Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 17 Vendégek van a témában

Uhura

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum június 16, 2017, 07:24:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum június 16, 2017, 05:22:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: SF Dátum június 16, 2017, 10:32:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum június 16, 2017, 09:51:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum június 16, 2017, 06:47:00 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum június 15, 2017, 06:16:09 DÉLUTÁN
Hóhahóóó.. :)
Bizonyosan már párszor elhangzott, végig is nyaltam a totyikot, de ez az 1. ráj(s)zerelésem, és nem szeretnék mellényúlni sehol, mert valamin átsiklott a figyelmem.
Szóval..
Eljött az idő, hogy a két PCIe x16-osokba dugdosott gépszörnyből egyet csináljak, ver 006-os PCIe riser-ekkel.
A terv pedig, hogy egy 750Wattos csiftek, és egy 400Wattos szervertáp vegyítésével táplálnám az 5 kártyát.
Mi az, amire NAGYON figyeljek, amit NAGYON be kell tartani?
...olyasmi, mint hogy egy kártya risere, és 6tűs betápja ugyanarról a tápról kapjon szálat.


Fotap 750w hajtson alaplap molex,cpu ,x16 slotba dugott kartya,ssd hdd.Ha risert hasnalsz,akkor fotap a riserre es fotap a 6pinnek is.Hasznalj a fotaphoz 3 kartyat.
Kirgeszito tap 2 kartya es eme kartyaknak innet is adj a risernek tapot es a 6pint is.
Inditasnal elobb a kiegeszito tapot inditsd ,majd kb perc utan inditod a gepet.Mindig csak turelemmel inditsd!Ha resetelni kell vmiert akkor is.

Til miért vársz egy percet a mellék táp indítása után ? nem értem mi az értelme.

Konkrétan semmi :)  (gondolom ide akartad írni ) 8)
A tapoknak ido kell mig stabilizalodnak a feszek.Ekkor kiadja a power_ok jelet az alaplapnak.
Ket tap eseten nem egyforma idoben fognak felallni.
Van,hogy olykor a segedtapon a kartyak meg nem kapnak stabil feszt,de a bios mar betoltodik,ilyenkor valoszinu a kartyakat sem fogja latni a windows.stb.Na ez az ertelme.
En sem ma kezdtem a szakmat, anno meg a 13mhz -es procikat huztam 16mhz-re.Igen mhz.
Szoval volt velem joparszor olyan,hogy a kikapcsolo gombbal tudtam csak resetelni ,majd azonnal utana bekapcsoltam a gepet.Kb ezidaig 4 winyot tettem igy tonkre.Szoval az informatikai alkatreszek eleg erzekeny joszagok es ,hogy van e ertelme varni egy par masodpercet a segedtap inditasaval vagy sem azt mindenki dontse el magaban.

Oké, de akkor hogyan automatizálod a rendszert?
...merthogy én be akarok iktatni egy wifis okos dugót, hogy interneten keresztül reszetelni tudjam indítani az egészet, akkor is, ha lefagyott.

Veszel 2 wifis dugót , veszel egy idő relés valamit ami az áramaláhelyezés után x sec-el engedi tovább az egészet:D

Til: nem tom, én szerintem azért nincs akkora probléma még akkor sem ha egyszerre indulna a két táp. Mert ha ekkora gebasz a stabil fesz akkor mindegy , hogy egy táp vagy két táp ugyan az a probléma.

Azért érdekel, mert most filózok hogy a 6 kártyás rigeket , kiegészítsem-e 7 kártyásra 2 táppal vagy hagyjam helyette egy 460-assal zárjam le a kört.

kidface

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum június 16, 2017, 07:24:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum június 16, 2017, 05:22:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: SF Dátum június 16, 2017, 10:32:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum június 16, 2017, 09:51:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum június 16, 2017, 06:47:00 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum június 15, 2017, 06:16:09 DÉLUTÁN
Hóhahóóó.. :)
Bizonyosan már párszor elhangzott, végig is nyaltam a totyikot, de ez az 1. ráj(s)zerelésem, és nem szeretnék mellényúlni sehol, mert valamin átsiklott a figyelmem.
Szóval..
Eljött az idő, hogy a két PCIe x16-osokba dugdosott gépszörnyből egyet csináljak, ver 006-os PCIe riser-ekkel.
A terv pedig, hogy egy 750Wattos csiftek, és egy 400Wattos szervertáp vegyítésével táplálnám az 5 kártyát.
Mi az, amire NAGYON figyeljek, amit NAGYON be kell tartani?
...olyasmi, mint hogy egy kártya risere, és 6tűs betápja ugyanarról a tápról kapjon szálat.


