AMD Radeon RX 580/ RX 570, Bios mód, Flash, Beállítások

Indította dexter, április 25, 2017, 07:22:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 6 Vendégek van a témában

Til

Idézetet írta: boppzoli Dátum szeptember 28, 2017, 09:51:02 DÉLELŐTT
Bocsi, tegnap nem volt időm válaszolni ...
Tehát az első, 28.5 mh moddolást úgy csináltam, hogy az eredeti BIOS-t módosítottam úgy, hogy az 1500-as értékeket felmásoltam a többibe (1625,1750 és 2000). Aztán a bitcointalk-on találtam egy "custom timing"-ot Elpida memóriára és ezt másoltam be az 1500, 1625, 1750 és 2000-esbe. Lett változás, éspedig, jelenleg a kovetkező beállításokkal megy a kártya: power limit -25%, core: 1150, mem: 2000, cooler:40%, temp: 53ºC. Ezen értékek mellett a kártya stabil 29.06-29.07 MH/s-ot csinál, az estétől megy folyamatosan probléma nélkül.
Aztán az este kicsomagoltam egy másik kártyát es láss csodát  ... ezen Hynix memória volt. Ezt is leteszteltem gyári beállításokkal es sokkal jobb volt mint az Elpidás. Full stokk beállítással 24.7-et hozott, míg feltekerve 27.6-ot. Ezt is megmoddoltam viszont 28.06 MH-nél többet ebből nem sikerült kcsikarnom. Pedig úgy olvastam, hogy az AMD kártyáknál a Hynix az első helyen van ...
Esetleg valakinek valamilyen tapasztalata Hynixxel az RX570-eseknél?
Ar rx470 szériánál nekem eddig a Samsung áll az első helyen megelőzve a Hynixet.
28.5 hashrate értéknél 1100 Gpu clock volt.29 nél pedig 1150, nem lehet,hogy a custom timing ugyanannyit tudott mint az alap 1500 timingod, csak mivel felcsavartad a core clock-ot ezért jobban teljesít?
Én úgy hallottam,hogy az 5xx szériánál az Elpida a favorit.Lehet nálad is ez áll fent.Bár nemtudom,hogy ténylegesen segített e a csoda timing.Ha hynix-hez is lenne ugyanilyen, akkor kiderülne.De legjobb ,ha nézed a fogyasztást is.Mert nem mindegy ,hogy pl 28.5-ön eszik 110W-ot ,29-en pedig a csoda-modával 135W-ot.
C:\> del c:\command.com

boppzoli

Holnap hátha lesz időm lemérni a fogyasztást ... most nincs nálam a kütyü ... :D
Egyébként a 4 darab kártyából 3 darab volt Elpida memóriával és 1 darab Hynixxel. Pedig a kartyak ugyanonnan voltak véve, egyszerre ...
Szerintem a Hynixes-nek ha találnék egy egy jobb timingot akkor jobban menne mint az Elpidás.

Gyjuhi

H nem akarok moddal annyira foglalkozni egy XFX Radeon RX 570 RS BLACK EDITION 4GB-nál mit jelent AB-be a felcsavarás?
Olvastam most utolsó 10 lapot végig elég sok a szemlélet és információk.
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

boppzoli

Milyen memória van rajta?
Egyébként azt jelenti, hogy a grafikus processzor és a memória órajeleit megnöveljük. AB pedig = AfterBurner.

Gyjuhi

Idézetet írta: boppzoli Dátum szeptember 30, 2017, 05:50:30 DÉLUTÁN
Milyen memória van rajta?
Egyébként azt jelenti, hogy a grafikus processzor és a memória órajeleit megnöveljük. AB pedig = AfterBurner.

Hynix memós Ab és felcsavarás jelentése megvan maguk az értékek érdekelnének engem. konkrétan
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

boppzoli

Hali,
Ha Ether-t bányászol, akkor az első próba az az lehetne, hogy GPU órajele -150mhz és memória +250mhz.
Aztán ha a afogyasztást is akarod javítani, akkor a Power Limit-nél állítgass ... minuszba  ... Pl. -25% ...

