AMD Radeon RX 580/ RX 570, Bios mód, Flash, Beállítások

Indította dexter, április 25, 2017, 07:22:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 22 Vendégek van a témában

Zorg33

Idézetet írta: dexter Dátum május 08, 2017, 06:51:56 DÉLUTÁN
afterburnerrel levettem minden voltot és még most is elég sokat zabál

GPU-Z képet kérünk terhelés alatt or it didn't happen.

Dàvid

Legújabb amd adl könyvtárral lehet állítani akár a harmadik memória állapotot is. Azt nem tudom, hogy lehet-e beállítani tetszőleges értéket vagy csak előre beállított tartományon belül. Akartam 5xx szériás wattool-t csinálni de vrm hő, feszültség értékeket nem lehet olvasni a könyvtárral csak közvetlen i2c kommunikációval de ott meg nem tudni melyik address-t mit tartalmaz. Arról sincs doksi.

somogyi betyár

Idézetet írta: Dàvid Dátum május 09, 2017, 09:29:52 DÉLELŐTT
Legújabb amd adl könyvtárral lehet állítani akár a harmadik memória állapotot is. Azt nem tudom, hogy lehet-e beállítani tetszőleges értéket vagy csak előre beállított tartományon belül. Akartam 5xx szériás wattool-t csinálni de vrm hő, feszültség értékeket nem lehet olvasni a könyvtárral csak közvetlen i2c kommunikációval de ott meg nem tudni melyik address-t mit tartalmaz. Arról sincs doksi.

"amd adl könyvtár"...ez miez?  ???
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Dàvid

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 09, 2017, 11:19:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Dàvid Dátum május 09, 2017, 09:29:52 DÉLELŐTT
Legújabb amd adl könyvtárral lehet állítani akár a harmadik memória állapotot is. Azt nem tudom, hogy lehet-e beállítani tetszőleges értéket vagy csak előre beállított tartományon belül. Akartam 5xx szériás wattool-t csinálni de vrm hő, feszültség értékeket nem lehet olvasni a könyvtárral csak közvetlen i2c kommunikációval de ott meg nem tudni melyik address-t mit tartalmaz. Arról sincs doksi.

"amd adl könyvtár"...ez miez?  ???
Az egy SDK (Software development kit)

somogyi betyár

Idézetet írta: Dàvid Dátum május 09, 2017, 11:55:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 09, 2017, 11:19:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Dàvid Dátum május 09, 2017, 09:29:52 DÉLELŐTT
Legújabb amd adl könyvtárral lehet állítani akár a harmadik memória állapotot is. Azt nem tudom, hogy lehet-e beállítani tetszőleges értéket vagy csak előre beállított tartományon belül. Akartam 5xx szériás wattool-t csinálni de vrm hő, feszültség értékeket nem lehet olvasni a könyvtárral csak közvetlen i2c kommunikációval de ott meg nem tudni melyik address-t mit tartalmaz. Arról sincs doksi.

"amd adl könyvtár"...ez miez?  ???
Az egy SDK (Software development kit)

Érzem, nem egy nyelvet beszélünk  ;D
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Dàvid

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 09, 2017, 11:58:34 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Dàvid Dátum május 09, 2017, 11:55:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 09, 2017, 11:19:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Dàvid Dátum május 09, 2017, 09:29:52 DÉLELŐTT
Legújabb amd adl könyvtárral lehet állítani akár a harmadik memória állapotot is. Azt nem tudom, hogy lehet-e beállítani tetszőleges értéket vagy csak előre beállított tartományon belül. Akartam 5xx szériás wattool-t csinálni de vrm hő, feszültség értékeket nem lehet olvasni a könyvtárral csak közvetlen i2c kommunikációval de ott meg nem tudni melyik address-t mit tartalmaz. Arról sincs doksi.

"amd adl könyvtár"...ez miez?  ???
Az egy SDK (Software development kit)

Érzem, nem egy nyelvet beszélünk  ;D
:D
Gyártó adja ki, esetünkben: amd, hogy a termékéhez tudjon halandó ember alkalmazást fejleszteni. Ez programkód csomag aminek a funkcióit megfelelően meghívva információt kapunk vagy beállítani tudunk valamit.

fbazsa

Sziasztok!

Volna egy kis gondom, az egyik kártyán folyamatosan leesik a hashrate, láttatok már ilyet?
megy 28.xx -el mint a többi aztán utánna 9,10,16... majd folytatja 28-al.



ezt leszámítva minden szép és jo. Nincs invalid... és elég jól is teker

Zorg33

Idézetet írta: Dàvid Dátum május 09, 2017, 11:55:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 09, 2017, 11:19:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Dàvid Dátum május 09, 2017, 09:29:52 DÉLELŐTT
Legújabb amd adl könyvtárral lehet állítani akár a harmadik memória állapotot is. Azt nem tudom, hogy lehet-e beállítani tetszőleges értéket vagy csak előre beállított tartományon belül. Akartam 5xx szériás wattool-t csinálni de vrm hő, feszültség értékeket nem lehet olvasni a könyvtárral csak közvetlen i2c kommunikációval de ott meg nem tudni melyik address-t mit tartalmaz. Arról sincs doksi.

"amd adl könyvtár"...ez miez?  ???
Az egy SDK (Software development kit)

A nagyok az afterburnerből szoktak puskázni.
Azzal ki lehet spoofolni az i2c paramétereket és ott meg lehet találni értékeket.
Szívesen foglalkoznék ilyen fejlesztéssel, ha lenne időm, de évek óta nincs.
Csinálhatunk egy dev topicot is amúgy.

