Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 9 Vendégek van a témában

Til

Idézetet írta: bobix Dátum február 19, 2018, 12:30:33 DÉLUTÁN
Na uraim... a kutya rúgja meg... ezek az USA-ból nem postáznak kis hazánkba...

Német amazonon találtam ezt: https://www.amazon.de/adaptare-35118-Grafikkarte-Stromkabel-8-pin-PCIe-Stecker-Stecker/dp/B01N5JJ7DD

A leírásából angolra fordítva: "This cable has an inseparable eight-pin PCIe connector for connection to the power supply connector and two modular 6 + 2-pin PCIe connectors for powering either two graphics cards or a dual-power graphics card."

Szerintetek hihetek ennek és valóban bedugható moduláris tápba? Mert akkor nem splitelgetek semmit, hanem veszek 6 ilyet.
A moduláris tápokon nem szabványos a pin kiosztás.Tehát nem minden moduláris kábel stimmel mindenféle típushoz.
Nem értem pontosan mit szeretnél ezzel megvalósítani?
Ha jelenleg moduláris tápod van amiben már ki vannak használva a pcie korbácsok, akkor hova dugod ezeket?
C:\> del c:\command.com

bobix

Idézetet írta: Til Dátum február 19, 2018, 03:13:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bobix Dátum február 19, 2018, 12:30:33 DÉLUTÁN
Na uraim... a kutya rúgja meg... ezek az USA-ból nem postáznak kis hazánkba...

Német amazonon találtam ezt: https://www.amazon.de/adaptare-35118-Grafikkarte-Stromkabel-8-pin-PCIe-Stecker-Stecker/dp/B01N5JJ7DD

A leírásából angolra fordítva: "This cable has an inseparable eight-pin PCIe connector for connection to the power supply connector and two modular 6 + 2-pin PCIe connectors for powering either two graphics cards or a dual-power graphics card."

Szerintetek hihetek ennek és valóban bedugható moduláris tápba? Mert akkor nem splitelgetek semmit, hanem veszek 6 ilyet.
A moduláris tápokon nem szabványos a pin kiosztás.Tehát nem minden moduláris kábel stimmel mindenféle típushoz.
Nem értem pontosan mit szeretnél ezzel megvalósítani?
Ha jelenleg moduláris tápod van amiben már ki vannak használva a pcie korbácsok, akkor hova dugod ezeket?

Az alap probléma ugye az, hogy a táphoz kapott PCIE kábelek vagy simán 8-to-6+2, vagy 8-to-6,6+2 pinesek. Egyetlen ilyen kábellel tehát nem tudok meghajtani egy videókártyát. A terv tehát az lett volna, hogy vagy splitelem őket (de úgy tűnik nem találok megfelelő minőségű splittert), VAGY veszek 6 darabot ebből az utóbbiból és ezzel direktbe helyettesítem a tához kapott kábeleket. Ez így érthető, vagyis újfent sikerült értelmetlenül hadoválnom? :)
Ilyen tápegységem van: https://www.evga.com/Products/App_Themes/Images/ProductOverview/120-G2-1300.jpg

elbandi

Idézetet írta: Til Dátum február 19, 2018, 03:13:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bobix Dátum február 19, 2018, 12:30:33 DÉLUTÁN
Na uraim... a kutya rúgja meg... ezek az USA-ból nem postáznak kis hazánkba...

Német amazonon találtam ezt: https://www.amazon.de/adaptare-35118-Grafikkarte-Stromkabel-8-pin-PCIe-Stecker-Stecker/dp/B01N5JJ7DD

A leírásából angolra fordítva: "This cable has an inseparable eight-pin PCIe connector for connection to the power supply connector and two modular 6 + 2-pin PCIe connectors for powering either two graphics cards or a dual-power graphics card."

