AMD Radeon RX 580/ RX 570, Bios mód, Flash, Beállítások

Indította dexter, április 25, 2017, 07:22:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

kotovics

#560
Sziasztok

Nekem eddig csak nvidia kártyáim voltak.
Létezik hogy a rx580 nem tud több hasht mint az rx 570? Viszont cserébe többet fogyaszt?
ETH bányászatáról van szó.

Til

Idézetet írta: Tiba Dátum augusztus 06, 2017, 09:32:25 DÉLUTÁN
Üdv Zoli mondta a legutóbbi gyors videójában azt a FirePro drivert, hogy kipróbálta, és kicsit gyorsabban megy így a kártya. 2 kérdésem lenne ahhoz, aki foglalkozott már ezzel a driverrel. Ötös szériában is megy? Jó a moddolt kártyákhoz is? Köszi
Erre en is kivancsi lennek,sajnos nem tudom kiprobalni ,nem vagyok gepkozelben.De jo lenne mar,ha kezdenenek valamit amd reszrol a problemaval.
C:\> del c:\command.com

Zorg33

A bitcointalkon lévő topicban linkelt modolt driverrel szépen gyorsul minden RX kártya.
atikmdag patcher is kell hozzá természetesen, ha modolt biossal használod és utána csak AB 4.4 beta 15 tudja majd állítani a kártyát.
2 rigemen megcsináltam és fasza, de az újrabeállítások miatt elég sok szarakodás.

Zorg33

Idézetet írta: kotovics Dátum augusztus 07, 2017, 02:29:23 DÉLUTÁN
Létezik hogy a rx580 nem tud több hasht mint az rx 570? Viszont cserébe többet fogyaszt?


Nem.
95%-ban beállítás kérdése a fogyasztás. A maradék 5% pedig az ASIC quality függvénye.

Tiba

Idézetet írta: Zorg33 Dátum augusztus 08, 2017, 02:46:51 DÉLUTÁN
A bitcointalkon lévő topicban linkelt modolt driverrel szépen gyorsul minden RX kártya.
atikmdag patcher is kell hozzá természetesen, ha modolt biossal használod és utána csak AB 4.4 beta 15 tudja majd állítani a kártyát.
2 rigemen megcsináltam és fasza, de az újrabeállítások miatt elég sok szarakodás.
Remélem a hivatalos driver is jó lesz, és a patchet sem kell futtatni.

Szori

Sziasztok! Tervezek valtani gtx 1060 kartyarol atira, es az lenne a kerdesem hogy az atinal is vannak komoly elteresek ? Gondolok itt a ramra.. hynix samsung stb, ennel is oda kell figyelni ? Milyen kartyat erdemes venni ar/ertek aranyban ? 27-30mhs -el boven elegedett lennek! ( a mostani szar 1060 20-as atlagahoz kepest...)
Koszonom!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Artthur

Kijött az új claymore 10.0


Vegások örülhetnek +1% hash, de ami jó mostmár működik a voltage/clock beállítás claymoreból.


https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0

Bob

Próbált már valaki nem simán egy alacsonyabb timingot bemásolni a felsőbb helyekre, hanem saját értékeket beállítani? Lehet ilyennel javulást elérni sebességben/stabilitásban?

KryptoGaz

#568
Sziasztok.

Van egy RX580-as Sapphire Nitro+ 8Gb hynix kártyám.
Tegnap üzemeltem be, remekül ment, bios mod volt, ~29.5Mh/s-al ment.
Win10 64b, AsRock H170m Pro4 alaplap, 550W Enermax táp.
Aug-23-i blockchain driver, patch.
Claymore 10.0 ezzel a parancssorral megy/ment:

GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -ewal 0xe030ABB211fd08a62800de181788D48511677fFE.Banyasz -epsw x -dpool stratum+tcp://lbry.suprnova.cc:6256 -dwal JoCoin.Kotro01 -dpsw x -dcoin lbc -etha 0 -dcri 33 -tt 65 -ttdcr 75 -ttli 79 -tstop 85 -fanmin 30 -fanmax 100 -cclock 1130 -mclock 2150 -cvddc 850 -mvddc 850 -platform 1 -mport 10047

Este ~23h-tól ment, reggel 5.30-kor viszont lefagyott.
Most nézem a HW infót, ezt látom benne (l. csatolt kép), amit nem értek, legfőképpen a tennivalómat nem tudom. Ötlet, segítség esetleg?

