytam.

Most szóltak hogy visszautasították a garanciát ( mikor átvették a srác mondta hogy hiányoznak a jelölő matricák ) felvilágosítottam hogy a 4 csavar közül csak 1 db van  gyárilag , aztán kitalálta hogy karcos a csavar , nekem aztán mutathatta nem láttam , most "csavar karc , szét volt szedve " címszó alatt visszadobták .

Kártya persze nem volt szétszedve , csak amikor szereltem be akkor egy párszor ki és beraktam mert vagy kábel nem stimmelt vagy valamit még kellet " faragni a rigen "

Van esetleg valami amit ilyenkor csinálhatok ? Sosem volt még ilyen problémám és persze  . Ha valakinek van személyes tapasztalata megoszthatná velem!
Előre is köszönöm  :)

Ha nem látod a karcot fotózd le és nagyítsd ki, ha úgy sem látszik, mondd meg neki, hogy a szemüvege karcos.
Amúgy meg, miért nem ez volt az első indok ? Esetleg ők karcolták össze, hogy erre tudjanak hivatkozni ?

raffiakötö

Idézetet írta: hupisom1 Dátum április 18, 2017, 02:10:25 DÉLUTÁN
Sziasztok ! Van egy msi rx470-em amit vissza kellet vinnem mert kb teljesen meghalt , venti sem forog .
A dologhoz hozzá tartozik hogy melegebb volt ugyanazon teljesítmény mellet 8-10 fokkal mint a másik , de mivel ment és gondoltam ha tönkre megy akkor beviszem így hagytam.

Most szóltak hogy visszautasították a garanciát ( mikor átvették a srác mondta hogy hiányoznak a jelölő matricák ) felvilágosítottam hogy a 4 csavar közül csak 1 db van  gyárilag , aztán kitalálta hogy karcos a csavar , nekem aztán mutathatta nem láttam , most "csavar karc , szét volt szedve " címszó alatt visszadobták .

Kártya persze nem volt szétszedve , csak amikor szereltem be akkor egy párszor ki és beraktam mert vagy kábel nem stimmelt vagy valamit még kellet " faragni a rigen "

Van esetleg valami amit ilyenkor csinálhatok ? Sosem volt még ilyen problémám és persze  . Ha valakinek van személyes tapasztalata megoszthatná velem!
Előre is köszönöm  :)

Szia!

Amennyiben a vásárlástól számított 6 hónapon belül vagy még a forgamlazónak kell bizonyítania hogy tényleg nem garanciális a hiba és "te rontottad el". Ha nincs fél éves a kártyád akkor jobban meg kell nézzék.

http://www.ofe.hu/inet/ofe/hu/top/gyik/szavatos.html

Én is "hasonló" dolog miatt bújom az oldalakat. Ha nem marad más akkor fogyasztóvédelem.


drizzt_do_urden

Idézetet írta: dekboy Dátum április 18, 2017, 05:16:36 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Nagyon elszomorító,hogy ilyen problémákkal küzdötök...Nálam is volt egy szitu....na nem ennyire komoly...Az alaplapon kívül mindent egy helyen betudtam szerezni...mondtam a srácnak mi kell,ő meg szépen levette a polcról....az utolsó tétel a táp volt...Mondtam neki,hogy minimum 750-es evga vagy corsair legyen és persze GOLDOS...Mondták,hogy evga most nincs,corsairt meg nem szoktak raktáron tartani,csak rendelésre,mert azok drágák...Mondta a srác,hogy van Thermaltake 730w-os...Gondoltam egyefene az a minusz 20w...leszarom csak minnél előbb csákányoljak.... :) Kérdeztem a sráctól ,GOLDOS a táp?!Azt mondta,hogy GOLDOS!!!Akkor hozzad!Sajna a dobozon nem láttam semmilyen jelzést,hogy goldos lenne...direkt megkérdeztem 3×...úgy voltam vele nem lesz gáz...Az volt a szerencsém,hogy amint hazaértem beütöttem a számát,hogy lecsekkoljam valóban goldos-e...A pcx-en bronzosként volt árulva,de volt ahol még a bronzos besorolást se kapta meg...(amúgy ezt nem értem,hogy egyik helyen bronzos, máshol meg sima 80+-os...na mind1 :) ) Bontatlanul vittem vissza másnap és mondtam,hogy azonnal kérem vissza az árát....Nem erről volt szó...Én goldos tápot kértem,leszarom,hogy nem evga vagy corsair,de goldos legyen....ez a szar nem goldos!Át akartatok baszni?Direkt megkérdeztem 3×!!!Tisztában vagyok a törvénnyel,fogyasztói jogok,ÁSZF stb,stb,stb....Olyan KEZESBÁRÁNYOK voltak amennyire csak lehet... :D Egy másik srác adta vissza a lóvét és közben szídta a kollégáját,hogy neki kéne ezt hallgatnia :D  +hogy lehetett ilyen hülye,hogy eladja a nem goldost goldosnak...!SRÁCOK! Határozott fellépés kell.Nehogy már hülyének nézzen az a kis faszkalap nyomorék eladó,aki még azt a szaros semmirekellő laza állást se képes betölteni,hogy kiszolgáljon egy vevőt rendesen!!!

