AMD Radeon RX 580/ RX 570, Bios mód, Flash, Beállítások

Indította dexter, április 25, 2017, 07:22:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 5 Vendégek van a témában

mr_nobody

Ahoi!
Msi rx 570 gaming x 4 gb -os kártyám van. A fan speed 33%-on pörög így 48-50 fokon van a kártya. A kérdésem az lenne, hogy érdemesebb feljebb nyomni a venti fordulatszámát? Vagy maradjon 33%-on , ne foglakozzak ilyen dolgokkal? :D

kidface

Idézetet írta: mr_nobody Dátum május 20, 2017, 07:49:16 DÉLUTÁN
Ahoi!
Msi rx 570 gaming x 4 gb -os kártyám van. A fan speed 33%-on pörög így 48-50 fokon van a kártya. A kérdésem az lenne, hogy érdemesebb feljebb nyomni a venti fordulatszámát? Vagy maradjon 33%-on , ne foglakozzak ilyen dolgokkal? :D

Teljesen jó, ne piszkáld

Dàvid

Idézetet írta: mr_nobody Dátum május 20, 2017, 07:49:16 DÉLUTÁN
Ahoi!
Msi rx 570 gaming x 4 gb -os kártyám van. A fan speed 33%-on pörög így 48-50 fokon van a kártya. A kérdésem az lenne, hogy érdemesebb feljebb nyomni a venti fordulatszámát? Vagy maradjon 33%-on , ne foglakozzak ilyen dolgokkal? :D
Fel tudnád tölteni kártyád adatait a Vga memóriák adatbankja témába? Széria, memória típus, asic, hol vetted....

Tiba

#323
Számomra érthetetlen dolog, valaki hátha tudja. Biosban beírom hogy mi legyen a def freki a memoriának, és mégis csak 1950 hajlandó menni. Reseteltem, restartoltam, mindent csináltam, de nem megy fel 2000 re, csak a trixxx el.
Valaki tudja az okát? (gigabyte rx 580 aorus 4gb elpida)

janixwow

Idézetet írta: Tiba Dátum május 21, 2017, 03:14:50 DÉLELŐTT
Számomra érthetetlen dolog, valaki hátha tudja. Biosban beírom hogy mi legyen a def freki a memoriának, és mégis csak 1950 hajlandó menni. Reseteltem, restartoltam, mindent csináltam, de nem megy fel 2000 re, csak a trixxx el.
Valaki tudja az okát? (gigabyte rx 580 aorus 4gb elpida)

Ezeket az értékeket nem lehet Polari BIOS editorral érdemben átírni, úgy tünnik mintha átírná, de már a Watttool is a gyári értékeket olvassa ki rossz helyen szerkeszti a Polaris.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

janixwow

Erre valakinek valami ötlete? Probáltam mindenhogy undervoltagelni a Rx 570 Sapphire Pulse 4 Gb-okat, MSI afterburner csak az egyiket tudta -100mw-al.

Probáltam BIOS-al, most utoljára Wattol-al és ime az eredmény ha minden értéket 950-re teszek akkor 810mv-al fut gyönyörüen. De miért 810mw-al és miért kell az összes CPU mv-ot átírni?

Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

mr_nobody

Idézetet írta: Dàvid Dátum május 20, 2017, 09:26:18 DÉLUTÁN
Idézetet írta: mr_nobody Dátum május 20, 2017, 07:49:16 DÉLUTÁN
Ahoi!
Msi rx 570 gaming x 4 gb -os kártyám van. A fan speed 33%-on pörög így 48-50 fokon van a kártya. A kérdésem az lenne, hogy érdemesebb feljebb nyomni a venti fordulatszámát? Vagy maradjon 33%-on , ne foglakozzak ilyen dolgokkal? :D
Fel tudnád tölteni kártyád adatait a Vga memóriák adatbankja témába? Széria, memória típus, asic, hol vetted....

persze fel tudom tölteni ,de inkább screenshoot-olok (mert ultra kezdő vagyok),ha nem gond :) amúgy hardverapro-n vettem.


dexter

6db msi rx570 gaming x 4gb-osnál hogy veszítek le a 6 kártya fogyasztását? Az msi Afterburner-rel csak öt kártyának tudom levenni a fogyasztását

spikes

#328
Légyszi adjon vki magyarázatot erre:  RX580 original BIOS




Original BIOS és ban némi krix krax benne.

