AMD Radeon RX 580/ RX 570, Bios mód, Flash, Beállítások

Indította dexter, április 25, 2017, 07:22:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

raffiakötö

Idézetet írta: Erwinke Dátum november 15, 2017, 06:24:45 DÉLUTÁN
Üdv.
3x MSI armor 8G-m van. Mindegyiket modoltam 1750-et 2000-be másoltam. Igy alapból megy 24mh/s-et. AB ben illetve Wattmanban hiába állitok bármit is nem változik az érték.
-70mv
1200 core clock
2250 mem clock

Blockchaines driver van fent.
Kösz


Szia!


Próbálj meg egy -dcri 15 kapcsolót beiktatni a bat fileodba. Esetleg segíthet...

joint

Sziasztok!

Segitséget kérek.
Van egy 7 kártyás rigem. 5x580 4GB sapphire és 2x580 8GB sapphire nitro +. Eth-t bányászok, stabilan működik, de az afterburner nem engedi szabályozni a core voltage csuszkát. Afterburner beálltásokba be van minden kapcsolva minden ami kell. Hogy lehetne szabályozni a core voltage csuszkát?

boppzoli

AB 4.4.0 Beta 16 -al sem? (plus a blockchain computing driver ...)

Franky2Ster

Idézetet írta: joint Dátum november 23, 2017, 05:59:35 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Segitséget kérek.
Van egy 7 kártyás rigem. 5x580 4GB sapphire és 2x580 8GB sapphire nitro +. Eth-t bányászok, stabilan működik, de az afterburner nem engedi szabályozni a core voltage csuszkát. Afterburner beálltásokba be van minden kapcsolva minden ami kell. Hogy lehetne szabályozni a core voltage csuszkát?

Én úgy tudom csak moddolt bios esetén működik.Ha gyári bios van a kártyán nem fogod tudni állítani a csúszkát.

messimage

Sziasztok!


Megint rá kell térnem az rx 570 modolásokra. :) Régen csináltam, azóta mi változott? Melyik drivert ajánljátok, és modoláshoz még mindig atiflash?

joint

Moddoltak a kártyák (de nem én csináltam), legújabb blockchain driver van telepítve, AB 4.4.0 és még mindig nem működik a core voltage csuszka. Lehet valami más módszerrel is bealítani a core voltage lehetőségeket?

slaci007


szroby2

Idézetet írta: joint Dátum november 24, 2017, 05:36:53 DÉLUTÁN
Moddoltak a kártyák (de nem én csináltam), legújabb blockchain driver van telepítve, AB 4.4.0 és még mindig nem működik a core voltage csuszka. Lehet valami más módszerrel is bealítani a core voltage lehetőségeket?
Én Sapphire Trixx-et használok, eddig minden RX570 és RX580 kártyával működött.


Roller

Sziasztok!


Ti honnan méritek a fogyasztási adatokat? Most flesseltem egy sapphire rx 580 nitro oc+ special editiont. Van tapasztalatototk ezekkel?
A flesselés végeredménye 190 W falból és 335 sol ZEC-en, 31,5-32 ETH-n. Lehet ennél még kevesebb fogyasztást kisajtolni?

Székely Vegán

Idézetet írta: Roller Dátum november 26, 2017, 05:05:05 DÉLUTÁN
Sziasztok!


Ti honnan méritek a fogyasztási adatokat? Most flesseltem egy sapphire rx 580 nitro oc+ special editiont. Van tapasztalatototk ezekkel?
A flesselés végeredménye 190 W falból és 335 sol ZEC-en, 31,5-32 ETH-n. Lehet ennél még kevesebb fogyasztást kisajtolni?


Csakis a falból.
Alul kell feszezni kb. 850-900 mv-ra msi afterburner és overdrivntool segítségével.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Aliara

Sziasztok :)
Összedobtam az első Amd rigem Asus exp 570 kártyákból.
Hasít is szépen, hanem minap rádugtam a fogyasztás mérőt, aztán látom, hogy nem pont annyi amit a kalkulátor ír.
Nézegettem fórumot, videót és arra jutottam, hogy Voltaget kellene csökkenteni.
De ebbe kicsit bele vagyok veszve.
Szóval ha mondjuk Trixxxben vagy Afterben lehúzom a Core Voltaget, annyi elég? Vagy mást is kell állítani?
Azért kérdezem, mert sokan 2-3 progit írnak, hogy azzal állítják, minden programmal mást, vagy?
Látom hogy van memória meg core mv is. Ha húzom Afterben mind kettő lemegy egyszerre vagy?
Mivel ilyen téren teljesen kezdő vagyok a power csuszkát kell e bántani? Vagy jó az alaphelyzetben nullán?
Valaki felvilágosíthatna :D végig olvastam az összes bejegyzést itt erre pontos válaszokat nem találtam, vagy lehet nekem nem egyértelmű.
Ui: Ez a fórum bejegyzés nélkül nem sikerült volna 28mhst kihozni a karikból :) szóval köszönök  mindent, minden hozzászólónak.
Jelenleg ilyen beállítással mennek : Core 1300, Mem 1950 Power +0 Ezek az értékek jók, vagy vigyem még őket valamerre.

