AMD Radeon RX 580/ RX 570, Bios mód, Flash, Beállítások

Indította dexter, április 25, 2017, 07:22:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 13 Vendégek van a témában

Mar2004

#700
Idézetet írta: janagawa Dátum december 20, 2017, 01:01:07 DÉLUTÁN
Szia!
Ezen videó alapján csináld meg!

Kíváncsi vagyok mennyit tudsz kihozni belőle hogy nem OC-s, nagyon gondolkodtam én is hogy
vegyem ne vegyem, de most legalább kiderül! :)

Ha nem megy segítek!

1500-as vagy 1625-ös átmásolása sok kártyánál nem hozza ki a maximumot vagy instabil lesz 2000+-on. Az elején én is ezzel próbálkoztam, de határozottan jobbak a "one click timepatch" performance beállításai vagy ezek tovább  specializált változatai. Ami sokszor alacsonyabb fogyasztást, kártya terhelést is jelent.

Ezt a topicot érdemes nézegetni
http://www.overclock.net/t/1604567/polaris-bios-editing-rx5xx-rx4xx

Induláskor persze érdemes kipróbálni a régi módszert.

szabee

Sziasztok

Kis furcsaságot találtam és keresek rá magyarázatot:
Adott 2 nitro+os 580 8gbs kártya. Az egyik Hynixes, a másik Samsung memóriás.
Bios mentés megtörtént, viszont azt vettem észre, hogy mindkét biosmentés teljesen ugyanaz.  Az összes timing rész megegyezik.
Találtam olyan bios módosítást, hogy csak hynix vagy samsung, etchez való. Viszonte ez alapján akkor nem értem...
Most akkor hogy van ez?
Ha szeretnél ingyen ETH-t gyűjteni: http://ethcombo.com/?i=267266

Mar2004

#702
Idézetet írta: szabee Dátum december 20, 2017, 09:09:25 DÉLUTÁN
Sziasztok

Kis furcsaságot találtam és keresek rá magyarázatot:
Adott 2 nitro+os 580 8gbs kártya. Az egyik Hynixes, a másik Samsung memóriás.
Bios mentés megtörtént, viszont azt vettem észre, hogy mindkét biosmentés teljesen ugyanaz.  Az összes timing rész megegyezik.
Találtam olyan bios módosítást, hogy csak hynix vagy samsung, etchez való. Viszonte ez alapján akkor nem értem...
Most akkor hogy van ez?

Az adatbázis szerint nem egyformák a time setting-ek, lásd itt:

https://www.techpowerup.com/vgabios/191898/sapphire-rx580-8192-170323

Mindkét set ott van a bios-ban, de a kártya csak az egyiket használja (autodetect).

Agal1993

Sziasztok! ETN bányászás közben ezt az üzit kaptam:

GPU5 found incorrect share. If you see this message often, make sure you that you did not overclock it too much, also try to reduce "-h" value.

Kártya huzva van, RX 570 gaming,  memory 1925 , core 1130 , - 85 mV, HWinfo nem ir memória hibát.

Túlhuztam a kártyát, vagy a miner programba van vmi hiba?  mi az a h value?

Válaszokat előre is köszönöm.

Mar2004

#704
Idézetet írta: Agal1993 Dátum december 21, 2017, 11:48:56 DÉLUTÁN
Sziasztok! ETN bányászás közben ezt az üzit kaptam:

GPU5 found incorrect share. If you see this message often, make sure you that you did not overclock it too much, also try to reduce "-h" value.

Kártya huzva van, RX 570 gaming,  memory 1925 , core 1130 , - 85 mV, HWinfo nem ir memória hibát.

Túlhuztam a kártyát, vagy a miner programba van vmi hiba?  mi az a h value?

Válaszokat előre is köszönöm.

Ez a claymore 10.2 ugye? "h" paraméter a gpu által egy körben végrehajtott hash műveletek száma (-h   number of hashes that GPU processes during one round). Megpróbálhatod csökkenteni a default értéket, de akkor a teljesítmény is csökken.

Nekem is adja ezt néha egyes kártyáknál, ezért inkább a 9.7-es claymore-t használom "-nofee 1" csatolóval. Túlhajtott kártyákkal ugyanúgy hoz, mint 10.2, stabil, nincs hiba és nincs fee sem, azaz folyamatosan csak nekem hash-el.



MAVOSC

#705
Sziasztok! :)

XFX RX580 8G OC+ Samsung memory

Bios Moddolva 1:1500 másolva 2000ig , 2:1500 másolva 2250ig
BlockChain driver fenn, megcrackelve.
MSI Afterburner 4.4 Beta 16 fenn.

Tuning nélkül, alapon hagyva 29.2Mhash. Crack elött 28,3 volt.

Namármost. Ha elkezdem húzni fel, egy valag Incorrect share-t kapok.

