Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Alaplap választás 7 (vagy több) kártyához

Indította Tiba, április 20, 2017, 09:50:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

peter1300

Idézetet írta: Uhura Dátum április 29, 2017, 10:41:29 DÉLELŐTT
Azért pár dolgot ne feledjünk el:
- minél több a kártya annál nagyobb a meghibásodás veszélye, a kártyák elszállása, vagy bármilyen probléma ez kb. 6-7 kártyánál sem probléma mentes de még ideális. Minél jobban növeled a rendszer összetettségét annál jobban nő  a hiba veszélye.
8-10-x kártyánál ez már szerintem folyamatos leállásokhoz vezetni kb. 1-2 hetente és ahogyan örgszik a rendszer előbb vagy utóbb már napi probléma lesz.
- Ha a rendszer leáll akkor ebben az esetben pedig mind a x-8-10-xx db kártya áll és nem termel, ami kiesés.
- A kérdés az, hogy az alaplap+memória+hdd által elfogyasztott 60-100w / ó és a befektetés 30+15+15+8 ezer ft mennyivel jelent nagyobb kiadást mint a hiba miatt kieső termelés.

- Az utolsó: táp: 7 kártya szerintem elmegy még 1000w-s tápról de jobb neki az 1300-as vagy 1400-es táp ez igaz, de bármelyik tápod veszed - kivétel a neked gyártott szervertáp - már 2-3 db tápot kell összerakni. Ez is hiba lehetőség.

Arra akartam kilyukadni, hogy van egy elméleti határérték és van egy ideális mennyiség szerintem valahol az ideális körül lenne jó egy rig mérete és ez most szerintem a 7 körül van. Minél jobban tolod az elméleti határ fel annál több lesz a probléma és annál jobban olyan vízeken evezel ahol magad leszel mert nincs info a fórumon sem.

Fejet hajtok, ebből a szemszögből is meg kell közelíteni a dolgot, 100%-ig igazad van!

Skankhunt42

Idézetet írta: Uhura Dátum április 29, 2017, 10:41:29 DÉLELŐTT
Azért pár dolgot ne feledjünk el:
- minél több a kártya annál nagyobb a meghibásodás veszélye, a kártyák elszállása, vagy bármilyen probléma ez kb. 6-7 kártyánál sem probléma mentes de még ideális. Minél jobban növeled a rendszer összetettségét annál jobban nő  a hiba veszélye.
8-10-x kártyánál ez már szerintem folyamatos leállásokhoz vezetni kb. 1-2 hetente és ahogyan örgszik a rendszer előbb vagy utóbb már napi probléma lesz.
- Ha a rendszer leáll akkor ebben az esetben pedig mind a x-8-10-xx db kártya áll és nem termel, ami kiesés.
- A kérdés az, hogy az alaplap+memória+hdd által elfogyasztott 60-100w / ó és a befektetés 30+15+15+8 ezer ft mennyivel jelent nagyobb kiadást mint a hiba miatt kieső termelés.

- Az utolsó: táp: 7 kártya szerintem elmegy még 1000w-s tápról de jobb neki az 1300-as vagy 1400-es táp ez igaz, de bármelyik tápod veszed - kivétel a neked gyártott szervertáp - már 2-3 db tápot kell összerakni. Ez is hiba lehetőség.

Arra akartam kilyukadni, hogy van egy elméleti határérték és van egy ideális mennyiség szerintem valahol az ideális körül lenne jó egy rig mérete és ez most szerintem a 7 körül van. Minél jobban tolod az elméleti határ fel annál több lesz a probléma és annál jobban olyan vízeken evezel ahol magad leszel mert nincs info a fórumon sem.

Miert allna le naponta? Ha igen valamit nagyon rosszul csinalsz. :)


Uhura

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 29, 2017, 03:41:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 29, 2017, 10:41:29 DÉLELŐTT
Azért pár dolgot ne feledjünk el:
- minél több a kártya annál nagyobb a meghibásodás veszélye, a kártyák elszállása, vagy bármilyen probléma ez kb. 6-7 kártyánál sem probléma mentes de még ideális. Minél jobban növeled a rendszer összetettségét annál jobban nő  a hiba veszélye.
8-10-x kártyánál ez már szerintem folyamatos leállásokhoz vezetni kb. 1-2 hetente és ahogyan örgszik a rendszer előbb vagy utóbb már napi probléma lesz.
- Ha a rendszer leáll akkor ebben az esetben pedig mind a x-8-10-xx db kártya áll és nem termel, ami kiesés.
- A kérdés az, hogy az alaplap+memória+hdd által elfogyasztott 60-100w / ó és a befektetés 30+15+15+8 ezer ft mennyivel jelent nagyobb kiadást mint a hiba miatt kieső termelés.

