Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Alaplap választás 7 (vagy több) kártyához

Indította Tiba, április 20, 2017, 09:50:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

Balvanylajos

Idézetet írta: kisgolyzer95 Dátum június 14, 2017, 07:38:45 DÉLELŐTT
Sziasztok van valakinek tapasztalata az ASrock Z97 Anniversary alaplappal? 1 pcie 16x és 3 pcie 1x slot van rajta 4 db gtx 1070-et szeretnék beletenni. Szerintetek működne? Előre is köszi! :)

Én úgy látom, hogy a VGA-knál sokkal fontosabb, hogy milyen alaplap milyen módon és hány kártyát tud kezelni (és hogy kezeli-e a plusz 2 slotot adó expansert, vagy az ssd-t fogadó slot átalakítását pcie-1x-re)

Erről is készülhetne esetleg egy dokumentum, ami nagyban tudná segíteni az alaplapválasztást.

Asus Prime H270-Plus alaplap 5 kártyát kezel. Legalábbis nálam :)

lukacsa82

Idézetet írta: Balvanylajos Dátum június 14, 2017, 08:07:06 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kisgolyzer95 Dátum június 14, 2017, 07:38:45 DÉLELŐTT
Sziasztok van valakinek tapasztalata az ASrock Z97 Anniversary alaplappal? 1 pcie 16x és 3 pcie 1x slot van rajta 4 db gtx 1070-et szeretnék beletenni. Szerintetek működne? Előre is köszi! :)

Én úgy látom, hogy a VGA-knál sokkal fontosabb, hogy milyen alaplap milyen módon és hány kártyát tud kezelni (és hogy kezeli-e a plusz 2 slotot adó expansert, vagy az ssd-t fogadó slot átalakítását pcie-1x-re)

Erről is készülhetne esetleg egy dokumentum, ami nagyban tudná segíteni az alaplapválasztást.

Asus Prime H270-Plus alaplap 5 kártyát kezel. Legalábbis nálam :)

Az  ASUS PRIME Z270-A elvileg tud 8kártyát kezelni, hétvégén érkezik meg az enyém tesztelni fogom 7 kártyával.

https://steemit.com/crypto/@cryptos/8x-rx-580-gpu-crypto-mining-rig-with-asus-prime-z270-a-motherboard

dioo89

Szevasztok.van egy Asrock FM2A88X pro+ alaplapom.fagyi zolinak is elyen van.szeretnem megtudakolni h mit varazsolt az alaplappal h megy neki 6kartya rajta.van pcie 3as elosztom de csak 5 kartyat ismer fel.valaki tudna valami megoldast arra h mit tehetnek h az eloszto felismerje a 6.,7. Kartyat?!.a masik alaplapom ami ugyancsak 5kartyat ismer fel az egy Gigabyte F2A88X D3H.azon sem ismeri fel...viszont az eloszto tuti h jo mert ha 5kartyat rakok a gepbe ugy h 1 vagy 2db az elosztora van kotve,ugyis felismeri az 5ot es banyaszik rendesen....probaltam azt is h letoltottem a 16.11.xx drivert-extrakt/no install.....utanna a legujjabb 17.6.xx drivert,ugyanugy extrakt/no install,majd a 16.xxx driverbol attmasoltam a dolgokat az uj driver mappajaba oda ahova kell,felulirtam...manualisan felraktam a drivereket de meg ugysincs semmi,vayis ugysem ismeri fel a 6-7 kartyat....csak 5ot....RX570 STRIX 4gb (4db) es rx580 dual 4gb OC (4db)...fogadok barmi infot!!! Koszonom!!!

zgman

Asrock h81 Btc 2.0 alaplap sehogyan nem akarja felismerni a 6.kartyat a hosszú feoglalat
De ha közvetlenül bele rakom akkor megy..,
(Riser jo)
Mit tudok meg tenni?

Székely Vegán

Idézetet írta: zgman Dátum június 16, 2017, 01:16:13 DÉLUTÁN
Asrock h81 Btc 2.0 alaplap sehogyan nem akarja felismerni a 6.kartyat a hosszú feoglalat
De ha közvetlenül bele rakom akkor megy..,
(Riser jo)
Mit tudok meg tenni?

Bios gen1?
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

zgman


maszi

Idézetet írta: zgman Dátum június 16, 2017, 05:38:10 DÉLUTÁN
Alaplap Bios 1.2 ez a legujabb

Biosban PCI-E mód legyen Gen1-re allítva, nem a bios verzió. :)

zgman

Természetesen gen1 es pci express e be van állítva...
Seasonic 1000w Palatinum tapnak bírnia kellene 6 db rx570+alaplap?

drizzt_do_urden

ha jol be vannak allitva a kartyak igen. de gyari beallitassal nagyon a limiten lesz!


pube111

Ismeri valaki ezt a lapot?
MSI Z270-A PRO
Kezeli a 6 kártyát? Ha nem, akkor hogy lehet rávenni?

peter1300

Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdése,
ASUS ROG STRIX B250F GAMINGErről a lapról nem tudjuk véletlenül, hogy működik-e 8 kártyával?