hupisom1: Neked azt ajánlom ne hagyd magad...ezek nagyon béna ellenérvek....ÉN a te helyedben átrántottam volna a pulton a gyereket és az összes fogát kivertem volna...kb. ezt érdemli....te kifizetted azt a pénzt a termékért és a 36 hó garancia nem hasraütésszerűen van kitalálva...nem csak egy szám,aminek semmi jelentősége... :D

raffiakötö: Neked sajna összetettebb a problema...azt tanácsolom neked,hogy beszélj Zorg33-al, mert ha jól dugod össze és ezek ellenére ez a problema ugyanúgy előfordulhat...akkor meg miről beszélünk?Van bizonyítékuk,hogy te szarul dugtad be?NINCS!Tehát beszart a táp,de garanciális,csinálják meg!De ha tényleg szarul dugtad be és ez a problem ebből adódik,tehát csak így lehetett elbaszni...akkor sajna ezt be kell nyelned...megfizeted a tanulópénzt,legközelebb majd jobban odafigyelsz! ;)

Amúgy nem kell ilyen vadállat módjára fellépni... :D Én ilyen vagyok!De tényleg el kell magyarázni,hogy élsz a jogaiddal stb,stb,stb.Megmondod,hogy panaszt teszel a vezetőségnél és kész...már másnap nem dolgozik ott az ember...Srácok mi vagyunk a vásárló...A cégek,üzletek versenyeznek egymással,hogy több vevőt csábítsanak magukhoz ilyen olyan akciókkal meg mindenfélével....Most egy cégnek semmibe nem tart kibaszni egy hülye gyereket aki baszakodik a vásárlóval...Rontja a cég imidzsét...ilyen egyszerű!A hülye gyerek meg örül,hogy legalább ezt az állást megkapta....Egy kis beszélgetéssel biztos jobb útra lehet téríteni....ha meg nem ,akkor kell agyonverni....mármint kirugatni! :D

hol a boxkesztyum...megolom...:))))

viccet ferleteve tenyleg nem kell hagyni magatokat. mert ha lassak hogy gyengebb vagy akkor egybol visszaelnek ezzel. te vagy a vevo es ha van garancad kotelesek megcsinalni vagy kicserelni. meg ha rosszul dugod is ossze. amerikaba egy fehernep azert perelte be a microhullamsuto ceget mert nem irta a leirasba hogy macskat nem szabad szaritani benne. es meg is nyerte! szoval alljatok ki magatokert ne engedjetek a 21 -bol!

hupisom1

Még nem voltam bent csak 1.5 hónap után rácsörögtem már hogy mi a kín van :D aztán azt hallottam hogy túr valahol utána jött a mondat " Pont most jött meg"
Gondolom ha nem hívom rohad náluk még 1-2 hetet , holnap bemegyek személyesen , mivel a telefonban megkérdezte tőlem hogy :
" Szeretné ha kiszállítanánk futárral " mondtam hogy NEM !!!! személyesen megyek be érte , ezt szomorúan vette tudomásul :D

jzsolt

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 18, 2017, 05:25:42 DÉLUTÁN
te vagy a vevo es ha van garancad kotelesek megcsinalni vagy kicserelni. meg ha rosszul dugod is ossze. amerikaba egy fehernep azert perelte be a microhullamsuto ceget mert ...

