Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Dual mining

Indította Székely Vegán, február 27, 2017, 08:32:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Székely Vegán

Legyen ez a topic dual mining gyüjtőhely, osszuk meg wattol, bat és egyéb beállitásokat.



Milyen dcri jött be legjobban eth + pasc?
RX 480 mod 29LowEnergy rom wattol valaki?
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Zorg33

Ide is bekopizom amit írtam, mert jobban követhető:

A GPU feszültségeid túl magasak. Ha csak 1050-1080MHz a célod, akkor ahhoz elég 875-925mV az ASIC qualitytől függően. Jó kiindulási alap, ha megnézed, hogy a gyári DPM táblázatban (Ha ott resetet nyomsz a Watttoolban) milyen értékeket állít be magának automatikusan a kártya. Pl a 11:24-nél látszódó táblázatban látod, hogy a 1074MHz-hez 912mV tartozik az automata DPM táblázatban. Általában levonhatsz belőle kb 20-30mV-ot és akkor még mindig stabil marad. Tehát 1080MHz-hez én 880mV körlüi értéket írnék be a helyedben és ott próbálgatnám, hol a határ. Így elég gyorsan be lehet lőni egyesével a kártyákat. Ha nincs időd szarakodni, akkor csak simán a gyári adatból mindig levonsz 20mV-t és azt írod be, akkor tuti stabil.
Arra figyelj, hogy a memória controllernek adott feszültség ne legyen több a GPU feszültségnél, különben feltolja. De mivel a mem controller is simán elmegy 875mV körül, ezért ez nem probléma, és akkor az offsetet veheted mindenhol 0-ra.
A -dcri értékkel pedig tényleg vigyázz, mert nagyon nagy plusz áramfelvételt lehet csinálni, amit nem szeretnek a kártyák.

GepyMiner

#2
Mennyi idő után jelenik meg PASC nanopoolon a miner?
20 perce állitottam be a progit, nem ír ki hibát, de egyelőre nem tudom, hogy tényleg bányászik-e nanopoolra. Eddig csak ETH-t bányásztam ethermine-be, az továbbra is jól mutatja a cuccokat.

Beállításom:
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -ewal 0x20d30b508ea35e00fde0e485cc7e8deca64b8503.damagepy1 -epsw x -dpool stratum+tcp://pasc-eu1.nanopool.org:15555 -dwal 86646-64.cad5dda286bf76ae.g1 -dpsw x -dcoin pasc -dcri 12 -wd 1 -ethi 3 -r 1 -tt 75 -ttli 70 -allpools 1 -allcoins 1

ETH megy rendesen:
https://ethermine.org/miners/20d30b508ea35e00fde0e485cc7e8deca64b8503
PASC-nak elvileg itt kéne megjelennie, ha jól értem, akkor ezt kellett bekopyzni az "Address or payment-ID" keresőmezőbe (Poloniex-es): 86646-64.cad5dda286bf76ae
https://pasc.nanopool.org/account/86646.cad5dda286bf76ae?noredirect=true

most fexek, reggel ránézek, ha addigra nem jelenik meg semmi akkor kikapcsolom a dualt és visszaállok solo miningra (ETH)
Amúgy 1180/970 GPU, 1920/970 -al megy wattool rx470-esekkel, stabilan (biosmod) és 6 kártyával 960W-ot fogyaszt a RIG a falból. Kártyák 62-64 C hőmérsékletűek 25% fan-speeddel
A dual miatt 100W-ot ugrott az áram, a kártyák hőmérséklete pedig kb 4-6 C-t. Ez az első alkalom, hogy kipróbálom a dual-t, eddig csak ETH/ETC illetve néha ZEC ment.

dexter

én is átáltam és 1 nap után egy msi rx470-es elkezdett füstölni és leéget és mivel alaplapba volt téve az alaplap is meghalt ennyit a kapzsiskodásból , vissza átaltam csak ethereumra.

dexter

elég nekem ha 1GH/s-el megy csak az ethereum, mert többe kerül a leves mint a hús.

Til

Meg lehet kerdezni az alaplap tipusat?
Volt az alaplapon 4 pines molex?Ha igen, hany db es volt e bele vagy belejuk dugva aram.
Koszi
C:\> del c:\command.com

dexter

MSI Z97 gaming 5, garis mind a kettő, elküldtem és nem tudom javitják-e vagy kuka

dexter

Ide nem kell molex mert nincs helye usb raiser volt 6-ba és egy a lapba

Parano1d

#8
Ha leviszed 10-re a Pasc intenzitást, kb kb 2-3W-al növekszik csak a fogyasztás kártyánként. Az a baj, hogy alapértelmezetten túl magas, ha úgy hagyod tönkremennek a kártyák.
10-20 Közé érdemes belőni a dolgot, az fölé, illetve az alá nem érdemes úgy vettem észre. 10-en 130Mhs, 20-on 250 kártyánként. De ott már kis mértékben lassul az ETH is. 15 egy egészséges kompromisszum.
Nyilván függ az órajelektől, TDP limittől stb, nekem 1100/1850Mhz TDP-t nem piszkáltam.

