Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Bányászás ingyen árammal

Indította Roger, december 09, 2016, 08:28:40 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

DrPascal

Egy szélkerék építésén én is elgondolkoztam autó generátorból.
Valamennyit biztos lehetne spórolni, de a világot nem váltanám meg vele.

adamszumu

Nem ingyen áram de szerintem ide is jöhet, tehát mi lenne ha valaki venne vizesblockokat a kártyákhoz kb úgy 30db-t, és megoldaná belőle a fűtést, egy ház fűtését én már gondolkoztam rajta de soká tartana összehangolni mert az se jó ha kb a 60°C-s víz 0-24-ben kering a rendszerben stb. stb.
Egy másik gondolat mivel sok hőt termel egy kártya mi lenne ha peltier elemeket tennénk az oldalára és a peltier elemeket hűtenénk a kártyákat meg felengedni 70°C-ig és a peltier elemek energiát termelnek és az sem megy veszteségbe.

kidface

Idézetet írta: adamszumu Dátum december 20, 2016, 08:17:36 DÉLUTÁN
Nem ingyen áram de szerintem ide is jöhet, tehát mi lenne ha valaki venne vizesblockokat a kártyákhoz kb úgy 30db-t, és megoldaná belőle a fűtést, egy ház fűtését én már gondolkoztam rajta de soká tartana összehangolni mert az se jó ha kb a 60°C-s víz 0-24-ben kering a rendszerben stb. stb.
Egy másik gondolat mivel sok hőt termel egy kártya mi lenne ha peltier elemeket tennénk az oldalára és a peltier elemeket hűtenénk a kártyákat meg felengedni 70°C-ig és a peltier elemek energiát termelnek és az sem megy veszteségbe.

Minden olyan módszer amivel a kártyákat módosítani kell szerintem nem éri meg a garancia lejárta előtt!
a vizes blokkok meg amúgy is drágák. A peltier elemek meg még gyerek cipőben járnak.  Meg nem túl jó a hatásfoka.

Annak jó aki most építkezik vagy felújít!
Mivel maga a kártya igen jó hoforras és mint azt tudjuk a hő mindig felfelé mozog ezért elég csak ezt a hőt befogni és és eljuttatni minden egyes szobába, helyiségbe egy alacsony fogyasztású szívó berendezéssel. A helyiségekben termosztát segítségével ha az adott szobában eleri a kívánt hőfokot elzárja a meleg levegő útját. A maradék ho megy a többi helyiségbe és ha mindenhol a megadott hőfok van akkor egyszerűen kimenne a tetőn keresztül.

Remélem értitek mire gondolok


qwe92

Igaz hogy a fűtés egy részét megspóroljuk de mi van nyáron ?
olyan alternatív megoldásra volna szükség ami kis pénzből megoldja az áramot hosszú távon
Pl: Keresni egy olcsó telket amin keresztül megy egy kis patak azt fel kell duzzasztani azzal 1-2 kw megoldható lenne.
A gépek meg a földbe ásva mobilnettel (természetesen antennát ki kell vezetni).
A hűtést meg a patak vize szolgáltatná Pl: egy kis szivattyúval keringetné a dobozban elhelyezett autó vagy kamion víz hűtőjén a fagyállót természetesen lenne egy ugyan ilyen vízhűtő a patakban. Távolról irányítás már csak a kisebb gond.
Még a nyáron volt egy jó vétel 300ezer volt egy kis malom rajta (ami omlott össze) és egy kis patak is átment rajta kár hogy akkor még nem hallottam a bányászásról :( (bár kellet volna egy kisebb automata lövegtornyot is építeni rá a lakosság miatt)

ZsZolee

Idézetet írta: qwe92 Dátum december 20, 2016, 11:02:17 DÉLUTÁN
Igaz hogy a fűtés egy részét megspóroljuk de mi van nyáron ?
olyan alternatív megoldásra volna szükség ami kis pénzből megoldja az áramot hosszú távon
Pl: Keresni egy olcsó telket amin keresztül megy egy kis patak azt fel kell duzzasztani azzal 1-2 kw megoldható lenne.
A gépek meg a földbe ásva mobilnettel (természetesen antennát ki kell vezetni).
A hűtést meg a patak vize szolgáltatná Pl: egy kis szivattyúval keringetné a dobozban elhelyezett autó vagy kamion víz hűtőjén a fagyállót természetesen lenne egy ugyan ilyen vízhűtő a patakban. Távolról irányítás már csak a kisebb gond.
Még a nyáron volt egy jó vétel 300ezer volt egy kis malom rajta (ami omlott össze) és egy kis patak is átment rajta kár hogy akkor még nem hallottam a bányászásról :( (bár kellet volna egy kisebb automata lövegtornyot is építeni rá a lakosság miatt)

