Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Alaplap választás 7 (vagy több) kártyához

Indította Tiba, április 20, 2017, 09:50:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

messimage

Szerintem nem születésnapi bulit akarunk szervezni neki, hanem megtudni, működik e 7-8 kártyával, vagy sem :)


Barbár

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 27, 2017, 07:56:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Barbár Dátum április 27, 2017, 06:16:01 DÉLELŐTT
Köszönöm a segítséget!

Volna egy másik kérdésem:

Bányászat szempontjából lényeges, hogy az alaplapon a PCIe 16X-es slot 2.0-ás vagy 3.0-ás?
Illetve, ugyanez a kérdésem az 1X-es PCIe slotok kapcsán is.
Találtam egy alaplapot ami szimpatikus lenne:
http://www.pc-sziget.hu/prod/alaplap-100/asrock_fm2a88x_pro_alaplap-52779

Viszont van rajta 1 db 3.0-ás 16X -es PCIe, 1 db 2.0-ás16X és 3 db 2.0-ás 16X.
Ez megfelelne egy 5 kártyás rig számára, vagy van jelentőssége, hogy melyik slot 2.0-ás és melyik 3.0-ás?

Köszi!

Üdv

Tök mindegy, hogy milyen típusú a pcie slot. Ha az összes 1x lenne az is jó lenne. Csak az a kitétel, hogy expressz legyen a sima pci nem jó.

Köszi a gyors választ! :)

kidface


exertech001

MSI Z170A KRAIT GAMING 3X Alaplap 8 kártyával elbír? Valaki valami infó e felől? Mert ha igen, rendelem :)

exertech001

Idézetet írta: dekboy Dátum április 27, 2017, 05:18:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: exertech001 Dátum április 27, 2017, 05:13:12 DÉLUTÁN
MSI Z170A KRAIT GAMING 3X Alaplap 8 kártyával elbír? Valaki valami infó e felől? Mert ha igen, rendelem :)
Ehhez az alaplahoz már "jzsolt" rendelt egy átalakítót,de sajna még nem kapta meg ,mert nem volt beszámoló... :)
Értem, köszi. MSI Z170A GAMING PRO CARBON valamivel drágább. Erről van infód, hogy vinne e 8 kártyát?

exertech001

Idézetet írta: dekboy Dátum április 27, 2017, 05:37:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: exertech001 Dátum április 27, 2017, 05:25:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dekboy Dátum április 27, 2017, 05:18:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: exertech001 Dátum április 27, 2017, 05:13:12 DÉLUTÁN
MSI Z170A KRAIT GAMING 3X Alaplap 8 kártyával elbír? Valaki valami infó e felől? Mert ha igen, rendelem :)
Ehhez az alaplahoz már "jzsolt" rendelt egy átalakítót,de sajna még nem kapta meg ,mert nem volt beszámoló... :)
Értem, köszi. MSI Z170A GAMING PRO CARBON valamivel drágább. Erről van infód, hogy vinne e 8 kártyát?
Ha lenne infóm,akkor mondanám! :) Ez is olyan mint a gaminges... 7pci-e +m.2-vel ráokoskodsz még egy karit...ha jó,akkor jó....ha nem ,akkor 7kártyával tolod....vagy veszel egy 3-as elosztót...
Köszi! MSI Z170A KRAIT GAMING 3X lesz. :) ha 7 kártya menni fog már örülni fogok.

wminer

Aki használ Windows 2016 Server-t árulja el miként lehet a kártyákat tuningolni alatta? Nekem nem vett át semmilyen beállítást.

peter1300

Sziasztok!

Keresgéltem lapokat, de sajnos nem jutottam dűlőre. Sokat gondolkodtam rajta, hogy 6 vagy 7 kártyás megoldást csináljak, számolgattam is vele, viszont a 7 kártyás nem hoz akkora pluszt, minthogy megérje beruházni egy 7 kártyát konfigra.

Minden esetre számolok egy 7 kártyással is, amivel a következő lapot találtam: https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/msi/z170a-gaming-pro-carbon-p329397931/

Viszont 6 kártyás megoldáshoz egyelőre nem sikerült megtalálnom az igazit. Ötletek, tippek? Sajnos az első hsz-ben szereplő lapok közül egyik sem kapható az Árukereső szerint. :(

Köszi!

Tiba

Ezt nem értem, hogy nem hoz akkora pluszt. Előbb utóbb bővíteni fogsz, és akkor biztos hogy pluszt hoz...

peter1300

Idézetet írta: Tiba Dátum április 28, 2017, 09:22:53 DÉLUTÁN
Ezt nem értem, hogy nem hoz akkora pluszt. Előbb utóbb bővíteni fogsz, és akkor biztos hogy pluszt hoz...

