Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

cpu-val való bányászás

Indította raptor666, február 20, 2017, 07:43:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

FTi

#20
Az xmr-stak-cpu konfigjában a "cpu_threads_conf" részben szálanként lehet szabályozni a dolgokat, pl. így néz ki egy szálhoz tartozó sor:
{ "low_power_mode" : false, "no_prefetch" : true, "affine_to_cpu" : 1 },
Kísérleteztem többféle beállítással, a konklúziók:

       
  • a Ryzen a fenti beállításokat szereti, magonként kell egy ilyen sor 1-3-...-15 számokkal a végén, elvileg a 0-2-...-14 is ugyanezt tudja
  • az i7-4860EQ a low_power_mode" : true beállítást szereti, az összes többi proci amit eddig próbáltam false-on jobb
  • csinálni kell sok fix virtuális memóriát, illetve engedélyezni kell a policy editorban a memórialapok zárolását
  • egyes normál- és laptop-procik eggyel kevesebb magot dolgoztatva többet tudnak, mint maxon
  • ne fusson semmi a miner mellett, mert csökkenti a hashrate-t

LendoWinoda

#21
Idézetet írta: AnCrypto Dátum december 07, 2017, 08:17:38 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Hunter008 Dátum december 07, 2017, 08:07:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: AnCrypto Dátum december 07, 2017, 03:05:58 DÉLELŐTT
Ryzen procikkal bányászik valaki? Eredményeket megoszthatnátok ha van kedvetek.  ;)
Ryzen 1500x-em van és 430 H/s-t hoz
Az nem rossz eredmény. Erősebb mint egy RX 560-as. Az max 400 H/s-et csinál. Melyik programot használod a CPU mininghez?
Én ezt használom: http://cryptomanager.net
A number of CPU threads értékét 0-val használom.

AnCrypto

Van valakinek használható XMR Stak vagy más CPU mining bat vagy config fájlja? Egyszerűen sehogyan sem sikerül belőni, csak a Claymore dolgozik meg a Sumokoin Miner.
Crypto Currency Miner & Trader.

biokill

Idézetet írta: AnCrypto Dátum december 27, 2017, 01:12:27 DÉLELŐTT
Van valakinek használható XMR Stak vagy más CPU mining bat vagy config fájlja? Egyszerűen sehogyan sem sikerül belőni, csak a Claymore dolgozik meg a Sumokoin Miner.
XMR Stak-et én így indítom (hogy ne vegye el a laptopom videókártyáját):
D:\xmr-stak-win64\xmr-stak.exe --noAMD --noNVIDIA

Config.txt-ben kizárólag a pool_listet állítottam be, így azt nem írom ide, mert gondolom felesleges.

cpu.txt pedig:

"cpu_threads_conf" :
[
    { "low_power_mode" : false, "no_prefetch" : true, "affine_to_cpu" : 0 },
    { "low_power_mode" : false, "no_prefetch" : true, "affine_to_cpu" : 2 },
    { "low_power_mode" : false, "no_prefetch" : true, "affine_to_cpu" : 4 },
    { "low_power_mode" : false, "no_prefetch" : true, "affine_to_cpu" : 6 },
],

Ez 4 magot használ.

tikoo


danje

Srácok ha lenne oly szíves valaki kisegíteni, lenne 2 HP Proliantom G6  E5520-as Procival - sajnos a procik nem támogatják az AES-t így nem megy rajta sem a Nicehash sem az Equihash, nem hajlando felismerni !
Mivel tudok btc vagy eth vagy zcash-t bányászni windows alol ezzel a procival?Egy 150-200as H/s el már elégedett lennék... 
Jól esne egy kis segítség a tapasztaltaktol mert már megorulok annyit keresgélek!

