Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 6 Vendégek van a témában

Fagyi Zoli

Úgy néztem a hozzászólások közt, hogy lenne igény a témára :)
Rögtön bedobok egy kérdést is.

Ismeri e valaki az alábbi tápot, van e tapasztalat vele, vagy esetleg csak hallott róla?

https://www.bestmarkt.hu/enermax-1000w-triathlor-eco-80-bronze-tapegyseg-p306995

Elég barátságos az ára szerintem, kérdés, hogy jó lehet e?
Nem mindig a tapasztalat a helyes információ forrás!
Pld: A PC füsttel működik, mert ha kijön belőle a füst, akkor nem működik tovább!

Roller

Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN
Úgy néztem a hozzászólások közt, hogy lenne igény a témára :)
Rögtön bedobok egy kérdést is.

Ismeri e valaki az alábbi tápot, van e tapasztalat vele, vagy esetleg csak hallott róla?

https://www.bestmarkt.hu/enermax-1000w-triathlor-eco-80-bronze-tapegyseg-p306995

Elég barátságos az ára szerintem, kérdés, hogy jó lehet e?

Húú, tényleg nagyon jó ez az ár! EVGA-ba 750 W-os kb ennyi

boti123

Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN
Úgy néztem a hozzászólások közt, hogy lenne igény a témára :)
Rögtön bedobok egy kérdést is.

Ismeri e valaki az alábbi tápot, van e tapasztalat vele, vagy esetleg csak hallott róla?

https://www.bestmarkt.hu/enermax-1000w-triathlor-eco-80-bronze-tapegyseg-p306995

Elég barátságos az ára szerintem, kérdés, hogy jó lehet e?

bronze... ! ming GOLD+!

Roller

Idézetet írta: boti123 Dátum december 04, 2016, 04:14:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN
Úgy néztem a hozzászólások közt, hogy lenne igény a témára :)
Rögtön bedobok egy kérdést is.

Ismeri e valaki az alábbi tápot, van e tapasztalat vele, vagy esetleg csak hallott róla?

https://www.bestmarkt.hu/enermax-1000w-triathlor-eco-80-bronze-tapegyseg-p306995

Elég barátságos az ára szerintem, kérdés, hogy jó lehet e?

bronze... ! ming GOLD+!

Csak a gold a jó? :O Hallottam olyat, hogy 80+ silver platinum vagy pronz, bármelyik jó, akkor ez nem helytálló? Ez a certifikate mit befolyásol egyébként?

raffiakötö

Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN
Úgy néztem a hozzászólások közt, hogy lenne igény a témára :)
Rögtön bedobok egy kérdést is.

Ismeri e valaki az alábbi tápot, van e tapasztalat vele, vagy esetleg csak hallott róla?

https://www.bestmarkt.hu/enermax-1000w-triathlor-eco-80-bronze-tapegyseg-p306995

Elég barátságos az ára szerintem, kérdés, hogy jó lehet e?

Én in ilyet néztem. Most Chieftec 750 w tápom van de a második gépbe ilyet akarok.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Roller Dátum december 04, 2016, 04:18:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum december 04, 2016, 04:14:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN
Úgy néztem a hozzászólások közt, hogy lenne igény a témára :)
Rögtön bedobok egy kérdést is.

Ismeri e valaki az alábbi tápot, van e tapasztalat vele, vagy esetleg csak hallott róla?

https://www.bestmarkt.hu/enermax-1000w-triathlor-eco-80-bronze-tapegyseg-p306995

Elég barátságos az ára szerintem, kérdés, hogy jó lehet e?

bronze... ! ming GOLD+!

Csak a gold a jó? :O Hallottam olyat, hogy 80+ silver platinum vagy pronz, bármelyik jó, akkor ez nem helytálló? Ez a certifikate mit befolyásol egyébként?

bronze a leggyengebb majd jon a
silver
gold
Platinum

minnel felsobb kategorias annal jobb a hatasfoka!