- Az utolsó: táp: 7 kártya szerintem elmegy még 1000w-s tápról de jobb neki az 1300-as vagy 1400-es táp ez igaz, de bármelyik tápod veszed - kivétel a neked gyártott szervertáp - már 2-3 db tápot kell összerakni. Ez is hiba lehetőség.

Arra akartam kilyukadni, hogy van egy elméleti határérték és van egy ideális mennyiség szerintem valahol az ideális körül lenne jó egy rig mérete és ez most szerintem a 7 körül van. Minél jobban tolod az elméleti határ fel annál több lesz a probléma és annál jobban olyan vízeken evezel ahol magad leszel mert nincs info a fórumon sem.

Miert allna le naponta? Ha igen valamit nagyon rosszul csinalsz. :)

Nem azt mondtam, hogy most áll le naponta.. hanem ahogyan öregszik előbb vagy utóbb napi problémák lesznek.  Amúgy ha már itt tartunk mutassál pl. olyan tápot ami nem egyedileg csinált szerver és mondjuk 8-9-10 kártyát + risert kihajt egyedül ? Mert szerintem nincs ilyen vagyis 6 kártyától már mokolni kell a tápokkal a risreknél, a vga kártyánál. Az, hogy ez 2 táp összerakást jelenti, kábelekkel való maszatolást az ilyen szempontból mindegy.
Én úgy gondolom és az én véleményem az, hogy fölösleges egy rendszer etropiáját nővelni csak azért, hogy 8-9-10-x kártyát egybe rakjuk .. ha komolyan pénzkeresés miatt csinálod akkor azért, mert minek akarsz többet szenvedni mint kéne ha meg hobbyból akkor meg azért mert van jobb dolgom is mint szétszedni és összerakni, hiba keresni kellejen.

k3nnykee

Sziasztok.
Tudja valaki mi a kulonbseg az asrock h81 pro btc r2.0 es a nem r2.0 verziok kozott? Ranezesre csak az egyik alaplapi molex es fan csatlakozok vannak felcserelve helyileg. Arra lennek leginkabb kivancsi, hogy van-e vmi hatranya az elso verzionak az r2.0hoz kepest.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: k3nnykee Dátum április 29, 2017, 07:39:05 DÉLUTÁN
Sziasztok.
Tudja valaki mi a kulonbseg az asrock h81 pro btc r2.0 es a nem r2.0 verziok kozott? Ranezesre csak az egyik alaplapi molex es fan csatlakozok vannak felcserelve helyileg. Arra lennek leginkabb kivancsi, hogy van-e vmi hatranya az elso verzionak az r2.0hoz kepest.

http://www.asrock.com/mb/Intel/H81%20Pro%20BTC/?cat=Specifications

http://www.asrock.com/mb/Intel/H81%20Pro%20BTC%20R2.0/?cat=Specifications

olvasd el es megtudod!

kidface

Idézetet írta: Uhura Dátum április 29, 2017, 07:08:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 29, 2017, 03:41:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 29, 2017, 10:41:29 DÉLELŐTT
Azért pár dolgot ne feledjünk el:
- minél több a kártya annál nagyobb a meghibásodás veszélye, a kártyák elszállása, vagy bármilyen probléma ez kb. 6-7 kártyánál sem probléma mentes de még ideális. Minél jobban növeled a rendszer összetettségét annál jobban nő  a hiba veszélye.
8-10-x kártyánál ez már szerintem folyamatos leállásokhoz vezetni kb. 1-2 hetente és ahogyan örgszik a rendszer előbb vagy utóbb már napi probléma lesz.
- Ha a rendszer leáll akkor ebben az esetben pedig mind a x-8-10-xx db kártya áll és nem termel, ami kiesés.
- A kérdés az, hogy az alaplap+memória+hdd által elfogyasztott 60-100w / ó és a befektetés 30+15+15+8 ezer ft mennyivel jelent nagyobb kiadást mint a hiba miatt kieső termelés.

- Az utolsó: táp: 7 kártya szerintem elmegy még 1000w-s tápról de jobb neki az 1300-as vagy 1400-es táp ez igaz, de bármelyik tápod veszed - kivétel a neked gyártott szervertáp - már 2-3 db tápot kell összerakni. Ez is hiba lehetőség.

Arra akartam kilyukadni, hogy van egy elméleti határérték és van egy ideális mennyiség szerintem valahol az ideális körül lenne jó egy rig mérete és ez most szerintem a 7 körül van. Minél jobban tolod az elméleti határ fel annál több lesz a probléma és annál jobban olyan vízeken evezel ahol magad leszel mert nincs info a fórumon sem.

