AMD Radeon RX 580/ RX 570, Bios mód, Flash, Beállítások

Indította dexter, április 25, 2017, 07:22:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

Mar2004

#720
Idézetet írta: owerlander Dátum december 29, 2017, 12:05:22 DÉLUTÁN
Sziasztok
Az alabbi szituval kuszkodok , nem ertem mi lehet a gond ...
MSI Raden RX580 8 GB kartya gyari Bios-al es gyari beallitasokon megy 24 MHs-el , ha modositom a Bios-t akkor elindul 30 MHS-el de par perc alatt visszajon 8-12 MHs kornyekere , es ezzel a sebeseggel banyaszik ...... 6 egyforma kartyabol az egyik csinalja ,produkalja ezt a tunetet , a masik 5 szepen megy 30 MHs-el ugyanazzal a modositott BIOS-al, ha visszateszem az gyari Bios-t akkor  stabilan muxik 24 MHs-el  ! Ezt 2-3 szor lejatszottam de ugyanaz a tunet !Amugy a kartyak Samsung RAM-sak
Talalkozott mar valaki ilyen  tunettel , tud valaki  magyarazat vagy megoldas erre a tunetre  ?
Udv.

Nálam volt hasonló jelenség. A kártya instabil volt túlhúzva, rendszerhibát generált a windows-ban, a driver kivételkezelője (exception handler) "megfogta", majd visszaállította a kártyát alapszintre. Rosszabb esetben a gép ilyenkor lefagy vagy újraindul, olyankor a kivételkezelő nem tud közbeavatkozni.

Megoldás az, hogy kísérletezni kell az afterburner-el, meddig stabil a kártya. Memória frekvenciát fokozatosan csökkenteni kell, amíg hibamentes lesz. GPu frekvenciát is állítani közben. Nézni a core voltaget-t, nincs-e túl alacsony szintre állítva, egyes bios modokban a fogyasztás csökkentése miatt jócskán le szokták csökkenteni

Másik lehetőség, hogy túlmelegszik, emiatt a kártya belső szabályozása viszi le power limitet jelentősen. Az afterbuner-el kell figyelni az első 5 percben, hogy alakul a hőmérséklet, állítani a ventillátor fordulatszámát, visszavenni a core voltage-t ill. gpu órajelet...

Esetleg másik time setting-el lenne még érdemes próbálkozni, kissé módosított memória időzítésekkel. Ehhez meg kell nézni a biost, módosítani, újraírni.


Krisztian5

Hali

Asus RX570 Expedition OC 4GB Hynix kártyám van de szeretném belőle a legtöbbet kihozni. Melyik a legjobb időzítés szerintetek ehhez a kártyához?

Mar2004

Idézetet írta: Krisztian5 Dátum december 29, 2017, 01:40:46 DÉLUTÁN
Hali

Asus RX570 Expedition OC 4GB Hynix kártyám van de szeretném belőle a legtöbbet kihozni. Melyik a legjobb időzítés szerintetek ehhez a kártyához?

Azt neked kell belőni, minden kártya más kissé.

Nekem is van egy ilyen kártyám, csak az elpida ramos. Hynix ramosokat szvsz még könnyebb is tuningolni. One click timepatch-al próbálkozz a polaris editorban. Hynix-ra mindig jó.


Krisztian5


forexrobi

Idézetet írta: Til Dátum december 29, 2017, 09:46:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: forexrobi Dátum december 28, 2017, 10:38:34 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Van 8db 580 4gb(hynix) rigem, 228eth és 2280 pascal megy kb 1225w-al falból, szerintetek ez megfelelő teljesítmény/fogyasztás?
Rx570 30.5 ETH / 130W /db
Én nem bányásznék a helyedben dualban és felvinném a hash-t 31-re, a fogyasztást meg ameddig csak lehet csökkenteném.
A fogyasztásoddal talán nincs baj, de a hash értéked mintha kevésnek tűnne.

rx570től azért az elég emberes teljesítmény! Asszem only eth-ba 30,5 mentek stabilan sima 1500 timinggel, lehet valami csodabiossal mennének többet. Hát azért elég jól hoz a pascal, sztem megéri dualban tolni, csak nem tudom ez a dual érték mennyire jó?

tipuka

Sziasztok!

