Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Operációs rendszer és beállításai

Indította atideath, január 05, 2017, 05:52:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

kidface

Idézetet írta: atideath Dátum február 04, 2017, 09:56:27 DÉLUTÁN
Valaki találkozott már olyan hibával hogy az Asrock BTC Pro v2.0-es lap ethernettel van a hálózatra kötve és folyamatosan eldobálja a netet? Más gép nem csinálja ezt úgyhogy kábelhiba, router hiba kizárva. De egyfolytában csatlakozik, ledobja, csatlakozik, ledobja kb 5 percenként. Valami ötlet? Vagy valaki találkozott már hasonlóval?
Ha tudsz szerezz vagy kérj kölcsön egy háló kártyát és csekkold hogy úgy működik e?!
Előtte még megpróbálhatod újratelepíteni a driver-t

andysk

Van 2 ilyen alaplapom is de sajna még nincsenek használatban. Eddig a pálmát az msi z97 gaming 5 viszi. 7VGA qrva csendes talán a legjobb, legstabilabb, aztan a Biostar h81s2 de az 6 kártyával is állandóan fújtat...
Már mind a proci hűtése. Nem is értem miért... De a bekspcsolástól azonnal visít a proci ventilĺátora...

atideath

Idézetet írta: kidface Dátum február 04, 2017, 11:06:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: atideath Dátum február 04, 2017, 09:56:27 DÉLUTÁN
Valaki találkozott már olyan hibával hogy az Asrock BTC Pro v2.0-es lap ethernettel van a hálózatra kötve és folyamatosan eldobálja a netet? Más gép nem csinálja ezt úgyhogy kábelhiba, router hiba kizárva. De egyfolytában csatlakozik, ledobja, csatlakozik, ledobja kb 5 percenként. Valami ötlet? Vagy valaki találkozott már hasonlóval?
Ha tudsz szerezz vagy kérj kölcsön egy háló kártyát és csekkold hogy úgy működik e?!
Előtte még megpróbálhatod újratelepíteni a driver-t

Most bedugtam egy Wifi-t neki. Ezzel úgy néz ki nincs gond, viszont az ethermine.org eléggé dobál sajnos.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

gl81

Asrock BTC Pro v2.0-es alaplap esetében milyen beállításokat érdemes módosítani a bios-ban?
Vagy maradjon minden a default-on?

THX

kidface

Idézetet írta: gl81 Dátum február 17, 2017, 10:25:16 DÉLELŐTT
Asrock BTC Pro v2.0-es alaplap esetében milyen beállításokat érdemes módosítani a bios-ban?
Vagy maradjon minden a default-on?

THX

Elsődleges videó vezérlő legyen PCI-e
PCIE legyen gen1
Én az alaplapi Audio vezérlőt is le szoktam tiltani.
Restore on AC/Power Loss legyen power on

KB ennyi.

kidface

#25
Hi,
Csinaltam magamnak egy batch fajlt, ami tartalmaz (szerintem) majdnem minden beallitast, ami szoba johet egy friss Windows 10 telepitese utan!

Aki most vagy a kozel jovoben telepit egy friss Win10-et azt megkernem, hogy tesztelje mar le!  ;D

Win Server 2016-on keszitettem, de az Win10-re epul szoval elmeletben ugyan azok a beallitasok.

A batch fajl a registry-ben ir at ill. ad hozza ertekeket.

Angol nyelvu, ha gond irhatok bele Magyarul is :)

Amit be lehet allitani vele:
- Sz.gep nev valltoztatas
- Virtual memory erteke
- Auto Update letiltasa
- Remote Desktop es Assistance engedelyezese
- GPU Environment hozzaadasa
- Rejtett-rendszer fajlok, mappak es kiterjesztesek megjelenitese
- User Account Control kikapcsolasa
- Power Management: Monitor, HDD, StandBy, Hibernate

Win Server 2016 opciok, ezek alapbol deaktivalva vannak
- Secure Sign In kikapcsolasa
- Win Log-on Screen kikapcsolasa
- Auto Admin Log-on

Eddig ennyi, ha van meg egyebb beallitas ami szerintetek mehetne bele, irjatok meg!

Worlynox

Idézetet írta: kidface Dátum február 19, 2017, 03:07:44 DÉLUTÁN
Hi,
Csinaltam magamnak egy batch fajlt, ami tartalmaz (szerintem) majdnem minden beallitast, ami szoba johet egy friss Windows 10 telepitese utan!

