Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Alaplap választás 7 (vagy több) kártyához

Indította Tiba, április 20, 2017, 09:50:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

wminer

Idézetet írta: Uhura Dátum június 03, 2017, 10:06:44 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Jtp13 Dátum június 01, 2017, 07:02:14 DÉLUTÁN
Sziasztok kedves banyaszok!
Kerdezni szeretnem ,hogy van 6db gigabyte aorus radeon rx580 kartya.
Melyik alaplap vinne siman a kartyakat eth banyaszathoz. ? Koszonom szepen a valaszt.

Pl. Az újra kapható Asroc BTC r2.0


Megkérdezhetem, hogy hol kapható újra?  ;)

dexter


wminer

Idézetet írta: dexter Dátum június 05, 2017, 10:52:07 DÉLELŐTT
3-at vettem itt a fófumon.30,500/db, tőled

A kérdés nem erre vonatkozott hanem Uhura állítására, hogy újra kapható az AsRock H81 Pro BTC Rev 2.0.  ;)

dexter

eticknek volt 100 asrock h81 pro , 3-at vettem belőle

kutyamixi

Sziasztok,Asrock z97 anniversary alaplap jó bányászáshoz,belelehet rakni 6 kártyát?Köszi.


kutyamixi

Köszönöm,akkor nvidiához milyen alaplapot kellene vegyek?

kutyamixi

Vagy van olyan alaplap ami mindkettővel kompatibilis?

Székely Vegán

Idézetet írta: kutyamixi Dátum június 09, 2017, 01:01:33 DÉLUTÁN
Vagy van olyan alaplap ami mindkettővel kompatibilis?

Mindegy.. minden féle kártya mükszik minden alaplappal.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

kutyamixi

Köszönöm a választ,közben kinéztem egy msi h270 gaming m3-at,gtx 1060 6gb-osokat szeretnék bele rakni 6db-ot,remélem az jó lessz.

Simi

Idézetet írta: kutyamixi Dátum június 09, 2017, 05:44:11 DÉLUTÁN
Köszönöm a választ,közben kinéztem egy msi h270 gaming m3-at,gtx 1060 6gb-osokat szeretnék bele rakni 6db-ot,remélem az jó lessz.

A remélem jó lesz kevés lesz.
Gyártó honlapjáról:
Idéz
Slots

• 2 x PCIe 3.0 x16 slots (supports x16/x4 mode)*
• 4 x PCIe 3.0 x1 slots
* The PCI_E4 slot will be unavailable when an M.2 SSD module has been installed in the M.2_2 slot.
** The PCI_E2 slot will be unavailable when an expansion card has been installed in the PCI_E5 slot.
** The PCI_E3 slot will be unavailable when an expansion card has been installed in the PCI_E6 slot.

Simi

Egy alternatíva:
https://mineshop.eu/motherboard/biostar-tb85-detail

€17 körül van a posta 2 dbonként nő szóval érdemesebb párban venni, úgy kb 35K-ra jön ki /db.
Ha nincs szükséged a másikra itt biztosan el tudnád adni.

Rákérdeztem:
Yes available. It is DHL next day delivery.

Esetleg ha mindenképpen gamer vonalon akarsz maradni próbálj meg szerezni MSI Z170A Pro Carbon lapot, itt a fórumon is vannak, akik 7 kártyával tolják vele.

kutyamixi

Hát,most jól összezavartatok,kinek a tanácsát fogadjam el?Vegán szerint,mindegy milyen alaplap.De azért örülök,hogy foglalkoztok a problémámmal.

Simi

Félreértettél minket szerintem.
Vegán úgy értette, hogy nincs ilyen, hogy egyik alaplappal működik valamelyik kártya, másikkal nem.
Minden alaplap ugyanúgy működik nVidia kártyákkal, ahogyan AMD kártyákkal is.

Én pedig arra akartam kilyukadni, hogy az a lap, amit kinéztél - msi h270 gaming m3 - nagyon valószínű hiába van rajta elég PCI-e foglalat, nem fog menni 6 db kártyával és itt a hangsúly a 6 db -on van amit lehet nem emeltem ki eléggé.
Ettől függetlenül 4-et biztos visz, de ugye nem ez a cél ezért ajánlottam két alternatívát is, amikkel menni fog 6 vagy 7 kártya.
A Biostarral könnyű dolgod lenne, bepattintasz egy kártyát felrakod a drivert hozzácsapod többit és elvileg megy.
Az MSI Carbon egy kicsit trükkösebb, pár dolgot be kell állítani hogy menjen 7 kártyával de vannak infók itt is, meg bitcointalkon is.
Amire még figyelni kell (MSI Carbon), hogy gyárilag csak a 6. generációs Skylake processzorokat támogatja.

Skankhunt42

Idézetet írta: Simi Dátum június 10, 2017, 02:14:49 DÉLELŐTT
Félreértettél minket szerintem.
Vegán úgy értette, hogy nincs ilyen, hogy egyik alaplappal működik valamelyik kártya, másikkal nem.
Minden alaplap ugyanúgy működik nVidia kártyákkal, ahogyan AMD kártyákkal is.

Én pedig arra akartam kilyukadni, hogy az a lap, amit kinéztél - msi h270 gaming m3 - nagyon valószínű hiába van rajta elég PCI-e foglalat, nem fog menni 6 db kártyával és itt a hangsúly a 6 db -on van amit lehet nem emeltem ki eléggé.
Ettől függetlenül 4-et biztos visz, de ugye nem ez a cél ezért ajánlottam két alternatívát is, amikkel menni fog 6 vagy 7 kártya.
A Biostarral könnyű dolgod lenne, bepattintasz egy kártyát felrakod a drivert hozzácsapod többit és elvileg megy.
Az MSI Carbon egy kicsit trükkösebb, pár dolgot be kell állítani hogy menjen 7 kártyával de vannak infók itt is, meg bitcointalkon is.
Amire még figyelni kell (MSI Carbon), hogy gyárilag csak a 6. generációs Skylake processzorokat támogatja.

