Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

Székely Vegán

Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 11, 2017, 01:02:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Simi Dátum június 11, 2017, 12:36:02 DÉLELŐTT
Fxpwrh mit szeretne:
Idézegy 4 csatlakozós molex ágról megtáplálhatok ilyen 2x molex-> 1x6Pin PCIe csatlakozón keresztül 2 db riser
IdézÉs a 3. kártya a másik ág
Itt ő gondolom a 3. riserre gondolt, nem kártyára, hisz a kártyáit tudja táplálni rendesen a tápból.
Szóval a végeredmény: egyik molex korbácsra két risert köt(max 2x75W), másik molex korbácsra 1 risert, ha jól értem.
Igen.
6 db kártyám van 2 db táppal, az egyszerűség kedvéért csak 3 db kártyát nézzünk, mert a másik háromnál a másik tápról ugyan ez a helyzet.
A 3 db kártyát normál módon táplálom a tápról, a pcie 8 pin-es csatlakozókon keresztül, ez oké. A tápon 2 db pcie ág van, 2 db kábellel kábelenként 2 db 6+2 pin pcie csatival, tehát összesen 4 db, vagyis 1 db csatlakozó szabad marad, a 3 kártya táplálása után.
A risereim 6 pin-esek. 2 db molexes kábelem van, kábelenként 4 csatival. Tehát külön ágról 2 risert tudok táplálni, a fentebb linkelt 2x molex -> 6 pin kábellel.
A 3. riser táplálása vagy úgy oldható meg, hogy az egyik már használt molex ágról még egy risert táplálok 2x molex -> 6 pin kábellel, tehát az egyik molex ágon 2 db riser lesz, vagy a pcie ág megmaradt 1 csatlakozóját hosszabbítóm meg a 3. riserhez, tehát ez esetben a 2 pcie ág fullon lesz, 2 + 1  kártya + 1 riser.
Melyik a jobb megoldás?

Mind a 2 mükszik, de a pcie ág jobb mert az 2 teljes kártyát is elbír úgyhogy az extra ág egy risert lazán.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Fxpwrh


Székely Vegán

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Fxpwrh

De, csak hamarabb raktam fel a kepet, mint meglattam a hozzaszolasodat.
Off: nekem is van egy optiplex 390-em, holnap akartam kiprobalni 4x 1080-as kartyaval, de most lattam a videodat, okafogyotta valt.

Zorg33

Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 09, 2017, 09:32:36 DÉLUTÁN
Értem. Én 6 pines risert használok, de a 6 pint egy 2 molex -> PCIe csatlakozóról nyerem. Tehát akkor a 12V, 5V le van tudva. Ha ráteszek egy sata optikai meghajtót, akkor a 3.3V-ot is lefedem, vagy kell az ellenállásos módszer?

Nincs az 5V letudva, mert a PCI-E tápcsatiba nem megy a molexből 5V, ha jól megfigyeled. (A pirosat a második földhöz kötik a barmok.)

edit: 300! Ó je, ezért megérte belépni!  8)

Dzsenő

#845
   Huhaaa...ezt találtam nagyon jó áron a többihez képest, használható, vagy amiatt, hogy nem moduláris nem igazán? 4 Db 1070est kellene meghajtson!
ATX Mars Gaming MP1000, és ez is Raidmax Vampire 800W 80 PLUS Gold(megbirná a 4et?)

Fxpwrh

Idézetet írta: Zorg33 Dátum június 11, 2017, 11:02:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 09, 2017, 09:32:36 DÉLUTÁN
Értem. Én 6 pines risert használok, de a 6 pint egy 2 molex -> PCIe csatlakozóról nyerem. Tehát akkor a 12V, 5V le van tudva. Ha ráteszek egy sata optikai meghajtót, akkor a 3.3V-ot is lefedem, vagy kell az ellenállásos módszer?

