Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

USB Riser

Indította ZsZolee, január 05, 2017, 09:17:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

Uhura

Akkor egy kérdés: 6 pines v006c-s riserbe be lehet dugni a PCIe 6+2 pines csatlakozóját?

Amúgy SATA probléma: az ajnározott EVGA tapokon tipustól függően 2-6 satás kábel van, ha probléma a sata csatlakozó akkor nem probléma a táp oldalon , hogy az adott csatlakozó kábelek és terhelhetőség is sata-ra van kialakítva ? :) csak mert a probléma ilyen felvetése ha már maradunk a csobogó pataknál - ami 100%.osan megálló hasonlat - a forrástól kezdjük bogozni a gubancot.

somogyi betyár

Idézetet írta: Jaky Dátum május 19, 2017, 04:54:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum május 19, 2017, 03:57:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Jaky Dátum május 19, 2017, 03:14:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum május 19, 2017, 03:04:17 DÉLUTÁN
bizonyitek kell nem igeret.

Pontosan így van, ahogy mondod. Majd ha elém kerül az első olyan hír, hogy xy-nak leégett a háza (bárhol a világon), mert szar minőségű riser/kábel/egyéb volt a bányász gépében, akkor majd elkezdek azon gondolkodni, hogy megéri-e az a "+200" forint... addig nekem ez csak parasztvakítás :)

google képkeresővel menjél rá a "sata power burnt" meg a "molex power burnt" kifejezésekre - utóbbiból is akad 1-2 kép, de ha jobban megnézed mindenhol látszik hogy milyen nyikhaj vezeték van mögötte, tehát olcsó fosch kivitel - nyilván a teljes ház leégése nagyon szélsőséges eset, de ha csak pár órára leáll a géped és cserélhetsz risert, kábeleket, esetleg a drága garanciális tápod SATA vége is megpörkölődik és bukod a gart akkor is kérdezd meg magadtól hogy megérte?

Mint leírtam, az eredeti molexet még akkor találták ki, amikor a féldisznó méretű MFM vinyók tényleg sok ampert vettek fel a kilós tányérjaik felpörgetésekor. Ha igényes a gyártó, akkor a csati megfelelően szorul a helyén és a fémhüvely sem lazul ki pár mozdítástól - ha mégis, akkor csavarhúzóval óvatosan picit meglapogatod a fémet és ismét feszes lesz. Ezzel szemben a SATA-nél 3 apró fémtüske hivatott átvinni az ampereket amelyek kb fél mm2 területen hozzásimulnak a rézhez



Ennyi, ezen nincsen mit misztifikálni, egyszerűen sokkal kevesebbet bír egy jól kivitelezett SATA csati, mint egy igényes molex, ezen nincsen mit szépíteni. Az hogy nálad nem okozott gondot annak örülj, de azért szép számban akadnak a neten akiknek igen. Ráadásul ezek a riserek kb ugyanannyiba kerülnek - max a PCIe 6P tápcsatis drágább egy hajszállal - és ha itt előtte utánaolvasol és úgy választasz tápot hogy az X db PCIe 8P tápcsati mellé legyen rajta elég molex is megfelelő elrendezésben, akkor nincsen adapteres baxakodás és minimalizáltad a kockázatot...

Az érvelésednek hogy de neked még nem okozott semmi bajt kb olyan, mintha azt mondanád egy régi swiftre hogy biztonságos autó hiszen mentél vele x évig y km-t és nem haltál meg benne, tehát biztonságos. De aki látott már ilyet összetörve, esetleg lökték már kamion plató alá - mint engem nagy autóval - az picit átértékeli a dolgokat és hajlandó picit többet fizetni a biztonságért. Ráadásul itt a riserek esetén talán még többe sem kerül, csak alaposabb utánajárás kell hozzá hogy a lehető legjobb alkatrészeket mazsolázd össze...