ZsZolee

Idézetet írta: Parano1d Dátum február 28, 2017, 01:09:27 DÉLUTÁN
Ha leviszed 10-re a Pasc intenzitást, kb kb 2-3W-al növekszik csak a fogyasztás kártyánként. Az a baj, hogy alapértelmezetten túl magas, ha úgy hagyod tönkremennek a kártyák.
10-20 Közé érdemes belőni a dolgot, az fölé, illetve az alá nem érdemes úgy vettem észre. 10-en 130Mhs, 20-on 250 kártyánként. De ott már kis mértékben lassul az ETH is. 15 egy egészséges kompromisszum.
Nyilván függ az órajelektől, TDP limittől stb, nekem 1100/1850Mhz TDP-t nem piszkáltam.

Miért mennének tönkre a kártyák? A gyári beállításokkal hogyan tudod túlterhelni? Ha megfelelő az áramellátás és a hűtés, akkor a kártya csak 100%-on hajtva dolgozik és ennyi, nem?

GepyMiner

#10
eltelt 12 óra és még mindig nem mutat semmit se a pasc nanopool. Megpróbálom suprnova-n

update: suprnovan-n 1 perc után megjelentem, müxik rendesen, maradok :)

Idézetet írta: Parano1d Dátum február 28, 2017, 01:09:27 DÉLUTÁN
Ha leviszed 10-re a Pasc intenzitást, kb kb 2-3W-al növekszik csak a fogyasztás kártyánként. Az a baj, hogy alapértelmezetten túl magas, ha úgy hagyod tönkremennek a kártyák.
Ha nem hevülnek túl akkor nemigen éghetnek le evagy mehetnek tönkre. Én 75-re állitottam max hőmérsékletet, de az is még bőven jó videokártyáknál. 65 főlé sose mennek duálban sem, de ugy állitottam be a venti sebességeket hogy kb 60-65-ig 25%-ig pörögnek fel, 70-nél 50% 75-nél 100%, vagyis kizárt, hogy 75 fölé enne 100% fordulaton (meg az meg is hallanám).
Esetleg az áramot nem bírta az alaplap (ha az alaplapba volt dugva). Nálam mindegyik riser-es

Jelenleg 6 db rx470 dualban Claymore-vel ETH 160 MH/s, Pascal 810 MH/s, fogyasztás 960W, hőmérséklet 60-64C

Parano1d

#11
Idézetet írta: ZsZolee Dátum február 28, 2017, 02:39:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Parano1d Dátum február 28, 2017, 01:09:27 DÉLUTÁN
Ha leviszed 10-re a Pasc intenzitást, kb kb 2-3W-al növekszik csak a fogyasztás kártyánként. Az a baj, hogy alapértelmezetten túl magas, ha úgy hagyod tönkremennek a kártyák.
10-20 Közé érdemes belőni a dolgot, az fölé, illetve az alá nem érdemes úgy vettem észre. 10-en 130Mhs, 20-on 250 kártyánként. De ott már kis mértékben lassul az ETH is. 15 egy egészséges kompromisszum.
Nyilván függ az órajelektől, TDP limittől stb, nekem 1100/1850Mhz TDP-t nem piszkáltam.

Miért mennének tönkre a kártyák? A gyári beállításokkal hogyan tudod túlterhelni? Ha megfelelő az áramellátás és a hűtés, akkor a kártya csak 100%-on hajtva dolgozik és ennyi, nem?

Mint fentebb írták tönkre tud menni. Főleg gyári beállításokkal tud tönkremenni.... Azért bányászunk csökkentett órajeleken, és csökkentett feszültségekkel, hogy ne legyen annyira extrém a terhelés. (no meg, hogy több legyen a bevétel is :)

@GepyMiner:
Nanopool is ment rendesen, nem tudom miért nem látszott nálad. 850-1000 között mozgott a hasrated. 2.9 pascalt gyüjtöttél, eddig, de a nagy része még nincs megerősítve.
Gonolom hamarosan fizetik is az első részletet.