Tegnap 1.4.1-el mentettem le kártyákról, az vissza is olvassa rendesen, de 1.4 nem:(

Tiba

Idézetet írta: janixwow Dátum május 21, 2017, 07:54:38 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Tiba Dátum május 21, 2017, 03:14:50 DÉLELŐTT
Számomra érthetetlen dolog, valaki hátha tudja. Biosban beírom hogy mi legyen a def freki a memoriának, és mégis csak 1950 hajlandó menni. Reseteltem, restartoltam, mindent csináltam, de nem megy fel 2000 re, csak a trixxx el.
Valaki tudja az okát? (gigabyte rx 580 aorus 4gb elpida)

Ezeket az értékeket nem lehet Polari BIOS editorral érdemben átírni, úgy tünnik mintha átírná, de már a Watttool is a gyári értékeket olvassa ki rossz helyen szerkeszti a Polaris.
Aha értem remek. És mivel lehet átírni, hogy úgy is maradjon?

drizzt_do_urden

claymoreba be tudod tenni a parancssorba es akkor megtartsa. kiprobaltam mukodik! a vddc is levette...

spikes

Bios editorba miért mutat nekem olyan össze vissza timingokat?

janixwow

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 21, 2017, 12:10:04 DÉLUTÁN
claymoreba be tudod tenni a parancssorba es akkor megtartsa. kiprobaltam mukodik! a vddc is levette...

A Claymore paraméteres VDDC megy Rx 570-re is mert azt olvastam csak Rx 4XX-et támogat. Egyszer probáltam az órajel/fanmin beállitást abból akkora Freeze lett mint a ház.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

drizzt_do_urden

nalam mukodnek jol...vagy tul eroltetted vagy rossz ertekeket kellett megadj...

Balvanylajos

Valakinek van ötlete, hogy jelenleg magyarországon hogyan/honnan lehet beszerezni RX 570 kártyákat?
Nem a 70+os árkategóriára gondoltam, hanem a 60-65 közötti áron.

janixwow

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 21, 2017, 01:32:55 DÉLUTÁN
nalam mukodnek jol...vagy tul eroltetted vagy rossz ertekeket kellett megadj...

Akkor majd tolok egy probát holnap.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

peter1300

Ma egy egész napos kísérletezés után egész jó teljesítményeket sikerült kicsikarni a rosszhírű Asus RX570 4 Gb nem OC-s verziójából.  8)

Ez az első próbálkozásom, ígyhát építő kritikákat elfogadnék a veteránoktól.

2 db, 66, illetve 70% Asic-os kártyából sikerült kihoznom a következőket:

Timing: 1500 -->1625-ös timing-el is próbáltam, itt már engedte a 2000 Mhz memory-t, de a memory controller nem volt stabil.
Core clock: 1160 Mhz --> Ha lejjebb viszem, csökken a hash. Nem pont fordítva kellene lennie?!
Core voltage: 900mv
Memory clock: 1930 Mhz --> Ha feljebb vittem akár 5 Mhz-el is, fagyott, ez a max.
Memory voltage: 900mv
Hashrate: ~27,6
Power Draw: Átlag 69,6W, és 76W a kisebb ASIC-os kártyán
GPU's temp: Alaplapon vannak még a kártyák, így 70°C-ról csökkent 58°C-ra.
VDDC: 0,8812V

Valamit hibázhattam, vagy jó ez így?  ???


spikes

MA próbálgattam módosított BIOS-t 580-on, de nem mondhatnám, hogy sikerült bármi jót elérnem. Gyakorlatilag 24MHs megy gyárival, és és a módosított sem lett jobb sehogy. Trixx-el próbálgattam gpu-t 1050-en körül és ramot 2150 körül, de nincs számottevő teljesítmény csökkenés... Egyszer sikerül levinni 110w körülre, de akkor hash is visszaesett 20MHs körülre...

Szal egyenlőre sötétbe tapogatózom:( 

spikes

Azt netán tudja e vki, hogy a flashelt 570-en miért nincs kép? Már a BIOS-nál sem kapcsol be a monitor, win alatt meg 570nek látja de 640x480-ba és állítani sem lehet:(

peter1300

Idézetet írta: spikes Dátum május 22, 2017, 06:10:43 DÉLUTÁN
Azt netán tudja e vki, hogy a flashelt 570-en miért nincs kép? Már a BIOS-nál sem kapcsol be a monitor, win alatt meg 570nek látja de 640x480-ba és állítani sem lehet:(

Nem flashelted fel rá véletlenül valami eltéri rammal rendelkező 570 BIOS-át?  ???