Egyébként a legjobb megoldás az, ha Zorg-tól veszel egy szervertápot - igen, hangos sajnos :) - és a molexek helyett egyenesen rá is forrasztod a riserre a 12v-ot - akkor ismét kilőttél egy hibalehetőséget... Én ezt tervezem - át akarom építeni szellősebbre a riget a nyár előtt, és ha már hozzányúlok akkor fixre kötök mindent amit lehet - a vidkártyákra is ráforrasztanám legszivesebben, de azért ott a garancia is számít :)

"Egyébként a legjobb megoldás az, ha Zorg-tól veszel egy szervertápot" - na igen, ahogy elnézem ő az, aki a legnagyobbat kaszál ezen a hülyeségen :)
Azért egy megpörkölődött vezeték még nem a világ vége és nem is egy leégett ház, ha jól értem... ennyi erővel ne használj semmit, mert a rövidzár bármilyen elektromos eszközben ott figyel és csak idő kérdése mikor jön elő, csinálhatsz bármit... hagyjuk ezt, túl van spilázva... Zorg híresen atombiztos tápja garantáltan rövidzármentes? Nem. Akkor ezen nincs is mit tovább beszélni szerintem...


"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Jaky

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 19, 2017, 05:22:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Jaky Dátum május 19, 2017, 04:54:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum május 19, 2017, 03:57:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Jaky Dátum május 19, 2017, 03:14:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum május 19, 2017, 03:04:17 DÉLUTÁN
bizonyitek kell nem igeret.

Pontosan így van, ahogy mondod. Majd ha elém kerül az első olyan hír, hogy xy-nak leégett a háza (bárhol a világon), mert szar minőségű riser/kábel/egyéb volt a bányász gépében, akkor majd elkezdek azon gondolkodni, hogy megéri-e az a "+200" forint... addig nekem ez csak parasztvakítás :)

google képkeresővel menjél rá a "sata power burnt" meg a "molex power burnt" kifejezésekre - utóbbiból is akad 1-2 kép, de ha jobban megnézed mindenhol látszik hogy milyen nyikhaj vezeték van mögötte, tehát olcsó fosch kivitel - nyilván a teljes ház leégése nagyon szélsőséges eset, de ha csak pár órára leáll a géped és cserélhetsz risert, kábeleket, esetleg a drága garanciális tápod SATA vége is megpörkölődik és bukod a gart akkor is kérdezd meg magadtól hogy megérte?

Mint leírtam, az eredeti molexet még akkor találták ki, amikor a féldisznó méretű MFM vinyók tényleg sok ampert vettek fel a kilós tányérjaik felpörgetésekor. Ha igényes a gyártó, akkor a csati megfelelően szorul a helyén és a fémhüvely sem lazul ki pár mozdítástól - ha mégis, akkor csavarhúzóval óvatosan picit meglapogatod a fémet és ismét feszes lesz. Ezzel szemben a SATA-nél 3 apró fémtüske hivatott átvinni az ampereket amelyek kb fél mm2 területen hozzásimulnak a rézhez



Ennyi, ezen nincsen mit misztifikálni, egyszerűen sokkal kevesebbet bír egy jól kivitelezett SATA csati, mint egy igényes molex, ezen nincsen mit szépíteni. Az hogy nálad nem okozott gondot annak örülj, de azért szép számban akadnak a neten akiknek igen. Ráadásul ezek a riserek kb ugyanannyiba kerülnek - max a PCIe 6P tápcsatis drágább egy hajszállal - és ha itt előtte utánaolvasol és úgy választasz tápot hogy az X db PCIe 8P tápcsati mellé legyen rajta elég molex is megfelelő elrendezésben, akkor nincsen adapteres baxakodás és minimalizáltad a kockázatot...

Az érvelésednek hogy de neked még nem okozott semmi bajt kb olyan, mintha azt mondanád egy régi swiftre hogy biztonságos autó hiszen mentél vele x évig y km-t és nem haltál meg benne, tehát biztonságos. De aki látott már ilyet összetörve, esetleg lökték már kamion plató alá - mint engem nagy autóval - az picit átértékeli a dolgokat és hajlandó picit többet fizetni a biztonságért. Ráadásul itt a riserek esetén talán még többe sem kerül, csak alaposabb utánajárás kell hozzá hogy a lehető legjobb alkatrészeket mazsolázd össze...