Egyébként csak mondom, arra érdemes figyelni, hogy sok termékre a garancia feltétele az igazolhatóan szakszerű beszerelés, vagyis olyan embernek kell beszerelni, akinek erre szakképzettsége van. Szóval ez a van rá garancia ezért kutya kötelessége dolog erősen fenntartásokkal kezelendő... Itt-ott akad apró betűs rész, amiről nem árt tudni.

Amúgy meg nem Amerikában vagyunk, szerintem teljesen felesleges ilyen dolgokkal példálózni.

Zorg33

#30
Idézetet írta: raffiakötö Dátum április 18, 2017, 11:06:51 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Szeretnék egy kis tanácsot/segítséget/magyarázatot/véleményt vagy valamit kérni.
2016.12.06 körül vettem egy Enermax 1000W Triathlor ECO 80+ Bronze a bestmartk.hu-tól ( https://www.bestmarkt.hu/enermax-1000w-triathlor-eco-80-bronze-tapegyseg-p306995 )
Na most az gondom, hogy 3 hónap után egy kis bányatakarítás alkalmával vettem észre hogy az egyik kábel beleégett-beletört a tápba.
Írtam a cégnek, és azt mondták hogy mivel nem megfelelően csatlakoztattam a csatit a táphoz így nem garanciális probléma és nem foglalkoznak az üggyel tovább. Annyi van hogy az első levelet amit küldtem nekik nem lettek jó képek, az egyik homályos nagyon ez lett volna a tápról a kép, a csati képe jobb lett de homályos, ezért küldtem nekik el a jobb képeket is, de nem válaszolnak.

Hülye kérdés de igazuk lehet van vagy nincs és le akarnak rázni?

Képek
https://drive.google.com/drive/folders/0B_qdIE43QtqxaW9zbFJyVjlUdTg

PM-be kérted, hogy mondjak erre valami szakvéleményt, itt válaszolok, mert hasznos lehet.

A moduláris kábelt valószínűleg jó helyre dugtad, de én se javítanám garanciába, ha az én tápomat hozza vissza valaki így besülve.
A csatlakozó/vezeték túlterhelése nem garanciális meghibásodás! Ráadásul állati egyszerű fogásokkal ez mindig elkerülhető.
Amikor leegyeztetem, hogy mire van pontosan szükség, akkor mindig konkrétan megmonodm az adott ág/csatlakozó maximális terhelhetőségét. Ha ezt jelentősen túllépik, akkor történhet hasonló beégés.

1. Jól kell felosztani a csatlakozókat, betartva a szabályokat, amik itt is rengetegszer le lettek írva. (Én ezt is midnig elmondom előre, hogy mit hova kell dugni.)
2. Jól kell beálítani a kártyát (és a miner szoftvert!) és akkor közelébe sem ér a felső határnak. (Ez minimum ugyanannyira fontos a kártya egészsége miatt is!)
3. Zárlat ellenőrzés: Az első bekapcsoláskor végig kell fogdosni már bootolás alatt a csatlakozók tövében a vezetékeket a melegedésre figyelve.
4. Túlterhelés vizsgálat: Az első bányászat elindítsakor és pár perc elteltével ismét az összes csatlakozó végigfogdosása.
5. bányászgépen KÖTELEZŐ kellék a dugaljba dugható fogyasztásmérő, nincs kifogás!

A túlterhelés ott is látszik egyébként, hogy a GPU-Z/WattTool/HWINFO programban a kártyába menő 12V érték lecsökken pl 11.5V alá.
Mert ahogy felhevül a csatlakozó úgy nő az ellenállása és ezáltal esik a feszötség a kártya fesszab bemenetén. De ha már ezt látod, akkor kb késő bánat. A tuti előre gondolkozni és előre végigfogdosni mindent figyelmesen.
Ha ezt megcisnálja az ember rendesen, akkor NEM FORDULHAT ELŐ BEÉGÉS. (jó, menet közben fellépő kártya zárlat esetén igen, de az megint nem a táp problémája.)