2 hét és a 9999 munkaórával összeállított rendszeredet egy éjszaka a színesfémérzékelőkkel ellátott bagolyjárat kiszúrja és módosítják az eszközök lokációját.

kidface

 ;D :P :o 8) Az tuti! Elektromos keritessel kellene korbevenni, meg rotikat etetni :) Es akkor mar el is koltotted azt a penzt amit megsporoltal!!  :o

Anomatic

Udv. Irnek egy jo megoldast az aramra ebben a temaban otthon vagyok ha valakinek segitsegre van szuksege irjon nyugodtan.
Felirok par otletet ami pl nalam mar mukodik.

1. Ha van otthon napelemed es mondjuk teton van akkor elso es legjobb tanacsom ha a hely engedi vedd le. !!! Kb 35-45 szazalekos novekedest tapasztaltam a forgatoelektronikaval ennek a lenyege egy olyan keret ami foldbe fixen rogzitett am a panelek el tudnak rajta fordulni nekem 12 db van egy ilyen kereten 4x3 as osztasban szep meretes ezt egy elektronika forgatja mindig a nap fele fordul nalam ez hatalmas novekedest mutatott ha pl napsutes van mert a szurke fenyben csak minimalis a plussz teljesitmeny. De ha sut a nap akkor reggel 7 tol a panelek egesz este 8 ig (nyaron) a legmagasabbhatasfokkal dolgoznak keret kb 50.000 ft bol jott ki a forgatoegyseg kb meg 50.000 de sokkal jobban megeri mint tetore rakni a vegen masolok be linket is

Anomatic

Masodik a hydra rendszer ami a nap 24 orajaban kepes termelni. En fuszerpaprikazom es az aramellatas mindig is nagy gond volt a napelemek szuperek de nem voltak elegek. Gepek toltesehez ejjeli munkahoz keves pedig van teljesitmeny boven a megoldast egy onozo rendzer adta. Vann igencsak sok vizesarok es egy nagyobb viztartaly vizgyujto ide gyulik az ontozeshez hasznalt viz... Van egy negativnyomasu kut amit igen melyre kell furni. Hogy legyen folyamatos viz ez a foldeken pontosabban az enyemen adott. Tehat ez a viz lassu sodrasban van folyamatosan a negativ kutnak koszonhetoen. Inne ontozok am mielott eljutna az ontozorendszerhez egy gyujtotartalyba kerul es onnan egy generator szivattyuhoz. Vannak kissebbek is pl parszaz wattosak is az osszteljesitmeny 8kW plusz a napelemek amikor lassacsakan kezdodik a foldmunka ez folyamatos aramot biztosit nekem igen nagy toblettel

Anomatic

Mini vizeromu es napelem forgato rendszer neven keressetek ra ha kerdes van valaszolok ebayen mindkettot lehet kapni

jzsolt

#30
Szerintem ez az ingyen áram téma elég c-vágány. Ingyen áram NINCS! Ami ingyen keletkezik, ahhoz is be kell fektetni. Egy 2-3KW-os napelem rendszer 2-2,5 millió forint. Ha tárolni is akarod az + mittoménmennyi. Ha ezeknek az ára visszajött, na onnantól lehet ingyenről beszélni. De az is karbantartást igényel, ami persze meginnt lóvé. Ezek a 300w-os játék szél"generátorok" megint a vicc kategória erre a célra.
Lehet persze lopni mint a cigányok vagy Lagzi Lajcsi, csak akkor mehetsz a böribe rendszeres végbél tágításra.
Ez a munkahelyen a szerveren futtatni meg egyéb baromságokat szerintem ne terjesszük... szerintem senkinek nem ér meg néhány Mh egy elvesztett állást. Nekem legalábbis nem...