Szerintetek hihetek ennek és valóban bedugható moduláris tápba? Mert akkor nem splitelgetek semmit, hanem veszek 6 ilyet.
A moduláris tápokon nem szabványos a pin kiosztás.Tehát nem minden moduláris kábel stimmel mindenféle típushoz.
Nem értem pontosan mit szeretnél ezzel megvalósítani?
Ha jelenleg moduláris tápod van amiben már ki vannak használva a pcie korbácsok, akkor hova dugod ezeket?
Gondolom olyan kabelt kapott ahol csak 1db 8pin van a kabel vegen, ezt akarja lecserelni olyanra ahol 2db 8pin van.

de ha jol nezem az amazonos kepeket, ott minden vezeteket kulon-kulon eloszt ket csatlakozora.

Viszont a neten levo kepek szerint az evga kiosztasa 4x12v es 4xfold, ehhez nemlesz jo igy ez a kabel.
de ha van multimetered akkor ezt ki tudod merni hogy melyik pockon jon fesz, az a biztos. ha megis 3x12+5xfold a felallas akkor viszont jo lesz az amazonos kabel.

Til

Idézetet írta: bobix Dátum február 19, 2018, 03:53:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum február 19, 2018, 03:13:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bobix Dátum február 19, 2018, 12:30:33 DÉLUTÁN
Na uraim... a kutya rúgja meg... ezek az USA-ból nem postáznak kis hazánkba...

Német amazonon találtam ezt: https://www.amazon.de/adaptare-35118-Grafikkarte-Stromkabel-8-pin-PCIe-Stecker-Stecker/dp/B01N5JJ7DD

A leírásából angolra fordítva: "This cable has an inseparable eight-pin PCIe connector for connection to the power supply connector and two modular 6 + 2-pin PCIe connectors for powering either two graphics cards or a dual-power graphics card."

Szerintetek hihetek ennek és valóban bedugható moduláris tápba? Mert akkor nem splitelgetek semmit, hanem veszek 6 ilyet.
A moduláris tápokon nem szabványos a pin kiosztás.Tehát nem minden moduláris kábel stimmel mindenféle típushoz.
Nem értem pontosan mit szeretnél ezzel megvalósítani?
Ha jelenleg moduláris tápod van amiben már ki vannak használva a pcie korbácsok, akkor hova dugod ezeket?

Az alap probléma ugye az, hogy a táphoz kapott PCIE kábelek vagy simán 8-to-6+2, vagy 8-to-6,6+2 pinesek. Egyetlen ilyen kábellel tehát nem tudok meghajtani egy videókártyát. A terv tehát az lett volna, hogy vagy splitelem őket (de úgy tűnik nem találok megfelelő minőségű splittert), VAGY veszek 6 darabot ebből az utóbbiból és ezzel direktbe helyettesítem a tához kapott kábeleket. Ez így érthető, vagyis újfent sikerült értelmetlenül hadoválnom? :)
Ilyen tápegységem van: https://www.evga.com/Products/App_Themes/Images/ProductOverview/120-G2-1300.jpg
Így már világos.A pin perforáció képről nézve azonos , tehát bedugni biztosan be tudod a tápba.Kérdés, hogy a kábel kiosztása azonos e.Meg kellene kérdezni rendelés előtt , jó e a tápodhoz.
Vagy rendelsz 1db-ot és ,ahogy Elbandi írta, multiméterrel DC Volt állásban kiméred.Pin kiosztást ugyancsak Elbandi , már linkelt.

C:\> del c:\command.com

bobix

Idézetet írta: elbandi Dátum február 19, 2018, 03:55:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum február 19, 2018, 03:13:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bobix Dátum február 19, 2018, 12:30:33 DÉLUTÁN
Na uraim... a kutya rúgja meg... ezek az USA-ból nem postáznak kis hazánkba...

Német amazonon találtam ezt: https://www.amazon.de/adaptare-35118-Grafikkarte-Stromkabel-8-pin-PCIe-Stecker-Stecker/dp/B01N5JJ7DD

A leírásából angolra fordítva: "This cable has an inseparable eight-pin PCIe connector for connection to the power supply connector and two modular 6 + 2-pin PCIe connectors for powering either two graphics cards or a dual-power graphics card."

