Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 12 Vendégek van a témában

Til

Ja ja enyemben is van terelolap.Lehet attol is,de lehet a venti ha siklocsapagyas az jobban szereti a vizszintes elhelyezest.
C:\> del c:\command.com

bosshoss

Sziasztok.


Van 7 daram MSI 1070 em. Az első kérdésem az hogy 7 kártyát lehet 1 rigre építeni. Úgy hallottam ebből a típusból 7 et egybe nem lehet.
A másik kérdésem, hogy 2x 650 w os Gold táp elég neki vagy 2x 750W kell.


Ha 1 darab 1600w os at veszek az nem jó mert mind a két végét (4 és 6 pinest) rá kel dugni 1 kártyára. Vagy rosszul látom?


Előre is köszi




Fxpwrh

Idézetet írta: hoppus Dátum július 06, 2017, 10:13:30 DÉLELŐTT
köszi, ez megnyugtató :D


annyit csináltam amugy, hogy az oldalára forditottam a tápot mert ugy láttam nagyon megreked neki a levegő és igy talán jobban tudja szellőztetni magát, fél óra-órát füleltem és nem cicergett.
A corsair gold es platina tapjaim szinten ciceregnek kicsit. De csak ha elindul a banya, ha csak a w10 fut nem. En is ugy olvastam normalis.
2x Rm750x gold es 2x hx850i platina tap, mindgyik cicereg terhelesnel.
Nem emiatt, de a platina tap 1 het utan megadta magat, nagyon nem ezt vartam.


DrPascal

Idézetet írta: bosshoss Dátum július 06, 2017, 06:04:49 DÉLUTÁN
Sziasztok.


Van 7 daram MSI 1070 em. Az első kérdésem az hogy 7 kártyát lehet 1 rigre építeni. Úgy hallottam ebből a típusból 7 et egybe nem lehet.
A másik kérdésem, hogy 2x 650 w os Gold táp elég neki vagy 2x 750W kell.


Ha 1 darab 1600w os at veszek az nem jó mert mind a két végét (4 és 6 pinest) rá kel dugni 1 kártyára. Vagy rosszul látom?


Előre is köszi


Az alaplap határozza meg, hogy megy-e a 7 kártya. Az Nvidia nem csípi az elosztót.
A 2x 650W táp teljesítménye elég, csak legyen elég csatlakozó rajtuk.

willow

Találkozott már valaki olyannal, hogy a táp sata része nem ad le megfelelő áramot, amely a riserhez szükséges?  A táp evga 750 gold.

Arkenso

Idézetet írta: willow Dátum július 08, 2017, 01:36:53 DÉLUTÁN
Találkozott már valaki olyannal, hogy a táp sata része nem ad le megfelelő áramot, amely a riserhez szükséges?  A táp evga 750 gold.

Pontosítsd lécci! Mi az, hogy nem megfelelő?

willow


Idézetet írta: Arkenso Dátum július 08, 2017, 01:42:01 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum július 08, 2017, 01:36:53 DÉLUTÁN
Találkozott már valaki olyannal, hogy a táp sata része nem ad le megfelelő áramot, amely a riserhez szükséges?  A táp evga 750 gold.

Pontosítsd lécci! Mi az, hogy nem megfelelő?
Annyi, hogy ha az evga-satába dugom a risert, akkor nem indul el a kártya, ha egy 750-es corsair-satába dugom , akkor meg elindul. Normális dolog ez igy?

Arkenso

Idézetet írta: willow Dátum július 08, 2017, 01:49:33 DÉLUTÁN

Idézetet írta: Arkenso Dátum július 08, 2017, 01:42:01 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum július 08, 2017, 01:36:53 DÉLUTÁN
Találkozott már valaki olyannal, hogy a táp sata része nem ad le megfelelő áramot, amely a riserhez szükséges?  A táp evga 750 gold.