Egyébként a legjobb megoldás az, ha Zorg-tól veszel egy szervertápot - igen, hangos sajnos :) - és a molexek helyett egyenesen rá is forrasztod a riserre a 12v-ot - akkor ismét kilőttél egy hibalehetőséget... Én ezt tervezem - át akarom építeni szellősebbre a riget a nyár előtt, és ha már hozzányúlok akkor fixre kötök mindent amit lehet - a vidkártyákra is ráforrasztanám legszivesebben, de azért ott a garancia is számít :)

"Egyébként a legjobb megoldás az, ha Zorg-tól veszel egy szervertápot" - na igen, ahogy elnézem ő az, aki a legnagyobbat kaszál ezen a hülyeségen :)
Azért egy megpörkölődött vezeték még nem a világ vége és nem is egy leégett ház, ha jól értem... ennyi erővel ne használj semmit, mert a rövidzár bármilyen elektromos eszközben ott figyel és csak idő kérdése mikor jön elő, csinálhatsz bármit... hagyjuk ezt, túl van spilázva... Zorg híresen atombiztos tápja garantáltan rövidzármentes? Nem. Akkor ezen nincs is mit tovább beszélni szerintem...



Nem nagyon érdekel, hogy idiótának tartotok, én meg titeket, ezzel 1-1 :) Amúgy meg most belinkelted ezt a szép idézetet, miközben itt vitatkoztok velem... ez elég nagy kapufa  volt, de mindegy :D

részemről befejeztem.

Worlynox

Nekem olvadt szét sata csatlakozó. Két Rx 480 8gb-os referencia vol rajta 1000mv-al. A sorban másodiknál megolvadt. Megolvadt az alaplap is és a táp sem kapcsolt be. Bevittem garanciara mindkettőt. Taphoz kértek minden kábelt is, a megolvadt kivételével mindet le os adtam, így azt garanciaba megcsinálták, de 2 hét alatt. Az alaplapot elutasítottak, de szerencsere utána nem sokkal voltak viharok így azt a biztosítónál be tudtam jelenteni viharkarnak.

Laca012

#104
Idézetet írta: Uhura Dátum május 19, 2017, 05:03:51 DÉLUTÁN
Akkor egy kérdés: 6 pines v006c-s riserbe be lehet dugni a PCIe 6+2 pines csatlakozóját?

Amúgy SATA probléma: az ajnározott EVGA tapokon tipustól függően 2-6 satás kábel van, ha probléma a sata csatlakozó akkor nem probléma a táp oldalon , hogy az adott csatlakozó kábelek és terhelhetőség is sata-ra van kialakítva ? :) csak mert a probléma ilyen felvetése ha már maradunk a csobogó pataknál - ami 100%.osan megálló hasonlat - a forrástól kezdjük bogozni a gubancot.

Általában a 6+2-es csatlakozó külön szedhető, ezért 6+2 a neve... Tehát bedugható. Sőt, ha van elég, az a legjobb..

Amit mondasz teljesen ok, de ott nem "satára" van kialakitva, hanem 2-3-4 sata vagy molexre..
Indulo oldalon egyébként az EVGA pont egy 6-os pcie csatlakozóval indít, igaz más kiosztással.
(Mivel a 6pin normál esetben 3x12V meg 3xground ez viszont 3.3V, 5V, 12V, meg 2 test és a 6.pin üres..)

Ettől függetlenül mivel dupla tápom van az "EVGA"-s rigembe, ott pont van az 1000W-oson 6db 6pines (Használatban csak 5pin valójában) induló a "perif" (SATA/MOLEX) oldalon, tehát sima 6pin/6pin kábelekkel fog menni, kártyánként 1db.
Az 550W-oson 3db van, ott meg 2 lesz használatban, mert 7-es a rig.
És szerencsésen it minden kártyának jut is "saját" 6+2pin is
Ez lenne az optimális szerintem..

Namost a másik rignél (FSP Aurum PRO 1200) kicsit bonyolultabb, mert ott egysoros 5pines a "perif" és csak 4db van, meg 6+2-ből is csak 4db van amibe osztott kábelek vannak. (2× 6+2pin)
Itt amíg 1 tápról megy a rig, addig 6kártya páronként osztozik 1-1db 6+2 -> 2x 6+2 korbácson,
a risereknél ugyan úgy 3dupla 1szimpla.

