AMD Radeon RX 580/ RX 570, Bios mód, Flash, Beállítások

Indította dexter, április 25, 2017, 07:22:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 16 Vendégek van a témában

eReL

Idézetet írta: dext-r Dátum január 12, 2018, 12:03:54 DÉLELŐTT
Nekem mikor fekete kep jott, akk teamwieverrel csatlakoztam es ugy probaltam patchelni v ddu-zni a drivert

Jaja, már időközben rájöttem én is köszi! :) Visszatettem a régi biost és visszaállítottam csákányozni, majd ma délután foglalkozom vele. Ott van a kutya elásva szerintem, hogy csak egy monitorom van és mindig pakolgatnom kell ide-oda... veszek ma egy monitort 5k-ért, aztán probléma megoldva. Ajhhh, nehéz a bányászok élete... :)

Mar2004

#761
Idézetet írta: eReL Dátum január 11, 2018, 09:47:39 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Ma próbáltam moddolni egy ASUS Radeon RX 570 4GB OC Gaming/ROG-STRIX-RX570-O4G-GAMING/-ELPIDA kártyát, de nem igazán jártam sikerrel a korábbi leírások alapján. :/
Kimentettem gyári BIOS-t, majd mégegyszer, a másodikat moddoltam és töltöttem vissza ATIWinflash-el. PBE-vel moddoltam, semmi mást nem csináltam, csak az 1500-as timingot másoltam végig, ami érdekes, hogy nekem 0:1875 is van, ilyet nem láttam eddig.
PBE ment>ATIWflash betölt>restart>ATI pixelclock patcher>csökkentett módban restart>DDU>restart>Blockchain driver feltölt és a nagy semmi... :(
Érdekes, hogy flash+restart után már furcsa, win10 eszközkezelőben felkiáltójeles, GPUz nem hoz róla szinte semmi infót, minden unknown benne. Anorak.tech-ről is szedtem le biost, azzal is ugyan az a helyzet.
Gyári bios vissza, minden fasza.
Mit ronthatok el?

Alaplap: Alaplap ASUS PRIME B250-K
Mem: 4GB DDR4
Proci: Cerka alap
Táp: Corsair 750w

Köszi szépen!

Nekem is van egy ilyen kártyám, ez volt ez első 570-es , tavaly júniusban jutottam hozzá. Először nehéz volt tuningolni, aztán több kísérlet után ez a strap bizonyult igazán jónak (1500+).

"777000000000000022AA1C00AC615B3CA0550F142C8C1506006004007C041420CA8980A9020004C01712262B612B3715"

Egy orosz fórumon publikálta egy bányász, majd a youtube-ra is felkerült,  elpida ramos rx 570/580-as kártyák bios modddolását bemutató videok leírásában.


Megnéztem, a polaris legújabb változta (1.6.7) ezzel dolgozik most elpida-ra (one click):
"777000000000000022AA1C00315A5B36A0550F15B68C1506004082007C041420CA8980A9020004C01712262B612B3715"


A két strap csak kicsit különbözik, nekem jobbnak bizonyult az első ennél a kártyánál.



eReL

#762
Köszi szépen az infót, feltétlenül kipróbálom ma, mert 5 napja nálam vannak már a kártyák és még nem volt időm komolyabban foglalkozni vele, ma gondoltam úgy, hogy megcsinálnom, de nem ment sajna. Egyszerre egy kártya volt a lapban a 3-ból, szerintem a win10-el is csinálnom kell valamit, mert folyamatosan code 43-as hibát dob és nem tudok vele kezdeni semmit, moddolni sem lehet ilyenkor. 1709-es winver. Ha három kártya megy egyszerre, akkor semmi ilyesmi nincs. 2 elpidás, 1 hynix-es.
Köszi még1x!
Üdv!

dext-r

Idézetet írta: eReL Dátum január 12, 2018, 12:20:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dext-r Dátum január 12, 2018, 12:03:54 DÉLELŐTT
Nekem mikor fekete kep jott, akk teamwieverrel csatlakoztam es ugy probaltam patchelni v ddu-zni a drivert

Jaja, már időközben rájöttem én is köszi! :) Visszatettem a régi biost és visszaállítottam csákányozni, majd ma délután foglalkozom vele. Ott van a kutya elásva szerintem, hogy csak egy monitorom van és mindig pakolgatnom kell ide-oda... veszek ma egy monitort 5k-ért, aztán probléma megoldva. Ajhhh, nehéz a bányászok élete... :)


nem biztos h a monitor segiteni fog, nalam van rajtuk monitor, de mikor meg nincs driver, akk nem akar digitalis kepet nyomni winfos alatt, analog kimenet meg nincs a kartyan, maximum ha az alaplapra csatlakoztatod ra.