Tade00

Sziasztok!

Szeretnék venni 8Gb-s RX580-asokat, és szeretnék segítséget kérni tőletek.
Nézegettem a topic-ot, és észre vettem, hogy a különböző gyártók RX580-ak eléggé eltérően teljesítenek a bányászatban. A jelenleg piacon lévő 8Gb-s RX580-asok közül szerintetek melyik gyártó, melyik típus a legjobb ár érték arányban? Nagy segítség lenne már az is, ha leírnátok hogy kinek, melyik kártya, mennyit hash-el ETH alatt.
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!  ;)

Balint2017

30-32 mh-re szamithatsz mindegyik gyartotol, a ram lenyegesebb, de azt ugyis csak vasarlas utan tudod meg. Talan meg a garira erdemes oda figyelni mert arulnak 1-2 evvel is, azokat kerulnem. Bar en eleg kezdo vagyok, lehet h a veteranok tudnak majd okosabbat mondani.

raffiakötö

Idézetet írta: Tade00 Dátum november 28, 2017, 04:51:49 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Szeretnék venni 8Gb-s RX580-asokat, és szeretnék segítséget kérni tőletek.
Nézegettem a topic-ot, és észre vettem, hogy a különböző gyártók RX580-ak eléggé eltérően teljesítenek a bányászatban. A jelenleg piacon lévő 8Gb-s RX580-asok közül szerintetek melyik gyártó, melyik típus a legjobb ár érték arányban? Nagy segítség lenne már az is, ha leírnátok hogy kinek, melyik kártya, mennyit hash-el ETH alatt.
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!  ;)


Amitől függhet még a hash teljesítmény az az hogy sikerül a bios mod. Én gyártófüggetlenül (bár a Gigabytetól tartanék) a két ventis kártyákat favorizálom. A gar is fontos szempont.

szabee

Sziasztok

Akadt 1 kis gondom, íme a bevezető hozzá:
Kártya: Sapphire RX 580 Nitro+ 8 GB Samsung memóriával
Hibajelenség: Friss win 10 telepítés után felraktam a blockchain drivert, majd ezt követően random kékhalált dobott ezzel üzenettel: Thread_stuck_in_device_driver

3. kártya lesz a rigben, viszont a másik 2 kártya (szintén nitro+ csak hynixesek) tökéletesen hasít azzal a driverrel.
Ha nem a blockchain drivert használnám, hanem a legújabb amd drivert, mennyire esne vissza a hast (ETH esetén)?
Vagy esetleg más lesz a háttérben?

Köszi
Ha szeretnél ingyen ETH-t gyűjteni: http://ethcombo.com/?i=267266

limpara

Sziasztok!

Kis segítség kellene, bővíteném a kis bányámat, de nem tudom milyen kari legyen a kövi.

Amikkel szemezek:

GIGABYTE Radeon RX 580 Gaming 4GB
GIGABYTE AORUS Radeon RX 570 4GB

Melyikről mik a vélemények? Hogy túrnak? :))

Balint2017

Hali, ti amikor uj kartyat raktok a rigbe, flash es driver install idejere lehuzzatok a meglevoket?
Egyebkent en nem vettem eszre kulonbseget a blockchain es a sima crimson kozott.
Az 570 vs 580bol en az 580at valasztanam, de nem sok kulonbseg van koztuk.
Ha mar gigabyte... Valaki arulja el nekem legyszives, hogy lehet kikapcsolni azt a csodalatos led vilagitast rx580 gamingen. Koszi :D

Mar2004

#658
Idézetet írta: limpara Dátum december 01, 2017, 04:01:43 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Kis segítség kellene, bővíteném a kis bányámat, de nem tudom milyen kari legyen a kövi.

Amikkel szemezek:

GIGABYTE Radeon RX 580 Gaming 4GB
GIGABYTE AORUS Radeon RX 570 4GB

Melyikről mik a vélemények? Hogy túrnak? :))

GIGABYTE Radeon RX 580 Gaming 4GB (Hynix ram) nálam cryptonight-ban 870-890H, max 900-910H körül húzva,  underclock mellett jelenleg 840H körül megy. Ethash 30 MH körül van, erre ritkábban használom.

AORUS változat engem is érdekelne RX570 és RX580 is. Per pillanat kifogytak a vegák, de idén még vennék pár kártyát.