Author Topic: HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál  (Read 539291 times)

Offline bobalazs

• Törekvő
  • **
    • View Profile
Re: HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál
« Reply #4640 on: August 13, 2020, 02:37:41 PM »
3 év után újra ránéztem a mining témára, és rászántam magam, lehet hogy egy pár hétig bányásznék kriptót egy gtx 1660al.
NÉztem a whattomine-t és az eth-et mutatja a legjobb bányászható algonak. Viszont 3 hét alatt nem lehetne annyit kibányászni amit egy pool ki is utalna, hisz magasak a költségek.
Ráálltam etc-re a ethermine poolon, 0.2 etc kifizetésre állítottam saját myetherwalletba.
A kérdésem hogy te is így csináltad volna vagy más algora álltál volna rá más poolon? Bármi segítséget szívesen veszek.

Offline Til

• Bölcs Bölény
    • View Profile
« Reply #4641 on: August 13, 2020, 07:58:57 PM »
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy 2020-07-22 óta az egyik kártyám (rx 580 4gb) nem hessel. Előtte minden rendben ment, rá sem kellett nézni, de egyik napról a másikra az fogadott, hogy a 3 kari pörög, de csak kettő éles, pedig GPU-Z szerint az 580-as is fullon használatban van. (log, kép mellékelve)
CPU: intel G850
RAM: 4gb (32GB virtual)
VGA: 1db RX 580 4GB, 2db RX 470 8GB
Driver: Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23

Van esetleg valakinek valami ötlete?
Gondolom Claymore-t használsz és ETH-t bányászol. A 4gb kártyád nem tudja lefoglalni a megadott memóriát DAG növekedés miatt. Átállsz másik bányász szoftverre ahol meg van oldva a probléma, vagy linux / linux alapú rendszert használsz.
C:\> del c:\command.com

Offline matt

• Törekvő
  • **
    • View Profile
« Reply #4642 on: August 13, 2020, 10:40:15 PM »
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy 2020-07-22 óta az egyik kártyám (rx 580 4gb) nem hessel. Előtte minden rendben ment, rá sem kellett nézni, de egyik napról a másikra az fogadott, hogy a 3 kari pörög, de csak kettő éles, pedig GPU-Z szerint az 580-as is fullon használatban van. (log, kép mellékelve)
CPU: intel G850
RAM: 4gb (32GB virtual)
VGA: 1db RX 580 4GB, 2db RX 470 8GB
Driver: Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23

Van esetleg valakinek valami ötlete?
Gondolom Claymore-t használsz és ETH-t bányászol. A 4gb kártyád nem tudja lefoglalni a megadott memóriát DAG növekedés miatt. Átállsz másik bányász szoftverre ahol meg van oldva a probléma, vagy linux / linux alapú rendszert használsz.
Köszönöm a gyors választ! Van esetleg javaslatod másik progira windows alá?

Offline NETKing

• Ződfülü
  • *
    • View Profile
« Reply #4643 on: August 14, 2020, 03:26:27 PM »
Egy próbát megér a TeamRedMiner bányász progival megpróbálni, de mint előttem mondották, a linux alapú a tutibb, pl. HiveOS

Offline Kriptonit

• Ződfülü
  • *
    • View Profile
« Reply #4644 on: October 30, 2020, 07:17:27 PM »
Mit gondoltok a mostani altcoin zuhiról?

Offline atika92

• Ződfülü
  • *
    • View Profile
« Reply #4645 on: November 13, 2020, 09:31:55 PM »
Sziasztok

Lenne egy erdekes problemam. Van egy 9 karis banyam. 580 8 gb. Na szoval ez nem volt bekapcsolva tobb mint 1 eve. Most bekapcsoltam, Elindult es csak 3 karit ismer fel. Probaltam riser csereket de semmi, egymas kozott is cserelgettem es semmi. Esetleg valami otletek, hogy miket probalhatnek meg meg?

Elore is koszi

Offline Til

• Bölcs Bölény
    • View Profile
« Reply #4646 on: November 14, 2020, 02:18:13 AM »
Sziasztok

Lenne egy erdekes problemam. Van egy 9 karis banyam. 580 8 gb. Na szoval ez nem volt bekapcsolva tobb mint 1 eve. Most bekapcsoltam, Elindult es csak 3 karit ismer fel. Probaltam riser csereket de semmi, egymas kozott is cserelgettem es semmi. Esetleg valami otletek, hogy miket probalhatnek meg meg?

Elore is koszi
Írjál kérlek pár szót a konfigodról, alaplap ,op rendszer stb.
C:\> del c:\command.com

Offline trektomy

• Törekvő
  • **
    • View Profile
« Reply #4647 on: November 14, 2020, 06:19:49 AM »
Szia

AMD driver le ujraindít, driver vissza. Nálam be szokott jönni-. Van hogy meg kell csinálni többször is, gondolom win 10...

Sziasztok

Elore is koszi

Offline Gyaloggalopp

• Kisokos
    • View Profile
« Reply #4648 on: November 14, 2020, 08:10:58 AM »
Sziasztok

Elore is koszi

Hali!
Egyesével teszteld a kártyákat . Ha úgy jók akkor van remény :D

Offline Sipi

• Törekvő
  • **
    • View Profile
« Reply #4649 on: November 14, 2020, 09:06:40 AM »
Sziasztok

Elore is koszi

Hali

Nálam is áltak több mint 1 évet. Nekem sem indult sima bekapcsolásra. Nézd meg az alaplapi biost nekem azt kellett frissíteni.

Offline atika92

• Ződfülü
  • *
    • View Profile
« Reply #4650 on: November 16, 2020, 06:37:58 PM »
Sziasztok

Elore is koszi
Írjál kérlek pár szót a konfigodról, alaplap ,op rendszer stb.

Hali.
A fenti tippeket betartva eleg erdekes dolgokat csinal. Volt mikor 6 kartyat is felismert de eleg random az egesz.Ha cserelgetem a kartyakat akkor van amikor megy, van amikor nem. Updateltem a windowsot meg a biost. A videokartyakat is.

konfig

asus z270 alaplap
2 750w tap 4-4 kartyanak.
Egy kis tap a kilencedik kartyanak es az alaplapnak.
9 db 580 8gb aorus