Sokan mondták, hogy megy 30 felett, valaki 31,5tel is hashelt probléma nélkül.

Core Voltage, Power Limit +0.

Hogyan tudnám kicsit feljebb tornázni hiba nélkül?

Radeon Wattmannal ugyanaz mint MSI afterrel. MSI-nél maradtam, mert ha nincs beindítva, auto fan controllal, a ventik meg se mozdulnak. Annyira energiatakarekos, hogy nem baj ha megfö akkor se mozdul wattmannál :D

Na szóval ja. Bármi ötlet?

Köszönöm az eddigi segitséget, nem nagyon jutottam volna el idáig, ha nincsenek a DAG-os témák meg itt pár ötlet elhintve. :)

Viszont szeretném kihasználni a kártyát amennyire lehet. Csúszik a 2. kartya, postás nem hozta fel csak bedobta a papirt hogy itt volt. Vasarnap megyek a Zafírér'

Addig meg a 0.5 is 0.5 ha megy :)

Köszönöm elöre is :)

Eddard81

Sziasztok!

Van 4 rx 580 8 gb Asus videokártyám2 hynixes 2 samsungos.Modolás utan a hynixes 29.5 a samsung 28.3 hashelt.Ment is szépen míg egyszer csak elment a net, Modem kihuzva visszadugva gépet ujra indítottam, de most már csak 24 és 21 et hasheltek a kártyák.Semmit nem változtattam.Tudnátok segíteni hogy mi lehet a probléma?
Válaszotokat előre is köszönöm
Üdv 

Jack007

Alaphelyzetbe álltak a kárgtyák. MSI AB vagy Overdrive Ntool-lal állísd vissza frekiket és beállításokat.

kryptoman

Sziasztok!

Próbálok hiteles infóhoz jutni 570-es és 580-as kártyákkal kapcsolatban.
Van belőlük 4 és 8 GB-os.
Szeretnék képbe kerülni hogy Ethash (pl ETH), CryptoNight (pl XMR, ETN), Equihash(pl ZEC, ZEN) algón a 4 lehetőség (570 4GB, 570 8GB, 580 4GB 580 8GB) mennyit hash-el stabilan. A modolt kártyák értékei érdekelnek mert így a hatásfok jobb mint a gyári beállítással. Mindezt hány fokos kártyával milyen fogyasztás mellett.

Előre köszönöm annak a segítségét aki megosztja velem ezeket az infókat.

Mar2004

#709
Idézetet írta: kryptoman Dátum december 23, 2017, 07:26:38 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Próbálok hiteles infóhoz jutni 570-es és 580-as kártyákkal kapcsolatban.
Van belőlük 4 és 8 GB-os.
Szeretnék képbe kerülni hogy Ethash (pl ETH), CryptoNight (pl XMR, ETN), Equihash(pl ZEC, ZEN) algón a 4 lehetőség (570 4GB, 570 8GB, 580 4GB 580 8GB) mennyit hash-el stabilan. A modolt kártyák értékei érdekelnek mert így a hatásfok jobb mint a gyári beállítással. Mindezt hány fokos kártyával milyen fogyasztás mellett.

Előre köszönöm annak a segítségét aki megosztja velem ezeket az infókat.

Erről 20-30 oldalt lehetne írni :) Röviden ezek a kártyák cryptonight-ban és ethash dualban jók, bár én dualban alig használom őket a magasabb fogyasztás miatt. Equihash-ben jobbak az nvidiak. Utóbbi időben szinte csak cryptonight-ban mennek többségében.

Cryptonight-ban kevesebbet fogyasztanak és 900H-ig (+/- 60) lehet őket húzni, ami nem jelent magasabb fogyasztást, mintha alapbeállításokkal 600-al mennének. Van persze szórás, asic quality számít, de 840H körüli sebességre számíthatsz, alulfeszelve, mérsékelt fogyasztással.



kryptoman

Idézetet írta: Mar2004 Dátum december 23, 2017, 11:11:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kryptoman Dátum december 23, 2017, 07:26:38 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Próbálok hiteles infóhoz jutni 570-es és 580-as kártyákkal kapcsolatban.
Van belőlük 4 és 8 GB-os.
Szeretnék képbe kerülni hogy Ethash (pl ETH), CryptoNight (pl XMR, ETN), Equihash(pl ZEC, ZEN) algón a 4 lehetőség (570 4GB, 570 8GB, 580 4GB 580 8GB) mennyit hash-el stabilan. A modolt kártyák értékei érdekelnek mert így a hatásfok jobb mint a gyári beállítással. Mindezt hány fokos kártyával milyen fogyasztás mellett.

Előre köszönöm annak a segítségét aki megosztja velem ezeket az infókat.

