Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

BTC/HUF

Indította boti123, december 02, 2016, 01:26:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

bacsoka

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 09, 2016, 10:48:33 DÉLELŐTT
szoval titeket jobban lopnak, mint minket?:))
Így is lehet fogalmazni!
A POLITIKA már csak ilyen! Beszédes a magyar nyelv. Olvasd visszafelé a politikát! :)
AKI TI LOP -  Aki titeket lop! :)

Bob

Idézetet írta: bacsoka Dátum december 09, 2016, 10:46:58 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 09, 2016, 10:41:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: CryptoMan Dátum december 09, 2016, 10:15:31 DÉLELŐTT
Nem.

Ha ATM-ből veszel fel, akkor mindig a saját bankod (jelen esetben Uqu1d) tranzakciós költségeit kell kifizetni, ami ebben az esetben:

- 3% Foreign Currency Conversion (EUR->HUF) a konverzió MNB középárfolyamhoz van rögzitve.
- 2,75EUR ATM tranzakciós díj

Ez a két költség van ha ATM-ből akarsz levenni.

de en ha a krakenrol atutalom a sajat kontomra (SEPA) csak 0.09 eurocentbe kerul. es a bankautomatanal ingyen fel tudom venni kartyaval. MO -on ilyen nem letezik?
Létezik, csak a SEPA jóváírása is 2000Ft környékén van. Havi két ATM levétel ingyenes, a többiért fizetni kell az összegtől függően.

És a havi két felvét is csak havi 150e Ft-ig ingyenes.

DrPascal

Ezeket a kártyákat szerintem vásárlásra kell használni, úgy jön ki vele az ember a legjobban.
A havi nagy bevásárlást ezzel intézed, akkor az senkinek nem fog feltűnni, a többi meg maradjon BTC-ben.

CryptoMan

Idézetet írta: DrPascal Dátum december 09, 2016, 01:03:39 DÉLUTÁN
Ezeket a kártyákat szerintem vásárlásra kell használni, úgy jön ki vele az ember a legjobban.
A havi nagy bevásárlást ezzel intézed, akkor az senkinek nem fog feltűnni, a többi meg maradjon BTC-ben.

Ez igaz, így csak a 3%-ék jön rá tranzakciónként. Én most egy Ledger Nano S-en gondolkodom.

DrPascal

Idézetet írta: CryptoMan Dátum december 09, 2016, 01:10:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: DrPascal Dátum december 09, 2016, 01:03:39 DÉLUTÁN
Ezeket a kártyákat szerintem vásárlásra kell használni, úgy jön ki vele az ember a legjobban.
A havi nagy bevásárlást ezzel intézed, akkor az senkinek nem fog feltűnni, a többi meg maradjon BTC-ben.

Ez igaz, így csak a 3%-ék jön rá tranzakciónként. Én most egy Ledger Nano S-en gondolkodom.

Tetszenek ezek a pénztárcák!
Bár ezeket a legegyszerűbb elhagyni, és akkor ugrott az összes kuporgatott BTC? Nem vagyok biztos, hogy tisztában vagyok a működésével. :)

CryptoMan

Idézetet írta: DrPascal Dátum december 09, 2016, 01:30:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoMan Dátum december 09, 2016, 01:10:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: DrPascal Dátum december 09, 2016, 01:03:39 DÉLUTÁN
Ezeket a kártyákat szerintem vásárlásra kell használni, úgy jön ki vele az ember a legjobban.
A havi nagy bevásárlást ezzel intézed, akkor az senkinek nem fog feltűnni, a többi meg maradjon BTC-ben.

Ez igaz, így csak a 3%-ék jön rá tranzakciónként. Én most egy Ledger Nano S-en gondolkodom.