Aki most vagy a kozel jovoben telepit egy friss Win10-et azt megkernem, hogy tesztelje mar le!  ;D

Win Server 2016-on keszitettem, de az Win10-re epul szoval elmeletben ugyan azok a beallitasok.

A batch fajl a registry-ben ir at ill. ad hozza ertekeket.

Angol nyelvu, ha gond irhatok bele Magyarul is :)

Amit be lehet allitani vele:
- Sz.gep nev valltoztatas
- Virtual memory erteke
- Auto Update letiltasa
- Remote Desktop es Assistance engedelyezese
- GPU Environment hozzaadasa
- Rejtett-rendszer fajlok, mappak es kiterjesztesek megjelenitese
- User Account Control kikapcsolasa
- Power Management: Monitor, HDD, StandBy, Hibernate

Win Server 2016 opciok, ezek alapbol deaktivalva vannak
- Secure Sign In kikapcsolasa
- Win Log-on Screen kikapcsolasa
- Auto Admin Log-on

Eddig ennyi, ha van meg egyebb beallitas ami szerintetek mehetne bele, irjatok meg!

kidafce köszi a sok hasznos ötletet és munkát  ;)

Szerintem azt is érdemes kikapcsolni, hogy hálózaton belül másik gépről frissítsen.

kidface

Idézetet írta: Worlynox Dátum február 19, 2017, 07:23:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum február 19, 2017, 03:07:44 DÉLUTÁN
Hi,
Csinaltam magamnak egy batch fajlt, ami tartalmaz (szerintem) majdnem minden beallitast, ami szoba johet egy friss Windows 10 telepitese utan!

Aki most vagy a kozel jovoben telepit egy friss Win10-et azt megkernem, hogy tesztelje mar le!  ;D

Win Server 2016-on keszitettem, de az Win10-re epul szoval elmeletben ugyan azok a beallitasok.

A batch fajl a registry-ben ir at ill. ad hozza ertekeket.

Angol nyelvu, ha gond irhatok bele Magyarul is :)

Amit be lehet allitani vele:
- Sz.gep nev valltoztatas
- Virtual memory erteke
- Auto Update letiltasa
- Remote Desktop es Assistance engedelyezese
- GPU Environment hozzaadasa
- Rejtett-rendszer fajlok, mappak es kiterjesztesek megjelenitese
- User Account Control kikapcsolasa
- Power Management: Monitor, HDD, StandBy, Hibernate

Win Server 2016 opciok, ezek alapbol deaktivalva vannak
- Secure Sign In kikapcsolasa
- Win Log-on Screen kikapcsolasa
- Auto Admin Log-on

Eddig ennyi, ha van meg egyebb beallitas ami szerintetek mehetne bele, irjatok meg!

kidafce köszi a sok hasznos ötletet és munkát  ;)

Szerintem azt is érdemes kikapcsolni, hogy hálózaton belül másik gépről frissítsen.

Szívesen! Ha csinálok valami hasznosat magamnak miért ne osszam meg másokkal!!

Ro_B

Idézetet írta: lakat Dátum január 08, 2017, 09:23:01 DÉLUTÁN
Sziasztok, van akinek sikerült életre kelteni 6 GPU-t (RX470) Windows 7 alatt?  Vagy csak Windows 10-el érdemes próbálkozni?
Ha esetleg valaki több Windows verzióval gyűjtött tapasztalatot , akkor megoszthatná. Igazából én szinte kizárólag Linux-ot használok, de azért érdekelnének a Windows-os trükkök is.
Igen lehet. Registry-t kell modositani es elfogad tobb kartyat is, 6-ot biztos.

kidface

Idézetet írta: Worlynox Dátum február 19, 2017, 07:23:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum február 19, 2017, 03:07:44 DÉLUTÁN
Hi,
Csinaltam magamnak egy batch fajlt, ami tartalmaz (szerintem) majdnem minden beallitast, ami szoba johet egy friss Windows 10 telepitese utan!

Aki most vagy a kozel jovoben telepit egy friss Win10-et azt megkernem, hogy tesztelje mar le!  ;D

Win Server 2016-on keszitettem, de az Win10-re epul szoval elmeletben ugyan azok a beallitasok.

A batch fajl a registry-ben ir at ill. ad hozza ertekeket.

