Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

Zoltán


dpeter

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum október 18, 2017, 05:24:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zoltán Dátum október 15, 2017, 06:07:34 DÉLUTÁN
Sziasztok, egy olyan megoldást, kiegészítő alkatrészt keresek, amivel kulturáltan meg tudom oldani a power on+reset+power led+hdd led kezelőpanelt. Kerestem ebay-en, persze vannak nyomógombok, ledesek, de a hdd led még mindig ott van, aminek kellene megoldás, én azt gondolom már létezik erre kialakított szerkezet, csak én nem találom.
Köszönöm a válaszokat!


https://www.google.com/search?q=csavarhúzó   8) ;D :P

Kis OFF:
Segítség oltáshoz: https://lmgtfy.com/  ;D :P
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

mov ax,0

Sziasztok!

ELMŰnél átálltam diktálásra a havi általánydíjról.

A weboldal szólt is rögtön amikor rögzítettem az óraállást a júliusi értékhez képest, hogy ez nagyon nagy szám lesz, biztos akarom?
Mondtam, hogy igen és lementette.

A lényeg, hogy mit tapasztaltatatok hasonló esetben?
Simán kiszámlázzák szó nélkül, vagy előbb rámtöri az ajtót a rendőrség, hogy droglaborom van?

Gyaloggalopp

Idézetet írta: mov ax,0 Dátum október 26, 2017, 06:24:57 DÉLUTÁN
Sziasztok!

ELMŰnél átálltam diktálásra a havi általánydíjról.

A weboldal szólt is rögtön amikor rögzítettem az óraállást a júliusi értékhez képest, hogy ez nagyon nagy szám lesz, biztos akarom?
Mondtam, hogy igen és lementette.

A lényeg, hogy mit tapasztaltatatok hasonló esetben?
Simán kiszámlázzák szó nélkül, vagy előbb rámtöri az ajtót a rendőrség, hogy droglaborom van?

Simán kiszámláz.

Laca012

Idézetet írta: Zoltán Dátum október 15, 2017, 06:07:34 DÉLUTÁN
Sziasztok, egy olyan megoldást, kiegészítő alkatrészt keresek, amivel kulturáltan meg tudom oldani a power on+reset+power led+hdd led kezelőpanelt. Kerestem ebay-en, persze vannak nyomógombok, ledesek, de a hdd led még mindig ott van, aminek kellene megoldás, én azt gondolom már létezik erre kialakított szerkezet, csak én nem találom.
Köszönöm a válaszokat!


https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=16.msg21378#msg21378

Zoltán

Idézetet írta: Laca012 Dátum október 27, 2017, 12:32:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Zoltán Dátum október 15, 2017, 06:07:34 DÉLUTÁN
Sziasztok, egy olyan megoldást, kiegészítő alkatrészt keresek, amivel kulturáltan meg tudom oldani a power on+reset+power led+hdd led kezelőpanelt. Kerestem ebay-en, persze vannak nyomógombok, ledesek, de a hdd led még mindig ott van, aminek kellene megoldás, én azt gondolom már létezik erre kialakított szerkezet, csak én nem találom.
Köszönöm a válaszokat!


https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=16.msg21378#msg21378

Ez jó lesz, köszönöm! Bár kicsit vásári kinézete van, de legalább rendezettebb lesz mint előtte.

Laca012

Idézetet írta: Zoltán Dátum október 27, 2017, 07:52:34 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum október 27, 2017, 12:32:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Zoltán Dátum október 15, 2017, 06:07:34 DÉLUTÁN
Sziasztok, egy olyan megoldást, kiegészítő alkatrészt keresek, amivel kulturáltan meg tudom oldani a power on+reset+power led+hdd led kezelőpanelt. Kerestem ebay-en, persze vannak nyomógombok, ledesek, de a hdd led még mindig ott van, aminek kellene megoldás, én azt gondolom már létezik erre kialakított szerkezet, csak én nem találom.
Köszönöm a válaszokat!


https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=16.msg21378#msg21378

Ez jó lesz, köszönöm! Bár kicsit vásári kinézete van, de legalább rendezettebb lesz mint előtte.