Tetszenek ezek a pénztárcák!
Bár ezeket a legegyszerűbb elhagyni, és akkor ugrott az összes kuporgatott BTC? Nem vagyok biztos, hogy tisztában vagyok a működésével. :)

Ha elhagyod akkor van lehetőség a viszaálítására egy másik trezor megvásárlásával vagy egy BIP39 enkódolású szoftveren pl.: Multibit HD vagy Mycelium. Ha mondjuk ellopták vagy megtalálták, akkor a személyes jelszavad és a PIN kódod nélkül nem tud hozzáférni. Illetve e-mail védelemmel is el van látva rendszer.

DrPascal

Sráczok! Paypal-ra hogyan lehet legfaszántosabban átrittyenteni a BTC-t?
Kell hozzá debit VISA, vagy direktbe is működik?

CryptoMan


DrPascal

Idézetet írta: CryptoMan Dátum december 09, 2016, 06:45:47 DÉLUTÁN
Itt néz körbe

https://www.bestchange.com/

Köszi!
Elég nagy a szórás a váltási árfolyamban, a legjobb 3% körüli.

danieru

Idézetet írta: CryptoMan Dátum december 09, 2016, 10:15:31 DÉLELŐTT
Nem.

Ha ATM-ből veszel fel, akkor mindig a saját bankod (jelen esetben Uqu1d) tranzakciós költségeit kell kifizetni, ami ebben az esetben:

- 3% Foreign Currency Conversion (EUR->HUF) a konverzió MNB középárfolyamhoz van rögzitve.
- 2,75EUR ATM tranzakciós díj

Ez a két költség van ha ATM-ből akarsz levenni.

És milyen árfolyamon váltja a BTC-t az Uquid? Például a Poloniexhez viszonyítva mekkora a különbség?

sebajtóbiás

#110
Idézetet írta: danieru Dátum december 09, 2016, 09:57:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoMan Dátum december 09, 2016, 10:15:31 DÉLELŐTT
Nem.

Ha ATM-ből veszel fel, akkor mindig a saját bankod (jelen esetben Uqu1d) tranzakciós költségeit kell kifizetni, ami ebben az esetben:

- 3% Foreign Currency Conversion (EUR->HUF) a konverzió MNB középárfolyamhoz van rögzitve.
- 2,75EUR ATM tranzakciós díj

Ez a két költség van ha ATM-ből akarsz levenni.

És milyen árfolyamon váltja a BTC-t az Uquid? Például a Poloniexhez viszonyítva mekkora a különbség?

"Best bitcoin sell prices on the market: Deposits on UQUID accounts are done through BitPay, and BitPay "buys" bitcoins at market rates. So thanks to BitPay Uquid cards most definitely gives the best value to your bitcoins among all bitcoin debit card solutions.

More on the last point:

Bitpay's price is really a strong point here. UQUID is not adding any hidden fees. Other cards are claiming to have no fees but actually profit by adding a difference to their exchange rate."

Szóval elméletileg a bitpay API árfolyamával kellene váltsák, majd valaki leellenőrizhetné :)
https://bitpay.com/api/rates/usd
https://bitpay.com/api/rates/eur

sebajtóbiás

Idézetet írta: CryptoMan Dátum december 09, 2016, 10:15:31 DÉLELŐTT
Nem.

Ha ATM-ből veszel fel, akkor mindig a saját bankod (jelen esetben Uqu1d) tranzakciós költségeit kell kifizetni, ami ebben az esetben:

- 3% Foreign Currency Conversion (EUR->HUF) a konverzió MNB középárfolyamhoz van rögzitve.
- 2,75EUR ATM tranzakciós díj

Ez a két költség van ha ATM-ből akarsz levenni.

Ez általában igaz, legalábbis Európában, de pl. Thaiföldön úgy vonják le a helyi ATM-ek a maguk extra 200 Baht-ját minden kivételnél, hogy csak na.

Zorg33

Nekem cryptopay van, teljesen meg vagyok vele elegedve.
A uquid es ez kozott vacilaltam, de a uquid weboldala allati gagyi, a cryptopay-e sokkal szimpatikusabb volt.
A dijaik meg teljesen azonosak.

