Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

USB Riser

Indította ZsZolee, január 05, 2017, 09:17:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

Uhura

Idézetet írta: Csongor Dátum április 23, 2017, 10:46:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 23, 2017, 10:33:12 DÉLUTÁN
Na a kép!
Nyugodtan hasznalhatod, nem lesz gond. Vigyazz sokat ne mozgasd, mert letorik, es akkor tenyleg kuka(persze ha nem tudod kicserelni).

Köszi.

Kérdés: USB 3 as apa-apa kábelek közül bármelyik jó ? riserhez ? vagy triplán szigetelt az megfelelő?
Például ez:

https://www.pcland.hu/equip_128395_usb_30_a-akabel_apaapa_triplan_arnyekolt?forras=3

Csongor

Idézetet írta: Uhura Dátum április 23, 2017, 11:16:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csongor Dátum április 23, 2017, 10:46:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 23, 2017, 10:33:12 DÉLUTÁN
Na a kép!
Nyugodtan hasznalhatod, nem lesz gond. Vigyazz sokat ne mozgasd, mert letorik, es akkor tenyleg kuka(persze ha nem tudod kicserelni).

Köszi.

Kérdés: USB 3 as apa-apa kábelek közül bármelyik jó ? riserhez ? vagy triplán szigetelt az megfelelő?
Például ez:

https://www.pcland.hu/equip_128395_usb_30_a-akabel_apaapa_triplan_arnyekolt?forras=3
Igen, arnyekolt legyen(nem tudom, ha van nem arnyekolt is, USB2.0-bol van biztos), mert az arnyekolas vedi a kabelben levo jelet a kulso bezavarastol. De a 2M szerintem kicsit hosszu.

Uhura

Idézetet írta: Csongor Dátum április 24, 2017, 04:59:38 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum április 23, 2017, 11:16:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csongor Dátum április 23, 2017, 10:46:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 23, 2017, 10:33:12 DÉLUTÁN
Na a kép!
Nyugodtan hasznalhatod, nem lesz gond. Vigyazz sokat ne mozgasd, mert letorik, es akkor tenyleg kuka(persze ha nem tudod kicserelni).

Köszi.

Kérdés: USB 3 as apa-apa kábelek közül bármelyik jó ? riserhez ? vagy triplán szigetelt az megfelelő?
Például ez:

https://www.pcland.hu/equip_128395_usb_30_a-akabel_apaapa_triplan_arnyekolt?forras=3
Igen, arnyekolt legyen(nem tudom, ha van nem arnyekolt is, USB2.0-bol van biztos), mert az arnyekolas vedi a kabelben levo jelet a kulso bezavarastol. De a 2M szerintem kicsit hosszu.

ja de nem találtam rövidebbet. Csak azért kell mert 30 cm-es hosszabító nem lesz elég szerintem.

Zorg33

Idézetet írta: Csongor Dátum április 23, 2017, 10:46:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 23, 2017, 10:33:12 DÉLUTÁN
Na a kép!
Nyugodtan hasznalhatod, nem lesz gond. Vigyazz sokat ne mozgasd, mert letorik, es akkor tenyleg kuka(persze ha nem tudod kicserelni).

Ezeknek a szűrőkondiknak a gyakorlatban nincs túl nagy szerepük.
Nélküle is 90%-ra mondom, hogy működik a riser hibátlanul.
Az pedig önmagában nem probléma, hogy nem fekszik a nyákra, teljesen lényegtelen a működése szempontjából.

Zorg33

Idézetet írta: Uhura Dátum április 24, 2017, 12:42:38 DÉLUTÁN
ja de nem találtam rövidebbet. Csak azért kell mert 30 cm-es hosszabító nem lesz elég szerintem.

Erre vagy egy nagyon egyszerű megoldás.
Adok neked egy sima 20cm-es x1 szalagkábeles risert 1000-ért, amivel megtoldhatod az USB risert. Csodálatosan működik.
2 vel is toldhatod, az már kb +36cm.

Uhura

OKsa, én nem értek az áramhoz :) ha megfogom rázzzz és fáj , itt véget ért a tudomány :)

Oksa, 779 Ft -ért kapok egy új igaz 2 méteres USB3-as kábel és ha az jó akkor meg van oldva.

De a szalag riseres megoldási is jó lenne de per pill az én rig házamhoz egyenlőre nem jó :( 

Zorg: meg látjuk egyenlőre máj 10-ig össze akarom rakni ami van 4-5 kártya utána 3 hétig 10k km-re leszek a rigtől után meg fejlesztés tovább. Csak szenvedek mert nem tervezetem előre megfelelően így hát gyorsabban kell vízzel főzni tésztábúl a pályinkát. Ezért jön a gányolás .  8)

Zorg33

#46
2m-es USB3.0 kábellel nem biztos, hogy fog működni a kártya, de nem próbáltam.