Szerintetek hihetek ennek és valóban bedugható moduláris tápba? Mert akkor nem splitelgetek semmit, hanem veszek 6 ilyet.
A moduláris tápokon nem szabványos a pin kiosztás.Tehát nem minden moduláris kábel stimmel mindenféle típushoz.
Nem értem pontosan mit szeretnél ezzel megvalósítani?
Ha jelenleg moduláris tápod van amiben már ki vannak használva a pcie korbácsok, akkor hova dugod ezeket?
Gondolom olyan kabelt kapott ahol csak 1db 8pin van a kabel vegen, ezt akarja lecserelni olyanra ahol 2db 8pin van.

de ha jol nezem az amazonos kepeket, ott minden vezeteket kulon-kulon eloszt ket csatlakozora.

Viszont a neten levo kepek szerint az evga kiosztasa 4x12v es 4xfold, ehhez nemlesz jo igy ez a kabel.
de ha van multimetered akkor ezt ki tudod merni hogy melyik pockon jon fesz, az a biztos. ha megis 3x12+5xfold a felallas akkor viszont jo lesz az amazonos kabel.

Ne haragudj a buta kérdésért, de jól értettem, hogy a táp pinoutja kellene 3x12v + 5xground legyen, hogy klappoljon a dolog? Németországi barátom ír nemsokára a kábelesnek és megkérdezi, hogy konkrétan az én tápomhoz jó-e a kábel. De lehet bedobom a kérdést az EVGA fórumba is, max elküldenek a búsba.

Til

#1245
Idézetet írta: bobix Dátum február 19, 2018, 04:55:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: elbandi Dátum február 19, 2018, 03:55:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum február 19, 2018, 03:13:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bobix Dátum február 19, 2018, 12:30:33 DÉLUTÁN
Na uraim... a kutya rúgja meg... ezek az USA-ból nem postáznak kis hazánkba...

Német amazonon találtam ezt: https://www.amazon.de/adaptare-35118-Grafikkarte-Stromkabel-8-pin-PCIe-Stecker-Stecker/dp/B01N5JJ7DD

A leírásából angolra fordítva: "This cable has an inseparable eight-pin PCIe connector for connection to the power supply connector and two modular 6 + 2-pin PCIe connectors for powering either two graphics cards or a dual-power graphics card."

Szerintetek hihetek ennek és valóban bedugható moduláris tápba? Mert akkor nem splitelgetek semmit, hanem veszek 6 ilyet.
A moduláris tápokon nem szabványos a pin kiosztás.Tehát nem minden moduláris kábel stimmel mindenféle típushoz.
Nem értem pontosan mit szeretnél ezzel megvalósítani?
Ha jelenleg moduláris tápod van amiben már ki vannak használva a pcie korbácsok, akkor hova dugod ezeket?
Gondolom olyan kabelt kapott ahol csak 1db 8pin van a kabel vegen, ezt akarja lecserelni olyanra ahol 2db 8pin van.

de ha jol nezem az amazonos kepeket, ott minden vezeteket kulon-kulon eloszt ket csatlakozora.

Viszont a neten levo kepek szerint az evga kiosztasa 4x12v es 4xfold, ehhez nemlesz jo igy ez a kabel.
de ha van multimetered akkor ezt ki tudod merni hogy melyik pockon jon fesz, az a biztos. ha megis 3x12+5xfold a felallas akkor viszont jo lesz az amazonos kabel.