Természetesen épített szerertápnál sokkal nehezebb előidézni ilyen beéégést, mivel sokkal vastagabb vezetékek vannak, mint a gyári ATX tápokon, de már fordult elő. És akkor az a válasz, többszöri rákérdezés után, hogy "ja igen, kipróbáltam a dual mode-ot gyári beállításon, de csak egy picit..."  és a 300W-ra méretezett ágon húzott a kártya 400W-ot úgy, hogy eleve azt beszéltük meg hogy 250W-ra lesz belőve a kártya.
Szóval nincsenek véletlenek. És a pontos igényeket előre kell kitalálni.

messimage

És amit ő nem írt le:

ZORGTÓL venni tápot! Mind tőle van ls tőle is lesz!

raffiakötö

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 20, 2017, 02:55:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum április 18, 2017, 11:06:51 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Szeretnék egy kis tanácsot/segítséget/magyarázatot/véleményt vagy valamit kérni.
2016.12.06 körül vettem egy Enermax 1000W Triathlor ECO 80+ Bronze a bestmartk.hu-tól ( https://www.bestmarkt.hu/enermax-1000w-triathlor-eco-80-bronze-tapegyseg-p306995 )
Na most az gondom, hogy 3 hónap után egy kis bányatakarítás alkalmával vettem észre hogy az egyik kábel beleégett-beletört a tápba.
Írtam a cégnek, és azt mondták hogy mivel nem megfelelően csatlakoztattam a csatit a táphoz így nem garanciális probléma és nem foglalkoznak az üggyel tovább. Annyi van hogy az első levelet amit küldtem nekik nem lettek jó képek, az egyik homályos nagyon ez lett volna a tápról a kép, a csati képe jobb lett de homályos, ezért küldtem nekik el a jobb képeket is, de nem válaszolnak.

Hülye kérdés de igazuk lehet van vagy nincs és le akarnak rázni?

Képek
https://drive.google.com/drive/folders/0B_qdIE43QtqxaW9zbFJyVjlUdTg

PM-be kérted, hogy mondjak erre valamit, itt válaszolok, mert hasznos lehet.

A moduláris kábelt valószínűleg jó helyre dugtad, de én se javítanám garanciába, ha az én tápomat hozza vissza valaki így besülve.
A csatlakozó/vezeték túlterhelése nem garanciális meghibásodás! Ráadásul állati egyszerű fogásokkal ez mindig elkerülhető.
Amikor leegyeztetem, hogy mire van pontosan szükség, akkor mindig konkrétan megmonodm az adott ág/csatlakozó maximális terhelhetőségét. Ha ezt jelentősen túllépik, akkor történhet hasonló beégés.

1. Jól kell felosztani a csatlakozókat, betartva a szabályokat, amik itt is rengetegszer le lettek írva. (Én ezt is midnig elmondom előre, hogy mit hova kell dugni.)
2. Jól kell beálítani a kártyát (és a miner szoftvert!) és akkor közelébe sem ér a felső határnak. (Ez minimum ugyanannyira fontos a kártya egészsége miatt is!)
3. Zárlat ellenőrzés: Az első bekapcsoláskor végig kell fogdosni már bootolás alatt a csatlakozók tövében a vezetékeket a melegedésre figyelve.
4. Túlterhelés vizsgálat: Az első bányászat elindítsakor és pár perc elteltével ismét az összes csatlakozó végigfogdosása.
5. bányászgépen KÖTELEZŐ kellék a dugaljba dugható fogyasztásmérő, nincs kifogás!