Arkenso

Idézetet írta: eReL Dátum január 12, 2018, 12:51:06 DÉLELŐTT
Köszi szépen az infót, feltétlenül kipróbálom ma, mert 5 napja nálam vannak már a kártyák és még nem volt időm komolyabban foglalkozni vele, ma gondoltam úgy, hogy megcsinálnom, de nem ment sajna. Egyszerre egy kártya volt a lapban a 3-ból, szerintem a win10-el is csinálnom kell valamit, mert folyamatosan code 43-as hibát dob és nem tudok vele kezdeni semmit, moddolni sem lehet ilyenkor. 1709-es winver. Ha három kártya megy egyszerre, akkor semmi ilyesmi nincs. 2 elpidás, 1 hynix-es.
Köszi még1x!
Üdv!

A 43as hibakód azért van mert nem futtattad le azt az "AMD/ATI Pixel Clock Patcher"-t amit csatoltam.
A moddot BIOS-ok újabban csak ezzel mennek.
Szóval minden kártya behelyezése vagy felismertetése után le kell futtatni!!!

eReL

Idézetet írta: Arkenso Dátum január 12, 2018, 09:33:06 DÉLELŐTT
Idézetet írta: eReL Dátum január 12, 2018, 12:51:06 DÉLELŐTT
Köszi szépen az infót, feltétlenül kipróbálom ma, mert 5 napja nálam vannak már a kártyák és még nem volt időm komolyabban foglalkozni vele, ma gondoltam úgy, hogy megcsinálnom, de nem ment sajna. Egyszerre egy kártya volt a lapban a 3-ból, szerintem a win10-el is csinálnom kell valamit, mert folyamatosan code 43-as hibát dob és nem tudok vele kezdeni semmit, moddolni sem lehet ilyenkor. 1709-es winver. Ha három kártya megy egyszerre, akkor semmi ilyesmi nincs. 2 elpidás, 1 hynix-es.
Köszi még1x!
Üdv!

A 43as hibakód azért van mert nem futtattad le azt az "AMD/ATI Pixel Clock Patcher"-t amit csatoltam.
A moddot BIOS-ok újabban csak ezzel mennek.
Szóval minden kártya behelyezése vagy felismertetése után le kell futtatni!!!

Köszi szépen srácok, már várom, hogy hazaérjek és megcsináljam. Igen, arról is olvastam közben, hogy miért szükséges.
Elég béndzsa voltam, minden itt volt egyébként ebben a topikban, csak össze kellett volna raknom. :)
Majd később beszámolok, hogy mire jutottam.
Üdv!

Arkenso

Idézetet írta: eReL Dátum január 12, 2018, 09:54:19 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Arkenso Dátum január 12, 2018, 09:33:06 DÉLELŐTT
Idézetet írta: eReL Dátum január 12, 2018, 12:51:06 DÉLELŐTT
Köszi szépen az infót, feltétlenül kipróbálom ma, mert 5 napja nálam vannak már a kártyák és még nem volt időm komolyabban foglalkozni vele, ma gondoltam úgy, hogy megcsinálnom, de nem ment sajna. Egyszerre egy kártya volt a lapban a 3-ból, szerintem a win10-el is csinálnom kell valamit, mert folyamatosan code 43-as hibát dob és nem tudok vele kezdeni semmit, moddolni sem lehet ilyenkor. 1709-es winver. Ha három kártya megy egyszerre, akkor semmi ilyesmi nincs. 2 elpidás, 1 hynix-es.
Köszi még1x!
Üdv!

A 43as hibakód azért van mert nem futtattad le azt az "AMD/ATI Pixel Clock Patcher"-t amit csatoltam.
A moddot BIOS-ok újabban csak ezzel mennek.
Szóval minden kártya behelyezése vagy felismertetése után le kell futtatni!!!

Köszi szépen srácok, már várom, hogy hazaérjek és megcsináljam. Igen, arról is olvastam közben, hogy miért szükséges.
Elég béndzsa voltam, minden itt volt egyébként ebben a topikban, csak össze kellett volna raknom. :)
Majd később beszámolok, hogy mire jutottam.
Üdv!

Ne kapkodj, csak nyugiban.
Monitor legyen az alaplapira dugva.
Moddold a kártyákat egyesével, aztán beteheted mindhármat egyszerre.
Javasolt egy DDU futtatása is, az kipucol minden driver maradékot.
Telepítsd fel a AUG23-i blockchain drivert, fog molyolni több percig mire befejezi.
Még újraindítás előtt futtasd le az "AMD/ATI Pixel Clock Patcher"-t
Reboot és öröm boldogság :)

Szinte lényegtelen, hogy hova van dugva a monitor, akár az alaplapin is maradhat.
Ha már megfelelően működnek a kártyák, tilthatod az alaplapi vga-t és a monitort dugd az első hosszú slotos kártyára.

eReL

Sziasztok!