Épp pár perccel ez előtt végeztem a függvényemmel, ami kiszámolja, hogy megéri-e a 7 kártyás módszer, az árkülönbség körülbelül 120.000 Ft a 2 konfig között, a 7 kártyásnál már nem elég az 1000W-os táp, így 1200-ast kell választani, illetve az alaplap is ~20.000 Ft-al drágább, nem beszélve a kártya áráról, 16 hónap kell ahhoz, hogy megtérüljön az említett ~120e Ft, ezt kicsit soknak tartom :)

Egy pici túlzással a kép szemlélteti, hogy mi történik akkor, ha az összes pénzt visszaforgatjuk a befektetésbe. A 16. hónapban is csak 105.000 Ft-al jönne több, így még akkor sem hozná vissza azt a bizonyos 120.000 Ft-os plusz összeget.

Tiba

És azt hozzá számoltad, amikor építed a következő riget? :)

DrPascal

Idézetet írta: peter1300 Dátum április 28, 2017, 10:07:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Tiba Dátum április 28, 2017, 09:22:53 DÉLUTÁN
Ezt nem értem, hogy nem hoz akkora pluszt. Előbb utóbb bővíteni fogsz, és akkor biztos hogy pluszt hoz...

Épp pár perccel ez előtt végeztem a függvényemmel, ami kiszámolja, hogy megéri-e a 7 kártyás módszer, az árkülönbség körülbelül 120.000 Ft a 2 konfig között, a 7 kártyásnál már nem elég az 1000W-os táp, így 1200-ast kell választani, illetve az alaplap is ~20.000 Ft-al drágább, nem beszélve a kártya áráról, 16 hónap kell ahhoz, hogy megtérüljön az említett ~120e Ft, ezt kicsit soknak tartom :)

Egy pici túlzással a kép szemlélteti, hogy mi történik akkor, ha az összes pénzt visszaforgatjuk a befektetésbe. A 16. hónapban is csak 105.000 Ft-al jönne több, így még akkor sem hozná vissza azt a bizonyos 120.000 Ft-os plusz összeget.

A te logikáddal számolva kevesebb mint 1.5 hónappal hosszabb a megtérülése, viszont utána 105e Huf a többlet.
Vannak családok, akik ennyiből vagy kevesebből kénytelenek élni, ők biztos nem osztják a véleményed, hogy ez nem jelentős különbség.
Szerintem sem elhanyagolható!
Viszont ez is csak fikció, ennyire nem lehet előre számolni!

messimage

Igazából jöhet ide akármennyi matekbuzi, az igazság az, hogy mindenki olyan riget épít, amilyet akar, vagy ami most van, olyat, amilyen alaplapot talál:D

Til

Minel tobb kartyat tudsz hajtani egy lappal,annal nagyobb a nyereseg.
Tegyuk felre a 7-es szamot.Most a 7-et varazsoljuk at 24-re.(ez 4db 6-os rig).
Ezt a 24 kartyat ha pl egy win server elhajtana, egy alaplapon pcie hubokkal,akkor 3 alaplap 3 proci 3 ram 3 ssd 3 x ezek aramfelvetelet ami az aramszamlaban megmutatkozik, megsporolod.
Nem kepletek kellenek ide meg matek, hanem VARAZSLAT!  8)
C:\> del c:\command.com

metlife

Idézetet írta: messimage Dátum április 24, 2017, 06:22:39 DÉLUTÁN
Jaja, nekem még van 12 alaplapom, es veszik mint a cukrot 47 ért :D
van még belőle,mert érdekel a dolog

Uhura

Azért pár dolgot ne feledjünk el:
- minél több a kártya annál nagyobb a meghibásodás veszélye, a kártyák elszállása, vagy bármilyen probléma ez kb. 6-7 kártyánál sem probléma mentes de még ideális. Minél jobban növeled a rendszer összetettségét annál jobban nő  a hiba veszélye.
8-10-x kártyánál ez már szerintem folyamatos leállásokhoz vezetni kb. 1-2 hetente és ahogyan örgszik a rendszer előbb vagy utóbb már napi probléma lesz.
- Ha a rendszer leáll akkor ebben az esetben pedig mind a x-8-10-xx db kártya áll és nem termel, ami kiesés.
- A kérdés az, hogy az alaplap+memória+hdd által elfogyasztott 60-100w / ó és a befektetés 30+15+15+8 ezer ft mennyivel jelent nagyobb kiadást mint a hiba miatt kieső termelés.

- Az utolsó: táp: 7 kártya szerintem elmegy még 1000w-s tápról de jobb neki az 1300-as vagy 1400-es táp ez igaz, de bármelyik tápod veszed - kivétel a neked gyártott szervertáp - már 2-3 db tápot kell összerakni. Ez is hiba lehetőség.

Arra akartam kilyukadni, hogy van egy elméleti határérték és van egy ideális mennyiség szerintem valahol az ideális körül lenne jó egy rig mérete és ez most szerintem a 7 körül van. Minél jobban tolod az elméleti határ fel annál több lesz a probléma és annál jobban olyan vízeken evezel ahol magad leszel mert nincs info a fórumon sem.

Uhura

Idézetet írta: moldred Dátum április 29, 2017, 11:04:55 DÉLELŐTT
Sziasztok! :)

Asrock H81 Pro BTC alaplap érdekelne, 2db. Akinek van, kérem privátban jelezze ár megjelöléssel.

https://www.scan.co.uk/


willow