A WattTool projectet megnyitva szerintem a 3. mem statet beiktatni nem lehet nagy ügy, bár még nem néztem bele.
Azt az SRB toolt se volt még időm csekkolni, az elvileg már mindent tud.

drizzt_do_urden


Zorg33

Idézetet írta: fbazsa Dátum május 09, 2017, 05:32:05 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Volna egy kis gondom, az egyik kártyán folyamatosan leesik a hashrate, láttatok már ilyet?
megy 28.xx -el mint a többi aztán utánna 9,10,16... majd folytatja 28-al.



ezt leszámítva minden szép és jo. Nincs invalid... és elég jól is teker

Lehet, hogy az a primary.
És főleg akkor ugrál, ha belépsz TV-vel, vagy nyomkodololol.

Til

Idézetet írta: Zorg33 Dátum május 09, 2017, 06:29:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Dàvid Dátum május 09, 2017, 11:55:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 09, 2017, 11:19:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Dàvid Dátum május 09, 2017, 09:29:52 DÉLELŐTT
Legújabb amd adl könyvtárral lehet állítani akár a harmadik memória állapotot is. Azt nem tudom, hogy lehet-e beállítani tetszőleges értéket vagy csak előre beállított tartományon belül. Akartam 5xx szériás wattool-t csinálni de vrm hő, feszültség értékeket nem lehet olvasni a könyvtárral csak közvetlen i2c kommunikációval de ott meg nem tudni melyik address-t mit tartalmaz. Arról sincs doksi.

"amd adl könyvtár"...ez miez?  ???
Az egy SDK (Software development kit)

A nagyok az afterburnerből szoktak puskázni.
Azzal ki lehet spoofolni az i2c paramétereket és ott meg lehet találni értékeket.
Szívesen foglalkoznék ilyen fejlesztéssel, ha lenne időm, de évek óta nincs.
Csinálhatunk egy dev topicot is amúgy.

A WattTool projectet megnyitva szerintem a 3. mem statet beiktatni nem lehet nagy ügy, bár még nem néztem bele.
Azt az SRB toolt se volt még időm csekkolni, az elvileg már mindent tud.
Az Srb editor ,ahogy nezem ujraflasheli a biost?
Gondolom eeprom tarolja a biost a kartyan, hanyszor lehet vajon ujrairni?
C:\> del c:\command.com

kidface


ZsZolee


kidface

Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 09, 2017, 10:00:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum május 09, 2017, 09:28:53 DÉLUTÁN
Van uj driver 17.5.1
http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-17.5.1-Release-Notes.aspx

Azt irja hogy:
Multi GPU profile support

Probaljatok ki!!!!

Erre én is kíváncsi vagyok. Akinek van moddolt 570-580 kártyája jelezze mit tapasztalt.
A moddolt BIOS problémát nem hiszem hogy megoldja, csak a6-7kartya egyidejű működése maximum.

drizzt_do_urden

ha kiprobaltatok es mukodik jelezzetek szerintem sokat erdekel!

Mulder

nekem ma jött 6 db RX570 csak az a baj, hogy még nem jött meg a 3as pcie elosztó így kénytelen vagyok külön gépekbe rakni. De ha a héten megjön az elosztó mindenképp 1 gépbe próbálom rakni a 6 kártyát.

Mulder

megjöttek a sapphire RX570 4GB pulse kártyák, alapból 24,2öt tudnak eth-nál, hynix ramosak, elkezdtem őket modolni, 1500-1625-1750, az 1500 és 1750es timingnál kb azonos értékeket értem el 1950mhz-en kb 27,8. Próbáltam 1625ös timingon de ott kb gyári értékeket 24,8. Aztán jött a következő kártya mielőtt modolni tudtam volna elindult alapból a bányász porgi 1950Mhz-en, mondom magamban nem lövöm le meglesem mit tud a gyári kártya húzva. Meglepődésemre ugyan azt mint modolt állapotban, 27,8at.... Most még tesztelgetem melyik timingnál, mit bír a kártya ha húzva van. Szóval valamit variáltak a timingokkal mert most modolás nélkül is jól mennek ha húzom őket :D.

petiznet

Idézetet írta: Mulder Dátum május 10, 2017, 06:57:28 DÉLUTÁN
megjöttek a sapphire RX570 4GB pulse kártyák, alapból 24,2öt tudnak eth-nál, hynix ramosak, elkezdtem őket modolni, 1500-1625-1750, az 1500 és 1750es timingnál kb azonos értékeket értem el 1950mhz-en kb 27,8. Próbáltam 1625ös timingon de ott kb gyári értékeket 24,8. Aztán jött a következő kártya mielőtt modolni tudtam volna elindult alapból a bányász porgi 1950Mhz-en, mondom magamban nem lövöm le meglesem mit tud a gyári kártya húzva. Meglepődésemre ugyan azt mint modolt állapotban, 27,8at.... Most még tesztelgetem melyik timingnál, mit bír a kártya ha húzva van. Szóval valamit variáltak a timingokkal mert most modolás nélkül is jól mennek ha húzom őket :D.

Az szep. Enis most varom ugyanezeket a kartyakat. Drivert hogy es milyet raktal fel?

Mulder

Nah most átraktam őket egy másik gépbe és itt csak a modolt kártyák mennek 28on, a nem modolt 22-on.... nem teljesen értem.

Amúgy a legújabb driver, pachelve hogy vigye a modolt kártyákat is.
Most ezt a nem modolt kártyát vissza viszem a modolos gépembe és megnézem még egyszer.

reloopbenny

Valaki dobna egy linket légyszi, hogy hol találom a patch-et a driverhez hogy vigye a modingot?!  ;D