Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Baikal X11 miner beállítások, problémák

Indította lakat, április 20, 2017, 10:01:43 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

lakat

Gondoltam nyitok egy tisztán technikai jellegű topikot, ahol nem a szállítással, vásárlással , vámolással kapcsolatos dolgokról beszélnénk, hanem tisztán a műszaki részéről a minernek.
A téma apropóját az adja, hogy én már csúnyán szopódok vagy egy órája a Baikallal.

A gondom az, hogy amikor bekapcsolatam a Baikalt az szépen magától elkezdett bányászni a gyárilag beállított poolokon.
Na a szívás akkor kezdődött amikor felvettem a saját Nicehash beállításokat,az eredetieket kitöröltem és újra töltottem a poolokat. Azóta a miner baszik bányászni.. :-X
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a megoldás, vagy mit lehet ezzel kezdeni?

omshree

Igen! DEAD a pool, rakj be többet, suprnova pl mindig megy, amíg nem talál ALIVE poolt, addig csak villognak a ledek. Nicehash ráadásul extra problémás néha, volt hogy az eu poolok nem mentek, de a us china igen, nem tudott senki rájönni miért, aztán újra működött minden. Első lépés több poolt megadni!

omshree

Plusz ha multi algo switch-et akarod használni, akkor sgminer optionsba írd be:  enable-nicehashsma     a value-ba meg : true

lakat

Idézetet írta: omshree Dátum április 21, 2017, 12:47:37 DÉLELŐTT
Plusz ha multi algo switch-et akarod használni, akkor sgminer optionsba írd be:  enable-nicehashsma     a value-ba meg : true

Köszi a tippeket!

Tud valaki jelenleg is működő pool-okat mondani?
Amit jelenleg használ?

Csak, hogy mielőbb kipróbálhassam, hogy nem szar-e a Baikal.

Előre is köszi.


omshree

stratum+tcp://dash.suprnova.cc:9995      x11 algo, és workert kell létrehozni a siteon. Ez eddig mindig ment. De ha a gyári poolokal ment akkor biztos nem szar.

sebajtóbiás

#5
Na már repeszt nálam is! :)

Amúgy én is azzal indítottam, hogy kiakasztottam, de úgy, hogy a web interface se reagált többé :o Szerencsére van ssh elérés is, úgyhogy sikerült helyrepofozni. Sima Ubuntu 16.04 fut rajta. Tipp: a Backup menü Restore alatt lévő gyári configurációkat inkább ne próbáljátok meg betölteni :D Nekem azzal sikerült kiakasztanom.

A ventillátort mennyire állítottátok? Alapból 80%, de úgy igen hangos, és 39 C fokot ír. Most 50-re állítottam, így felment 43 C-ra (X11-en).

omshree

Srácok, wifit tudná valaki aktiválni? PI zeron ott figyel.

sebajtóbiás

Hát bevallom, annyira nem vagyok bátor, hogy ezen az egy példányon amim van a wifivel kisérletezgessek ::) De ha valaki ad egyet játszásra, akkor szivesen megpróbálom :D :D

omshree

Baikal 45 fokra írta hogy teljesen  jó. Sebajtóbiás, húzni nem lehet valahogy, hozzá lehet férni a sgminer confighoz?

Zorg33

kb 20 USD egy pi zero.
Bár lehet hogy ez valamilyen custom verzió.

sebajtóbiás

Hol láttad a 45 fokot? Gondolom ha magasabbra megy, se lesz baj... A hűtőbordák rajta alig langyosodnak.

Az sgminer úgy látom komplett az /opt/scripta/ alatt van, a config az /opt/scripta/etc/ alatt. Ha bejelentkezel ssh-val vagy a webes Terminal-on keresztül akkor megtalálod.

Illetve a Backup alatt le is töltheted a configot ha csak gyorsan bele akarsz nézni, van ott két Export ... is, amelyik a dátum-idő.zip nevű fájlt tölti le, az a jó.


ZsZolee

A Nicehash szerverei nektek is DEAD? Ez valami miner probléma?

omshree

Nálam már nem, de kb egy hónapja egy gianttal végigszoptam ezt, dead volt az összes, aztán 2 nap múlva működött, sokan szoptak ezzel akkor is, legtöbb embernek magától gyógyult, nicehash support se tudta mi lehetett a baj, nálam az usa pool ment pl. A helyi hálózat tilthatja le a portokat. Amúgy egy hónap folyamatos tesztelés után az a verdikt hogy a nicehash multipool éri meg bőven a legjobban a baikalokkal. Jó lenne kideríteni mi okozhatja, többen írták innen is ezt a problémát, úgy tűnik hogy új hálozatba kötéskor jelentkezik, és csak a nicehashnél

Zorg33

Nekem sem megy a nicehash telekommal.
Nagyn úgy tünik, hogy bannolva van az IP (tartomány) a nicehash oldaláról.
Nekem se EU, se USA, sem semelyik pool nem megy.
Írtam a supportjuknak.

Zorg33

Hmm, most éppen a pingelés megy, és teljesen jó is, 40 ms körül van.
Biszont a miner most is halottnak látja a poolt.
Ez elég gyanus, hogy náluk van tiltva. (Én már DMZ-be is kitettem próbából a minert és úgy sem ment.)

ZsZolee

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 22, 2017, 12:30:13 DÉLELŐTT
Nekem sem megy a nicehash telekommal.
Nagyn úgy tünik, hogy bannolva van az IP (tartomány) a nicehash oldaláról.
Nekem se EU, se USA, sem semelyik pool nem megy.
Írtam a supportjuknak.

+1 ugyanez a helyzet nálam is! Majd jelezd kérlek velük mire jutottál.

omshree, a multipool-t milyen beállításokkal állítottad be?

omshree

Egyik bitcointalk threadben írta a baikal hogy a 45 fok jó, nicehash support azt írta hogy az ip ban automata, és pár órára szól, de azért elkérték az ip-m és addressem, van thread erről a problémáról, nem tudom linkelni a DDos miatt. A nh multipool-hoz az sgminer optionsba kell magadni ezt a parancsot: enable-nicehashsma   value: true   Ilyenkor azt csinálja a miner, hogy a különböző algóju poolok között váltogat, akár percenként. A miningpoolhub switch az egyszerűbben működik, a listában lévő mph poolok közül mindig egy alive, többi dead, siteon kell beállítani a workernél a baikal mp switchet

atideath

A legfrissebb firmware-rel van a probléma, csak azalatt van a NIcehash-el gond. Más poolokon tökéletesen mennek a baikalok.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

Zorg33

"mérnökeink már dolgoznak a problémán"

ezt mondta a skype-on az előbb.

Amugy közbe kirpbáltam, hogy SSH alól tudom pingelni is a poolok IP-jét...