Azóta újraindítom a gépet, el sem indítom a minert, a gép rövidesen lefagy. :( Tegnap este még semmi gond nem volt, ez mára alakult ki. Hogy hozzam helyre?

kisgolyzer95

Idézetet írta: KryptoGaz Dátum szeptember 09, 2017, 10:34:33 DÉLELŐTT
Sziasztok.

Van egy RX580-as Sapphire Nitro+ 8Gb hynix kártyám.
Tegnap üzemeltem be, remekül ment, bios mod volt, ~29.5Mh/s-al ment.
Win10 64b, AsRock H170m Pro4 alaplap, 550W Enermax táp.
Aug-23-i blockchain driver, patch.
Claymore 10.0 ezzel a parancssorral megy/ment:

GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -ewal 0xe030ABB211fd08a62800de181788D48511677fFE.Banyasz -epsw x -dpool stratum+tcp://lbry.suprnova.cc:6256 -dwal JoCoin.Kotro01 -dpsw x -dcoin lbc -etha 0 -dcri 33 -tt 65 -ttdcr 75 -ttli 79 -tstop 85 -fanmin 30 -fanmax 100 -cclock 1130 -mclock 2150 -cvddc 850 -mvddc 850 -platform 1 -mport 10047

Este ~23h-tól ment, reggel 5.30-kor viszont lefagyott.
Most nézem a HW infót, ezt látom benne (l. csatolt kép), amit nem értek, legfőképpen a tennivalómat nem tudom. Ötlet, segítség esetleg?

Azóta újraindítom a gépet, el sem indítom a minert, a gép rövidesen lefagy. :( Tegnap este még semmi gond nem volt, ez mára alakult ki. Hogy hozzam helyre?
hali szerintem nagyon túlhúztad vagy kevés neki a memória feszültség vgay egyszerre a kettő :) vidd lejjebb a memória órajelet 2100 ra a memória feszt pedig 900 vagy 950 re. de figyelj a magfeszültségre is. :)

IceMan

sziasztok!

Némi infóra lenne szükségem. Még a mai napon tervezem 6 db Rx570 megrendelését.
Az lenne a kérdésem, hogy különbözö gyártók kártyái között van-e esetleg teljesítménybeli külömbség? Ill. az Rx580-as tud-e annyival többet bányászni, hogy inkább megérné azt venni?

videoboy

Sziasztok

Lehet abból baj, ha nem 8Gb-os, hanem csak 4Gb-os RX 580-ast használok?
Hamarabb megdöglik., kevésbé bírja?

Melyik gyártótól vegyek?

Mi a tapasztalat ?


Köszönöm.

cocitus

Idézetet írta: videoboy Dátum szeptember 11, 2017, 08:44:15 DÉLUTÁN
Sziasztok

Lehet abból baj, ha nem 8Gb-os, hanem csak 4Gb-os RX 580-ast használok?
Hamarabb megdöglik., kevésbé bírja?

Melyik gyártótól vegyek?

Mi a tapasztalat ?


Köszönöm.


Jelen pillanatban nincs különbség tudtommal egy 8gb-os és 4gb-os vga között. Ha a DAG file mérete eléri a 4gb-ot, akkor lesz baj, de az még nagyon odébb van.

cocitus

Idézetet írta: IceMan Dátum szeptember 11, 2017, 07:35:55 DÉLUTÁN
sziasztok!

Némi infóra lenne szükségem. Még a mai napon tervezem 6 db Rx570 megrendelését.
Az lenne a kérdésem, hogy különbözö gyártók kártyái között van-e esetleg teljesítménybeli külömbség? Ill. az Rx580-as tud-e annyival többet bányászni, hogy inkább megérné azt venni?


Gyártón belül, azonos típusoknál is van eltérés, tehát van különbség. Eddig csak RX580-nal dolgoztam, azokból bios mod után 28-31.5Mh/s között tudtam kihozni, nem tudom mennyit lehet RX570-ből. Gigabyte kártyákkal (pl:GV-RX580XTRAORUS-8GD) nagyobb szerencsém volt mostanság, mint pl Asus-szal...

IceMan

#574
Sziasztok!

ASUS Expedition Radeon RX 570 OC Edition 4 GB és az ASUS ROG Strix RX570 OC Edition 4 GB
Között van külömbség bányászat terén?

voriand

Sziasztok!