Ne haragudj a buta kérdésért, de jól értettem, hogy a táp pinoutja kellene 3x12v + 5xground legyen, hogy klappoljon a dolog? Németországi barátom ír nemsokára a kábelesnek és megkérdezi, hogy konkrétan az én tápomhoz jó-e a kábel. De lehet bedobom a kérdést az EVGA fórumba is, max elküldenek a búsba.
Igen a pinout-nak kellene stimmeljen a szabványos csatlakozó kiosztással.Tehát lehet az az eset is ,hogy a pinout a tápon más és majd a csatlakozón a kábelek bekötésének sorrendjével variálnak, hogy ne legyen univerzális a moduláris kábel más tápokkal.
Remélem érthető , ahogy írom.A lényeg hogy jó lenne megtudni, hogy a táphoz jó e a kábel.Vagy multiméterrel kimérni, ahhoz meg jó lenne a kábel is.Multiméterrel kiméred a tápon a pin-eket utána lehet tovább lépni.Vagy bedugod a kábelt a tápba és kiméred a szabvány 8pin pcie VGA csatlakozóin a pineket stimmelnek e.
https://forums.evga.com/G2-650W-pinout-m2615533.aspx
https://www.mmo-champion.com/threads/2226715-Accidentally-plugged-PCI-E-cable-into-the-CPU-powerhttps://www.google.hu/?gfe_rd=cr&dcr=0&ei=y_2KWo2xMZCq8wfT-baAAw
C:\> del c:\command.com

Simi

De ha csak osztani kell nem feltétlen van erre szükség, elég egy jó minőségű splitter is, pl ez.
Persze csak akkor ha nem akarsz rajta átrántani ilyen ~300W felett.
Nem tudom milyen fogyasztású kártyákhoz kell, nálam semmi gond velük 2x1070 Ti 75% TDP-nél.


Til

Idézetet írta: Simi Dátum február 19, 2018, 06:04:59 DÉLUTÁN
De ha csak osztani kell nem feltétlen van erre szükség, elég egy jó minőségű splitter is, pl ez.
Persze csak akkor ha nem akarsz rajta átrántani ilyen ~300W felett.
Nem tudom milyen fogyasztású kártyákhoz kell, nálam semmi gond velük 2x1070 Ti 75% TDP-nél.
Az előzményekben már beszéltünk az osztókról is.Én is jobban preferálom az osztós megoldást.
C:\> del c:\command.com

bobix

Idézetet írta: Simi Dátum február 19, 2018, 06:04:59 DÉLUTÁN
De ha csak osztani kell nem feltétlen van erre szükség, elég egy jó minőségű splitter is, pl ez.
Persze csak akkor ha nem akarsz rajta átrántani ilyen ~300W felett.
Nem tudom milyen fogyasztású kártyákhoz kell, nálam semmi gond velük 2x1070 Ti 75% TDP-nél.

Én is inkább hajlok a splitelés felé, az is volt az eredeti ötlet, csak mivel nem láttam minőségi 8-to-2x8 pinest, és pont kidobta a kereső az általam linkeltet, gondoltam kikérem az urak véleményét. Ez amit te linkeltél 6-to-2x8 pines, de akkor elmondásod szerint jól működik. Neked is 2 db 8 pines csati van a kártyáidon? Azok milyen 1070Ti-k? Nekem EVGA-k vannak, lemértem 155 watt körül eszik egy kártya.

elbandi

Idézetet írta: bobix Dátum február 19, 2018, 04:55:07 DÉLUTÁN
Ne haragudj a buta kérdésért, de jól értettem, hogy a táp pinoutja kellene 3x12v + 5xground legyen, hogy klappoljon a dolog? Németországi barátom ír nemsokára a kábelesnek és megkérdezi, hogy konkrétan az én tápomhoz jó-e a kábel. De lehet bedobom a kérdést az EVGA fórumba is, max elküldenek a búsba.
igen, 3x12v+5xgnd kell, mert az amazonos kabel pinrol-pinre visz at mindent. a multimeteres kimereshez nemkell semmi: bedugsz egy molexes kabelt, annak a ket kozepso erintkezoje az fold. a molexbe pont belefer a fekete merovege. multimetert beallitod DC 20V-os tartomanyra, a piros veggel meg vegigmesz a tap oldalan levo tuskeken, es felirod hol mennyit mertel, ha nem vagy parkinson koros akkor nem tudsz zarlatot csinalni :)
ertelem szeruen a kijelzon a 11.987 Volt 12-nek szamit, meg a 12.123 is :)  nulla (= fold), ~3.3V, ~5V, ~12V erteket kell kapnod. ha azt osszehasonlitod a netes kepekkel. az meresi hibakat jozan paraszti esszel ki lehet deriteni (pl ha egy sorban csupa 12V-t mersz es valahol egy 0-at, akkor az hiba)

