Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Mit érdemes most elkezdeni bányászni?

Indította Chokdee, március 13, 2018, 10:09:01 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Chokdee

Sziasztok.

Teljesen új vagyok a kriptovilágban és a bányászat területen is. 1 hónapja kezdtem el érdeklődni a dolog iránt, azóta sokat olvasok kérdezek. Most is egy kérdéssel tanáccsal fordulnék hozzátok.

Mi az amit érdemes most elkezdeni bányászni?

2-3-4-5 ezer$ t lennék hajlandó befektetni a dologba, de van egy olyan gondom hogy Németországban élek és itt nagyon drága nekem az áram. Átszámítva 80-90ft / 1Kwh. Tehát ide a kalkulátor ok alapján csak olyan dolgot tudnék venni ami kevés áramot fogyaszt max 500w, hogy legalább egy minimális profitok legyen. De nyilván minél kevesebb annál jobb. Baikal giant N be vagy obelisk sc1 ben gondolkozom. Ezekről vélemény?

Vagy a a másik opció hogy Magyarországon csinálom, de akkor nemtudom felügyelni.

Ugyanezt az összeget befektethetném felhő bányász cégekbe is, de jobb szeretném ha saját lenne. Szerintetek?

Előre is köszönöm a segítségeteket, tanácsotokat.

Til

Idézetet írta: Chokdee Dátum március 13, 2018, 10:09:01 DÉLELŐTT
Sziasztok.

Teljesen új vagyok a kriptovilágban és a bányászat területen is. 1 hónapja kezdtem el érdeklődni a dolog iránt, azóta sokat olvasok kérdezek. Most is egy kérdéssel tanáccsal fordulnék hozzátok.

Mi az amit érdemes most elkezdeni bányászni?

2-3-4-5 ezer$ t lennék hajlandó befektetni a dologba, de van egy olyan gondom hogy Németországban élek és itt nagyon drága nekem az áram. Átszámítva 80-90ft / 1Kwh. Tehát ide a kalkulátor ok alapján csak olyan dolgot tudnék venni ami kevés áramot fogyaszt max 500w, hogy legalább egy minimális profitok legyen. De nyilván minél kevesebb annál jobb. Baikal giant N be vagy obelisk sc1 ben gondolkozom. Ezekről vélemény?

Vagy a a másik opció hogy Magyarországon csinálom, de akkor nemtudom felügyelni.

Ugyanezt az összeget befektethetném felhő bányász cégekbe is, de jobb szeretném ha saját lenne. Szerintetek?

Előre is köszönöm a segítségeteket, tanácsotokat.
A Baikal giant N asic, jó megoldás lenne számodra, de senki nem tudja , mi történik ha értékesítik az eszközöket , valamint azt sem tudni mennyi db-ot fognak piacra dobni.Azt kell tudd, hogyha piacra kerülnek és ténylegesen tud majd cryptonight algos coinokat bányászni ,akkor drasztikusan esni fog a profit e téren.Ha nem fogja tudni és csak pár coin-t lehet vele bányászni, akkor ott az AMD Vega , ami cryptonight algokra tökéletes, mivel ez az algo az ami kevesebb fogyasztással beéri pl. Equihash,Ethash-hoz képest.Akkor ott van egy másik probléma is, hogy Asic-ot azt úgy néz ki lehet szerezni , de videókártyát még mindig nem.Tehát a kérdésed elég összetett jelen pillanatban.
C:\> del c:\command.com

Chokdee

Akkkor nem csoda hogy újoncként nem igazodok ki  :D

https://minersdeals.com/product/bitcoin-miner-ebit-e10-18ths(0~10)-btc-miner/

Itt mit nem veszek észre vagy ezzel tényleg btc t tudok banyaszni és valóban 90w a fogyasztás?? :o

Estéli Győző

90W\Th, vagyis ha 18TH, akkor 1620w a fogyasztása.

Chokdee


Til

Idézetet írta: Chokdee Dátum március 13, 2018, 02:24:17 DÉLUTÁN
Ahha, oké köszi.
Valamint, ha meghibásodik , mert tegyük fel nem egy megbízható szerkezet, akkor akár 2 hónap kiesés is lehet.Tehát mindig olyan gyártót és modellt érdemes böngészni , amiről pozitívak a tapasztalatok.
C:\> del c:\command.com

StealthFantom

A felhős dolog felejtős, ha megérné akkor ők futtatnák és szabad hely sem lenne. De az mindig van...

500W-ba pedig beleférni... Esetleg Sapphire RX560-nak van 4GB-ses 45W fogyasztású kártyái. Bármilyen sima gépbe bedughatod. Darabonként ETH-n 12-12,2MH/s-t csinál.
500W-ba 11db jönne ki, ami 11x12MH/s=132-133MH/s.
Ami a mai árfolyam szerint 200 dolcsi havonta a kereset ha nem fizetsz áramot ahogy mondod...
http://prntscr.com/iqmtr2

Chokdee

https://shop.bitmain.com/productDetail.htm?pid=000201802231346322280rNE8Q2F0627

Erről mi a véleményetek? A kalkulátor szerint magyarországi árammal számolva egy év alatt 18 LTC megtermelése után a mai árfolyamon nézve 2600$. És "csak" 1400$ ba kerül + táp + szállítás...

De ha még megy feljebb az LTC árfolyam jobb is lehetne ez...2 hete még 200$ volt az LTC azzal már egész másképp nézne ki.

Kihozza év végére a 18 LTC-t vajon? Vagy ahogy mondjátok a difficulty növekedése miatt mennyivel lehet számolni?

Köszi

StealthFantom

Szia,
nekem itt van a lábamnál még 3db Antminer S9. 5 hónapba telt mire eljutott hozzám (3 hónap amíg raktáron lett, 2 hónap a vámon herce-hurca). Annyira nagy lett a difficulty és annyira leesett a BTC ára hogy az áramot leszámítva a Nicehash szerint 200 dollárt hozna havonta. Inkább ki sem csomagoltam, így adom tovább...
És oké hogy kiszámoltad hogy 14 LTC, de a végére difficulty is más lesz (10 LTC sem lesz) és az ára kitudja milyen lesz... Hozzátéve hogy csak pár hónap jótállásod van...