Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 5 Vendégek van a témában

ddani0411

Sziasztok!Érdeklődnék hogy eme táp 600w-os változatára http://fsp-europe.com/hyper-m-500600700w/ hogyan tudnék rákötni 3 db 1050ti kártyát.A forumon már érdeklődtem és mondták hogy lehetséges.De elméletileg le is van irva a honlapon hogy viszi a 3 kártyátCsak annyira bezavar az a 2 dedikát vga csatlakozó a tápon.És most kérdezném hogy hol van feltüntetve a leirásában. :) ?! Legalább tanunék ma is valamit.Köszönöm!!

Til

Idézetet írta: ddani0411 Dátum január 10, 2018, 11:03:22 DÉLELŐTT
Sziasztok!Érdeklődnék hogy eme táp 600w-os változatára http://fsp-europe.com/hyper-m-500600700w/ hogyan tudnék rákötni 3 db 1050ti kártyát.A forumon már érdeklődtem és mondták hogy lehetséges.De elméletileg le is van irva a honlapon hogy viszi a 3 kártyátCsak annyira bezavar az a 2 dedikát vga csatlakozó a tápon.És most kérdezném hogy hol van feltüntetve a leirásában. :) ?! Legalább tanunék ma is valamit.Köszönöm!!
Ha a tápon van 2x8pin vagy 1x8pin+1x6pin Pcie csatlakozó, akkor itt ugye a 2db kártyád le van fedve.Nem tudom,de ha jól sejtem a 1050-es kártya 6pin pcie csatlakozót használ?Ha igen ,akkor a 2 kártya tápellátása megoldott.Ha 8pinest,akkor az egyik 6pin-t átalakítod 6pin-to 8pin pcie átalakítóval.
A 3. kártyát pedig egy molex-to 8pin pcie kábellel kötöd rá.
C:\> del c:\command.com

ddani0411

#1182
Ránéztem a kábelezésre, egy PCI-e kábelen van Y leágazással 2db 6+2 csati .igazából ilyen fogyasztás melett ráköthetem nyugodtan egy ágra a 2 kártyát.A másik meg ugye megmarad a 3.ik (ill.késöbb a 4.) kártyának.És akkor a molex-s csatlakozós dolgot elfelejthetem?

robibusa

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tápegység vásárlás ügyben.
Biztos van ezer régi ilyen, de azóta a piac is változott.
No, első körben 1 rx470 8gb + 3 rx580 4gb kártyát szeretnék meghajtani.
Dual tápegységben gondolkozom a későbbi teljes rigben.
Egyelőre egy 750W-os táp alkalmas lenne a 4 kártyához?
Ha igen, akkor milyet javasolnátok leginkább?
Egyelőre ezeket néztem:
http://www.corsair.com/en-eu/tx-m-series-tx750m-750-watt-80-plus-gold-certified-psu-eu
https://www.pcx.hu/thermaltake-750w-rome-w0494re-tapegyseg-229322

Köszi előre is a segítséget!
Üdv,
Robi

szabee

#1184
Hali

A rigbe hamarosan 4 db sapphire radeon rx 580 nitro+ 8gbs kártyát fogok berakni és emellé szeretnék egy másodlagos tápegységet.
EVGA 650W G1  (képes 4 db 6+2-es vga csatit lekezelni, 53A (4 +12V Rails)) Vagy inkább 750esből bármely gold verzió lenne a megfelelő?
A fő táp egy EVGA 850 B3-as.

köszi
Ha szeretnél ingyen ETH-t gyűjteni: http://ethcombo.com/?i=267266

Til

Idézetet írta: ddani0411 Dátum január 10, 2018, 06:50:36 DÉLUTÁN
Ránéztem a kábelezésre, egy PCI-e kábelen van Y leágazással 2db 6+2 csati .igazából ilyen fogyasztás melett ráköthetem nyugodtan egy ágra a 2 kártyát.A másik meg ugye megmarad a 3.ik (ill.késöbb a 4.) kártyának.És akkor a molex-s csatlakozós dolgot elfelejthetem?
A molexet elfelejtheted!
C:\> del c:\command.com