Az EVGA-n némelyik SATA csati egyébként melegszik. Mivel nem krimpelt saruk vannak rajta, hanem az a "gyorscsatlakozós" fajta amit ahogy rányomod a kábelre, a kábel egy szűkülő résbe "csúszik" a szigetelést "megvágja" aztán a vezeték vagy érintkezik vagy nem, ezért ott melegszik, nem a rendes aranyozott SATA érintkezőknél vagy az indulo 6pinnél ..
Ha megmozgatom (lehet) kihűl, később újra melegszik. Tehát a legnagyobb probléma nem is a kábel keresztmetszet, vagy az aranyozott csúszóérintkezők (EVGA esetében) hanem a szutyok Sata csatlakozó kábel felőli oldala...






peter1300

Ma megjöttek az első kártyáim. Gondoltam kipróbálom a v006-os 2700 Ft-os risert. Bekapcsoltam, nagy füst, annyi volt. Picit beleégetett az alaplapi PCI-E csatlakozóba is, de hála az égnek nem tett kárt benne. Egy kicsit mérges vagyok.  >:(

6 pin to SATA-s változat.

schbal50

Ha szükségetek van gyorsan riserekre, akár kicsi vagy nagy mennyiségben, erről a linkről tudtok rendelni. http://hardverapro.hu/apro/usb_30_extender_riser_adapter_card_bitcoin_litecoin

janixwow

Idézetet írta: schbal50 Dátum május 19, 2017, 07:31:07 DÉLUTÁN
Ha szükségetek van gyorsan riserekre, akár kicsi vagy nagy mennyiségben, erről a linkről tudtok rendelni. http://hardverapro.hu/apro/usb_30_extender_riser_adapter_card_bitcoin_litecoin

Ilyened nincs esetleg?

http://www.add2psu.com/
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

-dajer-

Megmaradt pár 006C 6 pines usb riserem, ha valakit érdekel.  :)

drizzt_do_urden

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 19, 2017, 06:45:05 DÉLUTÁN
Ma megjöttek az első kártyáim. Gondoltam kipróbálom a v006-os 2700 Ft-os risert. Bekapcsoltam, nagy füst, annyi volt. Picit beleégetett az alaplapi PCI-E csatlakozóba is, de hála az égnek nem tett kárt benne. Egy kicsit mérges vagyok.  >:(

6 pin to SATA-s változat.

nem-e forditva tetted? az x16 ba rosszul is be lehet tenni. az x1 -nel nem tudsz teveni de meg lattam olyant hogy az x16 ba forditva raktak persze egybol fustolt el!

Zorg33

#110
 8)

@Jaky:
Ha a videokartyad szarik be, akkor banni fogod a 200Ft ot.

@peter1300
Sajnos szerintem is csak magadra lehetsz merges. Akkor tortenik ez, ha forditva dugod be a risert a lapba.

Laca012

#111
Idézetet írta: Zorg33 Dátum május 20, 2017, 09:04:14 DÉLELŐTT
8)

@Jaky:
Ha a videokartyad szarik be, akkor banni fogod a 200Ft ot.

@peter1300
Sajnos szerintem is csak magadra lehetsz merges. Akkor tortenik ez, ha forditva dugod be a risert a lapba.

+1

+1

Annyival kiegészíteném, hogy azoknál a kártyáknál ahol melegszik a Sata tápcsatim, "véletlenül" pont azoknál a kártyáknál mutat hibákat a HW monitor. Azután, hogy már vagy 5x ugyan az történik (lejjebb vettem a frekit, meg feljebb toltam a feszt,) megy pár napig hibák nélkül , aztán megint hibázik..
Nagyon úgy tűnik a szar sata a felelős... Nem hinném, hogy a kártya paraméterei változnának, vagy pont az a pár kártya menne lassan a halálba... ;)

Uhura

Laca: köszi, köszi a kapcsolót is , bár azt a kerek kikapcsoló gombós - usb-s szart kicsit drágállom, 2 dolcsiért lehet kapni vagy 10 db pin -es kapcsolót.

Zorg: szerinted az EVGA tápok sata korbácsának tápoldali csatija darabonként mennyi v006c-s risert bír el egyszerre ? Értem táp oldal SATA1 -> 1 vagy 2 6pines v006c-s risert bír el?

És ha rendelek mennyiért tudnál csinálni Táp Sata1..2...3..4 kimenet -> 6 pines PCI-e-s csatlakozós riser kábelt ?

Mert akkor lecserélem az összeset és közvetlenűl a tápba kötöm a risereket.

Laca012

Idézetet írta: Uhura Dátum május 20, 2017, 04:40:24 DÉLUTÁN
Laca: köszi, köszi a kapcsolót is , bár azt a kerek kikapcsoló gombós - usb-s szart kicsit drágállom, 2 dolcsiért lehet kapni vagy 10 db pin -es kapcsolót.

Zorg: szerinted az EVGA tápok sata korbácsának tápoldali csatija darabonként mennyi v006c-s risert bír el egyszerre ? Értem táp oldal SATA1 -> 1 vagy 2 6pines v006c-s risert bír el?