Adott 4db ASUS RX 580 O8G-Gaming ROG STRIX kártya, meg egy ethOS op. rendszer. Szeretném ezeket a kártyákat a legoptimálisabban beállítani, hogy hosszútávon velem legyenek, de ha nem muszáj ne fogyasszanak olyan sokat, plusz amennyire engedi maxolni sem lenne rossz a hashrate-et, mivel elég jó hűtő van rajta. Problémám, hogy egyrészt nem csináltam még ilyet, nem tudom milyen programok kellenek ehhez és milyen beállítások, másik, hogy kicsit úgy érzem az információ nagyon szét van szórva mindenfelé...

Tudnátok abban segíteni, hogy ezt nulláról hogyan kell véghezvinni? Egyáltalán érdemes-e? Most a RIG fogyasztása 625-635W között mozog, hashrate pedig 95Mh/s átlagban (csak ETH-t bányászik).

Előre is köszönöm :)

kibic71

#576
Idézetet írta: IceMan Dátum szeptember 11, 2017, 11:34:48 DÉLUTÁN
Sziasztok!

ASUS Expedition Radeon RX 570 OC Edition 4 GB és az ASUS ROG Strix RX570 OC Edition 4 GB
Között van külömbség bányászat terén?

Szia!

Ha egy mód van rá kerüld asust! Nekem van mindkettő és csak a kínlódás van velük.
Elvileg Expedition folyamatos igénybevételre van tervezve, de még a VRM-feszt/hőfokot sem lehet lekérdezni.
RogStrix kicsit barátságosabb ott legalább van VRM-monitoring lehetőség Bár nem emlékszem, hogy VRM-hőmérsékletet mutatja-e. (HWinfo talán igen, GPU-Z nem)

Asus 570-eseket bármikor szívesen elcserélném MSI 480-asokra. :)

Még valami. Bánya leállás/leállítás után szinte lehetetlen elindítani. Csak alacsonyabb órajel és magasabb feszültség beállítása segít. Bár ez lehet, hogy nálam csak 1 hibás kártya/riser nyűgje, még nem jöttem rá.
üdv kibic

Szori

Hali! Nem vagyok atis de kivancsisag keppen megkerdezem mert mashol nem talaltam ra valaszt. A hynixes kartyak az atinal is annyira szarok es hasznalhatatlanok mint nvidianal, vagy itt valami mas szegmentst kepvisel ? (Nvidianal a legszarabb a hynix, kb 1-2 mhs-t lehet kieroltetni akkor is fagy, viszont samsungnal 4-6 -ot is batran. Adott lenne gy r9 290x hynix rammal szerelt, ezert a kerdes. Nvidianal:samsung, micron, hynix a sorrent. Atinal ez hogy sorakozik ?!)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

videoboy

#578
Segítsetek nekem kicsit...

Tartok némiképp a bios módosított túlpörgetett memóriájú kártyák élettartamától.
Kell ettől félnem?

Szeretnék egy 13-as riget építeni.
Kb csak a kártyák hiányoznak belőle. (Na ez a másik, hogy fasztudja honnan vegyek ennyi kártyát)...

szóval... Érdemes ati és nvidia kartyákkal fele-fele arányban telerakni a riget?  (Megosztani a kockázatot..., ha a túlpörgetett ati-k megadják maguk. )

Egyáltalán szeretik egymást ?
Valós félelem lehet ez?
Kinek mennyi ideje mennek a Bios módosított RX kártyái ?

Köszönöm.

cocitus

Idézetet írta: Szori Dátum szeptember 14, 2017, 12:04:01 DÉLUTÁN
Hali! Nem vagyok atis de kivancsisag keppen megkerdezem mert mashol nem talaltam ra valaszt. A hynixes kartyak az atinal is annyira szarok es hasznalhatatlanok mint nvidianal, vagy itt valami mas szegmentst kepvisel ? (Nvidianal a legszarabb a hynix, kb 1-2 mhs-t lehet kieroltetni akkor is fagy, viszont samsungnal 4-6 -ot is batran. Adott lenne gy r9 290x hynix rammal szerelt, ezert a kerdes. Nvidianal:samsung, micron, hynix a sorrent. Atinal ez hogy sorakozik ?!)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Szia! AMD-nél a sorrend: Hynix (tehát a legjobb), Samsung. Micronnal még nem találkoztam...