Nekem sem a favorit, de  egyrészt legalább a színe passzol a piros-fekete MSI gaming design-hoz (Z97 gaming 5 alaplapok és rx470 GamingX kártyáim vannak)
De ami még  fontosabb, végre egyszer nem nekem kellett megterveznem (CAD), 3d-ben kinyomtatnom, összeállítani-kábelezni-forrasztani...stb..
Szóval összessègében megkönnyítette az életemet.. ;)

husosfagyi

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Az a táp minőségéből adódó gond, hogy újraindítás után elkezd bányászni a gép, ekkor 290 watt a falból mért fogyasztás, 12 óra eltelte után ez felmegy 300 wattra, majd a kb. 24 óra üzem után beáll 310 wattra? A konfig: Asus h81 m plus, celeron 1840, 4gb ddr 3, 2x560rx, 2x550 rx, táp: fsp 460 80+(csak sima 80+-os, nincs bronze, gold...minősítése).

Zorg33

Ez kérlek a hűtésedből és a környezeti hőmérsékletből és a beállított fogyasztásból adódik :)


hideg -> 290W
felmelegszik a kártya és emelkedik a venti fordszám -> 300W
pár óra után felmelegszik a szobában a levegő hőmérséklete, ami miatt tovább emelkedik a venti fordszám -> 310W


eltaláltam?:)

husosfagyi

Idézetet írta: Zorg33 Dátum november 03, 2017, 02:19:13 DÉLUTÁN
Ez kérlek a hűtésedből és a környezeti hőmérsékletből és a beállított fogyasztásból adódik :)


hideg -> 290W
felmelegszik a kártya és emelkedik a venti fordszám -> 300W
pár óra után felmelegszik a szobában a levegő hőmérséklete, ami miatt tovább emelkedik a venti fordszám -> 310W


eltaláltam?:)

Köszi a választ, de rájöttem a dologra. Kiba..tam a satás risert a rigből és molexet raktam helyette, azóta stabilan 288-290w watt a fogyasztás(kb 40 órás üzem tapasztalata). Egyébként pincében van a rig, kb. 15 celsius az állandó hőmérséklet, jó a szellőző is, épületgerinc fölé kiér, úgyhogy van levegő cserélődés. Így az 550-es rx-ek 45%-os ventivel mennek 57-58 fokon, az 560-asok 30%-os ventivel 55 fokon.

joee

Sziasztok! Most beleszeretnék fektetni Bányászatba. Vennék 56 darab AMD vega 56-ot. Az a probléma, hogy nekem 3 x 10 amperem van. Ami édes kevés akármihez is. Ezt csak úgy lehetne megoldani ha felfejlesztenék 3 x 32 amperre? 1 fázis maximum mennyi ampert bír el ha normális kábel van rakva?

Gyaloggalopp

Idézetet írta: joee Dátum november 04, 2017, 05:19:24 DÉLUTÁN
Sziasztok! Most beleszeretnék fektetni Bányászatba. Vennék 56 darab AMD vega 56-ot. Az a probléma, hogy nekem 3 x 10 amperem van. Ami édes kevés akármihez is. Ezt csak úgy lehetne megoldani ha felfejlesztenék 3 x 32 amperre? 1 fázis maximum mennyi ampert bír el ha normális kábel van rakva?

Szia!

ez egy hibás kérdés.
ha 3x32 ampered van akkor 1 fázist 32 amperrel terhelhetsz meg. :)


joee

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 04, 2017, 05:22:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: joee Dátum november 04, 2017, 05:19:24 DÉLUTÁN
Sziasztok! Most beleszeretnék fektetni Bányászatba. Vennék 56 darab AMD vega 56-ot. Az a probléma, hogy nekem 3 x 10 amperem van. Ami édes kevés akármihez is. Ezt csak úgy lehetne megoldani ha felfejlesztenék 3 x 32 amperre? 1 fázis maximum mennyi ampert bír el ha normális kábel van rakva?

