AMD Radeon RX 580/ RX 570, Bios mód, Flash, Beállítások

Indította dexter, április 25, 2017, 07:22:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 20 Vendégek van a témában

Szegedi

Idézetet írta: Danicsek Dátum január 03, 2018, 10:25:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Szegedi Dátum január 03, 2018, 10:20:20 DÉLELŐTT
Sziasztok! Esetleg valakinek valami tuti beállítása Samsungos Gigabyte rx 570 re?
Van egy letöltött ahol nem a 1500 van tovább masolva, és adott rá plusz órajelet úgy kb 4-5 mh/s el hoz többet de 1-2 óra múlva kifagy. :/

Hali! Én innen vettem a Samsung és Hynix ramos Gigabyte Aorus RX 570-es kártyák bios-át. https://anorak.tech/c/downloads/gigabyte

Koszi meg nézem :) mit tud ETH val?

Danicsek

Idézetet írta: Szegedi Dátum január 03, 2018, 10:40:42 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Danicsek Dátum január 03, 2018, 10:25:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Szegedi Dátum január 03, 2018, 10:20:20 DÉLELŐTT
Sziasztok! Esetleg valakinek valami tuti beállítása Samsungos Gigabyte rx 570 re?
Van egy letöltött ahol nem a 1500 van tovább masolva, és adott rá plusz órajelet úgy kb 4-5 mh/s el hoz többet de 1-2 óra múlva kifagy. :/

Hali! Én innen vettem a Samsung és Hynix ramos Gigabyte Aorus RX 570-es kártyák bios-át. https://anorak.tech/c/downloads/gigabyte

Koszi meg nézem :) mit tud ETH val?

Na ez az mit nem tudok mert csak ETN-t nyomom. Amint otthon leszek megnézem mit tudnak.

Szegedi

#742
Idézetet írta: Danicsek Dátum január 03, 2018, 10:42:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Szegedi Dátum január 03, 2018, 10:40:42 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Danicsek Dátum január 03, 2018, 10:25:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Szegedi Dátum január 03, 2018, 10:20:20 DÉLELŐTT
Sziasztok! Esetleg valakinek valami tuti beállítása Samsungos Gigabyte rx 570 re?
Van egy letöltött ahol nem a 1500 van tovább masolva, és adott rá plusz órajelet úgy kb 4-5 mh/s el hoz többet de 1-2 óra múlva kifagy. :/

Hali! Én innen vettem a Samsung és Hynix ramos Gigabyte Aorus RX 570-es kártyák bios-át. https://anorak.tech/c/downloads/gigabyte

Koszi meg nézem :) mit tud ETH val?

Na ez az mit nem tudok mert csak ETN-t nyomom. Amint otthon leszek megnézem mit tudnak.

Rendben koszonom.
Neked a samsungbol melyik van? A vagy B? :)

dioo89

Szevasztok...van olyan problemam az rx580 8gb aorus kartyaimmal h ethn,pirlen vagy akarmelyik mas erhas,dagger algon brutalisan dobalja a memory errorokat...20perc utan lefagynak..viszont kulon kulon semmi error nincs...cryptonighton siman futnak hiba nelkul ....kellene valami segitseg h miert is kapcsol ki a gep ha egyszerre mennek a kartyak eth algon.hinyx ram mindegyik. 1150/2100 on futnak,egyik megy 1150/2080on mert leall magasabb erteken...ja es nincs alul feszelve nagyon,tuti nem az a fagyas,leallas oka.975mv mennek szonelkul tudnak menni 925mvon...szoval csak cryptonight algoval nincs semmi baj! Barmely mas algon jonnek a brutalismennyisegu memory errorok es 15-20kikapcsol a rig....segitseget kerek!

Arkenso

Idézetet írta: dioo89 Dátum január 08, 2018, 06:59:12 DÉLELŐTT
Szevasztok...van olyan problemam az rx580 8gb aorus kartyaimmal h ethn,pirlen vagy akarmelyik mas erhas,dagger algon brutalisan dobalja a memory errorokat...20perc utan lefagynak..viszont kulon kulon semmi error nincs...cryptonighton siman futnak hiba nelkul ....kellene valami segitseg h miert is kapcsol ki a gep ha egyszerre mennek a kartyak eth algon.hinyx ram mindegyik. 1150/2100 on futnak,egyik megy 1150/2080on mert leall magasabb erteken...ja es nincs alul feszelve nagyon,tuti nem az a fagyas,leallas oka.975mv mennek szonelkul tudnak menni 925mvon...szoval csak cryptonight algoval nincs semmi baj! Barmely mas algon jonnek a brutalismennyisegu memory errorok es 15-20kikapcsol a rig....segitseget kerek!