Miert allna le naponta? Ha igen valamit nagyon rosszul csinalsz. :)

Nem azt mondtam, hogy most áll le naponta.. hanem ahogyan öregszik előbb vagy utóbb napi problémák lesznek.  Amúgy ha már itt tartunk mutassál pl. olyan tápot ami nem egyedileg csinált szerver és mondjuk 8-9-10 kártyát + risert kihajt egyedül ? Mert szerintem nincs ilyen vagyis 6 kártyától már mokolni kell a tápokkal a risreknél, a vga kártyánál. Az, hogy ez 2 táp összerakást jelenti, kábelekkel való maszatolást az ilyen szempontból mindegy.
Én úgy gondolom és az én véleményem az, hogy fölösleges egy rendszer etropiáját nővelni csak azért, hogy 8-9-10-x kártyát egybe rakjuk .. ha komolyan pénzkeresés miatt csinálod akkor azért, mert minek akarsz többet szenvedni mint kéne ha meg hobbyból akkor meg azért mert van jobb dolgom is mint szétszedni és összerakni, hiba keresni kellejen.
Mindent problémát meg lehet oldani :)
A 8-nál több kártyás rendszer azért nem elterjedt, mert túl magas a költsége! Normál alaplappal nem kivitelezhető! Illetve a driver limitálva van 8 gpu-ra  (Win10)
a specko alaplapok ill. szerverek árából összeraksz újabb rig-eket.
Táp igaz kereskedelmi forgalomba nincs vagy megintcsak horror áron kapható ami képes lenne ellatni ekkora rendszert.
De ha valaki ért hozzá és van vastag pénztárcája!
Simán össze tud rakni vagy akár készen is tud venni  (lásd gpu alapú szuper szerverek)

Uhura

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 29, 2017, 07:45:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: k3nnykee Dátum április 29, 2017, 07:39:05 DÉLUTÁN
Sziasztok.
Tudja valaki mi a kulonbseg az asrock h81 pro btc r2.0 es a nem r2.0 verziok kozott? Ranezesre csak az egyik alaplapi molex es fan csatlakozok vannak felcserelve helyileg. Arra lennek leginkabb kivancsi, hogy van-e vmi hatranya az elso verzionak az r2.0hoz kepest.

http://www.asrock.com/mb/Intel/H81%20Pro%20BTC/?cat=Specifications

http://www.asrock.com/mb/Intel/H81%20Pro%20BTC%20R2.0/?cat=Specifications

olvasd el es megtudod!

Kvázi semmi :) a 2.0-ban van:  Wake-on-WAN és a Supports Surge Protection (ASRock Full Spike Protection) mást nem találtam :( 

ja igen a sima BTC-ben van: Good Night LED a 2.0 ez kimaradt :D

Uhura

#108
Idézetet írta: Arkenso Dátum április 29, 2017, 08:54:24 DÉLUTÁN
Az a hír járja, hogy nem nagyon lesz már ezekből több.

Az látszik, hogy folyamatosan fogy el minden honnan de szerintem azért az Asrock is érzi ez nem az a vonal amint érdemes lenne a süllyesztőbe küldeni, jól működik - legalábbis a 2.0 nálam szuper - és nem kell semmit fejleszteni max gyártani . Még azt is meg merném kockáztatni lehetne integrált procival is csinálni.

Miért ölné meg a gyártó ha fogy és van iránta kereslet ?  Nem tudom csak gondolom, max annyi lehet az érv, hogy emiatt nem vesznek drágább lapokat :(

De ebben a szegmensben az Asrock  a piac vezető ..... nincs vetélytársa, max a Biostar , szerintem amúgy a Biostar licenszel gyárott az Asrock annyira egyformák a lapok.  Lehet lejárt a licensz.

drizzt_do_urden

en nem tudom miert ragaszkodtok ehhez az alaplaphoz. annyi mas alaplap van amibe megy 6 vagy 7 kartya. dragabbak lehet de lehet legalabb kapni! most 10000 forint ide vagy oda nem mindegy...

Uhura

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 29, 2017, 09:13:28 DÉLUTÁN
en nem tudom miert ragaszkodtok ehhez az alaplaphoz. annyi mas alaplap van amibe megy 6 vagy 7 kartya. dragabbak lehet de lehet legalabb kapni! most 10000 forint ide vagy oda nem mindegy...

Igen de ez "cél" hardver :)  de különben:

http://www.biostar.com.tw/app/en/news/news.php?S_ID=290

Uhura

Amúgy lehet tényleg végleg bezár a bazár az Asrocknál és a Biostárnál mert a scan.co.uk  ezt írta ki: End of life :D   Nem tudom ez nettó faszság simán lehetne gyártani vennék mint a cukrot.