Anomatic

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 08, 2017, 06:40:23 DÉLUTÁN
Szerintem ez az ingyen áram téma elég c-vágány. Ingyen áram NINCS! Ami ingyen keletkezik, ahhoz is be kell fektetni. Egy 2-3KW-os napelem rendszer 2-2,5 millió forint. Ha tárolni is akarod az + mittoménmennyi. Ha ezeknek az ára visszajött, na onnantól lehet ingyenről beszélni. De az is karbantartást igényel, ami persze meginnt lóvé. Ezek a 300w-os játék szél"generátorok" megint a vicc kategória erre a célra.
Lehet persze lopni mint a cigányok vagy Lagzi Lajcsi, csak akkor mehetsz a böribe rendszeres végbél tágításra.
Ez a munkahelyen a szerveren futtatni meg egyéb baromságokat szerintem ne terjesszük... szerintem senkinek nem és meg néhány Mh egy elvesztett állást. Nekem legalábbis nem...
ez teljessen jogos ha alaki banyaszat miatt akarna ilyet akkor kar belefogni napelem hydra szelkerek stbbe. De ha van mar aprobb modositasokkal igen ingyen van. Ha ugy akar banyaszni vki ahogy en . Szerveresdi sztem is marhasag bar kezdo vagyok de ezt elvetnem en is gyorsan

Uhura

Most egy indiszkért kérdés, de hol csinálsz mini vízerőművet ? Milyen vízre ? Mert a szél és a nap az oké, ingyé van a jóisten adja, de a víz már nem ilyen egyszerű.

Amúgy kb. most fog leállni a kamatmentes hitelből való vállalkozás fejlesztés. Erre jó lett volna a napelem vagy más. Mivel önmagát termeli ki bár nekem az  a bajom, hogy általánosan kb. 8-10 év a megtérülési idő. vagyis én ha lenne pénzem nem az áram ingyé termelésébe raknám mert kisebb a nyereség hányad mint ha drága árammal de több kártyával dolgozol.

andysk

Idézetet írta: Uhura Dátum április 08, 2017, 09:12:53 DÉLUTÁN
Most egy indiszkért kérdés, de hol csinálsz mini vízerőművet ? Milyen vízre ? Mert a szél és a nap az oké, ingyé van a jóisten adja, de a víz már nem ilyen egyszerű.

Amúgy kb. most fog leállni a kamatmentes hitelből való vállalkozás fejlesztés. Erre jó lett volna a napelem vagy más. Mivel önmagát termeli ki bár nekem az  a bajom, hogy általánosan kb. 8-10 év a megtérülési idő. vagyis én ha lenne pénzem nem az áram ingyé termelésébe raknám mert kisebb a nyereség hányad mint ha drága árammal de több kártyával dolgozol.
+1

Anomatic

Ontozocsatornan negativ nyomas kuttal  8-10 ev az termeszetes. Mint mondtam nem azt mondtam hogy nincs befektetes es ezmiatt senki ne csinaljon de ha valaki hasonlo gondal kuzd vagy azzal foglalkozik amivel en akkor van plusz megtermelt energia boven es azt ki lehet hasznalni. Ugyan az az elv mint miskolci paneloknal nehanynal mukodik az elfolyoviz eromu azaz kiseromu. De mukodik. Sztem barmi ilyet kar tamogatasokra hagyatkozni. Csupan haladni kell a korral. Es a kornyezet adotta lehetosegeket kihasznalni

jzsolt

Idézetet írta: Anomatic Dátum április 09, 2017, 12:49:05 DÉLELŐTT
nem azt mondtam hogy nincs befektetes es ezmiatt senki ne csinaljon de ha valaki hasonlo gondal kuzd vagy azzal foglalkozik amivel en akkor van plusz megtermelt energia boven es azt ki lehet hasznalni

Úgyvan. Ha már eleve megvan az erőforrás akkor az ingyen áram. De ha csak ez miatt kell befektetni, akkor az nagyon sokára lesz ingyen. Bár, ha már megvan az erőforrás, akkor is csak kvázi ingyen, mert a karbantartási díj akkor is fennáll. Persze az is vissza tud jönni idővel, de akkor is befektetés, amiért pedig meg kell dolgoznod(nia a rigeknek). Tehát tökéletesen ingyen áram, amiért dolgozni sem kell, legálisan nincs!

Egyetlen helyes válasz a téma címére a lopás, de gondolom ezt nem feltétlenül akarja senki alkalmazni, Ilyen formán a téma címe értelmét is vesztette, a cím helyesen az lenne, hogy "hatékony villanyszámla költség csökkentés".