Nincs az 5V letudva, mert a PCI-E tápcsatiba nem megy a molexből 5V, ha jól megfigyeled. (A pirosat a második földhöz kötik a barmok.)

edit: 300! Ó je, ezért megérte belépni!  8)
Vilagos. A 12V van letudva. De a lenyeg, hogy akkor ket tap eseten, amelyik nem csatlakozik az alaplapra, hanem csak kartyakat hajt, szuksege van a muterhelesre? Meg akkor is ha normalis minosegunek gondolnam?
Es ez esetben, 5 v-hoz mehet mondjuk egy sata dvd iro, 3.3V-hoz pedig a fent emlitett ellenalas? Vagy vagy van mas eszkoz amit igy ra lehet dugni?

Fxpwrh

Két tápos 6 kártyás rig megoldás:
Érdekes, itt pont azt javasolják, hogy az egyik tápra, alaplap + összes riser legyen kötve, még a másik tápról az összes kártya 6 pin és/vagy 8 pin.
Itt pedig pont azt beszéltük korábban, hogy a tápok ne közösködjenek.
Végül is melyik a jobb hosszú távon?






DrPascal

Idézetet írta: Dzsenő Dátum június 12, 2017, 12:06:52 DÉLELŐTT
   Huhaaa...ezt találtam nagyon jó áron a többihez képest, használható, vagy amiatt, hogy nem moduláris nem igazán? 4 Db 1070est kellene meghajtson!
ATX Mars Gaming MP1000, és ez is Raidmax Vampire 800W 80 PLUS Gold(megbirná a 4et?)

4db 1070-hez egy 750W táp is elég. Legyen Gold, vagy Platinum, az azért meghatároz egy minőséget.

DrPascal

Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 12, 2017, 10:27:08 DÉLELŐTT
Két tápos 6 kártyás rig megoldás:
Érdekes, itt pont azt javasolják, hogy az egyik tápra, alaplap + összes riser legyen kötve, még a másik tápról az összes kártya 6 pin és/vagy 8 pin.
Itt pedig pont azt beszéltük korábban, hogy a tápok ne közösködjenek.
Végül is melyik a jobb hosszú távon?



Az powered riser-en nem megy az alaplap irányába/ból semmi! -bár szalagkábeles megoldásnál érdemes rámérni-
A második megoldás is teljesen jó.

imrex6

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy 6 kártyás rx 570-es 4gb-os konfigot elbírna-e kettő Thermaltake SMART SPS-730MPCBEU 730W moduláris tápegység? (675w-ot tud leadni 1db)
3-3 kártyát kötnék rá, az lenne a terv!

Székely Vegán

Idézetet írta: imrex6 Dátum június 12, 2017, 04:26:29 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy 6 kártyás rx 570-es 4gb-os konfigot elbírna-e kettő Thermaltake SMART SPS-730MPCBEU 730W moduláris tápegység? (675w-ot tud leadni 1db)
3-3 kártyát kötnék rá, az lenne a terv!

Lazán. De jobb az elosztás igy: 1. táp - 4 kártya, 2. táp - 2 kártya + gép.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

spikes

Sztem sem jó a tápokat vegyesen használni, pláne ha nem egyformák! Olyan előfordul elektronikai megoldásokban, hogy 2 tápot sorba kötnek, de az itt eleve nem játszik... Én semmiképpen sem javaslom a tápok összekapcsolását ilyen módon, ugyanis ugyanazon áramkört hajtasz két irányból más terheléssel....


kidface

Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 12, 2017, 10:27:08 DÉLELŐTT
Két tápos 6 kártyás rig megoldás:
Érdekes, itt pont azt javasolják, hogy az egyik tápra, alaplap + összes riser legyen kötve, még a másik tápról az összes kártya 6 pin és/vagy 8 pin.
Itt pedig pont azt beszéltük korábban, hogy a tápok ne közösködjenek.
Végül is melyik a jobb hosszú távon?






Ez a módszer Max az usb-s riser esetén alkalmazható.
A szalag Riser esetén ha nincsenek elcsipve a megfelelő szálak abból baj lehet.

berci01

Halihó,

ilyen kábelt próbált már esetleg vki?
http://www.thermaltake.com/Power_Supply/Accessories_/PSU_Cable/C_00002406/Dual_PSU_24Pin_Adapter_Cable/design.htm

Ha jól értem, akkor ez megoldja, hogy együtt kezelje a tápokat a gép. Vagyis, ha egyszer elveszed az áramot, újraindítod a gépet, akkor lekapcsolja mindkét tápot. Szerintem innentől kezdve édesmindegy, hogy mit hova kötünk.