(sajnos a poloniex autorizáciora 4 napja várok de semmi ,ezért egyelore mást nem tudok bányászni a fentieken kivul,mert csak ezekre van walletcímem)
Elore is koszonom szépen nagytudásu mesterek! ;)

Székely Vegán

Idézetet írta: danje Dátum január 02, 2018, 05:27:29 DÉLUTÁN
Srácok ha lenne oly szíves valaki kisegíteni, lenne 2 HP Proliantom G6  E5520-as Procival - sajnos a procik nem támogatják az AES-t így nem megy rajta sem a Nicehash sem az Equihash, nem hajlando felismerni !
Mivel tudok btc vagy eth vagy zcash-t bányászni windows alol ezzel a procival?Egy 150-200as H/s el már elégedett lennék... 
Jól esne egy kis segítség a tapasztaltaktol mert már megorulok annyit keresgélek!

(sajnos a poloniex autorizáciora 4 napja várok de semmi ,ezért egyelore mást nem tudok bányászni a fentieken kivul,mert csak ezekre van walletcímem)
Elore is koszonom szépen nagytudásu mesterek! ;)


Próbálj meg Monero-t (XMR) túrni.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

danje

#27
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum január 03, 2018, 05:05:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: danje Dátum január 02, 2018, 05:27:29 DÉLUTÁN
Srácok ha lenne oly szíves valaki kisegíteni, lenne 2 HP Proliantom G6  E5520-as Procival - sajnos a procik nem támogatják az AES-t így nem megy rajta sem a Nicehash sem az Equihash, nem hajlando felismerni !
Mivel tudok btc vagy eth vagy zcash-t bányászni windows alol ezzel a procival?Egy 150-200as H/s el már elégedett lennék... 
Jól esne egy kis segítség a tapasztaltaktol mert már megorulok annyit keresgélek!

(sajnos a poloniex autorizáciora 4 napja várok de semmi ,ezért egyelore mást nem tudok bányászni a fentieken kivul,mert csak ezekre van walletcímem)
Elore is koszonom szépen nagytudásu mesterek! ;)


Próbálj meg Monero-t (XMR) túrni.
Koszi Vegán a jótanácsot,arra álltam rá végul , megy is szépen....egy bajom van ,nem fogom tudni átváltani ha nem jutok be a poloniexre ..... ami johetne még az ETH de valamiert a dwarfpool-os claymore nem mukodik,valamit valsz. nem jol allitok be :
A configba beadtam a walletcímemet illetve a workert, de ezt kapom vissza...(ez az XMR- pool nem Moneros ??? mit modosítsak nagytudásu mesterek?)
Ez az epool is csupa szerintem moneros pool - segítene egy jol konfigolt epool és hogy honnan vegyem ki a keresztet hogy aktív legyen...

Soda

#28
Amig nem jutsz be poloniexre miért nem túrod cryptopiára?
dwarfpool oldal szerint claymoreba ezt kell beírni: NsGpuCNMiner.exe -o stratum+tcp://xmr-eu.dwarfpool.com:8005 -u WALLET -p x
Miért nem editeled szimplán a bat filet és oda irod be ezt? úgy működnie kéne.

danje

#29
 Koszi Soda,nem látom a mi a kulombseg...vagy rossz helyre irom be?Kozben editáltam a -start.bat-ot de ugyan az a hiba....
My monerora bányászok ott a wallet-em, csak majd átváltani nem tudom BTC-re (Poloniex,Bittrex stb. nélkul mert minden a reg le van zárva )hogy Coinbase-rol kifizettessem....

Soda

Én Nanopoolra nyomtam, ott ezt kell megadni claymoreba :


NsCpuCNMiner64.exe -o stratum+ssl://xmr-eu1.nanopool.org:14433 -u YOUR_XMR_ADDRESS.YOUR_PAYMENT_ID.YOUR_WORKER_NAME/EMAIL -p z

https://xmr.nanopool.org/help

AnCrypto

#31
Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy van-e esetleg valaki akinek van AMD Ryzen Threadripper 1900X processzora és tesztelte a Cryptonight algós bányászatot. Igazándiból az érdekelne, hogy mennyivel erősebb a 32MB L3 cache miatt mint pl. a 16MB cache-es Ryzen 7 1800X. Az AMD Ryzen Threadripper 1950X-ről találtam teszteket Youtube-on, azok szerint 1300 H/s-et tud de ugye az 1950X már 16/32 magos. Az 1900X pedig 8/16-os.
Crypto Currency Miner & Trader.