Videókártya ( GPU ) karbantartása és pasztázása

Indította Franky2Ster, október 23, 2017, 09:04:52 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Franky2Ster

Ti megvárjátok, hogy leteljen a 2-3 éves garancia utánna pásztázzátok?

MrRob

Mikor  ajánlatos az első karbantarást elvégezni? Illetve milyen sűrűn? Évente vagy félévente?

Kössz
Rob

Franky2Ster

Évente nem árt újra pasztázni a videó kártyát és a processzort sem.De amíg a videó kártya garanciás pl. van amikor 3 év addig én nem szedem szét az biztos.De amint lejár a garancia egyből pasztázom.És évente ezt ismételni kell.

Otti



Legutóbbi munkám eredménye. Használtan vettem a kártyát, de 4 hónap után zörögni kezdett a venti, hütési képessége (nagyon)nagy mértékben csökkent. Ebayröl rendelt ASUS ventivel megoldottam a cserét, újrapasztázva, remekül müködik :)

Franky2Ster

Hát ha már nincsen garancia akkor nagyon jó ha az ember talpraesett és meg tudja oldani a dolgokat.

Franky2Ster


Zeti

Tud valaki kis hazánkban ASUS RX480/580 dual kártyákhoz ventilátort?

zsombor1

Sziasztok!

AMD RX470 4GB MSI Armor, kicsit jobban melegszik a többinél. Mivel fűtök velük, 70 fokra vannak állítva. 4 darab van, ezekből 3-nál "normál" a ventik sebessége, kb 24-36%, ennél az egynél viszont 70%, sőt van, hogy több is néha.
Pasztázás után is ez a jelenség.

Ötlet?

Til

Idézetet írta: zsombor1 Dátum január 07, 2019, 08:26:00 DÉLUTÁN
Sziasztok!

AMD RX470 4GB MSI Armor, kicsit jobban melegszik a többinél. Mivel fűtök velük, 70 fokra vannak állítva. 4 darab van, ezekből 3-nál "normál" a ventik sebessége, kb 24-36%, ennél az egynél viszont 70%, sőt van, hogy több is néha.
Pasztázás után is ez a jelenség.

Ötlet?
Nálam csinálta az egyik kártyám ugyanezt. A hőcsöves "radiátor" részén,( -nem tudom a pontos nevét), a lamellák között megült a por vagy valamit (szőrt ,hajat, stb) összeszedett a levegőből és az jobban visszafogta a hűtést mint a többi kártyán. Szép alaposan kifújattam levegő spray-vel a rések közül mindent. Azután megjavult. De lehet nálad lehet más a gond.  Esetleg az is hiba lehet, ha az a kártya olyan helyen csücsül, ahol több hőt kap a kelleténél. Tehát úgy van elhelyezve. Vagy esetleg  beállítás gond, túl magas fesz. vagy órajelek.
C:\> del c:\command.com

zsombor1


zsombor1

Idézetet írta: Til Dátum január 08, 2019, 08:46:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zsombor1 Dátum január 07, 2019, 08:26:00 DÉLUTÁN
Sziasztok!

AMD RX470 4GB MSI Armor, kicsit jobban melegszik a többinél. Mivel fűtök velük, 70 fokra vannak állítva. 4 darab van, ezekből 3-nál "normál" a ventik sebessége, kb 24-36%, ennél az egynél viszont 70%, sőt van, hogy több is néha.
Pasztázás után is ez a jelenség.

Ötlet?
Nálam csinálta az egyik kártyám ugyanezt. A hőcsöves "radiátor" részén,( -nem tudom a pontos nevét), a lamellák között megült a por vagy valamit (szőrt ,hajat, stb) összeszedett a levegőből és az jobban visszafogta a hűtést mint a többi kártyán. Szép alaposan kifújattam levegő spray-vel a rések közül mindent. Azután megjavult. De lehet nálad lehet más a gond.  Esetleg az is hiba lehet, ha az a kártya olyan helyen csücsül, ahol több hőt kap a kelleténél. Tehát úgy van elhelyezve. Vagy esetleg  beállítás gond, túl magas fesz. vagy órajelek.


Sajnos ez a probléma még nem oldódott meg. Már vagy 3x pasztáztam, arra tippeltem, hogy vagy túl kevés vagy túl sok pasztát használtam de nem. A gond az, hogy még rosszabb is lett a helyzet, 70-re állított TT-nél is felugrik 80 fok körülre és a venti 100%-on pörög. Lehetséges esetleg, hogy nem jó a paszta? Létezik, hogy ennyit számítana, hogy milyen pasztát használok? Gamebird pasztám van.

Til

Idézetet írta: zsombor1 Dátum június 04, 2019, 04:45:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum január 08, 2019, 08:46:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zsombor1 Dátum január 07, 2019, 08:26:00 DÉLUTÁN
Sziasztok!

AMD RX470 4GB MSI Armor, kicsit jobban melegszik a többinél. Mivel fűtök velük, 70 fokra vannak állítva. 4 darab van, ezekből 3-nál "normál" a ventik sebessége, kb 24-36%, ennél az egynél viszont 70%, sőt van, hogy több is néha.
Pasztázás után is ez a jelenség.