Erről 20-30 oldalt lehetne írni :) Röviden ezek a kártyák cryptonight-ban és ethash dualban jók, bár én dualban alig használom őket a magasabb fogyasztás miatt. Equihash-ben jobbak az nvidiak. Utóbbi időben szinte csak cryptonight-ban mennek többségében.

Cryptonight-ban kevesebbet fogyasztanak és 900H-ig (+/- 60) lehet őket húzni, ami nem jelent magasabb fogyasztást, mintha alapbeállításokkal 600-al mennének. Van persze szórás, asic quality számít, de 840H körüli sebességre számíthatsz, alulfeszelve, mérsékelt fogyasztással.

A 4GB-os és 8GB-os között van különbség?? Az árán kívül??

Krisztian5

Sziasztok

Asus RX 570 Expedition kártyáim lettek, hynix ramosak. Adrenalin van fent, compute módba állítva biosmod is megvan a "gyári" 1500-as strappal + 1900-on a ram, de így is csak 26,5 körül hashel.
Nem tudtok ehhez véletlen valami jobb időzítést?

Mar2004

Idézetet írta: kryptoman Dátum december 24, 2017, 07:34:38 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Mar2004 Dátum december 23, 2017, 11:11:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kryptoman Dátum december 23, 2017, 07:26:38 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Próbálok hiteles infóhoz jutni 570-es és 580-as kártyákkal kapcsolatban.
Van belőlük 4 és 8 GB-os.
Szeretnék képbe kerülni hogy Ethash (pl ETH), CryptoNight (pl XMR, ETN), Equihash(pl ZEC, ZEN) algón a 4 lehetőség (570 4GB, 570 8GB, 580 4GB 580 8GB) mennyit hash-el stabilan. A modolt kártyák értékei érdekelnek mert így a hatásfok jobb mint a gyári beállítással. Mindezt hány fokos kártyával milyen fogyasztás mellett.

Előre köszönöm annak a segítségét aki megosztja velem ezeket az infókat.

Erről 20-30 oldalt lehetne írni :) Röviden ezek a kártyák cryptonight-ban és ethash dualban jók, bár én dualban alig használom őket a magasabb fogyasztás miatt. Equihash-ben jobbak az nvidiak. Utóbbi időben szinte csak cryptonight-ban mennek többségében.

Cryptonight-ban kevesebbet fogyasztanak és 900H-ig (+/- 60) lehet őket húzni, ami nem jelent magasabb fogyasztást, mintha alapbeállításokkal 600-al mennének. Van persze szórás, asic quality számít, de 840H körüli sebességre számíthatsz, alulfeszelve, mérsékelt fogyasztással.

A 4GB-os és 8GB-os között van különbség?? Az árán kívül??

Jó kérdés... Közvélekedés szerint gyorsabbak a kártyák több rammal, feltéve ha a miner software képes azt kihasználni. Én sokszor ugyanolyan értékeket látok. Például az RX560-as kártyáim között egy 2GB-s kártya vígan megy 480H-t (cryptonight), míg egy 4 GB-osból alig lehet kihozni a 420-at. Többet számít, hogy milyen ram van a kártyán.

Egyes algoritmusok ill. coinok igénylik a több ramot, ETC/ETH DAG size miatt nem megy egy meghatározott minimum alatt, lásd itt
https://investoon.com/tools/dag_size




kryptoman

Idézetet írta: Mar2004 Dátum december 24, 2017, 09:46:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kryptoman Dátum december 24, 2017, 07:34:38 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Mar2004 Dátum december 23, 2017, 11:11:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kryptoman Dátum december 23, 2017, 07:26:38 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Próbálok hiteles infóhoz jutni 570-es és 580-as kártyákkal kapcsolatban.
Van belőlük 4 és 8 GB-os.
Szeretnék képbe kerülni hogy Ethash (pl ETH), CryptoNight (pl XMR, ETN), Equihash(pl ZEC, ZEN) algón a 4 lehetőség (570 4GB, 570 8GB, 580 4GB 580 8GB) mennyit hash-el stabilan. A modolt kártyák értékei érdekelnek mert így a hatásfok jobb mint a gyári beállítással. Mindezt hány fokos kártyával milyen fogyasztás mellett.

Előre köszönöm annak a segítségét aki megosztja velem ezeket az infókat.

Erről 20-30 oldalt lehetne írni :) Röviden ezek a kártyák cryptonight-ban és ethash dualban jók, bár én dualban alig használom őket a magasabb fogyasztás miatt. Equihash-ben jobbak az nvidiak. Utóbbi időben szinte csak cryptonight-ban mennek többségében.

Cryptonight-ban kevesebbet fogyasztanak és 900H-ig (+/- 60) lehet őket húzni, ami nem jelent magasabb fogyasztást, mintha alapbeállításokkal 600-al mennének. Van persze szórás, asic quality számít, de 840H körüli sebességre számíthatsz, alulfeszelve, mérsékelt fogyasztással.