Aliexpressen is lehet kapni. Ráadásul fillérekért: https://www.aliexpress.com/item/Wholesale-30cm-Adaptor-Cable-Connector-for-Mining-24Pin-20-4pin-Dual-PSU-ATX-Power-Supply-Free/32351928938.html?shortkey=7vQZjUzq&addresstype=600.

Esetleg konkrétan ezzel vkinek tapasztalata van?

Skankhunt42

Idézetet írta: berci01 Dátum június 13, 2017, 03:38:02 DÉLUTÁN
Halihó,

ilyen kábelt próbált már esetleg vki?
http://www.thermaltake.com/Power_Supply/Accessories_/PSU_Cable/C_00002406/Dual_PSU_24Pin_Adapter_Cable/design.htm

Ha jól értem, akkor ez megoldja, hogy együtt kezelje a tápokat a gép. Vagyis, ha egyszer elveszed az áramot, újraindítod a gépet, akkor lekapcsolja mindkét tápot. Szerintem innentől kezdve édesmindegy, hogy mit hova kötünk.

Aliexpressen is lehet kapni. Ráadásul fillérekért: https://www.aliexpress.com/item/Wholesale-30cm-Adaptor-Cable-Connector-for-Mining-24Pin-20-4pin-Dual-PSU-ATX-Power-Supply-Free/32351928938.html?shortkey=7vQZjUzq&addresstype=600.

Esetleg konkrétan ezzel vkinek tapasztalata van?

Pont ilyen thermaltakes kabelem van, es ez csupan annyit csinal hogy elinditja a masodlagos tapot is amikor beroffented az alaplapot.
Ennek semmi koze ahhoz hogy nem szabad keverni a bekoteseket, tovabbra is szeparalni kell a kartyakat es 1 kartyat 1 psu-ra dugsz a risert es a 6/8pin(eket) is.

hoppus

miert problema az hogy adott kartyat es a hozza tartozo risert egy tapra kell kotni? miert kellene mindenfele takolassal megoldani hogy lehessen keverni? nincs eleg csatlakozo, vagy mi az ok?

berci01

Ha jól értem, akkor az lehet a gond, ha nem egyszerre kapnak áramot. Mármint, ha két tápról kap áramot és nincs vezérelve, az nem szerencsés, ha az egyik oldalon már jön az áram, a másikon meg még nem. Szerintem ezért érdekes az a kábel is, amit linkeltem. Mert onnantól már csak terhelés, elosztás kérdése, amennyire értem. De majd kijavítanak a többiek, ha rosszul mondom.

Idézetet írta: hoppus Dátum június 13, 2017, 03:52:48 DÉLUTÁN
miert problema az hogy adott kartyat es a hozza tartozo risert egy tapra kell kotni? miert kellene mindenfele takolassal megoldani hogy lehessen keverni? nincs eleg csatlakozo, vagy mi az ok?

Uhura

Idézetet írta: hoppus Dátum június 13, 2017, 03:52:48 DÉLUTÁN
miert problema az hogy adott kartyat es a hozza tartozo risert egy tapra kell kotni? miert kellene mindenfele takolassal megoldani hogy lehessen keverni? nincs eleg csatlakozo, vagy mi az ok?

Példul nincs elég csatlakozó, vagy nem olyan van, vagy alapból van elég csatlakozó de nem elég a táp kapacitása. Mondjuk a legy egyszerübb szerintem ha megfogod és szépen a 8+6 pines csatihoz veszel egy 6 pines toldót és azzal kötöd be a risert - bár igaz általam ismeretlen okból a 6 pines toldónál olcsóbb a 6 pines Y kábel :) - . De ez is a rx 4xx sorozatig volt jó mert az új rx 5xx sorozatnál már 6 pin Y kábel kell mindenképpen, mert a kártyák egy részei is igényli a 8+6 pint.
Ennek egyetlen hátránya , hogy a SATA / MOLEX oldalt nincs terhelve , de ezt is megoldhatód a ventrikkel rákötésével meg a már említett ellenállás stb. bekötésével.