Pontosítsd lécci! Mi az, hogy nem megfelelő?
Annyi, hogy ha az evga-satába dugom a risert, akkor nem indul el a kártya, ha egy 750-es corsair-satába dugom , akkor meg elindul. Normális dolog ez igy?

Kimérted a csatlakozókat? Rendben vannak a feszültségek terheletlenül?
A gyári kábeleit használod a tápoknak?

willow


Idézetet írta: Arkenso Dátum július 08, 2017, 02:47:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum július 08, 2017, 01:49:33 DÉLUTÁN

Idézetet írta: Arkenso Dátum július 08, 2017, 01:42:01 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum július 08, 2017, 01:36:53 DÉLUTÁN
Találkozott már valaki olyannal, hogy a táp sata része nem ad le megfelelő áramot, amely a riserhez szükséges?  A táp evga 750 gold.

Pontosítsd lécci! Mi az, hogy nem megfelelő?
Annyi, hogy ha az evga-satába dugom a risert, akkor nem indul el a kártya, ha egy 750-es corsair-satába dugom , akkor meg elindul. Normális dolog ez igy?

Kimérted a csatlakozókat? Rendben vannak a feszültségek terheletlenül?
A gyári kábeleit használod a tápoknak?
A gyári kábeleket használom. Kimérni nem tudom, mert nincs mivel, meg nem is értek hozzá. Sajnos.

Arkenso

Idézetet írta: willow Dátum július 08, 2017, 02:58:02 DÉLUTÁN

Idézetet írta: Arkenso Dátum július 08, 2017, 02:47:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum július 08, 2017, 01:49:33 DÉLUTÁN

Idézetet írta: Arkenso Dátum július 08, 2017, 01:42:01 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum július 08, 2017, 01:36:53 DÉLUTÁN
Találkozott már valaki olyannal, hogy a táp sata része nem ad le megfelelő áramot, amely a riserhez szükséges?  A táp evga 750 gold.

Pontosítsd lécci! Mi az, hogy nem megfelelő?
Annyi, hogy ha az evga-satába dugom a risert, akkor nem indul el a kártya, ha egy 750-es corsair-satába dugom , akkor meg elindul. Normális dolog ez igy?

Kimérted a csatlakozókat? Rendben vannak a feszültségek terheletlenül?
A gyári kábeleit használod a tápoknak?
A gyári kábeleket használom. Kimérni nem tudom, mert nincs mivel, meg nem is értek hozzá. Sajnos.
Akkor keress valakit akinek van egy voltmérője és mérjetek rá :)

Fxpwrh

#1031
2 rigem van, 1070-es kártyákkal.

1. rig:
6x GTX 1070 kártya, 1x8 pines tápcsatlakozókkal.
2x Corsair RM750x gold táp, táponként:
- pcie 3 ág (az egyik cpu, ami csak az egyik tápon van használva) és 2 korbács
- periféria 4 ág és 2 molex korbács, 2 ág marad, ha lehetne molex kábelkorbácsot szerezni
690W-os fogyasztás falból, 180-181 Mh/s ETH + 550-600 Mh/s PASC


2. rig
7x GTX 1070 kártya, amiből 6x MSI 6+8 pines tápot kér (kis rohadékok) és 1x EVGA csak 1x8 pines tápcsatlakozóval.
2x Corsair HX850i platina táp, táponként:
- pcie 5 ág (az egyik cpu, ami csak az egyik tápon van használva) és 3 korbács
- periféria 6 ág és 3 molex korbács, 3 ág marad, ha lehetne molex kábelkorbácsot szerezni
A 7. kártyát tegnap raktam be, jelenleg az egy 3. tápról megy ideiglenesen, amíg megoldást találok.
900W-os fogyasztás falból, 210-215 Mh/s ETH + 850-900 Mh/s PASC

Mindkét riget 8 + 8 kártyára szeretném bővíteni, és jelenleg a kártyahiány miatt is nagyobb probléma a táp megfelelő mennyiségű ág/csatlakozó hiánya.