A túlterhelés ott is látszik egyébként, hogy a GPU-Z/WattTool/HWINFO programban a kártyába menő 12V érték lecsökken pl 11.5V alá.
Mert ahogy felhevül a csatlakozó úgy nő az ellenállása és ezáltal esik a feszötség a kártya fesszab bemenetén. De ha már ezt látod, akkor kb késő bánat. A tuti előre gondolkozni és előre végigfogdosni mindent figyelmesen.
Ha ezt megcisnálja az ember rendesen, akkor NEM FORDULHAT ELŐ BEÉGÉS. (jó, menet közben fellépő kártya zárlat esetén igen, de az megint nem a táp problémája.)

Természetesen épített szerertápnál sokkal nehezebb előidézni ilyen beéégést, mivel sokkal vastagabb vezetékek vannak, mint a gyári ATX tápokon, de már fordult elő.

Köszönöm a választ! Okosabb is lettem meg nem is. :)
Tehát akkor a lényeg hogy ez így nem garanciális probléma?!

1. Jól kell felosztani a csatlakozókat, betartva a szabályokat, amik itt is rengetegszer le lettek írva. (Én ezt is midnig elmondom előre, hogy mit hova kell dugni.) - Sajnos ezeket nem olvastam el, ezen a kábelen a megengedett 2 db vga kártya volt dugva.

2. Jól kell beálítani a kártyát (és a miner szoftvert!) és akkor közelébe sem ér a felső határnak. (Ez minimum ugyanannyira fontos a kártya egészsége miatt is!) - Szerintem nem voltak túlhúzva a kártyák beállításai ETC-n gpu 1050/900 és mem 1900/900 mentek a kártyák, egy - két kivételell amik kevesebb értéken mert ezt nem bírták azok (mem 1850/900)

3. Zárlat ellenőrzés: Az első bekapcsoláskor végig kell fogdosni már bootolás alatt a csatlakozók tövében a vezetékeket a melegedésre figyelve. - Fogdostam a kábeleket de akkor nem éreztem melegebbnek a kábeleket sehol, egyiket sem.

4. Túlterhelés vizsgálat: Az első bányászat elindítsakor és pár perc elteltével ismét az összes csatlakozó végigfogdosása. Aláírom nem minden nap fogodostam őket.

5. bányászgépen KÖTELEZŐ kellék a dugaljba dugható fogyasztásmérő, nincs kifogás! - Fogyasztás mérőm van a gépben, és mivel már valaki mondta hogy nem a legkirályabb táp a bronzos, így dual mininget nem cisnáltam csak próbaképpen pár órára de mivel 1000w fölé ment a fogyasztás abba hagytam. Tudom lehet elég volt az az idő neki hogy beéghessen. Amúgy 850 - 900 w körül mozgott a fogyasztás a mérő szerint.

Amit esetleg kihagytam a dolgoból, hogy nem azzal van a legnagyobb bajom hogy nem csinálják/cserélik meg mert esetleg tényleg én b***tam el a tápot, hanem ahogy a dolgot kezelték. Lehet én látom rosszul mert én vagyok a "károsult" de el se kérték a tápot megvizsgálni, hanem egyből az hogy nem. Ha elkérik, elküldöm és azt mondják hogy sajnáljuk ilyen akkor van ha, ... és emiatt nem garos meg egyebek akkor teljesen más a leányzó fekvése és nem akadékoskodnék. Csak sajnos nem ez volt.

Zorg33

#33
Bolti ATX tápok esetében az veri keresztbe még az egészet, hogy azokon semmi nem bányászatra lett méretezve, hanem ahogy épp sikerül. Nem volt semmi előzetes egyztetés. Vagy elbirja amit rádugsz, vagy nem.
A vezetékek szigetelésén meg kell keresni a keresztmetszetet. (20AWG, 18AWG, 16AWG, a kisebb a jobb!)
Lehet hogy ami beolvadt, az csak 20AWG vezetékes volt és az szálanként max 5A -t bír.(60W)