Gigabyte Aorus RX580 4GB Elpida RAM-os vga-im vannak (5db). 24mh/s körül tolják 1100/1900mhz-n az ETH-t. Neki álltam ma Bios-t moddolni, de 1mh/s-t se javult a helyzet.
Amiket használtam a folyamathoz: atiflash 2.77-et (gui-s felületűt), polaris bios editor 1.4.1-et, gpu-z 2.5.0.-t.
Amit csináltam és az  eredmény: gpu-z vel lementettem a biost. polaris bios editor 1.4.1--gyel megnyitottam a lementett biost, és 1625-öst próbáltam először rámásolni az 1750 és 2000-re. Elmentetem, 1100/1850-en stabilan ment az ETH, de nem hozott mh/s javulást.  (1100/1900-on több errort dobott hwinfo -  gpu memory errors-ot nézve)
Utána ugyanezt a folyamatot megpróbáltam annyi különbséggel, hogy 1750-est  másoltam rá a 2000-re. Elmentettem, 1100/2000-ren stabilan ment az ETH, de itt sincs mh/s javulás 1 se.
Nem értem mi a baj. Bár a techpowerup.com -ról leszedett atiflash is furán néz ki nálam,  többször leszedtem másik szerverről is az oldalon. kép.:--->>> http://prntscr.com/htyfij   <<<----
Segítsetek kérlek.
Köszi előre is!

forexrobi

Idézetet írta: tipuka Dátum december 29, 2017, 09:47:50 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Gigabyte Aorus RX580 4GB Elpida RAM-os vga-im vannak (5db). 24mh/s körül tolják 1100/1900mhz-n az ETH-t. Neki álltam ma Bios-t moddolni, de 1mh/s-t se javult a helyzet.
Nem értem mi a baj. Bár a techpowerup.com -ról leszedett atiflash is furán néz ki nálam,  többször leszedtem másik szerverről is az oldalon. kép.:--->>> http://prntscr.com/htyfij   <<<----
Segítsetek kérlek.
Köszi előre is!
Egyszerre 1 kártyát köss az alaplapra, én DDU-val eltávolítanék mindent és úgy próbálnám. Hash javítására pedig 1500-as timinget megpróbálnám másolni.

krisztiankope

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem!
Dual claymore 10.1-el ETH-t bányásznék ha össze jönne a dolog.
RX570-el bányásznék minden kártya Biosmoddolva 1:1500 felmásolva 1:2000-ig. Elpida RAMosak.
Az a problémám hogy OverDriveNTool-ba módosítom a gpu Voltage akkor látszik szépen hogy MSI afterburnerben leesik a fogyasztás 98W- körülire, de utána automatikusan felmegy 140W-ra. és a GPU Voltage is vissza ugrik Afterburnerben 1000 mV körülire.

Mitől ugrik vissza, mit csinálhatok rosszul?

Egyszerűen nagyon nehezen megy, hogy stabil 28 MHs be tudjam állítani normális fogyasztással.
Hogyan tudnám beállítani hogy stabilan menjen a rig, teljesen tanácstalan vagyok.

Előre köszönöm.



kozosbanyaszat


[/quote]
Ha
Idézetet írta: krisztiankope Dátum december 31, 2017, 01:09:57 DÉLUTÁN
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem!
Dual claymore 10.1-el ETH-t bányásznék ha össze jönne a dolog.
RX570-el bányásznék minden kártya Biosmoddolva 1:1500 felmásolva 1:2000-ig. Elpida RAMosak.
Az a problémám hogy OverDriveNTool-ba módosítom a gpu Voltage akkor látszik szépen hogy MSI afterburnerben leesik a fogyasztás 98W- körülire, de utána automatikusan felmegy 140W-ra. és a GPU Voltage is vissza ugrik Afterburnerben 1000 mV körülire.

Mitől ugrik vissza, mit csinálhatok rosszul?

Egyszerűen nagyon nehezen megy, hogy stabil 28 MHs be tudjam állítani normális fogyasztással.
Hogyan tudnám beállítani hogy stabilan menjen a rig, teljesen tanácstalan vagyok.

Előre köszönöm.