Az biztos, hogy az alaplapi BIOS-ban felhúznám minimum 64clk-ra a PCI-E latencyt.

@Uhura

Szerintem te a másik felére gondoltad. Az alaplapba kell dugni a szalagkábelest toldót és akkor bármilyen házba jó.
(Épp 90 fokos USB nyák volt kéznél, de egyenessel szebben néz ki.)


schbal50


drizzt_do_urden

megkerlek tobb helyen ne reklamozzadmagad mert banellek. van adas vetel ott adjal el amit akarsz de mindenhova ne nyiss uj hozzaszolast ezzel a temaval.

gtxminer

Sziasztok! Esetleg valakinek van ötlete, hogy lehet az 1 to 3 pci express elosztót nvidia kártáyákkal működésre bírni.. Sajnos rendeltem, sajnos csak utólag olvasam, hogy nvidia kártyákkal nem működik. Egyébként eladó :) Mivel én nem tudom használni

Uhura

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 24, 2017, 11:00:45 DÉLUTÁN
2m-es USB3.0 kábellel nem biztos, hogy fog működni a kártya, de nem próbáltam.

Az biztos, hogy az alaplapi BIOS-ban felhúznám minimum 64clk-ra a PCI-E latencyt.

@Uhura

Szerintem te a másik felére gondoltad. Az alaplapba kell dugni a szalagkábelest toldót és akkor bármilyen házba jó.
(Épp 90 fokos USB nyák volt kéznél, de egyenessel szebben néz ki.)



Közben megoldottam, kicsit feljebb emelte az alaplapot és középre tettem így már eléri legalább 2 db , ezzel meg van oldva.
De köszi. Amúgy még egy dolog ahol jó lehet a 30 cm-es riser a 3 -as PCI HUB + risernél mert itt úgyis a hub-nak is van kábele.

Mulder

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum április 13, 2017, 09:50:44 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Mulder Dátum április 13, 2017, 09:24:13 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 12, 2017, 09:37:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mulder Dátum április 12, 2017, 09:28:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 12, 2017, 08:42:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mulder Dátum április 12, 2017, 08:12:45 DÉLUTÁN
sajnos ez ilyen, nekem is kevesebb érkezett meg mint amennyit ráutaltam, sőt ma ebay-en vásároltam, hozzá rendeltem a USD dolláros visa kártyát a paypalomhoz, azzal vettem meg a risereket. Ebayen a riserek ára 27,95 dollár, de az uquid-nál ez így jelentkezett.

12/Apr/2017   $0.87   TransactionFee   Authorised   Transaction Fee   
12/Apr/2017   $29.23   Unload   Authorised   Unload   PAYPAL *SHENZHENSHI

amit észrevettem, hogy az ebayen mikor rányomok a vásárlásra kiírja, hogy 1 gibraltári font 1,19valamennyi dollár....   Szóval hiába van USD kártyám valamiért gibraltári font-ként konverzálja. Alapból ez a cég székhelye gibraltár, szóval valami köze csak lehet hozzá.

Nálad az más. Az egy "előre jelzett" és dokumentált valós fee amit látsz az accountodban mint levonás.

"Spend Money -> Foreign Currency Conversion" 3%

A paypalod úgy van beállítva, hogy a bankod vált valuták között, ami ez esetben a UQUID.

Én anno Magyarországon átállítottam az enyémet, mert a b...i Unicredit olyan szar árfolyamon váltott hogy az szégyenletes.
Onnantól kezdve a paypal vált, tehát hiába az eladó valutaneme különböző, M.o.-on mindig forintot vont le, itt U.K.-ben meg mindig £-ot, szóval nincs meglepi, meg elég jól is vált hasonlítva az Unicredit "rablásával".

a 3% fee az teljesen tiszta, azzal nincs is baj, de ha USD kártyám van és az van beállítva, hogy a bank váltsa a pénzt és USD-ben fizetek akkor miért lesz 27,95 helyett 29,23 :D

Szerintem azért mert ha az eladó "international" listáz, akkor az ebay.com-on USD-ben mutatja az árakat, az ebay.co.uk-n angol fontban, de ha az eladó account számlája ausztrál dollárban van akkor az más pénznem és az már konvertálódik. (vagy ha gibraltári font)
Be tudnád linkelni azt az ebay terméket ha nem titok?

http://www.ebay.com/itm/301894195252?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ver002?? Valami régi stock? Ver006-007-nél tartunk manapság.
Habár hallottam olyant is hogy össze-vissza számozzák őket..

itt válaszolnék rá, ma megjöttek a riserek és mind 06os verzió volt, csak a képek a hirdetésben elavultak voltak.