Angol nyelvu, ha gond irhatok bele Magyarul is :)

Amit be lehet allitani vele:
- Sz.gep nev valltoztatas
- Virtual memory erteke
- Auto Update letiltasa
- Remote Desktop es Assistance engedelyezese
- GPU Environment hozzaadasa
- Rejtett-rendszer fajlok, mappak es kiterjesztesek megjelenitese
- User Account Control kikapcsolasa
- Power Management: Monitor, HDD, StandBy, Hibernate

Win Server 2016 opciok, ezek alapbol deaktivalva vannak
- Secure Sign In kikapcsolasa
- Win Log-on Screen kikapcsolasa
- Auto Admin Log-on

Eddig ennyi, ha van meg egyebb beallitas ami szerintetek mehetne bele, irjatok meg!

kidafce köszi a sok hasznos ötletet és munkát  ;)

Szerintem azt is érdemes kikapcsolni, hogy hálózaton belül másik gépről frissítsen.

Keres teljesitve: Windows Update Delivery Optimization (WUDO) kikapcsolasa bekerult a programba :)

Legegyszerubb ha kimasoljatok a --==[DISABLE WINDOWS AUTO UPDATE AND DRIVER DELIVERY OPTIMIZATION]==-- alatti reszt egy uj notepad ablakba es elmentitek .bat fajlkent! Igy nem kell majd megadni ujra a gep nevet stb.

Ha van meg barmilyen beallitas amit szeretnetek hogy benne legyen, csak irjatok meg itt! ;)


evko81

Sziasztok!

Addig rendben van, hogy összerakom a gépet, feltelepít Win10...

Egy teljes leírás nincs véletlenül, hogy onnan kezdve, hogy kész a gép, milyen lépéseket kell tenned, hogy bányászni tudj?
Láttam már jó sok alaplap és oprendszer beállítást...

Milyen programok kellenek a gépre, hogy el tudj kezdeni bányászni? :)
Mi az, ami feltétlenül kell és nem maradhat ki? Beleértve a vga drivert, watt toolt, bányász progikat is..?

Karcsi papa

Idézetet írta: evko81 Dátum március 08, 2017, 02:08:17 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Addig rendben van, hogy összerakom a gépet, feltelepít Win10...

Egy teljes leírás nincs véletlenül, hogy onnan kezdve, hogy kész a gép, milyen lépéseket kell tenned, hogy bányászni tudj?
Láttam már jó sok alaplap és oprendszer beállítást...

Milyen programok kellenek a gépre, hogy el tudj kezdeni bányászni? :)
Mi az, ami feltétlenül kell és nem maradhat ki? Beleértve a vga drivert, watt toolt, bányász progikat is..?

2 youtube csatornát ajánlok figyelmedbe, amiről ezekben nem esik szó az nincs is!

https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ
https://www.youtube.com/channel/UCJcuIh2kXXdaSgSg7r28hsQ
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

kidface

Idézetet írta: evko81 Dátum március 08, 2017, 02:08:17 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Addig rendben van, hogy összerakom a gépet, feltelepít Win10...

Egy teljes leírás nincs véletlenül, hogy onnan kezdve, hogy kész a gép, milyen lépéseket kell tenned, hogy bányászni tudj?
Láttam már jó sok alaplap és oprendszer beállítást...

Milyen programok kellenek a gépre, hogy el tudj kezdeni bányászni? :)
Mi az, ami feltétlenül kell és nem maradhat ki? Beleértve a vga drivert, watt toolt, bányász progikat is..?

Kicsit Vissza olvasva megtalálod a batch fájlt amit csináltam a win10 beallitasokhoz. Azt töltsd le és futtasd.

Ha tovább visszaolvasod ezt a témát, akkor találsz egy csomó beállítást alaplaphoz, stb.

Program nem kell sok :)
GPU driver, de a watman resze felesleges! Watttool és bányaprogi.

FrenkyAti

Sziasztok.

Ma vettem észre, hogy az eggyik gép 640x480-as felbontásban megy és nem is lehet változtatni rajta. A dual miner viszont megy rendesen. Mi lehet az oka? 1 db MSI rx-470 Armor van a gépben és nincs rádugva monitor. Teamwiever progival szoktam nézni.

Köszi

Worlynox

Idézetet írta: FrenkyAti Dátum március 21, 2017, 08:49:57 DÉLELŐTT
Sziasztok.