Ötlet?
Nálam csinálta az egyik kártyám ugyanezt. A hőcsöves "radiátor" részén,( -nem tudom a pontos nevét), a lamellák között megült a por vagy valamit (szőrt ,hajat, stb) összeszedett a levegőből és az jobban visszafogta a hűtést mint a többi kártyán. Szép alaposan kifújattam levegő spray-vel a rések közül mindent. Azután megjavult. De lehet nálad lehet más a gond.  Esetleg az is hiba lehet, ha az a kártya olyan helyen csücsül, ahol több hőt kap a kelleténél. Tehát úgy van elhelyezve. Vagy esetleg  beállítás gond, túl magas fesz. vagy órajelek.


Sajnos ez a probléma még nem oldódott meg. Már vagy 3x pasztáztam, arra tippeltem, hogy vagy túl kevés vagy túl sok pasztát használtam de nem. A gond az, hogy még rosszabb is lett a helyzet, 70-re állított TT-nél is felugrik 80 fok körülre és a venti 100%-on pörög. Lehetséges esetleg, hogy nem jó a paszta? Létezik, hogy ennyit számítana, hogy milyen pasztát használok? Gamebird pasztám van.
Nem kell sok paszta.Annyi, hogy egy vékony filmszerű réteg legyen. Én el szoktam húzni valami hajlékony műanyag lappal.
Ha nem a leggagyibb pasztát használtad, akkor olyan eget verő különbség nem lesz a hőfokokban.
Itt valami más baj van,lehet, hogy gyári hiba.
C:\> del c:\command.com

Gyaloggalopp

Idézetet írta: Til Dátum június 04, 2019, 06:42:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zsombor1 Dátum június 04, 2019, 04:45:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum január 08, 2019, 08:46:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zsombor1 Dátum január 07, 2019, 08:26:00 DÉLUTÁN
Sziasztok!

AMD RX470 4GB MSI Armor, kicsit jobban melegszik a többinél. Mivel fűtök velük, 70 fokra vannak állítva. 4 darab van, ezekből 3-nál "normál" a ventik sebessége, kb 24-36%, ennél az egynél viszont 70%, sőt van, hogy több is néha.
Pasztázás után is ez a jelenség.

Ötlet?
Nálam csinálta az egyik kártyám ugyanezt. A hőcsöves "radiátor" részén,( -nem tudom a pontos nevét), a lamellák között megült a por vagy valamit (szőrt ,hajat, stb) összeszedett a levegőből és az jobban visszafogta a hűtést mint a többi kártyán. Szép alaposan kifújattam levegő spray-vel a rések közül mindent. Azután megjavult. De lehet nálad lehet más a gond.  Esetleg az is hiba lehet, ha az a kártya olyan helyen csücsül, ahol több hőt kap a kelleténél. Tehát úgy van elhelyezve. Vagy esetleg  beállítás gond, túl magas fesz. vagy órajelek.


Sajnos ez a probléma még nem oldódott meg. Már vagy 3x pasztáztam, arra tippeltem, hogy vagy túl kevés vagy túl sok pasztát használtam de nem. A gond az, hogy még rosszabb is lett a helyzet, 70-re állított TT-nél is felugrik 80 fok körülre és a venti 100%-on pörög. Lehetséges esetleg, hogy nem jó a paszta? Létezik, hogy ennyit számítana, hogy milyen pasztát használok? Gamebird pasztám van.
Nem kell sok paszta.Annyi, hogy egy vékony filmszerű réteg legyen. Én el szoktam húzni valami hajlékony műanyag lappal.
Ha nem a leggagyibb pasztát használtad, akkor olyan eget verő különbség nem lesz a hőfokokban.
Itt valami más baj van,lehet, hogy gyári hiba.

hali!
kell egy lézeres hőmérő. mérd meg mennyi a valós hőmérséklet a lehető legtöbb ponton. nekem is van egy kártyám aminek már lángolnia kellene. :D
volt az már 200 fokos is. egyszerűen rosszul mér.


zsombor1

Köszönöm a tippeket. Valószínű, hogy már nem vacakolok vele. Házilag már nem tudok ezen segíteni. Viszont eladni se akarnám így. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok e olyan helyet, ahol javítanak GPU-kat?

Turcy086

Csak érdekességképpen, ha már volt szó gariról és karbantartásról:Ma lett 3 éves az első rigem, Gigabyte RX470-ek vannak benne. Mai napig 0-24 megy és pöccre pontosan annyit hassel mint anno.Ennyit arról, hogy a bányászat tönreteszi a videókártyát.Ezek után komolyan elgondolkoztam rajta, hogy visszarakom az origi biost és futtatok egy VGA tesztet :) AKkor röhögnél hatalmasat ha gyári értéket adna vissza mindenre...

Iginotus

Idézetet írta: zsombor1 Dátum június 05, 2019, 03:17:32 DÉLUTÁN
Köszönöm a tippeket. Valószínű, hogy már nem vacakolok vele. Házilag már nem tudok ezen segíteni. Viszont eladni se akarnám így. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok e olyan helyet, ahol javítanak GPU-kat?

https://hardverapro.hu/tag/redmanus82.html
mindenféle kártyát javít.

zsombor1

Idézetet írta: Iginotus Dátum június 14, 2019, 05:31:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zsombor1 Dátum június 05, 2019, 03:17:32 DÉLUTÁN
Köszönöm a tippeket. Valószínű, hogy már nem vacakolok vele. Házilag már nem tudok ezen segíteni. Viszont eladni se akarnám így. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok e olyan helyet, ahol javítanak GPU-kat?

https://hardverapro.hu/tag/redmanus82.html
mindenféle kártyát javít.

Köszönöm, írtam neki, várom a választ.