DrPascal

Idézetet írta: Uhura Dátum április 29, 2017, 09:22:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 29, 2017, 09:13:28 DÉLUTÁN
en nem tudom miert ragaszkodtok ehhez az alaplaphoz. annyi mas alaplap van amibe megy 6 vagy 7 kartya. dragabbak lehet de lehet legalabb kapni! most 10000 forint ide vagy oda nem mindegy...

Igen de ez "cél" hardver :)  de különben:

http://www.biostar.com.tw/app/en/news/news.php?S_ID=290

Ez jó cucc, el is fogyott gyorsan!

Én azt nem értem, hogy miért 6 kártyásra csinálták, miért nem 7 esetleg 8?
Ja de, így többet el lehet adni.

Shifty

Cégként honnan érdemes alkatrészeket rendelni?

DrPascal

Idézetet írta: Shifty Dátum április 29, 2017, 11:36:04 DÉLUTÁN
Cégként honnan érdemes alkatrészeket rendelni?

Bárhonnan, ahol van készleten és adnak számlát.

Uhura

Sajnálom de azt kell mondanom, hogy lehet tényleg over a BTC-s alaplapoknak.  Asrock-nál jelenleg minden btc-s alaplap eladását befejezte :( nincs egyetlen élő lap sem.  A Biostar-t passzolom mert még januárban új alaplapot jelentettek be amit már most sem lehet kapni .. nem is értem, bár azt hozzá kell tenni a Biostarnál biztos 3 man dolgoznak mert a honlapon egy 2015. decemberében megszűnt magyar cég van megfelelője magyar dealerként :)

Akinek van  kedve és tapasztalata  szerintem átveheti a ehetőséget :)

willow

Ebay-en még lehet kapni 50 e forinttól kezdődően. Kicsit sok, de aki ragaszkodik hozzá. :(

Uhura

Idézetet írta: willow Dátum április 30, 2017, 10:23:12 DÉLELŐTT
Ebay-en még lehet kapni 50 e forinttól kezdődően. Kicsit sok, de aki ragaszkodik hozzá. :(

A sok áru spekuláns, alaplap nepper .. mindegy. Sajnálom és nem értem, de hát ez van.

Székely Vegán

Idézetet írta: Uhura Dátum április 30, 2017, 10:14:04 DÉLELŐTT
Sajnálom de azt kell mondanom, hogy lehet tényleg over a BTC-s alaplapoknak.  Asrock-nál jelenleg minden btc-s alaplap eladását befejezte :( nincs egyetlen élő lap sem.  A Biostar-t passzolom mert még januárban új alaplapot jelentettek be amit már most sem lehet kapni .. nem is értem, bár azt hozzá kell tenni a Biostarnál biztos 3 man dolgoznak mert a honlapon egy 2015. decemberében megszűnt magyar cég van megfelelője magyar dealerként :)

Akinek van  kedve és tapasztalata  szerintem átveheti a ehetőséget :)

Lehet az Asrock vált az újabb DDR4-re és azért nem lesz már régi lap.
Túl nagy a kereslet azért van minden kifogyva, az újabb Biostar lapok is.
De hülyék lennének ha nem gyártnak több lapot ilyen óriási kereslet mellett!
Szerintem csak idő kérdése és lesz ismét btc lap bőven. A szabadpiac igy műdödik.. ha van rá igény az ki lesz elégitve.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Uhura

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum április 30, 2017, 01:40:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 30, 2017, 10:14:04 DÉLELŐTT
Sajnálom de azt kell mondanom, hogy lehet tényleg over a BTC-s alaplapoknak.  Asrock-nál jelenleg minden btc-s alaplap eladását befejezte :( nincs egyetlen élő lap sem.  A Biostar-t passzolom mert még januárban új alaplapot jelentettek be amit már most sem lehet kapni .. nem is értem, bár azt hozzá kell tenni a Biostarnál biztos 3 man dolgoznak mert a honlapon egy 2015. decemberében megszűnt magyar cég van megfelelője magyar dealerként :)

Akinek van  kedve és tapasztalata  szerintem átveheti a ehetőséget :)

Lehet az Asrock vált az újabb DDR4-re és azért nem lesz már régi lap.
Túl nagy a kereslet azért van minden kifogyva, az újabb Biostar lapok is.
De hülyék lennének ha nem gyártnak több lapot ilyen óriási kereslet mellett!
Szerintem csak idő kérdése és lesz ismét btc lap bőven. A szabadpiac igy műdödik.. ha van rá igény az ki lesz elégitve.

Én is így gondolom, ha nem ők akkor megcsinálja más ... szerintem ha ma beállítanál az Asrockhoz és azt mondod figyi 100 ezer dolcsiért megveszem az egész asrock btc 2.0 licenszét ... eladnák. És te gyárthatnád a kínai ipar szereplőivel bérbe , az más kérdés nem tudom mennyi lenne a gyártási költség.

Ezért nem értem miért nem lépnek...