Ha meg találod a  választ, kérlek írj. Nekem is hasonló a problémám. Ezért linuxot(simpleminingot) használok. Ahol full stabil a hashratem. Ha gondolod irj privátot és konzultálunk.

jooe

Sziasztok segítsetek kérlek! Van 6 darab XFX rx580 8gb amd kártyám gyári beállításokkal 18mhs-el ment mind, ami elég karcsú és nem értem...bios mod után 23,9 mhs-el mennek...Samsung ramosak! Fogalmam nincs mit csinálok rosszul. Vagy az Amd Wattman a rossz? De reagál azért, ha állítok rajta...de 24 fölé sosem megy..Nem értem! Akinek van ideje és ötlete...Kérlek segítsen! (a legújabb amd driver van rajta!)

Turcy086

Idézetet írta: jooe Dátum január 01, 2018, 11:24:00 DÉLELŐTT
Sziasztok segítsetek kérlek! Van 6 darab XFX rx580 8gb amd kártyám gyári beállításokkal 18mhs-el ment mind, ami elég karcsú és nem értem...bios mod után 23,9 mhs-el mennek...Samsung ramosak! Fogalmam nincs mit csinálok rosszul. Vagy az Amd Wattman a rossz? De reagál azért, ha állítok rajta...de 24 fölé sosem megy..Nem értem! Akinek van ideje és ötlete...Kérlek segítsen! (a legújabb amd driver van rajta!)

Utolsó mondattal van a baj: legújabb driver
Aug23 blockchain drivert használd! Szedd le a régi DDU-val és rakd fel az "újat" vagyis a aug23-it.

jooe

Szia Turcy086, köszi megpróbálom! A Bazsy is adott egy tippet, hogy kézzel állítsam a timingot, de még egy két hashel kevesebb lett...szóval fogalmam sincs...de megpróbálom akkor a augusztusi drivert...Bizom benne, hogy sikerül, mert ez a 23,9 nagyon kevés ezektől a kártyáktól..

bazsy

Idézetet írta: jooe Dátum január 02, 2018, 10:27:10 DÉLELŐTT
Szia Turcy086, köszi megpróbálom! A Bazsy is adott egy tippet, hogy kézzel állítsam a timingot, de még egy két hashel kevesebb lett...szóval fogalmam sincs...de megpróbálom akkor a augusztusi drivert...Bizom benne, hogy sikerül, mert ez a 23,9 nagyon kevés ezektől a kártyáktól..


Atimdag-patherrel ne felejtsd el meg patchelni

jooe

Turcy086 és Bazsy Örök hálám! Driver fent, meg is lett pathelve, így: 29,5 lett belőle bár a fogyasztás most 1280 Watt lett amiből már 1100 ra sikerült lemennem teljesítmény vesztés nélkül...de úgy néz ki. 1100 Watt az alja, ezt már nem tudom, hogyan lehetne lejjebb vinni. Köszönöm még egyszer srácok!

neoBp

Sziasztok !
Melyik kártyát javasoljátok Mh/s, ár és fogyasztás függvényében ?
1.) MSI RX 580 Gaming X 8Gb  kb. +20.000 HUF
2.) Sapphire Radeon RX 570 4Gb   

boppzoli

Hali!
Nekem MSI RX570 4GB-os Gaming X -eim vannak, az Elpida RAM-osak jobbak, de ami nagyon nagyon szuper ezeknel a GAMING X-eknel az a hutes. Nagyon Nagyon jo a hutesuk, nalam 20-25%-on mennek a coolerek es nagyon halkak ...

Szegedi



Szegedi

Sziasztok! Esetleg valakinek valami tuti beállítása Samsungos Gigabyte rx 570 re?
Van egy letöltött ahol nem a 1500 van tovább masolva, és adott rá plusz órajelet úgy kb 4-5 mh/s el hoz többet de 1-2 óra múlva kifagy. :/

Danicsek

Idézetet írta: Szegedi Dátum január 03, 2018, 10:20:20 DÉLELŐTT
Sziasztok! Esetleg valakinek valami tuti beállítása Samsungos Gigabyte rx 570 re?
Van egy letöltött ahol nem a 1500 van tovább masolva, és adott rá plusz órajelet úgy kb 4-5 mh/s el hoz többet de 1-2 óra múlva kifagy. :/

Hali! Én innen vettem a Samsung és Hynix ramos Gigabyte Aorus RX 570-es kártyák bios-át. https://anorak.tech/c/downloads/gigabyte