A jobb-alsó 12V valszeg nem érintkezett rendesen és 3 helyett csak 2db 12V vezetéken folyt az összes áram.
A saru szétnyílása lehet sok birizgálás (fel-le dugdosás), vagy gyári hiba is, de ezt már utólag nem lehet megmondani.
De az is lehet hogy 1mm-rel kicsúszott a csati, stb

raffiakötö

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 20, 2017, 03:22:23 DÉLUTÁN
Bolti ATX tápok esetében az veri keresztbe még az egészet, hogy azokon semmi nem bányászatra lett méretezve, hanem ahogy épp sikerül. Nem volt semmi előzetes egyztetés. Vagy elbirja amit rádugsz, vagy nem.
A vezetékek szigetelésén meg kell keresni a keresztmetszetet. (20AWG, 18AWG, 16AWG, a kisebb a jobb!)
Lehet hogy ami beolvadt, az csak 20AWG vezetékes volt és az szálanként max 5A -t bír.(60W)

A jobb-alsó 12V valszeg nem érintkezett rendesen és 3 helyett csak 2db 12V vezetéken folyt az összes áram.
A saru szétnyílása lehet sok birizgálás (fel-le dugdosás), vagy gyári hiba is, de ezt már utólag nem lehet megmondani.
De az is lehet hogy 1mm-rel kicsúszott a csati, stb


A műanyag csati tuti akkor tört bele a tápba mikor kihúztam, mert ott hallottam a műanyag hangját hogy valami nem kerek. De utána nem is használtam elcsomagoltam a dobozába.
Elég patthelyzet ahogy látom, mert bár sokat buzergálva nem volt, ettől függetlenül lehet az én hibám, és gyári hiba is...  Király...

Zorg33

A csati eltörése már a korábbi felhevülés következménye volt.
A csati műanyagháza könnyen elporlad miután egyszer felhevült és visszahült.

hoppus

ez egy nagyon jó és részletes leirás volt, a bemenő 12V-ot egyből csekkoltam, hogy nincs-e valahol 11.5 alatt. viszont az első pontra vonatkozoan valaki tudna küldeni egy hivtakozást vagy egy kopi-pésztet?

1. Jól kell felosztani a csatlakozókat, betartva a szabályokat, amik itt is rengetegszer le lettek írva.

nem tudom hogy keressek rá erre, így megköszönném ha valakinek esetleg rémlene ez és betudná linkelni.

köszönöm

kidface

Idézetet írta: hoppus Dátum április 20, 2017, 04:36:39 DÉLUTÁN
ez egy nagyon jó és részletes leirás volt, a bemenő 12V-ot egyből csekkoltam, hogy nincs-e valahol 11.5 alatt. viszont az első pontra vonatkozoan valaki tudna küldeni egy hivtakozást vagy egy kopi-pésztet?

1. Jól kell felosztani a csatlakozókat, betartva a szabályokat, amik itt is rengetegszer le lettek írva.

nem tudom hogy keressek rá erre, így megköszönném ha valakinek esetleg rémlene ez és betudná linkelni.

köszönöm
Ha teheted minden kártyát tegyél külön ágra (pcie), de Max 2 mehet átalakítok nélkül. Ha sata vagy molex-ből alakítasz át pcie-re akkor csak 1!!!!

Sata v molex ágra Max 2db risert köss!

Kb. ennyi.

hoppus

Idézetet írta: kidface Dátum április 20, 2017, 09:39:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: hoppus Dátum április 20, 2017, 04:36:39 DÉLUTÁN
ez egy nagyon jó és részletes leirás volt, a bemenő 12V-ot egyből csekkoltam, hogy nincs-e valahol 11.5 alatt. viszont az első pontra vonatkozoan valaki tudna küldeni egy hivtakozást vagy egy kopi-pésztet?

1. Jól kell felosztani a csatlakozókat, betartva a szabályokat, amik itt is rengetegszer le lettek írva.

nem tudom hogy keressek rá erre, így megköszönném ha valakinek esetleg rémlene ez és betudná linkelni.

köszönöm
Ha teheted minden kártyát tegyél külön ágra (pcie), de Max 2 mehet átalakítok nélkül. Ha sata vagy molex-ből alakítasz át pcie-re akkor csak 1!!!!

Sata v molex ágra Max 2db risert köss!

Kb. ennyi.


köszönöm!

Sedus

Sziasztok, valakinek vannak újabb tapasztalai meghibásodott kártyák garanciális javításában?