A 4GB-os és 8GB-os között van különbség?? Az árán kívül??

Jó kérdés... Közvélekedés szerint gyorsabbak a kártyák több rammal, feltéve ha a miner software képes azt kihasználni. Én sokszor ugyanolyan értékeket látok. Például az RX560-as kártyáim között egy 2GB-s kártya vígan megy 480H-t (cryptonight), míg egy 4 GB-osból alig lehet kihozni a 420-at. Többet számít, hogy milyen ram van a kártyán.

Egyes algoritmusok ill. coinok igénylik a több ramot, ETC/ETH DAG size miatt nem megy egy meghatározott minimum alatt, lásd itt
https://investoon.com/tools/dag_size

Van valami "okosság" arra hogy jó ramos kártyát vegyek??

Mar2004

Idézetet írta: kryptoman Dátum december 24, 2017, 11:01:27 DÉLELŐTT
Van valami "okosság" arra hogy jó ramos kártyát vegyek??

Sajnos csak a vásárlás után derül ki, hogy milyen ram van a kártyán. Esetleg az ide (https://www.techpowerup.com/vgabios/) feltöltött kártya bios-okból lehet következtetni. Micron-al szerencsére még nem találkoztam az 570/580-as kártyáim között, a többire pedig
(Elpida, Hynix, Samsung) összegyűjtöttem a legjobb tuning timing beállításokat. Sokszor többel is próbálkozni kell, ami Asus 580-as kártyán jól ment, nem nagyon akar menni menni egy Sapphire 580-ason. Minddkettő Elpida ramos, de úgy tűnik eltérő szériák lehetnek vagy egyéb tényező befolyásolja (pl. power settings vagy egyéb).

Szegedi

Sziasztok!

Van jelenleg 2db Gigabyte Rx 570 em, és ehhez szeretnék egy jó bios beállítást Nicehash-hez. Valaki tudna benne segíteni? Köszönöm.

forexrobi

Sziasztok!
Van 8db 580 4gb(hynix) rigem, 228eth és 2280 pascal megy kb 1225w-al falból, szerintetek ez megfelelő teljesítmény/fogyasztás?

Til

Idézetet írta: forexrobi Dátum december 28, 2017, 10:38:34 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Van 8db 580 4gb(hynix) rigem, 228eth és 2280 pascal megy kb 1225w-al falból, szerintetek ez megfelelő teljesítmény/fogyasztás?
Rx570 30.5 ETH / 130W /db
Én nem bányásznék a helyedben dualban és felvinném a hash-t 31-re, a fogyasztást meg ameddig csak lehet csökkenteném.
A fogyasztásoddal talán nincs baj, de a hash értéked mintha kevésnek tűnne.
C:\> del c:\command.com

owerlander

#718
Sziasztok
Az alabbi szituval kuszkodok , nem ertem mi lehet a gond ...
MSI Raden RX580 8 GB kartya gyari Bios-al es gyari beallitasokon megy 24 MHs-el , ha modositom a Bios-t akkor elindul 30 MHS-el de par perc alatt visszajon 8-12 MHs kornyekere , es ezzel a sebeseggel banyaszik ...... 6 egyforma kartyabol az egyik csinalja ,produkalja ezt a tunetet , a masik 5 szepen megy 30 MHs-el ugyanazzal a modositott BIOS-al, ha visszateszem az gyari Bios-t akkor  stabilan muxik 24 MHs-el  ! Ezt 2-3 szor lejatszottam de ugyanaz a tunet !Amugy a kartyak Samsung RAM-sak
Talalkozott mar valaki ilyen  tunettel , tud valaki  magyarazat vagy megoldas erre a tunetre  ?
Udv.

Karcsi papa

Idézetet írta: owerlander Dátum december 29, 2017, 12:05:22 DÉLUTÁN
Sziasztok
Az alabbi szituval kuszkodok , nem ertem mi lehet a gond ...
MSI Raden RX580 8 GB kartya gyarri Bios-al es gyari beallitasokon megy 24 MHs-el , ha modositom a Bios-t akkor elindul 30 MHS-el de par pecr alatt visszajon 8-12 MHs kornyekere , es ezzel a sebeseggel banyaszik ...... 6 egyforma kartyabol az egyik csinalja produkalja ezt a tunetet , a masik 5 szepen megy 30 MHs-el ugyanazzal a modositott BIOS-al, ha visszateszem az gyari Bios-t akkor  stabilna muxik 24 MHs-el  !
Talalkozott mar valaki ilyen  tunettel , tud valaki  magyarazat vagy megoldas erre a tunetre  ?
Udv.

Még kezdő vagyok a bányászat témában de talán a bios mod nem sikerült és ami a többi kártyának jó ehhez más beállítás kell.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!