Köszi szépen mindenkinek, sikerült a művelet. =)
Az egyik kártya még kevesebbet csinál, nem tudom, hogy az Asic quality miatt, vagy egyéb oka van, de kiderítem.
ETH-ban kicsit gyengusz és elég sokat is eszik, azon még finomítanom kell.
Feszültségekkel nem játszottam, most nézek utána.
Köszi skacok! ;)


varmi2

Üdv.
Van egy rigem rx470/570/580 karikat tartalmaz. És az a gondom, hogy a claymore cryptonote 9.7 el jól működik, de e verzió felett hibát dob. A képen látszik. És random, hogy melyik kártyára. Próbáltam a blockchain driverrel, és a legújabbal egyaránt. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond?

Solt

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte Rx580 Gaming 8gb kártya.
Bios modban szeretnék segítséget kérni.
Nézegettem videókat róla. Mindenhol 2000 időzítés van viszont nálam csak 1500 ig van.
AtiFlash el ki mentettem a gyári bios-t. Polaris ban "One Click" el módosítottam. Így a kártya 24-mh/s ról módosult 25 -re.
Driver Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23.

Ezeket az értékeket módosítottam + a gyári bios.

Előre is köszi a segítséget!

riczkoi17

Valaki tudna segíteni hogy rx 570 kàrtyámat beállítom overdriventoolba elindul de az alulfeszelésre nem reagál csak ha ezután külön a trixbe leveszem egyesével a feszt úgy jó! Ès menteni ott sem tudom, éd így az indításnál nem tudom automatizàlni. Valakinek ötlet? 

dommor

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, a mai napon vettem 2db rx580-as videokarít a bányászás elkezdéséhez. Claymore 10.4 et telepítettem, működik minden , viszont 17 mhs/kártya volt a maximum.. Ahogy itt olvastam , levettem a dcri-t 10-re de nem változott semmi.. Tudnátok esetleg tanácsot adni mivel próbálkozzam?

Előre is kösznönöm a válaszokat !  :) :)


Artthur

Szerintem ha jó topicba írta akkor "SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 Special Edition METAL BLUE" kártyái vannak.


Amire rá kell keress:
- Bios mod
- Blockchain driver
- core clock, memory clock set up


és ha kijön a 30mh/s kátyánként solo bányászatban akkor jó vagy. Fogyasztás pedig tippeim szerint kb 250 watton meg kell állnia (2 kártya+rendszer).

dext-r


Gyjuhi

Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

littleNorbi

Sziasztok!
Tud véletlenül valaki egy olyan BIOS-t Sapphire Pulse RX 570 4GB (Elpida) ITX-re, ami miután flash-elem ad képet?

tomisz

sziasztok!

Biost akartam állítani de nem a saját biosát töltöttem vissza a kártyának hanem egy ugyan olyan típusnak a biosát. Azóta nem látja a gép. Hogy tudod eredeti állapotba visszaállítani?

előre is köszi

dommor

Köszönöm Artthur a tippeket!

22.5 mhs-ig jutottam, amit még kevésnek találok... viszont a 400w fogyasztásom lement 250-260wra..

Kártya típusom: ROG STRIX RX580 T8G GAMING (Hynix)

ezeket telepítettem:
Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23 (1)
DDU v17.0.8.2
atikmdag-patcher-1.4.6
Claymore's Dual Ethereum+Decred_Siacoin_Lbry_Pascal AMD+NVIDIA GPU Miner v10.0 - Catalyst 15.12-17.x - CUDA 8.0_7.5_6.5
Claymore beállításom: -tstop 85 -tt 65 -fanmin 60 -fanmax 100 -cclock 1150 -mclock 2200 -cvddc 850 -mvddc 850

még esetleg valami tipp? ahogy olvasgattam forumokon , bios belenyúlása nélkül 27 mhs-t kellene produkálnia...

előre is köszönöm a válaszokat! :)

yosaka

Idézetet írta: dommor Dátum január 17, 2018, 07:53:41 DÉLELŐTT
Köszönöm Artthur a tippeket!

22.5 mhs-ig jutottam, amit még kevésnek találok... viszont a 400w fogyasztásom lement 250-260wra..

Kártya típusom: ROG STRIX RX580 T8G GAMING (Hynix)

ezeket telepítettem:
Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23 (1)
DDU v17.0.8.2
atikmdag-patcher-1.4.6
Claymore's Dual Ethereum+Decred_Siacoin_Lbry_Pascal AMD+NVIDIA GPU Miner v10.0 - Catalyst 15.12-17.x - CUDA 8.0_7.5_6.5
Claymore beállításom: -tstop 85 -tt 65 -fanmin 60 -fanmax 100 -cclock 1150 -mclock 2200 -cvddc 850 -mvddc 850

még esetleg valami tipp? ahogy olvasgattam forumokon , bios belenyúlása nélkül 27 mhs-t kellene produkálnia...

előre is köszönöm a válaszokat! :)

Bios mod. Itt nézz körül: https://anorak.tech