Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 11 Vendégek van a témában

kpeter

2 darab táppal szeretném megoldani 8 darab gtx1060 és a rendszer táplását. 2*750 már felesleges lenne erre a célra, nem? 1000W körül számoltam, és akkor legyen mondjuk 1200-1300W, hogy maradjon tartalék is.

spikes


kpeter

Jó, meggyőztetek. Akkor nézek valami 700-750-es tápot.

https://www.amazon.com/Thermaltake-24-Pin-Mining-Adapter-AC-005-CNONAN-P1/dp/B00O0M6Q0C

Ilyen adaptert lehet valahol kapni magyarországon, vagy akár európában?

pSYCHo


bviktor5

Sziasztok!
Erről a tápegységről mi a véleményetek?:
http://www.xplaza.hu/termek/thermaltake-270229-tap-thermaltake-rome-750w-80_-gold-retail

Egyelőre 3 darab rx460-asat és a gépet üzemeltetném róla.
Előre is köszönöm a segítséget.

exertech001


kond


Idézetet írta: bviktor5 Dátum június 28, 2017, 01:47:47 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Erről a tápegységről mi a véleményetek?:
http://www.xplaza.hu/termek/thermaltake-270229-tap-thermaltake-rome-750w-80_-gold-retail

Egyelőre 3 darab rx460-asat és a gépet üzemeltetném róla.
Előre is köszönöm a segítséget.


Vigyázz az X plázával, én rendeltem tőle pár hete és nem adtak garancia papírt hiába írtam nekik ez ügybe az volt a válaszuk hogy írjam rá saját magam a számlára az évet hogy hány év garancia van rá... Továbbá vártam a termékre 3 hetet, hiába volt kiirva hogy raktáron van, szal noszensz, én csunyán megszívtam még jó hogy csak procit rendeltem ami nem olyan nagy tétel


kpeter

5 kártyás konfigrra (1 darab rx480-as és 4 darab rx460-as) elég lenne egy 750W Thermaltake Rome?

http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00003044

Számítasaim szerint, ha el nem rontottam valamit, kb. 550-580W körül állna meg a dolog, szóval talán elégnek kellene lennie. Vélemény?

Dopamin

Sziasztok,
Bányászatra elég a 16 amper, vagy bővítsék 25re, esetleg 32 re?
25re egy 10es lenne, 32re 30k...
Melyik mennyi RIGet bír el kb?Tapasztalatok,vélemények?

Worlynox

Idézetet írta: Dopamin Dátum június 29, 2017, 04:12:37 DÉLUTÁN
Sziasztok,
Bányászatra elég a 16 amper, vagy bővítsék 25re, esetleg 32 re?
25re egy 10es lenne, 32re 30k...
Melyik mennyi RIGet bír el kb?Tapasztalatok,vélemények?


P= U*I
Általános iskola

Dopamin

Ez tapasztalat,vélemény vagy kioktatás/okoskodás volt?
Ez utóbbit megtarthatod  magadnak ;-)

Esetleg,ha valakinek van építő jellegű hozzászólása,azt megköszönöm.

Worlynox

Idézetet írta: Dopamin Dátum június 29, 2017, 04:59:26 DÉLUTÁN
Ez tapasztalat,vélemény vagy kioktatás/okoskodás volt?
Ez utóbbit megtarthatod  magadnak ;-)

Esetleg,ha valakinek van építő jellegű hozzászólása,azt megköszönöm.


Ennél jobb választ nem fogsz kapni, mert értelmetlen a kérdés. (Olyan mintha egy autószalonban megkérdeznéd, hogy mennyit fogyaszt az autó.)Milyen riggel akarsz számolni ? AMD vagy nvdia? Mennyi kártya ? Többi hardware milyen ?
Ha ezekre tudod a választ, akkor a képlettel megkapod a választ.

Antidope


zgman

corsair 80+gold 750w elado két hetes bestmarkt-os vétel ez épp elég

Antidope

Azt néztem, hogy ezeken az rx460-asokon nincsen 6 vagy 8 pines hely, ahova a tápot kéne dugni. Tehát jóformán csak azt kell néznem, hogy hány sata van rajta, mert a riserek úgyis satával lesznek bekötve a tápba. Ugye?

Fxpwrh

Vettem egy pár darab ilyen ventilátort, amit a kártyák elé raknék a rigre, 3-4 db-ot. A csatlakozója 4/5 pines, azt levágtam és direktbe rákötöttem egy molex-et, hogy közvetlenül a tápra tudjam dugni, de így fixen 3900-at forog, elég erőteljesen és nagyon hangosan. Gondot okozok, hogy ha kettőt sorba kötök, hogy fele sebességgel forogjanak, vagy ha esetleg a molex csatlakozó 5V-os felére kötöm a 12V helyett?






http://www.coolingsurplus.com/index.php?option=com_content&view=article&id=217:afc1212de-pwm&catid=5:120mm-fans&Itemid=8

kidface

Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 30, 2017, 12:27:28 DÉLELŐTT
Vettem egy pár darab ilyen ventilátort, amit a kártyák elé raknék a rigre, 3-4 db-ot. A csatlakozója 4/5 pines, azt levágtam és direktbe rákötöttem egy molex-et, hogy közvetlenül a tápra tudjam dugni, de így fixen 3900-at forog, elég erőteljesen és nagyon hangosan. Gondot okozok, hogy ha kettőt sorba kötök, hogy fele sebességgel forogjanak, vagy ha esetleg a molex csatlakozó 5V-os felére kötöm a 12V helyett?






http://www.coolingsurplus.com/index.php?option=com_content&view=article&id=u217:afc1212de-pwm&catid=5:120mm-fans&Itemid=8
Nem kellet volna levagni a csatlakozót 

dcsabi

Sziasztok!