Fotap 750w hajtson alaplap molex,cpu ,x16 slotba dugott kartya,ssd hdd.Ha risert hasnalsz,akkor fotap a riserre es fotap a 6pinnek is.Hasznalj a fotaphoz 3 kartyat.
Kirgeszito tap 2 kartya es eme kartyaknak innet is adj a risernek tapot es a 6pint is.
Inditasnal elobb a kiegeszito tapot inditsd ,majd kb perc utan inditod a gepet.Mindig csak turelemmel inditsd!Ha resetelni kell vmiert akkor is.

Til miért vársz egy percet a mellék táp indítása után ? nem értem mi az értelme.

Konkrétan semmi :)  (gondolom ide akartad írni ) 8)
A tapoknak ido kell mig stabilizalodnak a feszek.Ekkor kiadja a power_ok jelet az alaplapnak.
Ket tap eseten nem egyforma idoben fognak felallni.
Van,hogy olykor a segedtapon a kartyak meg nem kapnak stabil feszt,de a bios mar betoltodik,ilyenkor valoszinu a kartyakat sem fogja latni a windows.stb.Na ez az ertelme.
En sem ma kezdtem a szakmat, anno meg a 13mhz -es procikat huztam 16mhz-re.Igen mhz.
Szoval volt velem joparszor olyan,hogy a kikapcsolo gombbal tudtam csak resetelni ,majd azonnal utana bekapcsoltam a gepet.Kb ezidaig 4 winyot tettem igy tonkre.Szoval az informatikai alkatreszek eleg erzekeny joszagok es ,hogy van e ertelme varni egy par masodpercet a segedtap inditasaval vagy sem azt mindenki dontse el magaban.

Oké, de akkor hogyan automatizálod a rendszert?
...merthogy én be akarok iktatni egy wifis okos dugót, hogy interneten keresztül reszetelni tudjam indítani az egészet, akkor is, ha lefagyott.
Nyugodtan rakhatod egy elosztora a 2 tápot!
Indulhat egyszerre a 2 táp. No para

Til

Uhura:
Nekem egy darabig ugy volt,hogy a masodlagos tap ,akkor indult,ha bekapcsoltam az elosztot.Ossze volt kotve a power-on pin es a fold.A fo tap pedig aram alatt volt es bekapcs gombbal indult.
Sokszor volt,hogy windows indulas utan kek kepernyovel ujraindult.
Problema volt,hogy sokszor instabil volt a claymore is.Kevesebb hash stb.Ekkor hagytam a masodlagos tapot bekapcsolva,majd ujrainditottam a fotapos gepet.Ekkor megjavult minden.
Ezek a hibak megszuntek,mikor megcsinaltam azt,hogy a 2 tapom egyszerre indul vezerelve.
Igen,arra akartam kiterni,ha egyszerre indulnak.Ekkor minden OK.
De betyar kerdeset ugy ertelmeztem,hogy nincs vezerelve a 2 tap egy ideju inditasa.
Ha ez nem valosul meg,akkor jo,ha a masodlagos tapot elobb elinditjuk ,majd utana a fotapos rendszert.
C:\> del c:\command.com