Uhura

Idézetet írta: Anomatic Dátum április 09, 2017, 12:49:05 DÉLELŐTT
Ontozocsatornan negativ nyomas kuttal  8-10 ev az termeszetes. Mint mondtam nem azt mondtam hogy nincs befektetes es ezmiatt senki ne csinaljon de ha valaki hasonlo gondal kuzd vagy azzal foglalkozik amivel en akkor van plusz megtermelt energia boven es azt ki lehet hasznalni. Ugyan az az elv mint miskolci paneloknal nehanynal mukodik az elfolyoviz eromu azaz kiseromu. De mukodik. Sztem barmi ilyet kar tamogatasokra hagyatkozni. Csupan haladni kell a korral. Es a kornyezet adotta lehetosegeket kihasznalni

OKé így értem bár nem tudom mennyi áramot tudsz termelni mondjuk egy pozitív kúttal - mert szerintem az pozitív nem negatív kút - , vagy mondjuk egy kis esésű öntöző csatornával. A másik a két említett elem nagyon kis %-ban jár együtt olyan hellyel ahol egy bányászgép minden szempontból jól érzi magát. De mégis mennyi áramot tudsz termelni így 100-200 W?

A hegyvidék az más tészta bár itt is vannak fenntartásaim pár dologban de ez lényegtelen.

Nem kekeckedem de tényleg erős fenntartásaim vannak ezzel , ha mondjuk megvennéd 42 misiért a Dunántúlon azt az egy eladó vízimalmot ami ha jól emlékszem 15-30kW-t termel már értem. De még ha máshol is régi vízimalom helyén jó vízbőséggel megáldott vízfolyáson lehet annyit hozni, hogy juhhéé.

Alapjában ami gátolja a megújuló energia termeléses dolgot - bányászati szempontból -  az a megtérülési ráta. Amíg ilyen magasan vannak egyes altconok meg a BTC nem éri meg ebben gondolkodni mert a bányászati eszközökbe fektetett összegek jóval jobban hozzák a pénzt mint az energia termelésbe fektetett eszközök. Abban a pillanatban, ahogy a béka segge alá esik minden altcoin fizető képes kereslet mellet , te leszel a sirály mivel neked még akkor is meg fogja érni a bányászat amikor mindenki kiszál ....  de ez meg azért nem fog bekövetkezni mert a megtermelt áram eladható vagyis az áram díja fogja limitálni az adott bányászati tevékenységet. És azért valljuk be ha úgyis is fejlesztenél napelemet, stb. akkor jó de külön erre fejleszteni .... szerintem ma nem éri meg.

De beszéljünk róla mert bányászattól függetlenül érdekel a dolog és sokat gondolkodtam olyan helyre való költözésben ahol nincs fix áram forrás vagyis maradnak az "alternatív" megoldások.

drizzt_do_urden


Anomatic

Igen 8kw a termeles plussz a napelem amisokkal kiszamithatatlanabb. Az ontozocsatorna szinte minimalis esesu mert alfoldon van Kubekhaza es szeged kozott. Hogy folyamatos ellatasod legyen muszaly egy vizgyujto meg egy attetelhaz nekem elfer egy 20 as kontenerben a vizgyujtom meg egy regi 12000 l es tartaly eloszor fel kell tolteni mivel ilyenkor kezdodnek a szezonok a viz az ontozes miatt gyorsabban folyik igy nem  fogy el az attetelhaz kb egy negyzetmeteren elfer az igy megtermelt aramot nagy 200 Ah s targoncaaksikba tarolom innen toltom a gepeimet az aram a kishazba is innen van

Anomatic

Az utolso is elgondolkodtato apro igyan de sokszor a sporolason lehet keresni. Es olyan nincs hogy kar velefektetni. Akinek van sztem nem banta meg en azt banom hogy nincs egy nagy tavam akkor mar abbol megerne fenttartani hogy eladjam az aramot.
Veletlenul kezdtem amugy bele folyamatosan problemaztak a szolgaltatok en meg akkor megoldom en :) egy 2 meter mely medence ami 50 m hosszu kb 12 kw ot tudna termelni folyamatosan csak kivitelezes nem egyszeru ez mar nagyfalat dehoy temanal maradjunk en a banyazatban is a sporolasban latom a stabilitast.