bobix

Jó napot, uraim!

Jelentem, kérem alássan, hogy nagy örömömre villámsebességgel megjött a Simi által linkelt splitter csomag. Először egy kártyával teszteltem pár óráig, hogy lássam, történik-e bármi rendellenes, de mivel semmi erre utaló jel nem volt ezért bekötöttem immár mind a 6 darabot. 72%-os TDP-vel full stabilan működik a rig immár harmadik napja, a teljes rendszer fogyasztása falból mérve 908 Wh. Ez úton is köszönök szépen minden hozzászólást, javaslatot a témában!

SG_Asgard

Szép napot! Evolveo G750-ről valakinek van-e valamilyen tapasztalata? Most rendeltem kettőt az alzáról. Kicsit félek tőle.

Tuxtux

Üdv!

Ha az ember fia vásárol moduláris tápot 2 PCIe csatival miért 1 vezetéket adnak hozzá? Hol lehet hozzájuk + vezetéket venni (NONAME PSU)

Simi

Idézetet írta: bobix Dátum február 19, 2018, 07:11:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Simi Dátum február 19, 2018, 06:04:59 DÉLUTÁN
De ha csak osztani kell nem feltétlen van erre szükség, elég egy jó minőségű splitter is, pl ez.
Persze csak akkor ha nem akarsz rajta átrántani ilyen ~300W felett.
Nem tudom milyen fogyasztású kártyákhoz kell, nálam semmi gond velük 2x1070 Ti 75% TDP-nél.

Én is inkább hajlok a splitelés felé, az is volt az eredeti ötlet, csak mivel nem láttam minőségi 8-to-2x8 pinest, és pont kidobta a kereső az általam linkeltet, gondoltam kikérem az urak véleményét. Ez amit te linkeltél 6-to-2x8 pines, de akkor elmondásod szerint jól működik. Neked is 2 db 8 pines csati van a kártyáidon? Azok milyen 1070Ti-k? Nekem EVGA-k vannak, lemértem 155 watt körül eszik egy kártya.


Van többféle is Zotac, Asus, Gainward, EVGA. A Zotac minik és az Asusok egy csatisak, ott egy splitteren keresztül 2 kártya van hajtva 75% TDP-n.
Nem árt azért napi szinten megfogdosni a csatikat ha mód van rá, rögtön érzi az ember ha az egyik melegebb mint a másik vagyis valami kontakt hiba van.
Látom megérkezett a splitter (Y), azért mertem ezt ajánlani mert próbaképp szétvágtunk egyet és valóban 18 AWG, nomeg üzemben van belőle elég sok és nincs is probléma velük.


patya

Idézetet írta: Baliboy Dátum szeptember 09, 2017, 04:11:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 09, 2017, 03:58:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Baliboy Dátum szeptember 09, 2017, 03:40:26 DÉLUTÁN

Sziasztok!


Lenne egy amator kerdesem. :) Egy dps-1300bb tapot szeretnek atalakitani 6db rx470es righez. Az usb riserek adottak mar igy kell az 5v. Ehhez step down convertert hasznalnek es az alaplaphoz egy pico psu-t. A kerdes, hogyan oldjam meg a bekapcsolast. Ugye ha rovidre zarom a hp tap "bekapcsolo" pineket akkor a vgak maris aram ala kerulnek az alaplap pedig csak akkor indul ha az alaplapi pinnel elinditom. Ha teszek egy sima kapcsolot a  hp tapra akar 220ast vagy a ket pinre egy barmilyent az ugy jo lesz?
Koszi a segitseget elore is!