Gyjuhi

Idézetet írta: boppzoli Dátum október 01, 2017, 09:35:25 DÉLUTÁN
Hali,
Ha Ether-t bányászol, akkor az első próba az az lehetne, hogy GPU órajele -150mhz és memória +250mhz.
Aztán ha a afogyasztást is akarod javítani, akkor a Power Limit-nél állítgass ... minuszba  ... Pl. -25% ...

Meg fogom próbálni. Szerencsére fogyasztással nem nagyon kell törődni. :)
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

Robertson

Sziasztok.


470-es kártyákon csináltam már bios módosítást. Csak azt szeretném kérdezni hogy 570-es kártyáknál ugyan úgy kell-e ?
Ha nem esetleg egy linket a leírásról megköszönnék.





Robertson



coolyo4

Idézetet írta: Turcy086 Dátum szeptember 17, 2017, 10:05:29 DÉLELŐTT
Helo!
Van valakinek Gigabyte RX570 4GB gamingja? 24MH-nál többet nem tudok kihozni belőle. Anorak féle bios-szal próbáltam de sajátkezűleg is moddoltam. 4 féle driverrel is szenvedtem.
Tudom szőrszálhasogatás, de magam szórakoztatása miatt tudna valaki segíteni? :)

Nekem stabil 28 MH-t sikerült kihoznom belőle a következőkkel: bios mod (csak timing állítás), driverbe a GPU Workload-ot Gaming-ről Compute-ra állítottam és felhúztam a memória órajelet 2020Mhz-re, az áramfelvételi korlátot pedig +35%-ra állítottam. Legújabb driver, a BIOS-t pedig Én módosítottam.

00777

Sziasztok! Teljesen kezdőként gondoltam belekóstolok, beletanulok a bányász világba. Így vásároltam is alacsony költségvetésből egy kártyát és egy gépet. Nézegettem vegán videóit is, illetve sok rx 580 bois modot ilyen olyan beállításokat, amikkel egy ilyen videókártyával könnyedén kihoznak 30 mh sőőt. Néztem itt a fórumon, bitcointalkon is megoldásokat, de sehogy nem akar összejönni a dolog. A problémám az lenne, hogy dual miningba jelenleg nekem 25,5 fölé nem nagyon akar menni, illetve a második coin is maximum 770 el hessel.  Pedig modoltam a biost ( 1750:2000)  és 22-ről erre az értékre sikerült feltornázni. Állítottam voltot, de értelemszerűen akkor ebből a 25,5 ből csak lejjebb ment az érték. ( nem tudom ez sokat jelent e , de setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0 setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100 setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1 setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100 setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100 ) ezt a bat filet nem csináltam meg mert, amikor berakta a környezetei változók közé akkor a claymor-nak nem tetszett és leállt. Mi az amit ennyire elronthattam? Miket hagytam ki ? Talán az a baj, hogy a masinába csak 2 giga ram van? Esetleg az alaplappal lehet a baj nem elég új ? :O ( dxdiag lefuttatásánál a képernyőnél nem írja ki amiket ki kéne, pedig driver fent és watmant is lehet kezelni stb) Akinek lenne valami tippje trükkje légyszíves ne tartsa magába.

A MASINA :    -alaplap:  asrock 960gm-vgs3 fx
                     -proci: AMD Athlon x2 270 ( 2 magos 3,4 Mhz )
                     -memória: 2gb DDR3
                     - videó kártya: XFX Radeon Rx 580 8 GB XXX Edition ( samsung memory )
                     - winhcester: 500 gb
                     - 600 wattos táp.