Most azon gondolkodom, hogy mivel mindegyik tápból maradt CPU kábel, a 850-es tápokhoz pl 2-2 db-ot adtak, és mivel van szabad cpu ágam ezért rendelek, illetve már rendeltem is CPU 8 pin -> 2x PCIe 6+2 pin splitter kábelt, és meg van oldva?
Az így átalakult egyik 6+2 pines pcie megy a kártyára (ha csak 1x 8 pin kell neki) és a másik pedig a riserre.
Persze, ha a kártya két tápcsatit kér, akkor tovább bonyolódik, mert a risernek nem marad.
Lényeg, gondolom, ha a tápon van pl 5 db cpu+pci kiement, akko használhatom nyugodtan mind az ötöt, el fogja bírni. Ugye max 4x 1070-es kártyákról beszélünk táponként, ami 440-480W nálam.



Esetleg, mivel van egyébként kéznél PCIe -> 2xPCIe 6+2 splitterem, és mivel ismert a cpu és pcie kábelek kiosztása az alábbi kép szerint, ezért ennek a PCIe -> 2xPCIe a bemeneti felén elég lenne megcserélnem a pin-eket és az is mehetne a meglévő cpu kábelre?

Jó hosszú lett.
Köszi!


minibolt

Lehet hogy hülye kérdés, de azért felteszem:
Egy rig-nál mennyire jelenthetnek gondot a pókok, legyek stb? Mondjuk egy pincében azért előfordulnak, szerintem simán kisütheti.
Hogy érdemes védekezni? Pl. valami szugyoghálós védőt építeni köré?

Simi

Szerintem nem hülye kérdés, backplate nélküli kártyám nyákján sült már meg valami szárnyas. Mondjuk az a kártya álló házban az alaplapra volt dugva mint egy sima gépben.
Pár méteres körzetben égett bűz volt, nem hiszem hogy az a 70 °C pörkölte meg (lehet kapott egy kis feszt is).
Póktól nem félnék, nem repked össze vissza, meg van nyolc szeme nyissa ki.  :)


Cougar


Újra elérhető a Kolink Continuum 1200W 80+ Platinum moduláris tápegység, ha esetleg még valakit érdekelne.  ;D
https://goo.gl/yVbxRL

husosfagyi

#1036
Sziasztok!

A tápról kijövő sata kábelen 3 sata csatlakozó van. Az gond, ha erre az egy kábelre kötök 2-3 satás risert (kártyát)? Elbírja az az egy kábel? Vagy külön kábelre kössem őket. Vagy inkább egy molex-sataY elosztóval csináljam?

kidface

Idézetet írta: husosfagyi Dátum július 17, 2017, 04:43:09 DÉLUTÁN
Sziasztok!

A tápról kijövő sata kábelen 3 sata csatlakozó van. Az gond, ha erre az egy kábelre kötök 2-3 satás risert (kártyát)? Elbírja az az egy kábel? Vagy külön kábelre kössem őket. Vagy inkább egy molex-sataY elosztóval csináljam?


Max 2db risert köss 1 ágra!
Kártyát én Max 1db-ot kötnek sata ágra!

husosfagyi

Szóval ezért fagy ki a claymore? 560-as rx eim vannak, azokon nincs külön tápcsati, úgyhogy onnan vennék fel a 2x60 wattot.

kidface

Idézetet írta: husosfagyi Dátum július 17, 2017, 05:08:53 DÉLUTÁN
Szóval ezért fagy ki a claymore? 560-as rx eim vannak, azokon nincs külön tápcsati, úgyhogy onnan vennék fel a 2x60 wattot.


Táp minőségétől is függ. 1 ágon 2db riser-re csatlakoztatott  kártyának simán mennie kellene.
Ha kifagy a Claymore az lehet Sok minden mástól is!


Teszteld külön ágra is kötve a kártyákat!