Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 9 Vendégek van a témában

Zorg33

Idézetet írta: menorel Dátum május 28, 2017, 09:59:48 DÉLUTÁN
Erre megoldás az Add2PSU nevű apró kütyü, meg tudod rendelni ebayról vagy aliexpressről. Ennek a lényege, hogy össze tudsz szinkronizálni két tápot.

Az Add2PSU meg mindig nem szinkronizal ossze semmit. Maximum a bekapcaolast, de annak meg nem sok jelentosege van. Sot ha a masodlagos tap felallasa tobb masodperc, akkor meg a hardvereket se fogja latni a gep amik arra vannak dugva.

Az add2psu egyenerteku azzal mintha betennel egy 100 ft os 12V relet a ket tap koze.
De teljesen jo az is ha a masodlagos tap fixen bekapcsolva van amikor 220V ot kap, sot jobb...

bushido

Sziasztok,

6 rx570 -es righez, 2 db 750W EVGA Supernova G2 mennyire jó választás?

Esetleg 2db 650W -os,vagy egy 1000W -os is elég lenne?

(ETH bányászat, single)

Köszi

peter1300

Idézetet írta: bushido Dátum május 30, 2017, 07:07:18 DÉLUTÁN
Sziasztok,

6 rx570 -es righez, 2 db 750W EVGA Supernova G2 mennyire jó választás?

Esetleg 2db 650W -os,vagy egy 1000W -os is elég lenne?

(ETH bányászat, single)

Köszi

Szia!

Ugyanezt céloztam meg egy Corsair RM1000i-vel, ami a múlthéten érkezett meg hozzám. 780W körül kihozható szerintem egy 6-os single rig, ekkora még az említett táp 90% körüli hatásfokkal tud dolgozni, 6 kártyára még felesleges a dual táp szerintem, persze ezzel ellentétben nagyon sokat használják így. Én inkább bízom a prémium tápokban, és ezért vásároltam meg 65.000 Ft-ért a Corsair tápot, 10 év garival az iPon-tól. :)

menorel

Idézetet írta: Zorg33 Dátum május 30, 2017, 08:50:33 DÉLELŐTT
Az add2psu egyenerteku azzal mintha betennel egy 100 ft os 12V relet a ket tap koze.
De teljesen jo az is ha a masodlagos tap fixen bekapcsolva van amikor 220V ot kap, sot jobb...

Köszi, ezen már én is gondolkodtam, már hogy ezt hogy oldják meg a másodlagos szerver tápokkal. Ha jól sejtem, ez egyébként csak akkor működhet, ha a másodlagos tápról kizárólagosan a riserek és a GPU-k extra 6-8 pin tápjai vannak meghajtva. Viszont ezek szerint az nem árt a kártyáknak, ha üresjáratban is kapnak áramot. Köszi az infókat! Akkor az Add2PSU kuka.
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

Andokaaa

Gyors kérdésre kérlek válaszoljatok , cpu ba lehet dugni vga-t a tápegységben ?

knorbi


somogyi betyár

Idézetet írta: Andokaaa Dátum május 31, 2017, 04:26:53 DÉLUTÁN
Gyors kérdésre kérlek válaszoljatok , cpu ba lehet dugni vga-t a tápegységben ?

Elolvastam 4x, egyszer lassan, s egyszer lassan és hangosan, de nem értem :D
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Uhura

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum június 01, 2017, 04:11:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Andokaaa Dátum május 31, 2017, 04:26:53 DÉLUTÁN
Gyors kérdésre kérlek válaszoljatok , cpu ba lehet dugni vga-t a tápegységben ?

Elolvastam 4x, egyszer lassan, s egyszer lassan és hangosan, de nem értem :D

A megfejtés: a CPU táp kimenetbe be lehet-e tudni a VGA-s PCI-e ágú csatlakozót.

Persze be lehet - de nem egy az egyben!! - vagyis megfogod veszel egy PCI-e s csatlakozót és rádugod az nem feltétlenül lesz jó! A tápja válogatja mennyi W-bír és milyen a láb kiosztása, mert lehet máshogyan van a tápegység felől bekötve a GDN és 12V-s csatlakozó , ami miatt rossz vége lehet a kisérletnek.

Vagyis biztos ami biztos csináltassál Zorggal egy spec kábelt amivel a táp CPU-s kimenetéről levett áramot a PCI-E csatlakozóra tudod vinni.