Fagyi Zoli

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 04, 2016, 04:22:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum december 04, 2016, 04:18:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum december 04, 2016, 04:14:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN
Úgy néztem a hozzászólások közt, hogy lenne igény a témára :)
Rögtön bedobok egy kérdést is.

Ismeri e valaki az alábbi tápot, van e tapasztalat vele, vagy esetleg csak hallott róla?

https://www.bestmarkt.hu/enermax-1000w-triathlor-eco-80-bronze-tapegyseg-p306995

Elég barátságos az ára szerintem, kérdés, hogy jó lehet e?

bronze... ! ming GOLD+!

Csak a gold a jó? :O Hallottam olyat, hogy 80+ silver platinum vagy pronz, bármelyik jó, akkor ez nem helytálló? Ez a certifikate mit befolyásol egyébként?

bronze a leggyengebb majd jon a
silver
gold
Platinum

minnel felsobb kategorias annal jobb a hatasfoka!

Oké. :)
De ez miben nyilvánul meg? pár wattal kevesebbet fogyaszt? Vagy csak nem melegszik annyira? Vagy egyszerűen a beépített alkatrészek minősége jobb?
Konkrét magyarázatot még sehol nem láttam ebben a kérdéskörben.
Elég nyomós érv kell a hoz, hogy a goldos tápot vegyem meg kétszer ennyiért :)
DE lehet, hogy a végén a szokásos módszer győz. Megveszem és megtapasztalom :)
Nem mindig a tapasztalat a helyes információ forrás!
Pld: A PC füsttel működik, mert ha kijön belőle a füst, akkor nem működik tovább!

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 04, 2016, 04:46:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 04, 2016, 04:22:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum december 04, 2016, 04:18:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum december 04, 2016, 04:14:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN
Úgy néztem a hozzászólások közt, hogy lenne igény a témára :)
Rögtön bedobok egy kérdést is.

Ismeri e valaki az alábbi tápot, van e tapasztalat vele, vagy esetleg csak hallott róla?

https://www.bestmarkt.hu/enermax-1000w-triathlor-eco-80-bronze-tapegyseg-p306995

Elég barátságos az ára szerintem, kérdés, hogy jó lehet e?

bronze... ! ming GOLD+!

Csak a gold a jó? :O Hallottam olyat, hogy 80+ silver platinum vagy pronz, bármelyik jó, akkor ez nem helytálló? Ez a certifikate mit befolyásol egyébként?

bronze a leggyengebb majd jon a
silver
gold
Platinum

minnel felsobb kategorias annal jobb a hatasfoka!

Oké. :)
De ez miben nyilvánul meg? pár wattal kevesebbet fogyaszt? Vagy csak nem melegszik annyira? Vagy egyszerűen a beépített alkatrészek minősége jobb?
Konkrét magyarázatot még sehol nem láttam ebben a kérdéskörben.
Elég nyomós érv kell a hoz, hogy a goldos tápot vegyem meg kétszer ennyiért :)
DE lehet, hogy a végén a szokásos módszer győz. Megveszem és megtapasztalom :)

igen minden kerdesedre a valasz. bronznal nagy a veszteseg 15% kb.

csatoltam a kepet a teljesitmeny szazalekokkal.

A bronze rated PSU will waste around 18% when at 100% load.
Meaning if you have a 600Watt bronze rated PSU running at 100% load, about 108 watts will turn to heat.

If you have a 1200W PSU running at 50%, a bronze PSU will waste 15%.
50% of 1200 = 600. + 15% = 90. That means the PSU will draw in 600W, and an additional 90W that'll turn into heat.

+1 to what hunter said, regarding whether it's worth the purchase or not, sometimes you can't decide.

Like, most high powered PSU's with huge AMP's are gold rated, some silver. (1000+Watt area).

IF your system will run 24/7 you want a gold rated PSU atleast, to ensure minimal wattage goes to waste.