Til

#903
Idézetet írta: Arkenso Dátum június 16, 2017, 10:05:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum június 16, 2017, 05:22:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: SF Dátum június 16, 2017, 10:32:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum június 16, 2017, 09:51:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum június 16, 2017, 06:47:00 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum június 15, 2017, 06:16:09 DÉLUTÁN
Hóhahóóó.. :)
Bizonyosan már párszor elhangzott, végig is nyaltam a totyikot, de ez az 1. ráj(s)zerelésem, és nem szeretnék mellényúlni sehol, mert valamin átsiklott a figyelmem.
Szóval..
Eljött az idő, hogy a két PCIe x16-osokba dugdosott gépszörnyből egyet csináljak, ver 006-os PCIe riser-ekkel.
A terv pedig, hogy egy 750Wattos csiftek, és egy 400Wattos szervertáp vegyítésével táplálnám az 5 kártyát.
Mi az, amire NAGYON figyeljek, amit NAGYON be kell tartani?
...olyasmi, mint hogy egy kártya risere, és 6tűs betápja ugyanarról a tápról kapjon szálat.


Fotap 750w hajtson alaplap molex,cpu ,x16 slotba dugott kartya,ssd hdd.Ha risert hasnalsz,akkor fotap a riserre es fotap a 6pinnek is.Hasznalj a fotaphoz 3 kartyat.
Kirgeszito tap 2 kartya es eme kartyaknak innet is adj a risernek tapot es a 6pint is.
Inditasnal elobb a kiegeszito tapot inditsd ,majd kb perc utan inditod a gepet.Mindig csak turelemmel inditsd!Ha resetelni kell vmiert akkor is.

Til miért vársz egy percet a mellék táp indítása után ? nem értem mi az értelme.

Konkrétan semmi :)  (gondolom ide akartad írni ) 8)
A tapoknak ido kell mig stabilizalodnak a feszek.Ekkor kiadja a power_ok jelet az alaplapnak.
Ket tap eseten nem egyforma idoben fognak felallni.
Van,hogy olykor a segedtapon a kartyak meg nem kapnak stabil feszt,de a bios mar betoltodik,ilyenkor valoszinu a kartyakat sem fogja latni a windows.stb.Na ez az ertelme...

Sírvanevetős :) Ennyi hülyeséget, hogy lehet összehordani? :)
Arkenso:
Azért írtam mindezt,hogy TE sírva nevess! ;)
Egyébként próbáld ki ,ha szerinted hülyeség:
Inditsd el a főtápot az alaplappal, majd várj pár másodpercet és indítsd utána a másodlagos tápot a rádugott kártyákkal.
Szerinted a bios miután betölt és nem érzékeli a másodlagos táp kártyáit a Windows honnan fogja tudni ,hogy van még kártya amit fel kéne ismerjen?
Tehát ezért írtam,hogy pár másodpercet érdemes várni a fotáp indítással miután elindítottuk a másodlagos tápot.
Arra akartam felhívni a figyelmet,hogy elöbb a másodlagos táp ,majd kövesse a főtáp.
Nem arra írtam,ha a két táp egyszerre indúl ,az más tészta.
Ha szerinted ez hülyeség az a te bajod.
C:\> del c:\command.com

drizzt_do_urden


Til

Idézetet írta: ddu Dátum június 16, 2017, 11:41:59 DÉLUTÁN
nalam egyszerre indulnak. semmi gondom nem volt veluk.
Ha egyszerre indulnak azzal nekem sincs gondom.
Ha nem egyszerre indulnak es a masodlagos tapot kesobb inditjuk mint a fotapot,akkor van problema.
Azert irtam,hogy elobb a masodlagos tap majd par masodperc mulva a fotap.Ha NEM egyszerre indulnak.De valahogy,mindenki elsiklik afelett amit leirok.  :o
C:\> del c:\command.com

drizzt_do_urden


Til

Idézetet írta: ddu Dátum június 16, 2017, 11:50:06 DÉLUTÁN
de legalabb elolvassak :))))) mas meg azt se:)))
Ja  :D
Ha most csoppennek ide a forumra kezdokent, jo sok topicot kene elolvassak, ugyhogy valahol megertem a lustasagukat.  :)
Valahol meg nem ertem.  >:(  :)
C:\> del c:\command.com