mogyikrisz

Idézetet írta: 00777 Dátum november 08, 2017, 08:57:30 DÉLUTÁN
Sziasztok! Teljesen kezdőként gondoltam belekóstolok, beletanulok a bányász világba. Így vásároltam is alacsony költségvetésből egy kártyát és egy gépet. Nézegettem vegán videóit is, illetve sok rx 580 bois modot ilyen olyan beállításokat, amikkel egy ilyen videókártyával könnyedén kihoznak 30 mh sőőt. Néztem itt a fórumon, bitcointalkon is megoldásokat, de sehogy nem akar összejönni a dolog. A problémám az lenne, hogy dual miningba jelenleg nekem 25,5 fölé nem nagyon akar menni, illetve a második coin is maximum 770 el hessel.  Pedig modoltam a biost ( 1750:2000)  és 22-ről erre az értékre sikerült feltornázni. Állítottam voltot, de értelemszerűen akkor ebből a 25,5 ből csak lejjebb ment az érték. ( nem tudom ez sokat jelent e , de setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0 setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100 setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1 setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100 setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100 ) ezt a bat filet nem csináltam meg mert, amikor berakta a környezetei változók közé akkor a claymor-nak nem tetszett és leállt. Mi az amit ennyire elronthattam? Miket hagytam ki ? Talán az a baj, hogy a masinába csak 2 giga ram van? Esetleg az alaplappal lehet a baj nem elég új ? :O ( dxdiag lefuttatásánál a képernyőnél nem írja ki amiket ki kéne, pedig driver fent és watmant is lehet kezelni stb) Akinek lenne valami tippje trükkje légyszíves ne tartsa magába.

A MASINA :    -alaplap:  asrock 960gm-vgs3 fx
                     -proci: AMD Athlon x2 270 ( 2 magos 3,4 Mhz )
                     -memória: 2gb DDR3
                     - videó kártya: XFX Radeon Rx 580 8 GB XXX Edition ( samsung memory )
                     - winhcester: 500 gb
                     - 600 wattos táp.

Szia!

A GPU-t állítsd 1200-ra  memóriát 2150-re. nekem a Driver nekem Crimson beta

sigisz

Idézetet írta: 00777 Dátum november 08, 2017, 08:57:30 DÉLUTÁN
Sziasztok! Teljesen kezdőként gondoltam belekóstolok, beletanulok a bányász világba. Így vásároltam is alacsony költségvetésből egy kártyát és egy gépet. Nézegettem vegán videóit is, illetve sok rx 580 bois modot ilyen olyan beállításokat, amikkel egy ilyen videókártyával könnyedén kihoznak 30 mh sőőt. Néztem itt a fórumon, bitcointalkon is megoldásokat, de sehogy nem akar összejönni a dolog. A problémám az lenne, hogy dual miningba jelenleg nekem 25,5 fölé nem nagyon akar menni, illetve a második coin is maximum 770 el hessel.  Pedig modoltam a biost ( 1750:2000)  és 22-ről erre az értékre sikerült feltornázni. Állítottam voltot, de értelemszerűen akkor ebből a 25,5 ből csak lejjebb ment az érték. ( nem tudom ez sokat jelent e , de setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0 setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100 setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1 setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100 setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100 ) ezt a bat filet nem csináltam meg mert, amikor berakta a környezetei változók közé akkor a claymor-nak nem tetszett és leállt. Mi az amit ennyire elronthattam? Miket hagytam ki ? Talán az a baj, hogy a masinába csak 2 giga ram van? Esetleg az alaplappal lehet a baj nem elég új ? :O ( dxdiag lefuttatásánál a képernyőnél nem írja ki amiket ki kéne, pedig driver fent és watmant is lehet kezelni stb) Akinek lenne valami tippje trükkje légyszíves ne tartsa magába.

A MASINA :    -alaplap:  asrock 960gm-vgs3 fx
                     -proci: AMD Athlon x2 270 ( 2 magos 3,4 Mhz )
                     -memória: 2gb DDR3
                     - videó kártya: XFX Radeon Rx 580 8 GB XXX Edition ( samsung memory )
                     - winhcester: 500 gb
                     - 600 wattos táp.