Andokaaa

Koszi a választ , de megoldottam egy olyan táppal amin van 8 x 8pin pcie csati :) Zalman 1000 platinum egyébként.  Még lenne egy kérdésem , ha mind a 6 kártya usb riser-el van csatlakoztatva , akkor a h81 pro btc 2.0 alaplapon bekell dugni a molex-et , vagy sem ? Koszonom szépen

Székely Vegán

Idézetet írta: Andokaaa Dátum június 01, 2017, 05:48:48 DÉLUTÁN
Koszi a választ , de megoldottam egy olyan táppal amin van 8 x 8pin pcie csati :) Zalman 1000 platinum egyébként.  Még lenne egy kérdésem , ha mind a 6 kártya usb riser-el van csatlakoztatva , akkor a h81 pro btc 2.0 alaplapon bekell dugni a molex-et , vagy sem ? Koszonom szépen

Nem kell a lapra a molex ha usb risert használsz.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Andokaaa

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 01, 2017, 05:55:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Andokaaa Dátum június 01, 2017, 05:48:48 DÉLUTÁN
Koszi a választ , de megoldottam egy olyan táppal amin van 8 x 8pin pcie csati :) Zalman 1000 platinum egyébként.  Még lenne egy kérdésem , ha mind a 6 kártya usb riser-el van csatlakoztatva , akkor a h81 pro btc 2.0 alaplapon bekell dugni a molex-et , vagy sem ? Koszonom szépen

Nem kell a lapra a molex ha usb risert használsz.

Rendben , koszi Vegán.

hoppus

nálam kellett. asrock lap, napokig nem jöttem rá miért nem hajlandó 2 kártyánál többel menni. kismillioszor ujraraktam a drivereket és nem. az összes kártya USB riser-el volt rákötve de a 3ik kártya már nem indult. Aztán az egyik újrainditásnál a bios kidobta a kis grafikáját, hogy dugjam bele a molex-et a lapba. Bedugtam és azóta 4 kártyával csákányolnak a bányában.

Székely Vegán

Idézetet írta: hoppus Dátum június 01, 2017, 09:36:34 DÉLUTÁN
nálam kellett. asrock lap, napokig nem jöttem rá miért nem hajlandó 2 kártyánál többel menni. kismillioszor ujraraktam a drivereket és nem. az összes kártya USB riser-el volt rákötve de a 3ik kártya már nem indult. Aztán az egyik újrainditásnál a bios kidobta a kis grafikáját, hogy dugjam bele a molex-et a lapba. Bedugtam és azóta 4 kártyával csákányolnak a bányában.

Mikor kéri hogy dugd be megnyomod az n betűt és többet nem fogja kérni.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

hoppus

nvidia 1060 szerintetek elmegy egy táp 6pin-es PCIe csatijáról is? nincs 8pines a tápon :(  vagy mindenképpen tápcsere, esetleg átalakitó? vagy megy arról is?

petiznet

Zotac 1070esen 2x8pin van. Eleg egyet bedugni vagy inkabb elosztoval oldjam meg?

Skankhunt42

Idézetet írta: petiznet Dátum június 02, 2017, 10:47:35 DÉLELŐTT
Zotac 1070esen 2x8pin van. Eleg egyet bedugni vagy inkabb elosztoval oldjam meg?

Pont ugyanezt kerdeztem egy live video alatt, csavokamnak nem ment 1 pluggal..
2 ora 14 percnel:
https://www.youtube.com/watch?v=1uhSfOpvHks

sankoran

ON: Ha 2db 8pin van rajta, akkor kell neki. Hiába nem fogyaszt sokat, igényli.

OFF: Azért kíváncsi vagyok, hogy így csavarozva az alu keretbe nem e szóródik egy kevés fémforgács az alaplapra...


Skankhunt42

Idézetet írta: sankoran Dátum június 02, 2017, 06:22:36 DÉLUTÁN
ON: Ha 2db 8pin van rajta, akkor kell neki. Hiába nem fogyaszt sokat, igényli.

OFF: Azért kíváncsi vagyok, hogy így csavarozva az alu keretbe nem e szóródik egy kevés fémforgács az alaplapra...

Hogy keletekezik a femforgacs? :D Elovan furva a menet, abba belehajtva a csavar.

sankoran

Acélcsavar vs. aluprofil:) így...

Vagy nem aluprofilból van a rig kerete, hanem keményebb fémből?

Skankhunt42

Idézetet írta: sankoran Dátum június 02, 2017, 06:28:54 DÉLUTÁN
Acélcsavar vs. aluprofil:) így...

Vagy nem aluprofilból van a rig kerete, hanem keményebb fémből?

Ha aluprofilbol csinalod meg jobb a helyzet mert akkor meg csak furni sem kell, akkor belehet csusztatni egy anyacsavart a valyatba. Szoval akkor duplan nincs forgacs.
Nekem ilyenbol az van ez egyik rigem: http://www.estoconnectors.com/product/pn-160726
Ezzel sem keletkezik semmifele forgacs.