Túl vannak húzva a kártyák. Nem minden algón tudják azt a teljesítményt stabilan, mint egy másikon :)
Próbálkozz alacsonyabb frekvenciákkal és ha stabilan megy akkor emeld kis mértékben, előbb utóbb látni fogod, hol van a teteje :)
Mellesleg az sem mind1, hogy milyen értékekkel modoltad a kártyákat.

dioo89

Idézetet írta: Arkenso Dátum január 08, 2018, 07:24:01 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dioo89 Dátum január 08, 2018, 06:59:12 DÉLELŐTT
Szevasztok...van olyan problemam az rx580 8gb aorus kartyaimmal h ethn,pirlen vagy akarmelyik mas erhas,dagger algon brutalisan dobalja a memory errorokat...20perc utan lefagynak..viszont kulon kulon semmi error nincs...cryptonighton siman futnak hiba nelkul ....kellene valami segitseg h miert is kapcsol ki a gep ha egyszerre mennek a kartyak eth algon.hinyx ram mindegyik. 1150/2100 on futnak,egyik megy 1150/2080on mert leall magasabb erteken...ja es nincs alul feszelve nagyon,tuti nem az a fagyas,leallas oka.975mv mennek szonelkul tudnak menni 925mvon...szoval csak cryptonight algoval nincs semmi baj! Barmely mas algon jonnek a brutalismennyisegu memory errorok es 15-20kikapcsol a rig....segitseget kerek!

Túl vannak húzva a kártyák. Nem minden algón tudják azt a teljesítményt stabilan, mint egy másikon :)
Próbálkozz alacsonyabb frekvenciákkal és ha stabilan megy akkor emeld kis mértékben, előbb utóbb látni fogod, hol van a teteje :)
Mellesleg az sem mind1, hogy milyen értékekkel modoltad a kártyákat.
Onecklik  polarisszalis csinaltam meg srb polaris editorral.a oneclik 1500as strapot masolta a hynix ramnak,aztan csinaltam egy masikat 1750 strappal. Az 1500as hozza  a 29.8mhs. Mig az 1750es csak 26.8-27.2 mhs....de azaz erdekes h egyenkent nem csinal hibat...nincs memory error..de ha berakom mindet a rigbe es elinditom...akkor meg megvadulnak es kikapcsol...

Turcy086

Idézetet írta: dioo89 Dátum január 08, 2018, 06:59:12 DÉLELŐTT
Szevasztok...van olyan problemam az rx580 8gb aorus kartyaimmal h ethn,pirlen vagy akarmelyik mas erhas,dagger algon brutalisan dobalja a memory errorokat...20perc utan lefagynak..viszont kulon kulon semmi error nincs...cryptonighton siman futnak hiba nelkul ....kellene valami segitseg h miert is kapcsol ki a gep ha egyszerre mennek a kartyak eth algon.hinyx ram mindegyik. 1150/2100 on futnak,egyik megy 1150/2080on mert leall magasabb erteken...ja es nincs alul feszelve nagyon,tuti nem az a fagyas,leallas oka.975mv mennek szonelkul tudnak menni 925mvon...szoval csak cryptonight algoval nincs semmi baj! Barmely mas algon jonnek a brutalismennyisegu memory errorok es 15-20kikapcsol a rig....segitseget kerek!

Criptonite-on jóval kevesebb hibát csinál, alapból más algó, másképp "számol" Nekem criptonite-on birnak 2100 mhz-et is a kártyák, ami daggerbe 2000mhz-nél már errorozik.

dioo89

Idézetet írta: Turcy086 Dátum január 08, 2018, 11:44:55 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dioo89 Dátum január 08, 2018, 06:59:12 DÉLELŐTT
Szevasztok...van olyan problemam az rx580 8gb aorus kartyaimmal h ethn,pirlen vagy akarmelyik mas erhas,dagger algon brutalisan dobalja a memory errorokat...20perc utan lefagynak..viszont kulon kulon semmi error nincs...cryptonighton siman futnak hiba nelkul ....kellene valami segitseg h miert is kapcsol ki a gep ha egyszerre mennek a kartyak eth algon.hinyx ram mindegyik. 1150/2100 on futnak,egyik megy 1150/2080on mert leall magasabb erteken...ja es nincs alul feszelve nagyon,tuti nem az a fagyas,leallas oka.975mv mennek szonelkul tudnak menni 925mvon...szoval csak cryptonight algoval nincs semmi baj! Barmely mas algon jonnek a brutalismennyisegu memory errorok es 15-20kikapcsol a rig....segitseget kerek!