Til

Idézetet írta: robibusa Dátum január 11, 2018, 10:46:48 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tápegység vásárlás ügyben.
Biztos van ezer régi ilyen, de azóta a piac is változott.
No, első körben 1 rx470 8gb + 3 rx580 4gb kártyát szeretnék meghajtani.
Dual tápegységben gondolkozom a későbbi teljes rigben.
Egyelőre egy 750W-os táp alkalmas lenne a 4 kártyához?
Ha igen, akkor milyet javasolnátok leginkább?
Egyelőre ezeket néztem:
http://www.corsair.com/en-eu/tx-m-series-tx750m-750-watt-80-plus-gold-certified-psu-eu
https://www.pcx.hu/thermaltake-750w-rome-w0494re-tapegyseg-229322

Köszi előre is a segítséget!
Üdv,
Robi
Amint rákötöd a kártyákat mindent megteszel, hogy alúlfeszeld és utána fogod csak be őket bányászni, akkor v elbírja a kártyákat a 750-es táp.
Igazából amire érdemes odafigyelni az a pcie csatlakozók száma.Neked ugye 4db mindenképpen kell.
C:\> del c:\command.com

robibusa

Idézetet írta: Til Dátum január 12, 2018, 03:10:18 DÉLUTÁN
Idézetet írta: robibusa Dátum január 11, 2018, 10:46:48 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tápegység vásárlás ügyben.
Biztos van ezer régi ilyen, de azóta a piac is változott.
No, első körben 1 rx470 8gb + 3 rx580 4gb kártyát szeretnék meghajtani.
Dual tápegységben gondolkozom a későbbi teljes rigben.
Egyelőre egy 750W-os táp alkalmas lenne a 4 kártyához?
Ha igen, akkor milyet javasolnátok leginkább?
Egyelőre ezeket néztem:
http://www.corsair.com/en-eu/tx-m-series-tx750m-750-watt-80-plus-gold-certified-psu-eu
https://www.pcx.hu/thermaltake-750w-rome-w0494re-tapegyseg-229322

Köszi előre is a segítséget!
Üdv,
Robi
Amint rákötöd a kártyákat mindent megteszel, hogy alúlfeszeld és utána fogod csak be őket bányászni, akkor v elbírja a kártyákat a 750-es táp.
Igazából amire érdemes odafigyelni az a pcie csatlakozók száma.Neked ugye 4db mindenképpen kell.

Köszi a választ!

szenasin

Hali, a kérdésem az lenne, hogy lehetséges e pontosan számolni vagy csak megbecsülni előre egy adott rig hash rate-jét? Csak hogy tiszta legyen, még nincs de szeretnék építeni egy rig et és kiváncsi vagyok hogy mégis mire számíthatok. Előre is köszi a válaszokat.

VampireV

#1189
Idézetet írta: szenasin Dátum január 12, 2018, 05:25:47 DÉLUTÁN
Hali, a kérdésem az lenne, hogy lehetséges e pontosan számolni vagy csak megbecsülni előre egy adott rig hash rate-jét? Csak hogy tiszta legyen, még nincs de szeretnék építeni egy rig et és kiváncsi vagyok hogy mégis mire számíthatok. Előre is köszi a válaszokat.

? ? ?
Nem teljesen értem ezt a kérdést.
Megnézed, hogy az adott kártya milyen teljesítményre képes, majd beszorzod a kártyák darabszámával... :) Azt, hogy mennyivel hessel' egy kártya whattomine-on is megtudod nézni(nagyjából reális értékeket mutat), meg jónéhány videó, leírás van fórumokon.
Egyébként ezt nem ebbe a topikba kellett volna feltenni, vagy a fogyasztásra vagy kíváncsi? Igazából azt is ugyan így. :D

szenasin

A fogyasztás az ok, lehet én voltam figyelmetlen, de eddig nem láttam azoknál a kártyáknál kimondott hash rate-et feltüntetve amiket nézegettem de megnézem újra. ugyanezt a kérdést beírtam a fórum szabályzatba is :D:D:D elnéztem na... köszi a választ.