Szia!

ez egy hibás kérdés.
ha 3x32 ampered van akkor 1 fázist 32 amperrel terhelhetsz meg. :)


Azt tudom. Az a kérdés, hogy 1 fázist maximum 32 amperig lehet fejleszteni? Vagy lehet 1 fázison 65 amper is?


Gyaloggalopp

#1113
Idézetet írta: joee Dátum november 04, 2017, 05:25:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 04, 2017, 05:22:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: joee Dátum november 04, 2017, 05:19:24 DÉLUTÁN
Sziasztok! Most beleszeretnék fektetni Bányászatba. Vennék 56 darab AMD vega 56-ot. Az a probléma, hogy nekem 3 x 10 amperem van. Ami édes kevés akármihez is. Ezt csak úgy lehetne megoldani ha felfejlesztenék 3 x 32 amperre? 1 fázis maximum mennyi ampert bír el ha normális kábel van rakva?

Szia!

ez egy hibás kérdés.
ha 3x32 ampered van akkor 1 fázist 32 amperrel terhelhetsz meg. :)


Azt tudom. Az a kérdés, hogy 1 fázist maximum 32 amperig lehet fejleszteni? Vagy lehet 1 fázison 65 amper is?

ha jó az információm.:
Ma már csak 40 A-ig lehet 1 fázist igényelni ( legalább is e.on területen ), felette 3 fázis kell. Sőt a 3 x 40 A felett pedig digitális direkt mérő, a 3 x 80 A felett pedig áramváltós mérőhely.

ha a példádból kiindulok
vega 56 ha jól tudom 236w/db = kb 14 kw maximum! az épp 60 amper.
tehát elegendő a 3*32 amper. ha 2 fázit teljesen felhasználsz, még marad 32A teljesítmény tartalékban.

nyilván ez így sarkosítva van. egy villanyszerelő egyenletesen elosztaná a teljesítményt.



Gyjuhi

Ki milyen biztosítékos hálózati elosztót használ?
Van e konkrét termék amiket több darabban használtok megbízható stb. Kis vélemény kifejtés gyártó vagy konkrét termékre...
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

forexrobi

Üdv, RIG építésben jártasakat kérdezek, hogy ha 6os vega rendszert szeretnék, annak ti hogy oldanátok meg a tápellátását a leghatékonyabban "olcsobban"?

Til

#1116
Idézetet írta: forexrobi Dátum november 08, 2017, 04:17:32 DÉLUTÁN
Üdv, RIG építésben jártasakat kérdezek, hogy ha 6os vega rendszert szeretnék, annak ti hogy oldanátok meg a tápellátását a leghatékonyabban "olcsobban"?
2 tápos megoldással jobban jársz.80+ Bronz teljesen megfelel.Mindenképp márkást ajánlok.A csatlakozó számokra a milyenségre érdemes odafigyelni.Az usb riserekkel tudsz eljátszadozni e téren.Molex,6PIN.
Kihagytam, ha 80+ Gold hatásfokkal veszel,akkor ott megtakarítasz pár wattot,de érdemes kiszámolni a táp többlet költség mennyire éri meg hosszabb távon.
C:\> del c:\command.com