Criptonite-on jóval kevesebb hibát csinál, alapból más algó, másképp "számol" Nekem criptonite-on birnak 2100 mhz-et is a kártyák, ami daggerbe 2000mhz-nél már errorozik.
viszont 2000mhz korul csak alig 27.6-28mhel mennek...ennyi erovel mardhattam volna a 4gb OC kartyaknal,azokmennek nekem 28.6mhs es nincs memory error es tobb mint 50euroval kevesebbe i kerult mint a 8gb.....na hazamegyek nekiallok meg kiserletezni...

MrRob

Idézetet írta: boppzoli Dátum január 02, 2018, 10:26:05 DÉLUTÁN
Hali!
Nekem MSI RX570 4GB-os Gaming X -eim vannak, az Elpida RAM-osak jobbak, de ami nagyon nagyon szuper ezeknel a GAMING X-eknel az a hutes. Nagyon Nagyon jo a hutesuk, nalam 20-25%-on mennek a coolerek es nagyon halkak ...
Mit banyaszol 25%os hutessel? Es hany fokos a kartya igy?

sukosdjanos

Flash-eltem 6 darab RX570-et, mindegyik kártyát kihúztam és külön egyesével módosítottam őket és láss csudát mindegyik működött 24-ről 29-re nyomtam fel. Egyesével mindegyik működött. Kikapcsoltam a gépet bedugtam mind a 6 kártyát beindítom tuningolom és egyik megy 29,30-al s a többi csak 23-al.


Frissítettem drivert de akkor nem blockchain lesz sakkor csak 20-al mennek. Mit tegyek ilyen esetbe erre mi a megoldás????????????????????????????????????

exertech001

Idézetet írta: sukosdjanos Dátum január 10, 2018, 07:59:46 DÉLUTÁN
Flash-eltem 6 darab RX570-et, mindegyik kártyát kihúztam és külön egyesével módosítottam őket és láss csudát mindegyik működött 24-ről 29-re nyomtam fel. Egyesével mindegyik működött. Kikapcsoltam a gépet bedugtam mind a 6 kártyát beindítom tuningolom és egyik megy 29,30-al s a többi csak 23-al.


Frissítettem drivert de akkor nem blockchain lesz sakkor csak 20-al mennek. Mit tegyek ilyen esetbe erre mi a megoldás? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??

www.simplemining.net

sukosdjanos


dext-r


pici2107


sukosdjanos

#754
Na ez az, 1000 w-os tápom van 80%-os azt hiszem platinum. Mérő szerint 6 kártya 1100 wattot vesz fel. De 6 db RX570-es 8gb-os kártya és egy gaming alaplap. Úgy gondoltam hogy 1000 w-os táp az azt jelenti hogy annyit tud leadni és 20%-al többet vesz fel. Így a mérő szerinti érték még normális. Vajon jól gondoltam-e? Kellene nekik nagyobb táp?
6 darab RX 570 Sapphire Nitro+ 8GB


UI Dext-r igazad van az NVIDIA sokkal jobb, csak afterburner és nyomja. De ha már vettem AMD-t is akkor azokkal is kell kezdeni valamit.

eReL

Sziasztok!

Ma próbáltam moddolni egy ASUS Radeon RX 570 4GB OC Gaming/ROG-STRIX-RX570-O4G-GAMING/-ELPIDA kártyát, de nem igazán jártam sikerrel a korábbi leírások alapján. :/
Kimentettem gyári BIOS-t, majd mégegyszer, a másodikat moddoltam és töltöttem vissza ATIWinflash-el. PBE-vel moddoltam, semmi mást nem csináltam, csak az 1500-as timingot másoltam végig, ami érdekes, hogy nekem 0:1875 is van, ilyet nem láttam eddig.
PBE ment>ATIWflash betölt>restart>ATI pixelclock patcher>csökkentett módban restart>DDU>restart>Blockchain driver feltölt és a nagy semmi... :(
Érdekes, hogy flash+restart után már furcsa, win10 eszközkezelőben felkiáltójeles, GPUz nem hoz róla szinte semmi infót, minden unknown benne. Anorak.tech-ről is szedtem le biost, azzal is ugyan az a helyzet.
Gyári bios vissza, minden fasza.
Mit ronthatok el?

Alaplap: Alaplap ASUS PRIME B250-K
Mem: 4GB DDR4
Proci: Cerka alap
Táp: Corsair 750w

Köszi szépen!


Sedus

Blochchain driver után azonnal kell az atikmdag pather, így próbáld meg a pontos típushoz letöltött anorakos biossal vagy a gpustats oldalán is körül nézhetsz biosért.

Arkenso

#757
Idézetet írta: eReL Dátum január 11, 2018, 09:47:39 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Ma próbáltam moddolni egy ASUS Radeon RX 570 4GB OC Gaming/ROG-STRIX-RX570-O4G-GAMING/-ELPIDA kártyát, de nem igazán jártam sikerrel a korábbi leírások alapján. :/
Kimentettem gyári BIOS-t, majd mégegyszer, a másodikat moddoltam és töltöttem vissza ATIWinflash-el. PBE-vel moddoltam, semmi mást nem csináltam, csak az 1500-as timingot másoltam végig, ami érdekes, hogy nekem 0:1875 is van, ilyet nem láttam eddig.
PBE ment>ATIWflash betölt>restart>ATI pixelclock patcher>csökkentett módban restart>DDU>restart>Blockchain driver feltölt és a nagy semmi... :(
Érdekes, hogy flash+restart után már furcsa, win10 eszközkezelőben felkiáltójeles, GPUz nem hoz róla szinte semmi infót, minden unknown benne. Anorak.tech-ről is szedtem le biost, azzal is ugyan az a helyzet.
Gyári bios vissza, minden fasza.
Mit ronthatok el?

Alaplap: Alaplap ASUS PRIME B250-K
Mem: 4GB DDR4
Proci: Cerka alap
Táp: Corsair 750w

Köszi szépen!

Töltsd le ezt!

https://github.com/jaschaknack/PolarisBiosEditor

Nyisd meg a mentett BIOS-odat, klikk a "ONE CLICK TIMING PATCH" gombra, mentsd le és tölts vissza a kártyára.

Ezt is töltsd le, és futtasd le újraindítás után, aztán reboot, rendben lesz minden :)

https://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher

eReL

Idézetet írta: Arkenso Dátum január 11, 2018, 10:05:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: eReL Dátum január 11, 2018, 09:47:39 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Ma próbáltam moddolni egy ASUS Radeon RX 570 4GB OC Gaming/ROG-STRIX-RX570-O4G-GAMING/-ELPIDA kártyát, de nem igazán jártam sikerrel a korábbi leírások alapján. :/
Kimentettem gyári BIOS-t, majd mégegyszer, a másodikat moddoltam és töltöttem vissza ATIWinflash-el. PBE-vel moddoltam, semmi mást nem csináltam, csak az 1500-as timingot másoltam végig, ami érdekes, hogy nekem 0:1875 is van, ilyet nem láttam eddig.
PBE ment>ATIWflash betölt>restart>ATI pixelclock patcher>csökkentett módban restart>DDU>restart>Blockchain driver feltölt és a nagy semmi... :(
Érdekes, hogy flash+restart után már furcsa, win10 eszközkezelőben felkiáltójeles, GPUz nem hoz róla szinte semmi infót, minden unknown benne. Anorak.tech-ről is szedtem le biost, azzal is ugyan az a helyzet.
Gyári bios vissza, minden fasza.
Mit ronthatok el?

Alaplap: Alaplap ASUS PRIME B250-K
Mem: 4GB DDR4
Proci: Cerka alap
Táp: Corsair 750w

Köszi szépen!

Töltsd le ezt!

https://github.com/jaschaknack/PolarisBiosEditor

Nyisd meg a mentett BIOS-odat, klikk a "ONE CLICK TIMING PATCH" gombra, mentsd le és tölts vissza a kártyára.

Ezt is töltsd le, és futtasd le újraindítás után, aztán reboot, rendben lesz minden :)

https://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher

Sziasztok!

Köszi!
Nekikezdtem Arkenso instrukciója alapján, de még előtte megcsináltam amit a developer ajánlott. (csatolva)
Megnyitottam a PBE-vel a lementett biost, one click timing patch restart és azóta nincs jel a kártyából, vakon vagyok, mint Stevie... ventik alapon pörögnek és feketeség. Nyomtam pár restartot, semmi :/
Ötlet?

dext-r

Nekem mikor fekete kep jott, akk teamwieverrel csatlakoztam es ugy probaltam patchelni v ddu-zni a drivert