Otherwise, if you're using less than 600W get a 80+ cert one. If you're using more, get a bronze cert one.
Do not however buy a cheap PSU.

Zorg33

#8
Hali,

Első hsz-em ebben a fórumban.
Évek óta építek bányászathoz szervertápokat és szeretném megemlíteni őket, mint alternatíva.
Nem linkelem be a hirdetésem, aki akarja, úgy is megtalálja.
Sok szempontból jobbak bányászat céljára, mint a szokásos ATX tápok.
Röviden:
Sokkal olcsóbbak és strapabíróbbak.
Hátrányuk, hogy általában hangosabbak jelentősen. Erre több megoldás is létezik, én is építem őket egyedi hűtéssel, stb.

Mindent végig kell számolni szépen csomóponti törvénnyel (Sum(I be) ==Sum(I ki) és a vezetékek/csatlakozók terhelhetőségének figyelembevételével és akkor nem lesznek meglepetések (beégés, leolvadás, elpukkanás, füst, békepipa, stb).

Amit megveszel boltban pl 1200W-os ATX tápot 80ezerért, azon még mindig vakarhatod a fejed hogyhogy lesz pl 7db molex úgy, hogy csak korbácsonként max 2.... stb
Egyedi igényekhez bekábelezett szervertápnál nincs ilyen probléma, azon rajta van minden szükséges csatlakozó és úgy méretezve, hogy bírja a terhelést.

Hatásfokuk is jó! (80 plusszos mind, tehát 85-95% között)
Azt is már megoldottam, hogy elvigye az alaplapot, procit és a HDD-t, tehát nem feltétlenül kell mellé egy kis elsődleges ATX táp.

Akit érdekel írjon.
Szakmai segítséget is tudok adni, meg nyilván segítek konfigurációt összeállítani.
Több éve már bányászom is, volt kb az összes fajta videokártyám és BTC ASIC minerem is. Tuningoltam és modoltam is mindet, úgyhogy kb fejből tudom is a tipikus fogyasztásokat ETH, ZEC bányászatra.

Fagyi Zoli

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 04, 2016, 04:52:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 04, 2016, 04:46:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 04, 2016, 04:22:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum december 04, 2016, 04:18:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum december 04, 2016, 04:14:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN
Úgy néztem a hozzászólások közt, hogy lenne igény a témára :)
Rögtön bedobok egy kérdést is.

Ismeri e valaki az alábbi tápot, van e tapasztalat vele, vagy esetleg csak hallott róla?

https://www.bestmarkt.hu/enermax-1000w-triathlor-eco-80-bronze-tapegyseg-p306995

Elég barátságos az ára szerintem, kérdés, hogy jó lehet e?

bronze... ! ming GOLD+!

Csak a gold a jó? :O Hallottam olyat, hogy 80+ silver platinum vagy pronz, bármelyik jó, akkor ez nem helytálló? Ez a certifikate mit befolyásol egyébként?

bronze a leggyengebb majd jon a
silver
gold
Platinum

minnel felsobb kategorias annal jobb a hatasfoka!

Oké. :)
De ez miben nyilvánul meg? pár wattal kevesebbet fogyaszt? Vagy csak nem melegszik annyira? Vagy egyszerűen a beépített alkatrészek minősége jobb?
Konkrét magyarázatot még sehol nem láttam ebben a kérdéskörben.
Elég nyomós érv kell a hoz, hogy a goldos tápot vegyem meg kétszer ennyiért :)
DE lehet, hogy a végén a szokásos módszer győz. Megveszem és megtapasztalom :)

igen minden kerdesedre a valasz. bronznal nagy a veszteseg 15% kb.

csatoltam a kepet a teljesitmeny szazalekokkal.

A bronze rated PSU will waste around 18% when at 100% load.
Meaning if you have a 600Watt bronze rated PSU running at 100% load, about 108 watts will turn to heat.

If you have a 1200W PSU running at 50%, a bronze PSU will waste 15%.
50% of 1200 = 600. + 15% = 90. That means the PSU will draw in 600W, and an additional 90W that'll turn into heat.