Először is köszönöm a sok hasznos infót amit a fórumban találtam. Most vágtam bele a bányászatba, és mivel 1070es kártya nincs elérhető, összeraktam egy 6x 1080ti rig-et.(zcash-re) Ha már lúd legyen kövér.... :) Lenne pár kérdésem mivel kezdő vagyok és inkább többször kérdezek mint tönkrevágom a gépet.

Táp: 2x FSP 1000W industrial (gold+)verziót tudtam beszerezni. Sajnos 1200w seasonic/evga sehol sincs. (meg más se)

Van rajta: 4x pci-e,2x cpu, 4x sata, 4x molex
6x Gigabyte gaming oc 1080 ti - kell neki 8pin+6pin

Hogyan érdemes szerintetek bekötni? Az én verzióm
1 táp: minden(cpu, hdd, stb)+3 db kártya
2. táp 3db kártya

1. RISER
Az összes risert az 1.tápra kell rakni, vagy lehet esetleg 3-3 külön tápon?  lehet e 1 kábelre 2 risert rakni a csatlakozó hiány miatt szükség esetén?(1. tápnál) . Simán raktam közvetlenül a táp gyári molex kábelével őket, remélem így jó.

2. GPU
2sata vagy 2molex to 6pin átalakitó használata mennyire javasolt? Más megoldás van esetleg?
A gondom ezzel hogy kell még hozzá akkor 6pin-6pin hosszabító is. ami csak +hibaforrás .


2. tápot áthidalnám ideiglenesen hogy elinduljon, és beszerzek add2psu-t ez remélem nem okoz gondot addig amig megjön.

Előre is köszönöm a segítséget. Ha van esetleg bármi egyéb amire figyeljek örömmel veszem a tanácsot.









Fxpwrh

Idézetet írta: dcsabi Dátum június 30, 2017, 08:34:34 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Először is köszönöm a sok hasznos infót amit a fórumban találtam. Most vágtam bele a bányászatba, és mivel 1070es kártya nincs elérhető, összeraktam egy 6x 1080ti rig-et.(zcash-re) Ha már lúd legyen kövér.... :) Lenne pár kérdésem mivel kezdő vagyok és inkább többször kérdezek mint tönkrevágom a gépet.

Táp: 2x FSP 1000W industrial (gold+)verziót tudtam beszerezni. Sajnos 1200w seasonic/evga sehol sincs. (meg más se)

Van rajta: 4x pci-e,2x cpu, 4x sata, 4x molex
6x Gigabyte gaming oc 1080 ti - kell neki 8pin+6pin

Hogyan érdemes szerintetek bekötni? Az én verzióm
1 táp: minden(cpu, hdd, stb)+3 db kártya
2. táp 3db kártya

1. RISER
Az összes risert az 1.tápra kell rakni, vagy lehet esetleg 3-3 külön tápon?  lehet e 1 kábelre 2 risert rakni a csatlakozó hiány miatt szükség esetén?(1. tápnál) . Simán raktam közvetlenül a táp gyári molex kábelével őket, remélem így jó.

2. GPU
2sata vagy 2molex to 6pin átalakitó használata mennyire javasolt? Más megoldás van esetleg?
A gondom ezzel hogy kell még hozzá akkor 6pin-6pin hosszabító is. ami csak +hibaforrás .


2. tápot áthidalnám ideiglenesen hogy elinduljon, és beszerzek add2psu-t ez remélem nem okoz gondot addig amig megjön.

Előre is köszönöm a segítséget. Ha van esetleg bármi egyéb amire figyeljek örömmel veszem a tanácsot.


Ez volna a tápod? http://www.fsplifestyle.com/PROP163000605/
Táponként 3-3 kártya, és 3-3 riser legyen. Amelyik tápról az adott kártyára megy táp, arról menjen a kártya riser-ére is.
Remélem 8 db pcie csatlakozót akartál írni, ami 4 pcie ágon van. illetve elvileg van 2 molex ágad.
Ha így van, akkor jó lehet.


Egy tápról a 3 kártyára felhasználsz 3 pcie ágat, kártyánként egyet 6+8 pin pcie csati.
Marad 1 pcie ágad két csatival,illetve 2 molex ágad.
A pcie ág egyik csatiját az egyik 6 pines riserre, a másikat a meghosszabbítva a másik riserre dugod. 1 molex ágra raksz 2x molex -> 1x6/8 pin átalakítót, és ezt dugod a harmadik riserre.
A másik tápnál ugyan ez a felállás.


Add2psu: nem tudom van e értelme. Én a második táp power on lábait egy gémkapoccsal összekötöttem, és ennyi. Viszont, így aha leállítod a gépet, akkor a második táp és az ezen levő kártyák nem kapcsolnak ki. Nem tudom az add2psu kikapcsolja e a második tápot.