Szia!

Én úgy oldottam meg, hogy egy 12V-os relé behúzó tekerécsét rákötöttem az alaplapot hajtó tápra, a másik oldalra pedig ráforrasztottam a hp bekapcsoló pinjeit. A földközösítést is meg kell oldanod. A hp és a fő tápegység földjét valahogy össze kell kötnöd.


Nincs fo tap. Csak a servertap es annak a 12v-ja megy egy pico psura a 12v-5v atalapitora es a vgakra. Igy elvileg nem kell kozositeni. Jol gondolom?

Szia!

Remélem még elérhető vagy. Én is ugyanezt szeretném megalkotni (szervertáp plusz picopsu), kiváncsi vagyok, hogy hogyan sikerült végül a bekapcsolást megoldanod.

Köszönöm!

MoneyFacturer

Sziasztok!

Ti hogy használjátok Atx főtáp mellé a másodlagos szervertápot? Nekem olyan breakoutboarddal érkezett, hogy nincs rajta semmilyen csatlakozó amivel a fötáp vezérelné az indítását csupán egy kis gomb van rajta.

https://ibb.co/jd7X1c

https://ibb.co/epA21c

Emiatt a manuális intitást kellett válasszam. Bekapcsoltam a szerver PSU-t és indítottam az alaplapról az elsődleges atx-et, de a riser máris füstölt. Meg is olvadt a sata dugasz. A riser és a kártya volt csak a szervertápra rákötve, a többi mind az atx-ről kapta az áramot.
Azt nem tudom, hogy az indítással volt gond, vagy csak a sata dugasszal (eddig csak atx tápról jól ment satával is)

Vajon ha a risert molexről látom el árammal akkor nem lett volna probléma?
Ha az alaplap nincs áram alatt akkor a kártyák sem lehetnek külön áram alatt, vagy hogy van ez?
Kérlek igazítsatok útba mert megnéztem egy valag videót, és egy csomót fórumoztam de ezen a fórumon kívül semmilyen leírást vagy egyértelmű választ nem kapok a megoldására. Biztos, hogy van valahol de egész nap ezt vadásztam és sehol semmi konkrétum csak sejtem hogy jó kéne így legyen de nem vagyok biztos benne.
Köszönöm.

dext-r

Idézetet írta: MoneyFacturer Dátum április 10, 2018, 06:16:19 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Ti hogy használjátok Atx főtáp mellé a másodlagos szervertápot? Nekem olyan breakoutboarddal érkezett, hogy nincs rajta semmilyen csatlakozó amivel a fötáp vezérelné az indítását csupán egy kis gomb van rajta.

https://ibb.co/jd7X1c

https://ibb.co/epA21c

Emiatt a manuális intitást kellett válasszam. Bekapcsoltam a szerver PSU-t és indítottam az alaplapról az elsődleges atx-et, de a riser máris füstölt. Meg is olvadt a sata dugasz. A riser és a kártya volt csak a szervertápra rákötve, a többi mind az atx-ről kapta az áramot.
Azt nem tudom, hogy az indítással volt gond, vagy csak a sata dugasszal (eddig csak atx tápról jól ment satával is)

Vajon ha a risert molexről látom el árammal akkor nem lett volna probléma?
Ha az alaplap nincs áram alatt akkor a kártyák sem lehetnek külön áram alatt, vagy hogy van ez?
Kérlek igazítsatok útba mert megnéztem egy valag videót, és egy csomót fórumoztam de ezen a fórumon kívül semmilyen leírást vagy egyértelmű választ nem kapok a megoldására. Biztos, hogy van valahol de egész nap ezt vadásztam és sehol semmi konkrétum csak sejtem hogy jó kéne így legyen de nem vagyok biztos benne.
Köszönöm.


csak egy laikus kerdes: errol a breakout board-rol honnan szedtel sata csatlakozast? e ne mond h felhasznaltad a sata-6pines atalakitot amit a 6c-s riserekkel osztottak??? errol a breakout-rol csak 12volt jon!!!