Tehát riser vásárlásra tudom ajánlani ezt az eladót:
http://www.ebay.com/itm/301894195252?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

somogyi betyár

Idézetet írta: kidface Dátum április 07, 2017, 11:36:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Szaz11 Dátum április 07, 2017, 11:33:51 DÉLELŐTT
007: SATA csatis, ez nagyon kerülendő. Miért? Epp tegnap rendeltem  et.... mondom mien jo hogy már egybol csatlakoztatni tudom satára, és kimarad egy alkatrész. Miért? :)
A SATA csatik kisebb Ampert birnak el mint a molex vagy a 6pin pcie csatik! Ergo konnyebben melegednek, leegnek!

Valahol megint el vagyok keveredve...
Azt már én is több helyen olvastam, hogy SATA nem jó.
...viszont gyakorlatilag nem is találtam olyant, aminek mindkét oldala molex; a tápra dugós oldala a legtöbbnek SATA
..de abban mi lenne a logika, hogy csak az egyik oldalnak kell molexnek lenni?  :o
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

fpeter

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 28, 2017, 04:12:01 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum április 07, 2017, 11:36:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Szaz11 Dátum április 07, 2017, 11:33:51 DÉLELŐTT
007: SATA csatis, ez nagyon kerülendő. Miért? Epp tegnap rendeltem  et.... mondom mien jo hogy már egybol csatlakoztatni tudom satára, és kimarad egy alkatrész. Miért? :)
A SATA csatik kisebb Ampert birnak el mint a molex vagy a 6pin pcie csatik! Ergo konnyebben melegednek, leegnek!

Valahol megint el vagyok keveredve...
Azt már én is több helyen olvastam, hogy SATA nem jó.
...viszont gyakorlatilag nem is találtam olyant, aminek mindkét oldala molex; a tápra dugós oldala a legtöbbnek SATA
..de abban mi lenne a logika, hogy csak az egyik oldalnak kell molexnek lenni?  :o

Egyszerű a válasz:  azt a sata>molex adaptert amit adnak hozzá a lehetséges legnagyobb ívben messzire kell hajítani és helyette a táp kábelére közvetlenül ráépíteni normális molex csatikat. A sata tápcsati abszolút kerülendő, mert apró kis rugós lábacskákból alig pár próbálja átvinni a nagy áramot. Egy darabig lehet működik, lehet sokaknak akár évekig is, de messze tűzveszélyesebb hosszútávon mint bármelyik más csati... Előbb tennék egy gyári molex végre inkább egy molex Y osztót ha nincsen elég csati, minthogy sata tápcsatit is bevessek az üzemben...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

fpeter

Idézetet írta: lbandita Dátum április 28, 2017, 10:22:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: fpeter Dátum április 28, 2017, 10:00:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 28, 2017, 04:12:01 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum április 07, 2017, 11:36:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Szaz11 Dátum április 07, 2017, 11:33:51 DÉLELŐTT
007: SATA csatis, ez nagyon kerülendő. Miért? Epp tegnap rendeltem  et.... mondom mien jo hogy már egybol csatlakoztatni tudom satára, és kimarad egy alkatrész. Miért? :)
A SATA csatik kisebb Ampert birnak el mint a molex vagy a 6pin pcie csatik! Ergo konnyebben melegednek, leegnek!

Valahol megint el vagyok keveredve...
Azt már én is több helyen olvastam, hogy SATA nem jó.
...viszont gyakorlatilag nem is találtam olyant, aminek mindkét oldala molex; a tápra dugós oldala a legtöbbnek SATA
..de abban mi lenne a logika, hogy csak az egyik oldalnak kell molexnek lenni?  :o

Egyszerű a válasz:  azt a sata>molex adaptert amit adnak hozzá a lehetséges legnagyobb ívben messzire kell hajítani és helyette a táp kábelére közvetlenül ráépíteni normális molex csatikat. A sata tápcsati abszolút kerülendő, mert apró kis rugós lábacskákból alig pár próbálja átvinni a nagy áramot. Egy darabig lehet működik, lehet sokaknak akár évekig is, de messze tűzveszélyesebb hosszútávon mint bármelyik más csati... Előbb tennék egy gyári molex végre inkább egy molex Y osztót ha nincsen elég csati, minthogy sata tápcsatit is bevessek az üzemben...
jól értem az 5 év garis tápomról vágjam le a sata csatikat és forrasszak molexet a helyére?