Til

Senkit nem buzditottam arra,hogy elobb a fotapot inditsa.Tobbszor leirtam,hogy elobb a masodlagost celszeru inditani es a miertjet is.
Nem mindenki 750w evga tappal nyomul.  :)
Nalam volt olyan problema,hogy regebbi szervertapot vettem masodlagosnak es ha nem vartam a fotappal a masodlagos inditasa utan,akkor a windows nem ismerte fel a masodlagos tap kartyait.
Mindegy is,lehet valaki belefut ebbe a hibaba,akkor tudja miert lehet.
:-X
Befejeztem!
C:\> del c:\command.com

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Til Dátum június 16, 2017, 11:57:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ddu Dátum június 16, 2017, 11:50:06 DÉLUTÁN
de legalabb elolvassak :))))) mas meg azt se:)))
Ja  :D
Ha most csoppennek ide a forumra kezdokent, jo sok topicot kene elolvassak, ugyhogy valahol megertem a lustasagukat.  :)
Valahol meg nem ertem.  >:(  :)

te hany oldalon ragtad at magad amig ide juttal a tudassal? :)

Til

Idézetet írta: ddu Dátum június 17, 2017, 09:41:54 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum június 16, 2017, 11:57:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ddu Dátum június 16, 2017, 11:50:06 DÉLUTÁN
de legalabb elolvassak :))))) mas meg azt se:)))
Ja  :D
Ha most csoppennek ide a forumra kezdokent, jo sok topicot kene elolvassak, ugyhogy valahol megertem a lustasagukat.  :)
Valahol meg nem ertem.  >:(  :)

te hany oldalon ragtad ate magad amig ide juttal a tudassal? :)
Nyilvan sokat kell olvasni,aki tudast szeretne.Legyunk halasak,hogy van ez a forum, ne legyunk lustak visszakeresni,elolvasni. Azoknak is halasak lehetunk akik segiteni probalnak.
;)
C:\> del c:\command.com

Uhura

#911
PL a probléma megoldására javasolnám, hogy ilyenkor írjuk le a konkluziókat egy külön topicban, nem kell rizsa meg semmi, csak annyi:

FAQ:

Két táppal való rig meghajtás esetén az eljárás:

Ha valakinek van séma rajza a 2 táp bekötéséről + riser + kártya linkelje már be!! Előre is köszi.

INDÍTÁS
- Lehetőségek:
A.) Egyszerre induljanak a tápok és legyenek egy elosztóra csatlakoztatva ami egy kapcsolóval kapcsolható. by Kidface, ddu
B.) A másopdlagos táp folyamatosan bekapcsolva legyen az elsődlegeset vezéreljük (kapcsoljuk be meg ki) by Zorg
C.) Előbb indítjuk a másodlagos (csak videokártyákat ellátó) tápot 10-30 seccel valamilyen vezérlési megoldással. by Til

ÖSSZEKÖTÉS
- A másodlagos tápnál a 24 PIN-es csatlakozóra legyen felhelyezve az EVGA-ákhoz -vagy más tápokhoz adott -  adott záró kupak vagy a "zöld kábeles" átkötés vagy az összekötő kábel vagy cél elektronika)

EVGA kupak:


"Zöld kábeles" megoldás:


Összekötő kábel:


Cél elektronika:


- A tápok házai legyenek egy kábelel összekötve. (ez kell?)

BEKÖTÉSEK:

- A tápokra kötött videokártyáknál a videokártya és a riser is azonos tápra legyen kötve!




Huss. Ennyi és már nem is kell 100 oldalt átolvasni.



Til

#912
Gratula Uhura!
Vegre van egy osszefoglalas.Szep munka.
C:\> del c:\command.com

kidface

Idézetet írta: Uhura Dátum június 17, 2017, 11:43:57 DÉLELŐTT
PL a probléma megoldására javasolnám, hogy ilyenkor írjuk le a konkluziókat egy külön topicban, nem kell rizsa meg semmi, csak annyi:

FAQ:

Két táppal való rig meghajtás esetén az eljárás:

Ha valakinek van séma rajza a 2 táp bekötéséről + riser + kártya linkelje már be!! Előre is köszi.