elbandi

Idézetet írta: szenasin Dátum január 12, 2018, 05:25:47 DÉLUTÁN
Hali, a kérdésem az lenne, hogy lehetséges e pontosan számolni vagy csak megbecsülni előre egy adott rig hash rate-jét? Csak hogy tiszta legyen, még nincs de szeretnék építeni egy rig et és kiváncsi vagyok hogy mégis mire számíthatok. Előre is köszi a válaszokat.
igen, ha tudod a hasznalt vgakat, akkor rakeresel a neten, es ott vannak oldalak amik megmondjak hogy mennyi az annyi.

ddani0411


Soma0520

Üdv!
Azt szeretném hogy valaki használ ilyen tápot?
Kolink Continuum 1050W Platinum
Valakinek valami tapasztalat?

bazsy

Idézetet írta: Soma0520 Dátum január 14, 2018, 11:41:37 DÉLUTÁN
Üdv!
Azt szeretném hogy valaki használ ilyen tápot?
Kolink Continuum 1050W Platinum
Valakinek valami tapasztalat?


Nekem van ilyenem csak 1200W,a venti kicsit hangos de nem zavaró,eddig semmi gond vele,a feszeket normálisan leadja,terhelés alatt is teszi a dolgát kábelek nem melegszenek elég hosszúak egy 6-os rig megépítéséhez.

Gibkey

Idézetet írta: Soma0520 Dátum január 14, 2018, 11:41:37 DÉLUTÁN
Üdv!
Azt szeretném hogy valaki használ ilyen tápot?
Kolink Continuum 1050W Platinum
Valakinek valami tapasztalat?


Nekem is az 1200w testverebol van 6 , meg egyik sem ment tonkre es jol viszik a vasakat. Azt hiszem 5 , vagy 7 ev garival jott szoval nem aggodom, nyugodt vetel

neoBp

Idézetet írta: Gibkey Dátum január 16, 2018, 06:51:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Soma0520 Dátum január 14, 2018, 11:41:37 DÉLUTÁN
Üdv!
Azt szeretném hogy valaki használ ilyen tápot?
Kolink Continuum 1050W Platinum
Valakinek valami tapasztalat?


Nekem is az 1200w testverebol van 6 , meg egyik sem ment tonkre es jol viszik a vasakat. Azt hiszem 5 , vagy 7 ev garival jott szoval nem aggodom, nyugodt vetel
Hány kártyás rigeket hajtasz meg velük ?

Artthur

Idézetet írta: Gibkey Dátum január 16, 2018, 06:51:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Soma0520 Dátum január 14, 2018, 11:41:37 DÉLUTÁN
Üdv!
Azt szeretném hogy valaki használ ilyen tápot?
Kolink Continuum 1050W Platinum
Valakinek valami tapasztalat?


Nekem is az 1200w testverebol van 6 , meg egyik sem ment tonkre es jol viszik a vasakat. Azt hiszem 5 , vagy 7 ev garival jott szoval nem aggodom, nyugodt vetel


Azt megkerdezhetem hogy a 6db tapbol hanyban volt meg a 220 voltos kabel? Mert statisztikak szerint kb minden 4.ben van csak. Sokkal vastagabb mint egy sima monitorhoz valo es mintha direkt kiszednek oket. Bontatlan csomagolasu tapokrol beszelek... Allitolag magyarorszagon gyartjak oket.

neoBp

Sziasztok,
A Corsair AX860i táppal mennyi kártyát lehet meghajtani alaplappal és HDD-vel együtt ?
Alaplapi csatlakozók  ATX 20-pin, ATX 24-pin, EPS 8-pin
PCI express 8-pin-es csatlakozók száma  8×
SATA 15-pin-es csatlakozók száma  12×
Molex FDD 4-pin száma  8×
Molex FDD 4-pin száma  2×
Köszönöm szépen a válaszokat !

Sn4k3

Sziasztok  végre kikristályosodott bennem a hogy milyen bányagépet rakok össze :D

3x Sapphire rx 470 mining edition  lesz benne de később bővítem még 3 db rx 470-570 el.

Kérdés az hogy milyen tápot javasoltok hozzá mi később elég lesz a 6 vga hoz. és van rajta elég csati.

Válaszokat köszönöm
Üzenet módosítása