Szerencsétlen eset... Mindenesetre én nem vennék olyan összeállítást amiben bárhol is alkalmazni kellene nagy áramra sata tápcsatit... Ha moduláris az a táp akkor lehet hozzá új kábelkorbácsot gyártani, ha meg van rajta legalább fele annyi molex vég mint ahány kártya akkor arra Y molex elosztókat tennék, ha pedig van feles cpu/vga tápcsati akkor arra gyártanék korbácsot (feszstabbal ha 5V-ot is kér a riser, vagy a riserren is le lehet cserélni a feszstabot kapcsüzeműre és akkor annak mehet 12V)

Egyébként ha sikerülne azonos színű molex házat szereznem mint ami a tápon alapból van, akkor én lehet a levágás mellett döntenék, úgysem számolja meg a kutya sem esetleges gariztatásnál a kábelvégeket... :)
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

schbal50

Mire neked megérkezik kínából a risered, addigra annak aki megveszi ezen a linken, már megtérült és termel. ;)

http://hardverapro.hu/apro/usb_30_extender_riser_adapter_card_bitcoin_litecoin/

Mulder

Idézetet írta: schbal50 Dátum április 29, 2017, 10:35:24 DÉLELŐTT
Mire neked megérkezik kínából a risered, addigra annak aki megveszi ezen a linken, már megtérült és termel. ;)

http://hardverapro.hu/apro/usb_30_extender_riser_adapter_card_bitcoin_litecoin/

ezért kell előre gondolkodni és nem akkor megrendelni mikor már kell  8)

Uhura

Idézetet írta: Mulder Dátum április 29, 2017, 12:28:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: schbal50 Dátum április 29, 2017, 10:35:24 DÉLELŐTT
Mire neked megérkezik kínából a risered, addigra annak aki megveszi ezen a linken, már megtérült és termel. ;)

http://hardverapro.hu/apro/usb_30_extender_riser_adapter_card_bitcoin_litecoin/

ezért kell előre gondolkodni és nem akkor megrendelni mikor már kell  8)

Oké 8)

ditibo

Idézetet írta: fpeter Dátum április 28, 2017, 10:00:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 28, 2017, 04:12:01 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum április 07, 2017, 11:36:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Szaz11 Dátum április 07, 2017, 11:33:51 DÉLELŐTT
007: SATA csatis, ez nagyon kerülendő. Miért? Epp tegnap rendeltem  et.... mondom mien jo hogy már egybol csatlakoztatni tudom satára, és kimarad egy alkatrész. Miért? :)
A SATA csatik kisebb Ampert birnak el mint a molex vagy a 6pin pcie csatik! Ergo konnyebben melegednek, leegnek!

Valahol megint el vagyok keveredve...
Azt már én is több helyen olvastam, hogy SATA nem jó.
...viszont gyakorlatilag nem is találtam olyant, aminek mindkét oldala molex; a tápra dugós oldala a legtöbbnek SATA
..de abban mi lenne a logika, hogy csak az egyik oldalnak kell molexnek lenni?  :o

Egyszerű a válasz:  azt a sata>molex adaptert amit adnak hozzá a lehetséges legnagyobb ívben messzire kell hajítani és helyette a táp kábelére közvetlenül ráépíteni normális molex csatikat. A sata tápcsati abszolút kerülendő, mert apró kis rugós lábacskákból alig pár próbálja átvinni a nagy áramot. Egy darabig lehet működik, lehet sokaknak akár évekig is, de messze tűzveszélyesebb hosszútávon mint bármelyik más csati... Előbb tennék egy gyári molex végre inkább egy molex Y osztót ha nincsen elég csati, minthogy sata tápcsatit is bevessek az üzemben...
Ilyen kábellel esetleg megoldható lenne?

Csongor

Idézetet írta: Szaz11 Dátum április 07, 2017, 11:33:51 DÉLELŐTT
007: SATA csatis, ez nagyon kerülendő. Miért? Epp tegnap rendeltem  et.... mondom mien jo hogy már egybol csatlakoztatni tudom satára, és kimarad egy alkatrész. Miért? :)
En az osszes risernel kihagytam a SATA-MOLEX atalakitot, amit adtak a riserrel. A tapbol jovo MOLEX csatlakozokat kotottem direkt a riserekre, egy agbol 2 kartyat bekotve(igy ert el a kabel). Kevesebb csatlakozasi pont kevesebb hibalehetoseget jelent.