INDÍTÁS
- Lehetőségek:
A.) Egyszerre induljanak a tápok és legyenek egy elosztóra csatlakoztatva ami egy kapcsolóval kapcsolható. by Kidface, ddu
B.) A másopdlagos táp folyamatosan bekapcsolva legyen az elsődlegeset vezéreljük (kapcsoljuk be meg ki) by Zorg
C.) Előbb indítjuk a másodlagos (csak videokártyákat ellátó) tápot 10-30 seccel valamilyen vezérlési megoldással. by Til

ÖSSZEKÖTÉS
- A másodlagos tápnál a 24 PIN-es csatlakozóra legyen felhelyezve az EVGA-ákhoz -vagy más tápokhoz adott -  adott záró kupak vagy a "zöld kábeles" átkötés vagy az összekötő kábel vagy cél elektronika)

EVGA kupak:


"Zöld kábeles" megoldás:


Összekötő kábel:


Cél elektronika:


- A tápok házai legyenek egy kábelel összekötve. (ez kell?)

BEKÖTÉSEK:

- A tápokra kötött videokártyáknál a videokártya és a riser is azonos tápra legyen kötve!




Huss. Ennyi és már nem is kell 100 oldalt átolvasni.



Király rakd át a FAQ és tutoriál-ba!

Fxpwrh

Idézetet írta: Uhura Dátum június 17, 2017, 11:43:57 DÉLELŐTT

- A tápok házai legyenek egy kábelel összekötve. (ez kell?)


Tehát akkor ez kell/célszerű/felesleges?

Til

Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 17, 2017, 03:46:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum június 17, 2017, 11:43:57 DÉLELŐTT

- A tápok házai legyenek egy kábelel összekötve. (ez kell?)


Tehát akkor ez kell/célszerű/felesleges?
Kulfoldi forumon azt olvastam,ha fakeret van,akkor celszeru.
Ha fem a keret ,akkor nagy valoszinuseggel ugyis bekovetkezik az osszekottetes.
Oszinte leszek fogalmam sincs.
C:\> del c:\command.com

spikes

Idézetet írta: Til Dátum június 17, 2017, 04:01:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 17, 2017, 03:46:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum június 17, 2017, 11:43:57 DÉLELŐTT

- A tápok házai legyenek egy kábelel összekötve. (ez kell?)


Tehát akkor ez kell/célszerű/felesleges?
Kulfoldi forumon azt olvastam,ha fakeret van,akkor celszeru.
Ha fem a keret ,akkor nagy valoszinuseggel ugyis bekovetkezik az osszekottetes.
Oszinte leszek fogalmam sincs.

Ezt hívják EPH-nak. Egyen potenciálra hozás.... Célszerű ha minden fogyasztó egy potenciálon legyen.....

Lancer

Sziasztok, olyan kérdésem lenne valaki dolgozott már Supermicro 700W 1U Redundant Power Supply (PWS-702A-1R) tipusú táppal? Illetve bekötési tapasztalata van már ennél a tápnál?
Válaszokat előre is köszönöm.

Uhura

Idézetet írta: spikes Dátum június 17, 2017, 04:24:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum június 17, 2017, 04:01:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 17, 2017, 03:46:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum június 17, 2017, 11:43:57 DÉLELŐTT

- A tápok házai legyenek egy kábelel összekötve. (ez kell?)


Tehát akkor ez kell/célszerű/felesleges?
Kulfoldi forumon azt olvastam,ha fakeret van,akkor celszeru.
Ha fem a keret ,akkor nagy valoszinuseggel ugyis bekovetkezik az osszekottetes.
Oszinte leszek fogalmam sincs.

Ezt hívják EPH-nak. Egyen potenciálra hozás.... Célszerű ha minden fogyasztó egy potenciálon legyen.....

Ebben az esetben akkor , minden fogyasztó egy lábát , alaplap, videokarik, riser egy kábelel célszerű lenne összekötni a táp házával? ha fakereted van ?

Til

Mivel a tap fold vezetekei eljutnak az alaplapra riserre ,videokartyakra stb,igy ugye minden egy potencialon van.
A masodtap haza ,ha ossze van kotve a fotap hazaval,ugye akkor minden kartya ami ezen a tapon van ,azok is egy potencialra kerulnek.A foldek kozositve lesznek.Javitsatok ki,ha maskepp van.
C:\> del c:\command.com