Roller

Ez a uquid, a cryptopay meg a mrcoin meg a coinbase, ez mind ugyanaz? wallet és tőzsde?

Fireball

Idézetet írta: CryptoMan Dátum december 08, 2016, 11:56:19 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Megjött az Uqu1d kártya:

teszt:
Uqu1d-ra utaltam 100 EUR-t BTC átváltással (deposit with BTC)
A debit kártyára 99.5-öt tudtam feltölteni, mert 0,5 volt a fee.
A 3rst3 ATM-nél 29e Ft-ot tudtam levenni ebből a következő fee-k keletkeztek:
- 2,75EUR ATM Transaction (International)
- 2,78EUR Foreign Currency Conversion (3%)

Illetve a kártyán maradt még 1,08EUR

Így a 99,5-2,75-2,78-1,08=92,89EUR vettem le forintban, azaz 29000FT/92,89EUR =312,19 Ft/EUR árfolyamon váltott az "első".

Szerintem nem olyan rossz!

Én is kipróbálom ezt a kártyát, köszi, hogy megosztottad a tapasztalatod! Esetleg vásároltál is már vele, nézted a levonásokat?
Bitcointalk-on olvastam, hogy a fél % fee oda és vissza is levonásra kerül:

Ide másolom amit kérdeztek tőlük:

Quote from: el kaka22 on December 06, 2016, 08:56:07 PM
Nice support comparing to some other companies guys , I have seen you guys answer almost all questions asked here so I want to ask something myself as well. I am not a user because there is one thing holding me back.

You guys provide %0 fees and need no ID requirement and multi cards are supported , so how do you guys make Money off this?  That seems a little oblivious to me.
Hello,
Many thank for your question
you no have to pay for deposit fund but you have to pay 0.5% fees for loading card. if you unload balance from card you also have to pay fees

Hope this help

Regard

drizzt_do_urden

hat ez a valasz es az angol tudas amivel irva van nem valami bizalomgerjeszto. azt irja mikor feltoltod 0.5% es amikor leveszel akkor is levesz. de azt mar nem hogy mennyit! ha ott is 0.5 % akkor az mar 1 es ha meg az is levesz ahol fizetsz 2.5 % akkor mar 3.5 mi marad neked ?:)))

Fireball

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 11, 2016, 01:59:22 DÉLUTÁN
hat ez a valasz es az angol tudas amivel irva van nem valami bizalomgerjeszto. azt irja mikor feltoltod 0.5% es amikor leveszel akkor is levesz. de azt mar nem hogy mennyit! ha ott is 0.5 % akkor az mar 1 es ha meg az is levesz ahol fizetsz 2.5 % akkor mar 3.5 mi marad neked ?:)))

Összesen míg feltöltöd a bitcoint és kártyás vásárlással levásárolod, a fizetendő összeg + annak 4%-a kerül levonásra, ez kevesebb, mint adózni utána.
Napok óta nem jön be az uquid honlapja nálam, ha nem fog bejönni rendelek Xapo-t.

drizzt_do_urden

uquid ezt irja. de az angol az fortelmesen helytelen. azt jelenti valami kinai vagy hasonlo ceg. nem valami biztato!

"Dear all
Due to some serious issues on our server hardware. Our team did try our best to sort out problems . However, the issues can not fix until now Therefore, we are on the way to move out to new server, this process could take a longer time of your waiting. Our database was safe. Therefore, it will not impact to your account and your cards.

We do apologize for any inconvenience caused.



UQUID Team."

Artthur

Pedig pont megjött a kártyám Giblartárról. Akkor ennek lőttek?? :)

drizzt_do_urden

azt irja, hogy a szerver valtas nem befolyasolja az adatbazisukat es a szamlakat...de aztan ezt ki tudja!