Köszönöm!  8)

johnypapa

Idézetet írta: pube111 Dátum június 17, 2017, 06:19:29 DÉLUTÁN
Ismeri valaki ezt a lapot?
MSI Z270-A PRO
Kezeli a 6 kártyát? Ha nem, akkor hogy lehet rávenni?

Igen működik, nálam kettő is trónol, elég hosszú leírni, de maga metódus pofon egyszerű. De arra érdemes felkészülni, hogy kártyánként két újraindítás igényel a sztori, 8 kártyánál már hajhullatós ;D , főleg ha nem SSD-n van a rendszer. ;)
Nálam vegyesen vannak benne rx470-570-ami külön egy téma, de nem szabad felülni a mendemondáknak, amik a neten keringenek, kép mellékelve.

lukacsa82

Idézetet írta: lukacsa82 Dátum június 15, 2017, 06:39:33 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Balvanylajos Dátum június 14, 2017, 08:07:06 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kisgolyzer95 Dátum június 14, 2017, 07:38:45 DÉLELŐTT
Sziasztok van valakinek tapasztalata az ASrock Z97 Anniversary alaplappal? 1 pcie 16x és 3 pcie 1x slot van rajta 4 db gtx 1070-et szeretnék beletenni. Szerintetek működne? Előre is köszi! :)

Én úgy látom, hogy a VGA-knál sokkal fontosabb, hogy milyen alaplap milyen módon és hány kártyát tud kezelni (és hogy kezeli-e a plusz 2 slotot adó expansert, vagy az ssd-t fogadó slot átalakítását pcie-1x-re)

Erről is készülhetne esetleg egy dokumentum, ami nagyban tudná segíteni az alaplapválasztást.

Asus Prime H270-Plus alaplap 5 kártyát kezel. Legalábbis nálam :)

Az  ASUS PRIME Z270-A elvileg tud 8kártyát kezelni, hétvégén érkezik meg az enyém tesztelni fogom 7 kártyával.

https://steemit.com/crypto/@cryptos/8x-rx-580-gpu-crypto-mining-rig-with-asus-prime-z270-a-motherboard

Közben megjött az alaplap probléma nélkül működik hét kártyával, amint találok VGA-t jó áron kipróbálom 8 kártyával is.

Eti

Sziasztok,
Vegul sikerult valakinek elinditani 6 kartyaval az Asrock Fatal1ty Z97x Killer lapot? En 1 hete szenvedek vele, es konkret megoldast meg nem lattam sehol..
Koszi.

evko81

Sziasztok gyerekek! :)


Ez az alaplap kezeli a 6db vga kartyat?


MSI Z97 Gaming 3


Tapasztalatok? :)

kpeter

Hali,

http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-b250-hd3p#kf

3 nagy pcie foglalat van a lapon. Szerintetek elbírna 3 kártyát az alaplap a nagy pcie foglalatokban? nyilván nem rx480akra, ill. nem gtx 1070-es kártyákra gondoltam....

Turcy086

Idézetet írta: kpeter Dátum július 01, 2017, 11:48:31 DÉLUTÁN
Hali,

http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-b250-hd3p#kf

3 nagy pcie foglalat van a lapon. Szerintetek elbírna 3 kártyát az alaplap a nagy pcie foglalatokban? nyilván nem rx480akra, ill. nem gtx 1070-es kártyákra gondoltam....
Ha egy slot széles akkor igen. Fizikálisan nem tudod beletenni ha 2 slotos.

evko81

Idézetet írta: evko81 Dátum július 01, 2017, 09:10:48 DÉLUTÁN
Sziasztok gyerekek! :)


Ez az alaplap kezeli a 6db vga kartyat?


MSI Z97 Gaming 3


Tapasztalatok? :)
[/quote


Vagy ez?


GIGABYTE GA-Z97X-GAMING3


Kezeli szerintetek a 6vga-t?

CryptoP

#379
Idézetet írta: pube111 Dátum június 17, 2017, 06:19:29 DÉLUTÁN
Ismeri valaki ezt a lapot?
MSI Z270-A PRO
Kezeli a 6 kártyát? Ha nem, akkor hogy lehet rávenni?

Helyette inkább az Asus Prime Z270 P-s változatát használom több rigemben is, 9 kártyát tesztelten bír, valószínűleg a 10. kártyát is kezelné, de ez nem 100%. Mindenképpen ezt ajánlanám, nem mellesleg az ár-érték aránya is jobb.
8)
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/