Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Hát én immár mit bányásszak?

Indította ditibo, április 11, 2017, 10:49:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

RudeX

#120
a baj az, hogy 20 soros összefoglaló az egyenlő lenne a nullával :D

sztem az én bányászattal kapcsolatos tudásom max a középmezőnybe tartozik, és sztem ha nekiveselkednék, simán tudnék írni a témáról 50 a4-es oldalt 11-es betűmérettel.

nyilván segítünk, ha nem mindennapi kérdés merül fel. ugyanakkor én pl. mindig guglizok, és megpróbálom magam kideríteni a probléma megoldását, mielőtt kérdezek. ez által tanulok, és ha legközelebb ilyen/hasonló problémába futok, valószínűleg egyből tudni fogom a megoldást, vagy legalább azt, hogy hol keressem. tapasztalatot pedig pontosan így lehet szerezni willow, nem úgy, hogy kérdezgetek. hanem hogy utána járok, és kiderítem magam.

ha mégsem megy, akkor meg kérdezek. de nem olyat, amire megkapom a választ az első két találatban akkor is, ha beírom a google-be, hogy "pow vs pos"

willow


Idézetet írta: RudeX Dátum augusztus 27, 2017, 12:06:16 DÉLUTÁN
a baj az, hogy 20 soros összefoglaló az egyenlő lenne a nullával :D

sztem az én bányászattal kapcsolatos tudásom max a középmezőnybe tartozik, és sztem ha nekiveselkednék, simán tudnék írni a témáról 50 a4-es oldalt 11-es betűmérettel.

nyilván segítünk, ha nem mindennapi kérdés merül fel. ugyanakkor én pl. mindig guglizok, és megpróbálom magam kideríteni a probléma megoldását, mielőtt kérdezek. ez által tanulok, és ha legközelebb ilyen/hasonló problémába futok, valószínűleg egyből tudni fogom a megoldást, vagy legalább azt, hogy hol keressem. tapasztalatot pedig pontosan így lehet szerezni willow, nem úgy, hogy kérdezgetek. hanem hogy utána járok, és kiderítem magam.

ha mégsem megy, akkor meg kérdezek. de nem olyat, amire megkapom a választ az első két találatban akkor is, ha beírom a google-be, hogy "pow vs pos"
A baj csak az, hogy szerintem te nem az a segitős fajta vagy. Te előbb beirod azt, hogy a google a barátod, mint, hogy 2 szóban leird a megoldást. De lehet, hogy tévedek, és te vagy itt a legfaszább, legsegitőkészebb legény, vagy leány.

Uhura

Idézetet írta: willow Dátum augusztus 27, 2017, 11:01:27 DÉLELŐTT

Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 27, 2017, 10:50:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: RudeX Dátum augusztus 27, 2017, 10:35:22 DÉLELŐTT
A probléma ezzel az, hogy amikor a fórumon minden második hozzászólás hasonló jellegű, és már 25x lett rá válaszolva, plusz a kérdező lustaságból vagy ki tudja mi okból nem képes egy sima google keresésre, ahol az első 5 találatban tuti benne lenne a válasz a kérdésére, akkor sokan - valahol jogosan - csak legyintenek, és görgetnek tovább. Plusz ha az illető fel is háborodik ezen, az méginkább visszatetszést vált ki ;)

Az idő pénz, milliószor leírni ugyanazt pedig rengeteg idő. Az emberek segítenek egy bizonyos szintig, de az egyáltalán nem jogos, ha valaki elvárja a többiektől azt, hogy a legminimálisabb kutatómunkát is elvégezzék helyette.


Tökéletesen igazad van / érthető amit írsz , az "öregek" vagy aki tudja unják leírni, a kérdezők meg lusták, de azért ha tudunk segítsünk egymásnak pl azzal lehetne ha valaki felvállalná és mondjuk csak össze ollózna egy 20 soros összefoglalót.


Amúgy ajálnható, ha mindenki belerágja magát a googel világába mer ugyis amit itt leírunk az "ősrégi"


Nem a google a lényeg. Hanem a tapasztalat. Amit vagy megosztunk, vagy nem.  :( Persze nem kell velem egyetérteni. :-X


Willow: amúgy 100% ban értelek és megértem, meg a másik oldalt is . Két megoldás van az egyik a infoa dás kérdésre a másik egy félautomata rendszer lenne de idő és munakerő kellen eami legalább félig automatizálná az info közlését. Amúgy chaten gyors bár nem annyira kimerítő válaszokra számítsz.

