Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Awesomeminer monitorozás (sebesség/hőmérséklet)

Indította ScubaCrab, április 11, 2017, 03:34:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

ScubaCrab

Sziasztok!

Nem hiszem, hogy ez felkerült a fórumra eddig, találtam egy ilyen programot Windows-ra, lényegében monitorozni lehet egyszerűen az összes gépet. (Hashrate, ventillátorok, hőmérséklet)

Az ingyenes verzióba 2gép fér, utána $5-re jön ki /gép az ára.
A standard verzióban ($25 és max 4gép) már értesítés is van.
Beállítható, hogy alacsony hashrate-nél vagy magas hőmérsékletnél értesítsen a gépen, és emailben is akár. Én arra gondoltam, hogy ezt tovább viszem, filterezem az emailt és SMS értesítést küldök magamnak ha valami nincs rendben.

Egyelőre ezekre használom, de sok hasznos cucc van elvileg benne. Hátha valakinek még jól jön :)

Itt lehet letölteni: http://www.awesomeminer.com/

Andokaaa

Claymores eth dual miner manager. Ingyen van , jó , annyi riget teszel bele ahányat akarsz. :)

ScubaCrab

Idézetet írta: Andokaaa Dátum április 11, 2017, 06:00:35 DÉLUTÁN
Claymores eth dual miner manager. Ingyen van , jó , annyi riget teszel bele ahányat akarsz. :)

Ezt hol találom? Nem dobja ki google

raffiakötö

Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 11, 2017, 07:01:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Andokaaa Dátum április 11, 2017, 06:00:35 DÉLUTÁN
Claymores eth dual miner manager. Ingyen van , jó , annyi riget teszel bele ahányat akarsz. :)

Ezt hol találom? Nem dobja ki google

Claymore miner programjában benne van remote manager néven.

kidface

Én próbáltam ezt nemrég, de nem igazán tetszett!
Pláne hogy ha jól emlékszem 2014 óta nincs frissítve!

rollhen

#5
Sziasztok!

Jelenleg 4.4.4-es verziónál tart az Awesome miner. Én január közepe óta használom, azóta legalább 2-3 alkalommal frissítették.
Szeretném feléleszteni ezt a topicot, nagyon sok beállítási lehetőség van, ki hogy használja, mik a tapasztalatai?

Nekem most profit switching-nél switching interval 60 perc, profit switch treshold 20%.
Az elmúlt hetekben próbálgattam a nicehast és a mining pool hubot. Jelenleg a zpoolon van a sor. 1 napja fut, néha hihetetlen algokra vált: pl Timetravel és 1000-1200 Ft bevételt ír egy napra per kártya. Csodálkoznék, ha tényleg ennyi lenne. 1060 6GB kártyáim vannak.

kalmarattila

Meg is vettem az AwesomeMinert, nagy fan vagyok, mindent lehet vele csinálni!


Buda

Sziasztok!

Miért lehet az, hogy a program nem írja ki a profitot, pool -t, sem egyéb éppen aktuális adatot bányászat alatt? A bányászat megy, jóvá is íródik. Miningpoolhub, és nicehash van beállítva switch -re.
Érdekesség, hogy egyszer benchmark lefuttatása után, majd bányászást indítva kiírta az adatokat, majd ujraindítás után ismét nem. Próbáltam utánakeresni, de nem találtam erre vonatkozó találatokat...

Kép a jelenségről: https://ibb.co/cmuX8H

kalmarattila


Nem foglalja le a bányászprofi API portját valami? Nem tudja átadni az adatokat az AM-nek... Tűzfal, bármi?

Idézetet írta: Buda Dátum február 22, 2018, 11:23:46 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Miért lehet az, hogy a program nem írja ki a profitot, pool -t, sem egyéb éppen aktuális adatot bányászat alatt? A bányászat megy, jóvá is íródik. Miningpoolhub, és nicehash van beállítva switch -re.
Érdekesség, hogy egyszer benchmark lefuttatása után, majd bányászást indítva kiírta az adatokat, majd ujraindítás után ismét nem. Próbáltam utánakeresni, de nem találtam erre vonatkozó találatokat...

Kép a jelenségről: https://ibb.co/cmuX8H

Hanics

Közel fél éve használom, és eddig a legjobb.


Nincs idegeskedés, nem kell 5 percenként ránézni és ha meghal a gép akkor automatán újra indítja.
Az meg hogy lehet benne kezelni az MSI afterburnert rendesen az mindent visz.

