Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 6 Vendégek van a témában

Fxpwrh

Építeném a következő rigemet. Amiben 6 db 1070-es kártya volna, de olyanok, hogy kell nekik 6+8 pin tápcsatlakozó is. Dupla táppal szeretném, az előzőnél bevált. Kicsit túl is lőttem, mert kompletten falból 730W-ot fopgyaszt, és 2 db 750-es Corsair gold táp van rajtuk.
A riserek is 6 pinesek.
Egy normálisabb 550-650-750 gold tápon 2 db pce ág van, áganként 2 csatlakozóval. Valamint van 4 molex ág, de általában 1 vagy 2 kábelkorbácsot adnak hozzá, ilyet pedig beszerezni macerás. Hogyan tudom megoldani? A pcie ágat lehet tovább osztani?

Székely Vegán

Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 14, 2017, 08:25:04 DÉLELŐTT
Építeném a következő rigemet. Amiben 6 db 1070-es kártya volna, de olyanok, hogy kell nekik 6+8 pin tápcsatlakozó is. Dupla táppal szeretném, az előzőnél bevált. Kicsit túl is lőttem, mert kompletten falból 730W-ot fopgyaszt, és 2 db 750-es Corsair gold táp van rajtuk.
A riserek is 6 pinesek.
Egy normálisabb 550-650-750 gold tápon 2 db pce ág van, áganként 2 csatlakozóval. Valamint van 4 molex ág, de általában 1 vagy 2 kábelkorbácsot adnak hozzá, ilyet pedig beszerezni macerás. Hogyan tudom megoldani? A pcie ágat lehet tovább osztani?

8 pcie csatid van összesen, abból 6 megy a kártyákra, a maradék 2-őt pedig elosztod igy lesz 4 risernek, másik 2 risert 1-1 molex ágra és kész. Vagy 2-2 riser a molex ágakra, s 1-1 a maradék 2 pcie-re igy nem kell osszad. Nem lesz semmi gond mert nem fogyaszt sokat a 1070.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Fxpwrh

Tehát a 2 tápon összesen van 8 pcie csati, van 6 kártyám, de mindegyikre kell 6+8 pines is, tehát összesen 12 db pcie csatlakozó kellene. Így már itt megáll a dolog ha jól számolom.

hoppus

Raidmax Cobra 1000W 80+ Gold

fenti tápegység mennyire van megizzasztva, ha 850Watt-on használom? Mehet ez igy? Vagy kicsit lejebb kéne vinnem a fogyasztást?

Uhura

Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 14, 2017, 09:34:10 DÉLELŐTT
Tehát a 2 tápon összesen van 8 pcie csati, van 6 kártyám, de mindegyikre kell 6+8 pines is, tehát összesen 12 db pcie csatlakozó kellene. Így már itt megáll a dolog ha jól számolom.

Nem feltétlenül mert ha veszel 6 pin to 6+2 pines Y osztott akkor azt rákötőd a PCIe-s kábeled 6 pin-es csatijára a Y egyik ágát egyik 6 pin csatija a kártyába dugod a másikat pedig a riserbe.
A sima felhasználásnál is a kártya mindent a 6+8 pinről vesz fel, ha azt el bírja akkor azt is el fogja , ha ezt megosztod és egy részét innen másik részét a riser felől de ugyan arról az ágról veszi fel. Főleg, hogy a bányászatnál csökkentjük az energia felvételt a sima használathoz képest. 
Vagyis ha van 8 db  PCIe-s 6+8 pines csatolód akkor arra 8 kártya fel fűzhető persze ha a tápok össz teljesítménye elég rá!

Fxpwrh

Ahogy én számolom, szerintem nincs meg.
Vegyünk csak 1 tápot 3 kártyával, mert a másik táp és másik 3 kártya ugyanaz.
Tehát 1 tápon van 2x pcie ág, áganként 2x 6+2 pin pcie csatival, vagyis van 4x 6+2 pin pcie csatim.
A 3 kártyára kell 3x8pin + 3x6pin, a risrerekre kell 3x 6pin. Ez 9 db, amiből 2 riserre, a 2 molex ágról megvannak a 6 pin csatlakozók, tehát 7 pcie csatlakozó kellene, amit el tudok érni mennyiben mindkét pcie ág, mindkét csatiját oszthatom Y kábellel.
Oszthatom?

Uhura

Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 14, 2017, 12:45:51 DÉLUTÁN
Ahogy én számolom, szerintem nincs meg.
Vegyünk csak 1 tápot 3 kártyával, mert a másik táp és másik 3 kártya ugyanaz.
Tehát 1 tápon van 2x pcie ág, áganként 2x 6+2 pin pcie csatival, vagyis van 4x 6+2 pin pcie csatim.
A 3 kártyára kell 3x8pin + 3x6pin, a risrerekre kell 3x 6pin. Ez 9 db, amiből 2 riserre, a 2 molex ágról megvannak a 6 pin csatlakozók, tehát 7 pcie csatlakozó kellene, amit el tudok érni mennyiben mindkét pcie ág, mindkét csatiját oszthatom Y kábellel.
Oszthatom?

Szerintem nem , 1 kártya + riser = 1 pcie ág, annyi pci-e ágnak lennie kéne amennyi kártyád van, ebben a felállásban. Kivéve ha emellett még van mondjuk 3 molex/sata/perif ágad mert arra rá tudsz tenni 3 6 pines csatit. A 2 molex to 6 pin-es csatlakozóval. 

Még egy lehetőség ha a táp 2 cpu kivezetéssel rendelkezik akkor az egyikre egy spec kábelel arra is tudsz ültetni egy kártyát, de ez már munkásabb.