RudeX

Idézetet írta: willow Dátum augusztus 27, 2017, 12:56:57 DÉLUTÁN

Idézetet írta: RudeX Dátum augusztus 27, 2017, 12:06:16 DÉLUTÁN
a baj az, hogy 20 soros összefoglaló az egyenlő lenne a nullával :D

sztem az én bányászattal kapcsolatos tudásom max a középmezőnybe tartozik, és sztem ha nekiveselkednék, simán tudnék írni a témáról 50 a4-es oldalt 11-es betűmérettel.

nyilván segítünk, ha nem mindennapi kérdés merül fel. ugyanakkor én pl. mindig guglizok, és megpróbálom magam kideríteni a probléma megoldását, mielőtt kérdezek. ez által tanulok, és ha legközelebb ilyen/hasonló problémába futok, valószínűleg egyből tudni fogom a megoldást, vagy legalább azt, hogy hol keressem. tapasztalatot pedig pontosan így lehet szerezni willow, nem úgy, hogy kérdezgetek. hanem hogy utána járok, és kiderítem magam.

ha mégsem megy, akkor meg kérdezek. de nem olyat, amire megkapom a választ az első két találatban akkor is, ha beírom a google-be, hogy "pow vs pos"
A baj csak az, hogy szerintem te nem az a segitős fajta vagy. Te előbb beirod azt, hogy a google a barátod, mint, hogy 2 szóban leird a megoldást. De lehet, hogy tévedek, és te vagy itt a legfaszább, legsegitőkészebb legény, vagy leány.

nem fogok lealacsonyodni ilyen szintre, és ha megkérhetlek, személyeskedést lehetőleg Te is mellőzd, köszönöm.

a segítőkészségről meg annyit, hogy kukkants át az nvidia kártyás és a moneros topicba, és meglátod, mennyire vagyok segítőkész fajta.

továbbá kicsit elkanyarodtunk a témától, úgyhogy sztem ezt itt be is fejezhetjük. köszönöm.

willow


Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 27, 2017, 12:57:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum augusztus 27, 2017, 11:01:27 DÉLELŐTT

Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 27, 2017, 10:50:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: RudeX Dátum augusztus 27, 2017, 10:35:22 DÉLELŐTT
A probléma ezzel az, hogy amikor a fórumon minden második hozzászólás hasonló jellegű, és már 25x lett rá válaszolva, plusz a kérdező lustaságból vagy ki tudja mi okból nem képes egy sima google keresésre, ahol az első 5 találatban tuti benne lenne a válasz a kérdésére, akkor sokan - valahol jogosan - csak legyintenek, és görgetnek tovább. Plusz ha az illető fel is háborodik ezen, az méginkább visszatetszést vált ki ;)

Az idő pénz, milliószor leírni ugyanazt pedig rengeteg idő. Az emberek segítenek egy bizonyos szintig, de az egyáltalán nem jogos, ha valaki elvárja a többiektől azt, hogy a legminimálisabb kutatómunkát is elvégezzék helyette.


Tökéletesen igazad van / érthető amit írsz , az "öregek" vagy aki tudja unják leírni, a kérdezők meg lusták, de azért ha tudunk segítsünk egymásnak pl azzal lehetne ha valaki felvállalná és mondjuk csak össze ollózna egy 20 soros összefoglalót.


Amúgy ajálnható, ha mindenki belerágja magát a googel világába mer ugyis amit itt leírunk az "ősrégi"


Nem a google a lényeg. Hanem a tapasztalat. Amit vagy megosztunk, vagy nem.  :( Persze nem kell velem egyetérteni. :-X


Willow: amúgy 100% ban értelek és megértem, meg a másik oldalt is . Két megoldás van az egyik a infoa dás kérdésre a másik egy félautomata rendszer lenne de idő és munakerő kellen eami legalább félig automatizálná az info közlését. Amúgy chaten gyors bár nem annyira kimerítő válaszokra számítsz.


Nekem aztán tökmindegy, hogy ki mit oszt meg, vagy nem. Ha engem kérdeznek, akkor segitek, ha tudok, ha meg nem, akkor nem. Sok monitor előtt eltöltött időm alapján azt tapasztaltam, hogy a tőzsdések, fórumosok 90°%-a úgy is eltűnik a süllyesztőben. Csak próbáltam valamit kezdeményezni, de már látom, hogy tök felesleges volt. Sajnos.

willow


Idézetet írta: RudeX Dátum augusztus 27, 2017, 01:00:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum augusztus 27, 2017, 12:56:57 DÉLUTÁN

Idézetet írta: RudeX Dátum augusztus 27, 2017, 12:06:16 DÉLUTÁN
a baj az, hogy 20 soros összefoglaló az egyenlő lenne a nullával :D

sztem az én bányászattal kapcsolatos tudásom max a középmezőnybe tartozik, és sztem ha nekiveselkednék, simán tudnék írni a témáról 50 a4-es oldalt 11-es betűmérettel.