+1 to what hunter said, regarding whether it's worth the purchase or not, sometimes you can't decide.

Like, most high powered PSU's with huge AMP's are gold rated, some silver. (1000+Watt area).

IF your system will run 24/7 you want a gold rated PSU atleast, to ensure minimal wattage goes to waste.

Otherwise, if you're using less than 600W get a 80+ cert one. If you're using more, get a bronze cert one.
Do not however buy a cheap PSU.

Remek válasz! :) Így már tökéletesen számszerűsíthető a különbség. Köszönöm.
Bár mindig a pénztárcáé az utolsó szó :(
Nem mindig a tapasztalat a helyes információ forrás!
Pld: A PC füsttel működik, mert ha kijön belőle a füst, akkor nem működik tovább!

GepyMiner

#10
ETHeriumot pl 800-850W-on bányászik 6xrx470, amihez ha 1000W-os tápot használunk és sose tudnak 100%-on menni, akkor lényegében majnem maxon terhelve megy, és mivel nem használjuk pl az összes sata meg hasonló ágakat (amit elvileg lehetne akár), így az egyes ágak akár 100% felett lehetnek terhelve. 50% az ideális, amikor nem ontja a hőt a táp, nem maxon jár és emiatt nem is hangos a ventije.

Ezért szoktak minimum 1200 1300-ast ajánlani, hiába viheti el esetleg egy 1000-s táp is. Hosszú távon nem használ neki. És persze Gold vagy jobb, Bronzból instabil lehet az 1000-s. Esetleg ZEC-et elbirhatja, amit ha jól állitottunk be watttoolban akkor 700W körül terhelhet. Nálam 100-130W per kártya (attól függ mit bányászik) plusz 50 a rendszer, erre van 2 db 750-es táp, mindegyikre 3 kártya jut plusz egyik a rendszer, így 50% körül terhelődnek és szinte nem hallani őket, totál csend van a szobában a 6 MSI kártyával együtt amik ráadásul fixen 15%-on forognak ellentétben a gyári "leállok/felpörgök20%-ra" viselkedéstől. Simán tudok mellette aludni.

Általában MSI-t vagy Corsair-t ajánlanak, és Super Flower típusút (pl EVGA-nál G1 az FSP, G2 Super Flower ami stabilabb/minőségibb, megéri az árát mivel nonstop fog menni). A Super Flower az nem gyártó, hanem aki a "belsejüket" gyártja, amit az egyes PDU gyártók választhatnak, EVGA-ban meg Corsair-ben is ilyet választottam direkt. Pont olyan mint a vidkarinál az rx47, aztán az egyes gyártók ezt alapul használva modolják és építik rá a saját kártyáikat pl msi evga gigabyte asus stb.

UI nálam ETH úgy 800W hogy hajtva vannak (a full rendszer tápokkal, ennyit mér a falból a wattmérő) meg nem kísérleteztem ki a határig a volt offsetet. 27-28 Hash, a hash-t megtartva biztos le tudnám faragni 750-re, majd talán valamikor. ZEC-re 690W a full rig, egy kicsit jobban meghajtom hozzá, hogy 175 Hash legyen, tudna 180-at is kártyánként de nem akarom tulterhelni karikat, pedig bírnák ugyanennyi Volttal.

drizzt_do_urden


netezoeger

Mivel méritek a fogyasztást? Láttam a Székely Vegán videójában de nem tudom hogy mi az. Most tervezem a bánya gépet meg csak papíron o akarom írni Excelbe :D  Akkor azzal is számoljak hogy kell vegyek egy ups-t is?

Zorg33

Idézetet írta: Laca012 Dátum december 04, 2016, 09:34:01 DÉLUTÁN
Vettem egy hibàs 1200-as FSP aurum pro-t(óccsóért), màr meg is javítottam, úgyhogy a terv az, hogy az lesz a második righez. Igazàból arról is jókat írnak...