forexrobi

#1117
Idézetet írta: Til Dátum november 08, 2017, 04:59:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: forexrobi Dátum november 08, 2017, 04:17:32 DÉLUTÁN
Üdv, RIG építésben jártasakat kérdezek, hogy ha 6os vega rendszert szeretnék, annak ti hogy oldanátok meg a tápellátását a leghatékonyabban "olcsobban"?
2 tápos megoldással jobban jársz.80+ Bronz teljesen megfelel.Mindenképp márkást ajánlok.A csatlakozó számokra a milyenségre érdemes odafigyelni.Az usb riserekkel tudsz eljátszadozni e téren.Molex,6PIN.
Kihagytam, ha 80+ Gold hatásfokkal veszel,akkor ott megtakarítasz pár wattot,de érdemes kiszámolni a táp többlet költség mennyire éri meg hosszabb távon.
szerver tápra lehet kötni 12db 8pin-es csatit? mert akkor gondolom az lenne a legjobb
https://www.alza.hu/evga-750-gq-power-supply-d4201733.htm#recenze 2db ilyen megfelel?

Til

Idézetet írta: forexrobi Dátum november 08, 2017, 06:58:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum november 08, 2017, 04:59:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: forexrobi Dátum november 08, 2017, 04:17:32 DÉLUTÁN
Üdv, RIG építésben jártasakat kérdezek, hogy ha 6os vega rendszert szeretnék, annak ti hogy oldanátok meg a tápellátását a leghatékonyabban "olcsobban"?
2 tápos megoldással jobban jársz.80+ Bronz teljesen megfelel.Mindenképp márkást ajánlok.A csatlakozó számokra a milyenségre érdemes odafigyelni.Az usb riserekkel tudsz eljátszadozni e téren.Molex,6PIN.
Kihagytam, ha 80+ Gold hatásfokkal veszel,akkor ott megtakarítasz pár wattot,de érdemes kiszámolni a táp többlet költség mennyire éri meg hosszabb távon.
szerver tápra lehet kötni 12db 8pin-es csatit? mert akkor gondolom az lenne a legjobb
https://www.alza.hu/evga-750-gq-power-supply-d4201733.htm#recenze 2db ilyen megfelel?
A szerver tápot át kell alakítani ahhoz.A kábelezését átkötögetni ,másik kábelt és csatlakozókat használni.A csatlakozók,nem olcsók és a befektetett munkaidő sem, ott van még a kábelek,zsugorcsövek,forrasztóón ára.Itt a fórumon is csinálnak szervertápokat.Tudd,hogy a szervertápok gyári ventikkel elég hangosak.Lecserélni a ventit ,csak a táp dobozának átalakításával lehet.Jó a szervertáp nem mondom, ha olcsón beszerzed és olcsón csináltatsz hozzá kábeleket stb.Kérsz árajánlatot és eldöntöd mennyire éri meg.
Érdemes szem előtt tartani a garancia kérdését is.Ha bedöglik a használt  szervertápod ,ki fogja garanciába megcsinálni?

Az általad linkelt jó márka.Csatlakozó számokra ügyelj.Evga-n belül is van több fajta.Nem tudom,hogy a márkás tápok közül melyik jó még ár/érték arányban, de majd biztos érkeznek még hozzászólások.Nekem Evga-k vannak.Van melyik jobban szerelt ,van melyik kevésbé, van ,hogy egyiken cicereg a venti,másikon holt halk, de az összeszerelés minősége az alkatrészek stb, nagyon jó.Mind működik jó ideje megállás nélkül, védelmek rendben vannak, többször megvédtek már mindentől.Túlfesz, zárlat, volt,hogy egy csatlakozót több óra szerelés után fordítva dugtam rá. :)

Van szervertápom is ,de azt magamnak alakítottam át és olcsón szereztem.Azt ugye állandó üzemre tervezik.Használtam vettem, de korrektül teljesít jó ideje.

Ezek az én tapasztalataim, nem mondom ,hogy ezt meg azt csináld vedd meg stb, mert nincs tapasztalatom a többi márkával, a fent leírtak ,csak az én véleményem alapját képezik.
C:\> del c:\command.com

littleNorbi

Sziasztok!
Kettő EVGA 750 GQ, 80+ GOLD 750W-os tápforrás elegendő egy 8xRX 570-es rig meghajtásához?