nyilván segítünk, ha nem mindennapi kérdés merül fel. ugyanakkor én pl. mindig guglizok, és megpróbálom magam kideríteni a probléma megoldását, mielőtt kérdezek. ez által tanulok, és ha legközelebb ilyen/hasonló problémába futok, valószínűleg egyből tudni fogom a megoldást, vagy legalább azt, hogy hol keressem. tapasztalatot pedig pontosan így lehet szerezni willow, nem úgy, hogy kérdezgetek. hanem hogy utána járok, és kiderítem magam.

ha mégsem megy, akkor meg kérdezek. de nem olyat, amire megkapom a választ az első két találatban akkor is, ha beírom a google-be, hogy "pow vs pos"
A baj csak az, hogy szerintem te nem az a segitős fajta vagy. Te előbb beirod azt, hogy a google a barátod, mint, hogy 2 szóban leird a megoldást. De lehet, hogy tévedek, és te vagy itt a legfaszább, legsegitőkészebb legény, vagy leány.

nem fogok lealacsonyodni ilyen szintre, és ha megkérhetlek, személyeskedést lehetőleg Te is mellőzd, köszönöm.

a segítőkészségről meg annyit, hogy kukkants át az nvidia kártyás és a moneros topicba, és meglátod, mennyire vagyok segítőkész fajta.

továbbá kicsit elkanyarodtunk a témától, úgyhogy sztem ezt itt be is fejezhetjük. köszönöm.


Részemről befejeztem. Kivánok neked sikeres napokat, éveket a cryptó világában.

Newtnt

Rudex egyátalán nem tartozik a "nem segítőkész" fajtába. Kérlek hanyagoljátok a vitákat, jó az privátban is.
Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901

Simi

Idézetet írta: willow Dátum augusztus 27, 2017, 06:34:45 DÉLELŐTT

Idézetet írta: Bob Dátum augusztus 26, 2017, 10:07:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum augusztus 26, 2017, 02:41:23 DÉLUTÁN
Egy másik kérdés. Vagy kérés. Valaki hozzáértő összefoglalhatná, hogy melyik algót érdemes bányászni, és milyen progik kellenek hozzá.  Gondolok itt olyanra, mint pl a mona Lyra2REv2. Bár a cryptocompare Scrypt-nek irja. Tehát még itt is nagy a káosz. Gondolom egy Lyra-t nem tudunk bányászni egy scrypt progival. Tehát valaki, aki ért hozzá, összefoglalhatná. Köszi.

Nehéz jobban összefoglalni, mint ahogyan ezen az oldalon összefoglalják: https://whattomine.com/


Igen ezt ismerem. Nincs is ezzel probléma. Hogy konkrétan mire gondoltam. Nos. Egy táblázatra, amely tartalmazza a bányászott algót, milyen kártyával, milyen progival, és ezen belül a progi szériaszámával, tipusával.

Nem ilyen kollekcióra gondoltál?
https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=4641.0

ditibo

Az ETC most jobb mint az ETH a Cryptocompare szerint legalább is. A Whattomine szerint az ETH a jobb. Hogy tapasztaljátok ti?

ditibo


Gyjuhi

Ha megfigyeled másodpercenként változik minden. nekem van 2 db kártyám fix eth és semmi más csak olvasok tájékozódom nincs több rigem egyiket erre másikat arra jelszóval. Nézd meg mi tetszik mibe látsz fantáziát kérj véleményeket aztán turj valamit egy a lényeg üres járat sose legyen mert az vesteség! ;)
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

ditibo

Idézetet írta: Gyjuhi Dátum október 25, 2017, 10:23:28 DÉLUTÁN
Ha megfigyeled másodpercenként változik minden. nekem van 2 db kártyám fix eth és semmi más csak olvasok tájékozódom nincs több rigem egyiket erre másikat arra jelszóval. Nézd meg mi tetszik mibe látsz fantáziát kérj véleményeket aztán turj valamit egy a lényeg üres járat sose legyen mert az vesteség! ;)
Azt hiszem megírtad a lényeget hogy üres járat sose legyen. Nekem is a 6 kártyás rigem ETh-t fejt ma éppen azt csináltam vele hogy 700W alá szorítottam a fogyasztást. Igy legalább kevesebb áramot fogyaszt ugyanolyan hashrate mellett, ha már a profit jelenleg ennyire alacsony.

Mr Brown

 Ki mit bányászik ebben az énséges időkben? Mivel az Ethereum leesett a béka popója alá, ti váltottatok valamilyen másik coinra?