Valóban jó, nekem is volt, mielőtt átálltam szervertápra.


Egyébként nagyon fontos valóban, hogy az adott táp a 12V-ot single vagy multi rail módon tudja leadni.
Előbbinél egy közös 12V ága van a tápnak, míg a multi-rail-nél több.

bbencee

#14
Idézetet írta: netezoeger Dátum december 04, 2016, 09:50:00 DÉLUTÁN
Mivel méritek a fogyasztást? Láttam a Székely Vegán videójában de nem tudom hogy mi az. Most tervezem a bánya gépet meg csak papíron o akarom írni Excelbe :D  Akkor azzal is számoljak hogy kell vegyek egy ups-t is?

Vegán Kill-a-watt-ot használ, nálunk kb ez a megfelelője: https://www.conrad.hu/hu/energiafogyasztasmero-energy-monitor-1000basic-fr-1343605.html

UPS nem szükséges ha a gép mellett vagy általánosságban és nincsenek nagy áramkimaradások.

Roller


bbencee

Idézetet írta: Roller Dátum december 04, 2016, 11:56:59 DÉLUTÁN
http://www.maxmarket.hu/njoy-tapegyseg-woden-series-750w-14cm-204-80-gold-aktiv-pfc-82102?utm_source=argep&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

Tápok között ezt találtam a legolcsóbb kategóriában,ami 80+ goldos. 2-3 kártyát ezzel is el lehez üzemeltetni? Később tudom kötni másikkal?

Viccelsz? Nálam 2db 480 és 2db 470 megy egy 600Watt-osról, gond nélkül. Ha 5-6 kártyás riget akarsz akkor viszont ajánlom a nagyobb tápot, ahogy Vegán is mondta: minél kevésbé van kihasználva a táp annál jobb hatásfokkal dolgozik. Szóval nem árt ha nagyobb tápot veszel mint amire a rendszernek szüksége van, de ha nincs pénzed rá akkor nem szükséges.

Roller

Idézetet írta: bbencee Dátum december 05, 2016, 12:12:21 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Roller Dátum december 04, 2016, 11:56:59 DÉLUTÁN
http://www.maxmarket.hu/njoy-tapegyseg-woden-series-750w-14cm-204-80-gold-aktiv-pfc-82102?utm_source=argep&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

Tápok között ezt találtam a legolcsóbb kategóriában,ami 80+ goldos. 2-3 kártyát ezzel is el lehez üzemeltetni? Később tudom kötni másikkal?

Viccelsz? Nálam 2db 480 és 2db 470 megy egy 600Watt-osról, gond nélkül. Ha 5-6 kártyás riget akarsz akkor viszont ajánlom a nagyobb tápot, ahogy Vegán is mondta: minél kevésbé van kihasználva a táp annál jobb hatásfokkal dolgozik. Szóval nem árt ha nagyobb tápot veszel mint amire a rendszernek szüksége van, de ha nincs pénzed rá akkor nem szükséges.

Köszi a választ! Igen, hallgatni is fogok az öregre is meg rád is :D Igen, most kicsit recesszió van nálam, szóval döcögősen indul a bányász karrier :D

netezoeger

Idézetet írta: bbencee Dátum december 04, 2016, 11:06:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: netezoeger Dátum december 04, 2016, 09:50:00 DÉLUTÁN
Mivel méritek a fogyasztást? Láttam a Székely Vegán videójában de nem tudom hogy mi az. Most tervezem a bánya gépet meg csak papíron o akarom írni Excelbe :D  Akkor azzal is számoljak hogy kell vegyek egy ups-t is?

Vegán Kill-a-watt-ot használ, nálunk kb ez a megfelelője: https://www.conrad.hu/hu/energiafogyasztasmero-energy-monitor-1000basic-fr-1343605.html

UPS nem szükséges ha a gép mellett vagy általánosságban és nincsenek nagy áramkimaradások.


Koszonom a választ