Meglehetosen szerencsetlennek kell lenni hogy regi biossal jojjon a Carbon. Nekem 5 ilyen lapom van es csak a legelso jott regi biossal(honapokkal ezelott), a tobbi mar mind az 1.7-essel ami viszi a kaby lake-et. Persze ha tutira akar menni az ember akkor skylaket vesz. Ezt a trukkos beallitast meg felejtsuk mar el, at kell allitani 3 dolgot a biosban? Hol a trukk hol a nehezseg? Egy ember szivott itt vele azta most mindenki azt szajkozza mekkora rocket science beallitani ezt a lapot. :D Ezzel az erovel az osszes Z170A-val szerelt MSI lapot "nehez beallitani" mert tokugyanaz a bios-a.
Amugy carbont mar jo esellyel nem is lehet kapni. :( 6-os rigembe mar 'msi z170a gaming m5'-ot vettem mert carbont sehol sem kaptam. :(

silverx

Asus PRIME H270-PLUS, van valakinek ilyen alaplapja? Én egyszerűen nem tudok működésre bírni 3-nál több kártyát... 3 rx 470-es volt rákötve eddig, most próbálok egy rx 580-ast, de sehogy nem jutok vele dűlőre... Bizonyos bios beállításoknál elszáll bootoláskor azzal a hibával, hogy "no keyboard found", más beállításoknál pedig folyamtosan újraindul, amint átjutott a bioson... Ha lehúzom az egyik rx 470-est, akkor elindul. Van valakinek ötlete?

Simi

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 10, 2017, 02:31:39 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Simi Dátum június 10, 2017, 02:14:49 DÉLELŐTT
Félreértettél minket szerintem.
Vegán úgy értette, hogy nincs ilyen, hogy egyik alaplappal működik valamelyik kártya, másikkal nem.
Minden alaplap ugyanúgy működik nVidia kártyákkal, ahogyan AMD kártyákkal is.

Én pedig arra akartam kilyukadni, hogy az a lap, amit kinéztél - msi h270 gaming m3 - nagyon valószínű hiába van rajta elég PCI-e foglalat, nem fog menni 6 db kártyával és itt a hangsúly a 6 db -on van amit lehet nem emeltem ki eléggé.
Ettől függetlenül 4-et biztos visz, de ugye nem ez a cél ezért ajánlottam két alternatívát is, amikkel menni fog 6 vagy 7 kártya.
A Biostarral könnyű dolgod lenne, bepattintasz egy kártyát felrakod a drivert hozzácsapod többit és elvileg megy.
Az MSI Carbon egy kicsit trükkösebb, pár dolgot be kell állítani hogy menjen 7 kártyával de vannak infók itt is, meg bitcointalkon is.
Amire még figyelni kell (MSI Carbon), hogy gyárilag csak a 6. generációs Skylake processzorokat támogatja.

Meglehetosen szerencsetlennek kell lenni hogy regi biossal jojjon a Carbon. Nekem 5 ilyen lapom van es csak a legelso jott regi biossal(honapokkal ezelott), a tobbi mar mind az 1.7-essel ami viszi a kaby lake-et. Persze ha tutira akar menni az ember akkor skylaket vesz. Ezt a trukkos beallitast meg felejtsuk mar el, at kell allitani 3 dolgot a biosban? Hol a trukk hol a nehezseg? Egy ember szivott itt vele azta most mindenki azt szajkozza mekkora rocket science beallitani ezt a lapot. :D Ezzel az erovel az osszes Z170A-val szerelt MSI lapot "nehez beallitani" mert tokugyanaz a bios-a.
Amugy carbont mar jo esellyel nem is lehet kapni. :( 6-os rigembe mar 'msi z170a gaming m5'-ot vettem mert carbont sehol sem kaptam. :(

Köszi az infót, nagyon megragadt korábbról egy post, valaki megszívta mert Kaby laket vett, a gyártó honlapján pedig még mindig 6. gen szerepel.
Nekem nincs ilyen lapom így csak abból tudtam kiindulni amit itt és a gyártó oldalán olvasok.
Ezt a trükköst egyszerűen úgy értettem, hogy nem annyi, hogy bepöccinted és megy. :D

sankoran

Én nem ismerek msi carbon lapot....

Z170A GAMING PRO CARBON
Z270 GAMING PRO CARBON

Ezek vannak. Előbbihez kell bios frissítés, hogy kabylake procival menjen. Ugyanúgy, ahogy a többi 100as chipsetű alaplaphoz is.

Ha nem kellett neked bios frissítés, akkor
1. használtat/felbontottat kaptál
2. valamilyen rev verziót kaptál (nem lehetetlen)
3. a bolt frissített biost

kutyamixi

Köszönöm a válaszokat,már kezdek képben lenni.

dudi

Sziasztok,


Asus Z270-P alaplapot próbálok beálítani nvidia 1060 rignek, bios frissítés megvolt, de sehogy nem tudok két kártyánál többet elindítani.  Próbáltam úgy, hogy 2 kártyát kötöttem az alaplapi pcie16x-ba, 2-t szalriserekkel, így 2-t ismer fel, ami az alaplapban van. Ha 1 kártyát kötök az alaplapba, és 3 kártyát riserrel, akkoris max 2-t és az egyiket sárga felkiáltójellel.

Mi lehet a probléma? Én arra gyanakszom ezek az alaplapok csak USB riserrel müködnek,

előre is köszi