GepyMiner

Idézetet írta: Parano1d Dátum február 28, 2017, 03:18:35 DÉLUTÁN
@GepyMiner:
Nanopool is ment rendesen, nem tudom miért nem látszott nálad. 850-1000 között mozgott a hasrated. 2.9 pascalt gyüjtöttél, eddig, de a nagy része még nincs megerősítve.
Gonolom hamarosan fizetik is az első részletet.
Nálam még most se mutat semmit... vagy nem ezt a linket kell használnom?
https://pasc.nanopool.org/account/86646.cad5dda286bf76ae?noredirect=true
itt minden 0 nálam

Zorg33

@GepyMiner:
"Ha nem hevülnek túl akkor nemigen éghetnek le evagy mehetnek tönkre"

Na ez igaz, csak ez nem a GPU-nál fog bekövetkezni a túlmelegedés, hanem a VRM-nél, ami felmehet 100 fokra 75 fokos GPU mellett.
WattTool is mutatja a VRM hőfokot ha bepipálod. Gyári feszülségértékekkel elég szép VRM hőfokot lehet elérni. Emelt feszről nem is beszélve.

lakat

Idézetet írta: dexter Dátum február 28, 2017, 09:32:26 DÉLELŐTT
én is átáltam és 1 nap után egy msi rx470-es elkezdett füstölni és leéget és mivel alaplapba volt téve az alaplap is meghalt ennyit a kapzsiskodásból , vissza átaltam csak ethereumra.

Nem hiszem , hogy sok köze lenne a kapzsisághoz, mivel a kártyán meg vannak adva a max áram és teljesítményfelvételi limitek, ha jól sejtem a TDP (W), TDC (A), Max Power Limit (W) értékek pont erre szolgálnak, bár bevallom ebben nem vagyok otthon, de Zorg33 kolléga ebben nagyon rutinosan mozog ő majd megerősít vagy megcáfol...

Szóval szerintem a -dcri paraméter a dual miningnél a két bányászott valuta arányát befolyásolja elsősorban, ha növeled akkor egy érték után az elsődleges valutád hash értéke csökkenni fog.

Parano1d

Idézetet írta: GepyMiner Dátum február 28, 2017, 03:36:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Parano1d Dátum február 28, 2017, 03:18:35 DÉLUTÁN
@GepyMiner:
Nanopool is ment rendesen, nem tudom miért nem látszott nálad. 850-1000 között mozgott a hasrated. 2.9 pascalt gyüjtöttél, eddig, de a nagy része még nincs megerősítve.
Gonolom hamarosan fizetik is az első részletet.
Nálam még most se mutat semmit... vagy nem ezt a linket kell használnom?
https://pasc.nanopool.org/account/86646.cad5dda286bf76ae?noredirect=true
itt minden 0 nálam
De jó az, nekem is volt már hasonló problémám. Melóhelyről volt egy másik poolnál. Nem tudom mi okozta a gondot azóta sem.

ZsZolee

Idézetet írta: Zorg33 Dátum február 28, 2017, 03:50:33 DÉLUTÁN
@GepyMiner:
"Ha nem hevülnek túl akkor nemigen éghetnek le evagy mehetnek tönkre"

Na ez igaz, csak ez nem a GPU-nál fog bekövetkezni a túlmelegedés, hanem a VRM-nél, ami felmehet 100 fokra 75 fokos GPU mellett.
WattTool is mutatja a VRM hőfokot ha bepipálod. Gyári feszülségértékekkel elég szép VRM hőfokot lehet elérni. Emelt feszről nem is beszélve.

Ahhoz hogy elfüstöljön a VRM szerintem nem 100 fok kell, nem? Főleg hogy gondolom kellene legyen bennük valamilyen fail safe is? Vagy ennyi pénzért az nem fér bele? :)

GepyMiner

PASC nanopool: közben rájöttem, firefox noscript blokkolt egy scriptet, engedélyeztem, és már látom a statisztikákat!
VRM hőfok: mennyi az ami még biztonságos hosszú távon? Így dual-ban perpill 78-85C a VRAM, maradhat ennyi, vagy vegyek vissza a ram freki/voltage-ből?

Parano1d

Idézetet írta: ZsZolee Dátum február 28, 2017, 04:05:09 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum február 28, 2017, 03:50:33 DÉLUTÁN
@GepyMiner:
"Ha nem hevülnek túl akkor nemigen éghetnek le evagy mehetnek tönkre"

Na ez igaz, csak ez nem a GPU-nál fog bekövetkezni a túlmelegedés, hanem a VRM-nél, ami felmehet 100 fokra 75 fokos GPU mellett.
WattTool is mutatja a VRM hőfokot ha bepipálod. Gyári feszülségértékekkel elég szép VRM hőfokot lehet elérni. Emelt feszről nem is beszélve.

Ahhoz hogy elfüstöljön a VRM szerintem nem 100 fok kell, nem? Főleg hogy gondolom kellene legyen bennük valamilyen fail safe is? Vagy ennyi pénzért az nem fér bele? :)

Nem kell hinni nekünk, ha azt gondolod, hogy nem megy tönkre, akkor használd úgy. Lehet, hogy tényleg bírni fogja, mert minőségi alkatrészekből van.
De azért ezek a kártyák eleve nem 0-24 használatra vannak tervezve maximális terhelésen.

kidface

Nyilván valami miatt tönkrement a kártya!