És ha rendelek mennyiért tudnál csinálni Táp Sata1..2...3..4 kimenet -> 6 pines PCI-e-s csatlakozós riser kábelt ?

Mert akkor lecserélem az összeset és közvetlenűl a tápba kötöm a risereket.

Ha lehet hinni a wikipédiának,
https://en.m.wikipedia.org/wiki/ATX



Méréseim szerint a riser ~3A-t vesz fel, tehát azzal számolva 2db-ot és akkor nincs határig terhelve.

A 6+2-ben viszont 3db +12van ami ezek szerint 3x8=24A. Méréseim szerint mindegyik kártyám 8A alatt evett a 6+2-csatiból, tehát elvileg akár 3db is elmenne határon, vagy 2db kártya+azok riserei, de az is 22A lenne a maximum 24-ből  ami nekem már nem tűnik a legfaszább megoldásnak..
Szóval szerintem 2riser a SATA/MOLEX-ről ok, meg 2db kártya a 6+2-ről, ha nem jut szimpla..

janixwow

Riser aljáról leszedjem azt a szivacsot ahol nem érintkezik csak a levegővel? Vagy semmiféle érintésvédelem nincs ezzen a kínai cuccon?
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

ditibo

Idézetet írta: janixwow Dátum május 21, 2017, 12:58:27 DÉLUTÁN
Riser aljáról leszedjem azt a szivacsot ahol nem érintkezik csak a levegővel? Vagy semmiféle érintésvédelem nincs ezzen a kínai cuccon?
Én leszedtem és megnéztem nincs-e rajta valamilyen cínezési hiba. Az érintésvédelem itt nem játszik szerepet hiszen csak max. 12V-ról van szó. Gondolom alulról vizes kézzel meg nem akarod tapogatni. :D

janixwow

Idézetet írta: ditibo Dátum május 21, 2017, 01:36:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: janixwow Dátum május 21, 2017, 12:58:27 DÉLUTÁN
Riser aljáról leszedjem azt a szivacsot ahol nem érintkezik csak a levegővel? Vagy semmiféle érintésvédelem nincs ezzen a kínai cuccon?
Én leszedtem és megnéztem nincs-e rajta valamilyen cínezési hiba. Az érintésvédelem itt nem játszik szerepet hiszen csak max. 12V-ról van szó. Gondolom alulról vizes kézzel meg nem akarod tapogatni. :D

Én nem, de a cica megnyalja :D
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

Turcy086

Idézetet írta: ditibo Dátum május 21, 2017, 01:36:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: janixwow Dátum május 21, 2017, 12:58:27 DÉLUTÁN
Riser aljáról leszedjem azt a szivacsot ahol nem érintkezik csak a levegővel? Vagy semmiféle érintésvédelem nincs ezzen a kínai cuccon?
Én leszedtem és megnéztem nincs-e rajta valamilyen cínezési hiba. Az érintésvédelem itt nem játszik szerepet hiszen csak max. 12V-ról van szó. Gondolom alulról vizes kézzel meg nem akarod tapogatni. :D

Én levettem mindet, mert elkezdett levállni... Még jó, hogy nem kapta be a venti.

PeetBp

Idézetet írta: janixwow Dátum május 21, 2017, 12:58:27 DÉLUTÁN
Riser aljáról leszedjem azt a szivacsot ahol nem érintkezik csak a levegővel? Vagy semmiféle érintésvédelem nincs ezzen a kínai cuccon?
Ha az alaplap felett van akkor mindenképp, mert némelyik le szokott esni a hőtől és ha belekerül a proci ventilátorában, akkor az okozhat némi galibát...
Facebook csoport: Elektronikus Pénz ( Bányászás )

janixwow

Idézetet írta: PeetBp Dátum május 21, 2017, 04:57:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: janixwow Dátum május 21, 2017, 12:58:27 DÉLUTÁN
Riser aljáról leszedjem azt a szivacsot ahol nem érintkezik csak a levegővel? Vagy semmiféle érintésvédelem nincs ezzen a kínai cuccon?
Ha az alaplap felett van akkor mindenképp, mert némelyik le szokott esni a hőtől és ha belekerül a proci ventilátorában, akkor az okozhat némi galibát...

Nem tudd leesni, de akkor megvárom ameddig elold a ragasztó a hőtől.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU