AMD Radeon RX 580/ RX 570, Bios mód, Flash, Beállítások

Indította dexter, április 25, 2017, 07:22:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 24 Vendégek van a témában

Iglu

Sziasztok!

Lenne egy problémám, vettem egy rx480-as riget és a legtöbb kártya hozza a 29mh/s -t de van néhány ami csak 24-et. Ezek a 24 mh/s -es kártyák észrevettem hogy nincsenek húzva, de ha felviszem annyira az órajelet mint a többi jó kártyán egyből 0 mh/s lesz, vagy ha még talán kevesebbet húzok akkor ugyanez..(Összes kártya ugyan az a márka és mind Samsung memóriás)

Segítségeteket előre is köszönöm!

szabka81

Sziasztok!
Asus rog strix eplida ram 4gb 580 kártyára vissza raktam a gyári biost, de továbbra is dobbja a memory errort.  Percenként kb 2000.
Lehet tenni valamit?

Köszi
A

Til

Idézetet írta: szabka81 Dátum február 19, 2018, 11:31:15 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Asus rog strix eplida ram 4gb 580 kártyára vissza raktam a gyári biost, de továbbra is dobbja a memory errort.  Percenként kb 2000.
Lehet tenni valamit?

Köszi
A
Nem feltétlen bios probléma.Valószínűleg beállítás probléma lesz.Nem minden kártya ugyanolyan minőségű.Lehet 2db ugyanolyan kártya,de korántsem biztos, hogy ugyanolyan teljesítményt is fognak produkálni.Valamelyik vígan elmegy pl. 850mV-el 2100 mem frekin, míg a másik ,csak 2000 és 900mV-el.
Tehát el kell fogadni, hogy vannak gyengébben sikerült kártyák, ezért többnyire nem lehet ráhúzni mindegyikre ugyanolyan beállítást.
C:\> del c:\command.com

szabka81

Idézetet írta: Til Dátum február 19, 2018, 03:19:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: szabka81 Dátum február 19, 2018, 11:31:15 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Asus rog strix eplida ram 4gb 580 kártyára vissza raktam a gyári biost, de továbbra is dobbja a memory errort.  Percenként kb 2000.
Lehet tenni valamit?

Köszi
A
Nem feltétlen bios probléma.Valószínűleg beállítás probléma lesz.Nem minden kártya ugyanolyan minőségű.Lehet 2db ugyanolyan kártya,de korántsem biztos, hogy ugyanolyan teljesítményt is fognak produkálni.Valamelyik vígan elmegy pl. 850mV-el 2100 mem frekin, míg a másik ,csak 2000 és 900mV-el.
Tehát el kell fogadni, hogy vannak gyengébben sikerült kártyák, ezért többnyire nem lehet ráhúzni mindegyikre ugyanolyan beállítást.

Bekonfigoltam mindet külön igényeinek és képességei szerint. 0 mem error -5% hash. 
Köszönöm a választ!
A

littleNorbi

Sziasztok!
Lehetséges 12 AMD kártyás riget építeni Windows 10-essel?
Ha, lehet akkor kell bele erősebb processzor, valamint kell 8GB RAM?

krekk1820

#845
Igen az új driverek simán támogatnak 20+ kártyát is, csak egyesével át kell állítani őket compute-ra /magyarul "kiszámítás"/ a radeon beállítások/játék/globális beállításokban. Elég sok időt vesz igénybe még ssd-vel is. Ne fusson közben semmilyen bányászprogram. Elég a 4giga a windows-nak csak a lapozófile-t érdemes kitolni 16 giga fölé. Lapban 4g encode is legyen bekapcsolva meg legyen rá sok időd  :) Én egyesével kitesztelném az összes kártyát hogy mi mennyit bír... Az augusztusi blockchain driver max 8 gpu-t támogat. 9.-et hozzáaadva kékhalálra fut a rendszer.
Proci terhelés nem nő, tehát ugyanúgy elég valami low cost celeron.

Til

Idézetet írta: krekk1820 Dátum február 25, 2018, 03:12:51 DÉLUTÁN
Igen az új driverek simán támogatnak 20+ kártyát is, csak egyesével át kell állítani őket compute-ra /magyarul "kiszámítás"/ a radeon beállítások/játék/globális beállításokban. Elég sok időt vesz igénybe még ssd-vel is. Ne fusson közben semmilyen bányászprogram. Elég a 4giga a windows-nak csak a lapozófile-t érdemes kitolni 16 giga fölé. Lapban 4g encode is legyen bekapcsolva meg legyen rá sok időd  :) Én egyesével kitesztelném az összes kártyát hogy mi mennyit bír... Az augusztusi blockchain driver max 8 gpu-t támogat. 9.-et hozzáaadva kékhalálra fut a rendszer.
Tapasztaltál esetleg hash növekedés vagy fogyasztás csökkenést az új és a blockchain driver között?
C:\> del c:\command.com

krekk1820

Nem, abban nincs változás, csak a gpu támogatás mennyiségében...

littleNorbi

Idézetet írta: krekk1820 Dátum február 25, 2018, 03:12:51 DÉLUTÁN
Igen az új driverek simán támogatnak 20+ kártyát is, csak egyesével át kell állítani őket compute-ra /magyarul "kiszámítás"/ a radeon beállítások/játék/globális beállításokban. Elég sok időt vesz igénybe még ssd-vel is. Ne fusson közben semmilyen bányászprogram. Elég a 4giga a windows-nak csak a lapozófile-t érdemes kitolni 16 giga fölé. Lapban 4g encode is legyen bekapcsolva meg legyen rá sok időd  :) Én egyesével kitesztelném az összes kártyát hogy mi mennyit bír... Az augusztusi blockchain driver max 8 gpu-t támogat. 9.-et hozzáaadva kékhalálra fut a rendszer.
Proci terhelés nem nő, tehát ugyanúgy elég valami low cost celeron.

Köszönöm! Esetleg meg tudnád mondani, hogy melyik az az új AMD driver? Mert nekem ha automatikusan frissült az AMD driver, akkor csökkent a hashrate...

Picurka

#849
Help me!!!
Egy kis segítségre szorulok gyerekek, az alábbi csatolt képpel meléklem egy MSI Radeon RX 580 8GB Gaming X beállításait, mely probléma nélkük müködik, viszont az árram fogyasztást semmiképp nem sikerül  visszahúzni, ha van rá mod és valaki jártas ebben, hogy mi a legjobb beállítása egy ilyen kártyának, Watt és teljesítmény arányban legyenszives segítsen.
Pillanatnyi értékek: Hashrate: 30,6 Mh/s, GPU Power: 148 W
Előre is köszönettel

DrPascal

Idézetet írta: Picurka Dátum február 26, 2018, 04:53:05 DÉLUTÁN
Help me!!!
Egy kis segítségre szorulok gyerekek, az alábbi csatolt képpel meléklem egy MSI Radeon RX 580 8GB Gaming X beállításait, mely probléma nélkük müködik, viszont az árram fogyasztást semmiképp nem sikerül  visszahúzni, ha van rá mod és valaki jártas ebben, hogy mi a legjobb beállítása egy ilyen kártyának, Watt és teljesítmény arányban legyenszives segítsen.
Pillanatnyi értékek: Hashrate: 30,6 Mh/s, GPU Power: 148 W
Előre is köszönettel





A GPU frekit vissza kell állítani max. 1050-1100Mhz közé, és akkor le lehet a feszültvéget is húzni 950mV környékére.
A frekvenciát meg úgy lődd be, hogy a legmagasabb P7-es pozícióban legyen pl. 1060Mhz / 950mV és visszafele meg csökkenjen, P2-től meg már jó.

Doom1988

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, van egy hynix ramos Gigabyte RX-580 gamingem 8 GB, aminek a biosát moddolni szeretném, polarissal megnyitva (1.4 és 1.6 is)a gyári bios memória frekvencia maximuma 1500-at ad meg, pedig a kártya 2000-et tud elvileg. Szedtem le hozzá moddolt biost, beflasheltem, de azzal kifagy a gépem ha a claymoret (Claymore_s Dual Ethereum+Decred_Siacoin_Lbry_Pascal AMD+NVIDIA GPU Miner v9.8) elindítom. Van valakinek ötlete a megoldáshoz?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=374gy_ri_bios.png

bazsy

Idézetet írta: Doom1988 Dátum február 28, 2018, 09:49:22 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, van egy hynix ramos Gigabyte RX-580 gamingem 8 GB, aminek a biosát moddolni szeretném, polarissal megnyitva (1.4 és 1.6 is)a gyári bios memória frekvencia maximuma 1500-at ad meg, pedig a kártya 2000-et tud elvileg. Szedtem le hozzá moddolt biost, beflasheltem, de azzal kifagy a gépem ha a claymoret (Claymore_s Dual Ethereum+Decred_Siacoin_Lbry_Pascal AMD+NVIDIA GPU Miner v9. 8) elindítom. Van valakinek ötlete a megoldáshoz?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=374gy_ri_bios.png


Próbáld ezzel
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1882656.0

Doom1988


krekk1820

Littlenorbi: www.amd.com és amit a supporton az 570-re dob.
Doom1988:  https://github.com/jaschaknack/PolarisBiosEditor ez ha rányomsz a one click modra akkor beírja a megfelelő timingokat a kártya álltal adott memória fajtához /hynx, samsung, elpida, micron/
Nekem ezzel mennek a samsungos 570-ek 29.6mh/s-el 1120/2020-on fesz gpu/mem 810/810-re rakva.
Egy hynx-es 580-am van ami kerek 29-et ad 1100/2000-en 810/810-el.

Sn4k3

Sziasztok kicsit tanácstalan vagyok eddig a gamer pc-m 1060 6gb bányászgattam és azt AB vel betudtam állítani.

Viszont elszántam magam az első rig építésére és össze is raktam egy 2 kártyásat.
Röviden az alkatrészek:
Asus Prime H-270 plus
4gb ddr4
Legolcsóbb proci
FSP hyper m 700
2 db Asus AMD ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING AMD 4GB   (Nem OC verzio és mindkettő elpida ramos)

Az a gondom hogy ETH-t 16 Mhs el hozzák ami szerintem nagyon kevés és mivel nem oc így az afterburner nem kezeli.

Elvileg biost kellene módositani de nemtudom hogy kell tudnátok segíteni?
csatolok egy képet

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=742B_nya.png

VampireV

Idézetet írta: Sn4k3 Dátum március 08, 2018, 05:23:03 DÉLUTÁN
Sziasztok kicsit tanácstalan vagyok eddig a gamer pc-m 1060 6gb bányászgattam és azt AB vel betudtam állítani.

Viszont elszántam magam az első rig építésére és össze is raktam egy 2 kártyásat.
Röviden az alkatrészek:
Asus Prime H-270 plus
4gb ddr4
Legolcsóbb proci
FSP hyper m 700
2 db Asus AMD ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING AMD 4GB   (Nem OC verzio és mindkettő elpida ramos)

Az a gondom hogy ETH-t 16 Mhs el hozzák ami szerintem nagyon kevés és mivel nem oc így az afterburner nem kezeli.

Elvileg biost kellene módositani de nemtudom hogy kell tudnátok segíteni?
csatolok egy képet

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=742B_nya.png

Szia,

Ez a topik tele van azzal, hogy hogyan is kell biost modolni... :)
De egyébként nagyon sok videó van amiben eltudod lesni, hogy hogyan is kell. Itt van egy, de van magyar is ha rákeresel.
Azok alapján megcsinálod, és tuti a siker. :)
https://www.youtube.com/watch?v=JKM60VVIfRg

Sn4k3

#857
Köszi már nagyábol tudom hogy kel megcsinállni csak azt nem tudom hogy a timing on kívül mit állítsak mert mindenhol csak azt módosítják nekem meg nem OC a kártya így utólag afterbe nemtudom állítani

Illetve anorak.tech en találtam biost azt érdemes megpróbálni?


"Közben kiderült hogy a régi winchester sincs a helyzet magaslatán így nem vágok bele hanem rendelek egy újat"
És jövőhéten megcsinálom

Driverből mi vált be meg olvastam hogy van valami driver pacher is amit felkel rakni?


pube111

Idézetet írta: Sn4k3 Dátum március 08, 2018, 06:20:25 DÉLUTÁN
Köszi már nagyábol tudom hogy kel megcsinállni csak azt nem tudom hogy a timing on kívül mit állítsak mert mindenhol csak azt módosítják nekem meg nem OC a kártya így utólag afterbe nemtudom állítani

Illetve anorak.tech en találtam biost azt érdemes megpróbálni?


"Közben kiderült hogy a régi winchester sincs a helyzet magaslatán így nem vágok bele hanem rendelek egy újat"
És jövőhéten megcsinálom

Driverből mi vált be meg olvastam hogy van valami driver pacher is amit felkel rakni?
Driver:
https://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-Beta-for-Blockchain-Compute-Release-Notes.aspx
Driver patch:
https://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher
Afterburner helyett:
https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=4757.msg40776#lastPost

Sn4k3

Hatalmas köszönet  a linkekért!!!!

Hétfőn jön meg az új hdd akkor nekiesek