MoneyFacturer

Idézetet írta: dext-r Dátum április 10, 2018, 10:08:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: MoneyFacturer Dátum április 10, 2018, 06:16:19 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Ti hogy használjátok Atx főtáp mellé a másodlagos szervertápot? Nekem olyan breakoutboarddal érkezett, hogy nincs rajta semmilyen csatlakozó amivel a fötáp vezérelné az indítását csupán egy kis gomb van rajta.

https://ibb.co/jd7X1c

https://ibb.co/epA21c

Emiatt a manuális intitást kellett válasszam. Bekapcsoltam a szerver PSU-t és indítottam az alaplapról az elsődleges atx-et, de a riser máris füstölt. Meg is olvadt a sata dugasz. A riser és a kártya volt csak a szervertápra rákötve, a többi mind az atx-ről kapta az áramot.
Azt nem tudom, hogy az indítással volt gond, vagy csak a sata dugasszal (eddig csak atx tápról jól ment satával is)

Vajon ha a risert molexről látom el árammal akkor nem lett volna probléma?
Ha az alaplap nincs áram alatt akkor a kártyák sem lehetnek külön áram alatt, vagy hogy van ez?
Kérlek igazítsatok útba mert megnéztem egy valag videót, és egy csomót fórumoztam de ezen a fórumon kívül semmilyen leírást vagy egyértelmű választ nem kapok a megoldására. Biztos, hogy van valahol de egész nap ezt vadásztam és sehol semmi konkrétum csak sejtem hogy jó kéne így legyen de nem vagyok biztos benne.
Köszönöm.


csak egy laikus kerdes: errol a breakout board-rol honnan szedtel sata csatlakozast? e ne mond h felhasznaltad a sata-6pines atalakitot amit a 6c-s riserekkel osztottak??? errol a breakout-rol csak 12volt jon!!!
Azt a sata kábelt használtam ami az ATX táppal jött. PCIE 6pin to sata 4db. sata dugasz sorba kötve a kábelen. Amúgy a probléma megoldódott, a sata tápellátást kicseréltem 6 pin to 6 pines csatlakozásra a riseren. Csak eleinte féltem már így is kipróbálni egy füstölés után, mert nem tudtam biztosan, hogy baj e ha a kártya meg a riser a szervertápról hamarabb kapja az áramot mint az alaplap az atx-ről de mint megbizonyosodtam nem gond. Itt is olvastam, hogy lehet úgy is a faq-ban de a füstölés kicsit megijesztett ezért inkább először utána jártam elméletben a gyakorlat helyett. Most már tudom hogy ha hamarabb kerülnek áram alá az nem gond. A sata csatlakozóval volt a gond mint kiderült, csak furcsa volt, hogy azonnal kidobta a füstöt még a boot előtt azonnal ahogy áramot kapott. Ezért kicsit össze zavarodtam tudatlanságomban :))

Tapatalkkal küldve az én Le X829 eszközömről


littleNorbi

Sziasztok!
A minap szó szerint lángra kapott egy SATA csatlakozó, pedig egy ágra csak kettő risert kötötttem. Lehet ez ellen valahogy védekezni? Esetleg a kártyák alulfeszezésével?

Arkenso

Idézetet írta: littleNorbi Dátum április 11, 2018, 05:54:12 DÉLUTÁN
Sziasztok!
A minap szó szerint lángra kapott egy SATA csatlakozó, pedig egy ágra csak kettő risert kötötttem. Lehet ez ellen valahogy védekezni? Esetleg a kártyák alulfeszezésével?

Leginkább minőségi csatlakozókat és kábeleket kellene használni :)