Buda

Idézetet írta: kalmarattila Dátum február 22, 2018, 11:30:27 DÉLELŐTT

Nem foglalja le a bányászprofi API portját valami? Nem tudja átadni az adatokat az AM-nek... Tűzfal, bármi?

Idézetet írta: Buda Dátum február 22, 2018, 11:23:46 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Miért lehet az, hogy a program nem írja ki a profitot, pool -t, sem egyéb éppen aktuális adatot bányászat alatt? A bányászat megy, jóvá is íródik. Miningpoolhub, és nicehash van beállítva switch -re.
Érdekesség, hogy egyszer benchmark lefuttatása után, majd bányászást indítva kiírta az adatokat, majd ujraindítás után ismét nem. Próbáltam utánakeresni, de nem találtam erre vonatkozó találatokat...

Kép a jelenségről: https://ibb.co/cmuX8H

Igen, ez volt a gond, a miner indítási parancsánál be volt állítva az -mport, emiatt nem ment. Köszi.

Til

Van itt valaki , akinek van összehasonlítási alapja profit szempontjából?
Úgy értem, hogy eddig rá volt állva egy bizonyos coinra, ami szerinte és sokak szerint jó profittal rendelkezik és tudásához mérten a legjobb beállításait használta a kártyáknak és megfigyelte a napi bevételt.
Ehhez mérten az Awesomeminer-el , többet vagy kevesebbet lehet keresni, úgy hogy a fogyasztást is figyelembe vesszük mindkét esetben?
C:\> del c:\command.com

rollhen

#12
Idézetet írta: Til Dátum február 22, 2018, 03:40:28 DÉLUTÁN
Van itt valaki , akinek van összehasonlítási alapja profit szempontjából?
Úgy értem, hogy eddig rá volt állva egy bizonyos coinra, ami szerinte és sokak szerint jó profittal rendelkezik és tudásához mérten a legjobb beállításait használta a kártyáknak és megfigyelte a napi bevételt.
Ehhez mérten az Awesomeminer-el , többet vagy kevesebbet lehet keresni, úgy hogy a fogyasztást is figyelembe vesszük mindkét esetben?

Én csináltam mérést magamnak, de még csak 1 hónapja bányászok. 5-5 napon át bányásztam profit switchel nicehash-en, miningpoolhub-on és profit switch nélkül zec.nanopool-on. Csak 1 rigem van ezért a méréseket egymás után és nem egyszerre futtatam. Rögzítettem a bitcoin, usd és a zcash árfolyamát, feb 4-én. 1060 6GB kártyáim vannak. A teszt vége felé, amikor zcashen volt a sor, már nem volt teljesen stabil a gép, a bányászprogram ujraindult 2-8 óránként. Ha sikerul stabilizálnom a gépet, akkor lehet megismétlem a mérést.
Az eredmény:
Nicehash, 420,9 Ft/nap/kártya
MiningPoolHub, 383,93 Ft/nap/kártya
Zec.Nanopool, 316,63 Ft/nap/kártya

Meglepődtem az eredményen. :)
Fogyasztást nem mértem.

rollhen

Kijött a 4.5:

Awesome Miner version 4.5

- Pool Balance to display unpaid balance and recent payouts for the mining pools supported by the profit switcher
- New pool for Managed Profit Switcher and profitability information: Zergpool
- New pool for Managed Profit Switcher and profitability information: Mining Dutch
- New pool for profitability information: D3pool
- New mining software support: Bminer for Equihash
- New mining software support: PhoenixMiner for Ethereum
- New mining software support: Claymore NeoScrypt AMD Miner for Neoscrypt
- Awesome Miner HTTP API for adding, updating and removing user defined coins with profit information
- Awesome Miner HTTP API for adding, updating and removing pools
- Avalon 8 ASIC support
- Performance improvements to the Options dialog
- Added CORS support for built-in web server
- New rule action to apply a Profit Profile to a miner
- Support for wallet balance for Verge and Digibyte
- Coin exchange rates in the status bar will always use the current exchange rate, independent from the coin statistics settings in the Options dialog
- Czech Koruna added as display currency
- Notification messages related to mining software crashes includes information about mining software and algorithm to improve troubleshooting
- Updated WhatToMine integration, to adjust to their latest change of Myriad-Groestl algorithm naming
- Ccminer KlausT 8.20 added
- CastXMR 0.8.5
- DSTM ZCash miner 0.6
- CpuMiner-Opt 3.8.2.1
- Corrections to the profit switcher to correctly ignore dual mining algorithms if disabled in the profit profile and to reload settings correctly when the restart operation is performed
- Minor corrections