Torold le a a regi drivered DDU drivel progival ( safe modeban) es ahogy mogyikrisz is irta  hasznald a banyaszatra atirt  Crimson beta AMD drivert ! En a bios falshlest a polaris 1.6 os progival keszitenem . Majd ha kesz vagy ezekkel  az   MSIAfterburner 440 Beta16 tudod majd allitgatni a videokartyad teljesitmenyet. Sok sikert.

mogyikrisz

Idézetet írta: sigisz Dátum november 09, 2017, 10:52:39 DÉLELŐTT
Idézetet írta: 00777 Dátum november 08, 2017, 08:57:30 DÉLUTÁN
Sziasztok! Teljesen kezdőként gondoltam belekóstolok, beletanulok a bányász világba. Így vásároltam is alacsony költségvetésből egy kártyát és egy gépet. Nézegettem vegán videóit is, illetve sok rx 580 bois modot ilyen olyan beállításokat, amikkel egy ilyen videókártyával könnyedén kihoznak 30 mh sőőt. Néztem itt a fórumon, bitcointalkon is megoldásokat, de sehogy nem akar összejönni a dolog. A problémám az lenne, hogy dual miningba jelenleg nekem 25,5 fölé nem nagyon akar menni, illetve a második coin is maximum 770 el hessel.  Pedig modoltam a biost ( 1750:2000)  és 22-ről erre az értékre sikerült feltornázni. Állítottam voltot, de értelemszerűen akkor ebből a 25,5 ből csak lejjebb ment az érték. ( nem tudom ez sokat jelent e , de setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0 setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100 setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1 setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100 setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100 ) ezt a bat filet nem csináltam meg mert, amikor berakta a környezetei változók közé akkor a claymor-nak nem tetszett és leállt. Mi az amit ennyire elronthattam? Miket hagytam ki ? Talán az a baj, hogy a masinába csak 2 giga ram van? Esetleg az alaplappal lehet a baj nem elég új ? :O ( dxdiag lefuttatásánál a képernyőnél nem írja ki amiket ki kéne, pedig driver fent és watmant is lehet kezelni stb) Akinek lenne valami tippje trükkje légyszíves ne tartsa magába.

A MASINA :    -alaplap:  asrock 960gm-vgs3 fx
                     -proci: AMD Athlon x2 270 ( 2 magos 3,4 Mhz )
                     -memória: 2gb DDR3
                     - videó kártya: XFX Radeon Rx 580 8 GB XXX Edition ( samsung memory )
                     - winhcester: 500 gb
                     - 600 wattos táp.




Torold le a a regi drivered DDU drivel progival ( safe modeban) es ahogy mogyikrisz is irta  hasznald a banyaszatra atirt  Crimson beta AMD drivert ! En a bios falshlest a polaris 1.6 os progival keszitenem . Majd ha kesz vagy ezekkel  az   MSIAfterburner 440 Beta16 tudod majd allitgatni a videokartyad teljesitmenyet. Sok sikert.

Szívesen segítenék, mert amikor kezdő voltam neekm is sokat segítettek, hogy elküldöm neked a Bios-t de az én kártyáim hynix ramosak.

00777

Köszönöm szépen a segítséget, teljesen bevált. Túl akartam bonyolítani itt a dolgokat, tudtam erről a dag vagy milyen problémáról, de azt hittem a legújabb radeon szoftverbe ez már benne van, de aztán ezzel most hajaaaj. Bios moddal hasít is már olnyba az ETH 30,5 el. Még egyszer nagyon szépen köszi. <3

Robertson

Srácok asus 570 expedition oc kártyám sajnos micron memóriás.... tudom valahogy bios modolni ? mert a szokásos módszer nem vállik be ....

Robertson

#618
Légyszi segítsetek Asus Expedition Radeon Rx 570 OC  Micron  memóriás változathoz keresek biost eredeti illetve modolt változatot. Sehogy nem tudom megcsinálni ha valaki át tudná küldeni vagy ide linkelni megköszönném.