Ma vettem észre, hogy az eggyik gép 640x480-as felbontásban megy és nem is lehet változtatni rajta. A dual miner viszont megy rendesen. Mi lehet az oka? 1 db MSI rx-470 Armor van a gépben és nincs rádugva monitor. Teamwiever progival szoktam nézni.

Köszi

http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=150.0

raffiakötö

Idézetet írta: FrenkyAti Dátum március 21, 2017, 08:49:57 DÉLELŐTT
Sziasztok.

Ma vettem észre, hogy az eggyik gép 640x480-as felbontásban megy és nem is lehet változtatni rajta. A dual miner viszont megy rendesen. Mi lehet az oka? 1 db MSI rx-470 Armor van a gépben és nincs rádugva monitor. Teamwiever progival szoktam nézni.

Köszi

Dugni kell egy monitort a kártyára indulásnál, utána míg újra nem indul a gép jó lesz a kép..

fpeter

#36
Idézetet írta: kidface Dátum március 08, 2017, 11:56:55 DÉLELŐTT
Idézetet írta: evko81 Dátum március 08, 2017, 02:08:17 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Addig rendben van, hogy összerakom a gépet, feltelepít Win10...

Egy teljes leírás nincs véletlenül, hogy onnan kezdve, hogy kész a gép, milyen lépéseket kell tenned, hogy bányászni tudj?
Láttam már jó sok alaplap és oprendszer beállítást...

Milyen programok kellenek a gépre, hogy el tudj kezdeni bányászni? :)
Mi az, ami feltétlenül kell és nem maradhat ki? Beleértve a vga drivert, watt toolt, bányász progikat is..?

Kicsit Vissza olvasva megtalálod a batch fájlt amit csináltam a win10 beallitasokhoz. Azt töltsd le és futtasd.

Ha tovább visszaolvasod ezt a témát, akkor találsz egy csomó beállítást alaplaphoz, stb.

Program nem kell sok :)
GPU driver, de a watman resze felesleges! Watttool és bányaprogi.

Csak az os viselkedését rendszabályozza a batch-ed - pl power management ne kapcsoljon sleep-be, stb - vagy a hashrate-et is befolyásolhatja érdemben? Ahogy próbálgatom win10, ubuntu és simplemining image-el (utóbbi szintén ubi), a linuxok határozottan stabilabb és magasabb hashrate-et adnak nálam...

szerk: ráadásul a w10 és ubi alá 25-30gb virtuális memóriát is osztottam a 4-8GB rendszermemória mellé, a simplemining viszont zéró swap területtel fut pendrive-ról, és így hozza ugyanazt mint a telepített ubuntu
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

pube111

Hogy lehet azt megoldani, hogy amikor elindul a windows, akkor küldjön nekem egy email?

kidface

Idézetet írta: pube111 Dátum március 26, 2017, 06:41:44 DÉLUTÁN
Hogy lehet azt megoldani, hogy amikor elindul a windows, akkor küldjön nekem egy email?
Toltsd le ezt a progit: http://caspian.dotconf.net/menu/Software/SendEmail/
Majd nyisd meg a Task Scheduler-t, magyar oprendszeren nem tom mi a neve :)
Create basik task -> adj neki egy nevetet -> rendszer indulasakor -> start a program -> tallozd be a progit -> Gmail eseten az argument mezobe:
-f "te e-mail cimed" -t "cimzett email cime" -u "targy" -m "Uzenet" -s smtp.gmail.com:587 -xu "email cimed" -xp "jelszo" -o tls=yes

pube111

Idézetet írta: kidface Dátum március 26, 2017, 07:35:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum március 26, 2017, 06:41:44 DÉLUTÁN
Hogy lehet azt megoldani, hogy amikor elindul a windows, akkor küldjön nekem egy email?
Toltsd le ezt a progit: http://caspian.dotconf.net/menu/Software/SendEmail/
Majd nyisd meg a Task Scheduler-t, magyar oprendszeren nem tom mi a neve :)
Create basik task -> adj neki egy nevetet -> rendszer indulasakor -> start a program -> tallozd be a progit -> Gmail eseten az argument mezobe:
-f "te e-mail cimed" -t "cimzett email cime" -u "targy" -m "Uzenet" -s smtp.gmail.com:587 -xu "email cimed" -xp "jelszo" -o tls=yes
Siker. Ismét köszi.  :)