DrPascal

Idézetet írta: hoppus Dátum június 14, 2017, 09:58:54 DÉLELŐTT
Raidmax Cobra 1000W 80+ Gold

fenti tápegység mennyire van megizzasztva, ha 850Watt-on használom? Mehet ez igy? Vagy kicsit lejebb kéne vinnem a fogyasztást?

Hát nem vagyok matematikus, de ez 85% terhelést jelent. Az meg szerintem messze van a megizzasztástól. :)
Bőven jó az, bár ha tudod lentebb vinni a fogyasztást, csak nyerhetsz vele.

Fxpwrh

Idézetet írta: Uhura Dátum június 14, 2017, 12:52:12 DÉLUTÁN
Szerintem nem , 1 kártya + riser = 1 pcie ág, annyi pci-e ágnak lennie kéne amennyi kártyád van, ebben a felállásban. Kivéve ha emellett még van mondjuk 3 molex/sata/perif ágad mert arra rá tudsz tenni 3 6 pines csatit. A 2 molex to 6 pin-es csatlakozóval. 

Még egy lehetőség ha a táp 2 cpu kivezetéssel rendelkezik akkor az egyikre egy spec kábelel arra is tudsz ültetni egy kártyát, de ez már munkásabb.
Szerintem sem. Még ha volna is a tápnak 3 pcie kimenete, illetve 3-4 perif kiemenete (ami egyébkén van) de kábelkorbácsot b*sznak hozzá adni annyit, venni meg nem lehet, leglább is én nem találtam.

Uhura

Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 14, 2017, 01:13:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum június 14, 2017, 12:52:12 DÉLUTÁN
Szerintem nem , 1 kártya + riser = 1 pcie ág, annyi pci-e ágnak lennie kéne amennyi kártyád van, ebben a felállásban. Kivéve ha emellett még van mondjuk 3 molex/sata/perif ágad mert arra rá tudsz tenni 3 6 pines csatit. A 2 molex to 6 pin-es csatlakozóval. 

Még egy lehetőség ha a táp 2 cpu kivezetéssel rendelkezik akkor az egyikre egy spec kábelel arra is tudsz ültetni egy kártyát, de ez már munkásabb.
Szerintem sem. Még ha volna is a tápnak 3 pcie kimenete, illetve 3-4 perif kiemenete (ami egyébkén van) de kábelkorbácsot b*sznak hozzá adni annyit, venni meg nem lehet, leglább is én nem találtam.

Kábel csinál neked Zorg... ha kell, nem olcsó vagyis ez a végső megoldás , ezért lenének jó az 1300-1600-as tápok ha lehetne kapni.

Fxpwrh

Idézetet írta: Uhura Dátum június 14, 2017, 01:17:05 DÉLUTÁN
Kábel csinál neked Zorg... ha kell, nem olcsó vagyis ez a végső megoldás , ezért lenének jó az 1300-1600-as tápok ha lehetne kapni.
Már felvettem vele a kapcsolatot, komplett táp ügyben. Az a baj, hogy az elérhető tápok többségén eleve csak 2x pcie ág van, tehát már ott megbukik. (550W-850W) Corsair, EVGA, stb..

hoppus

Idézetet írta: DrPascal Dátum június 14, 2017, 12:55:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: hoppus Dátum június 14, 2017, 09:58:54 DÉLELŐTT
Raidmax Cobra 1000W 80+ Gold

fenti tápegység mennyire van megizzasztva, ha 850Watt-on használom? Mehet ez igy? Vagy kicsit lejebb kéne vinnem a fogyasztást?

Hát nem vagyok matematikus, de ez 85% terhelést jelent. Az meg szerintem messze van a megizzasztástól. :)
Bőven jó az, bár ha tudod lentebb vinni a fogyasztást, csak nyerhetsz vele.

:D   az oké, azt én is látom, hogy 85%, csak kérdés mennyire esik jól a tápnak, hogy 85%on van terhelve 0-24ben. Mert hiába 1000Wattos, ha folyamatosan kicentizném valószinü pár hétnél tovább nem birná. Gondolom...

carobi

Üdv kedves bányász kollegák !

Eljött az idő, hogy 2 tápot használjak a gépembe, mert 4. kártya már túl sok a kis 750-es chieft-ek nek bele sem fogom dugni :(
Konfig 4x1070-es kártya, usb molex riser (amint megérkezik)  ::) 1db 550-es Chieftek és 1db 750-es chieftek fogja kiszolgálni.
Olvastam az első 14 oldalt és végül ezt raktam össz fejben, mert ottvan minden kérdésre a válasz, csak nem vagyok biztos benne, hogy jól értetem.
Azt értem, hogy a kisebbik táp megkapja az alaplapot+ssd-t és 1 db 1070-es kártyát (6,8 pines csatit)ami bele van dugva a 16x pci-e foglalatba és a másik táp (750w) pedig a másik 3 USB risert és a 6-8pines csatikat. Remélem jól irtam eddig...aztán hogy ezek egyszerre kapcsoljanak be, a második tápon a 24 pines csatiban össze kell kössem a zöld és a fekete kábelt. Jó ez így ?

HELP !  :-[
Ajánlom figyelmetekbe most indult Youtube csatornámat ! Heti 2 alkalommal töltök fel új videót, érdekes témákban a nagyvilágból.
https://www.youtube.com/channel/UCViQbaq-bHAfHDPdr2hiWog?sub_confirmation=1

Székely Vegán

Idézetet írta: carobi Dátum június 14, 2017, 02:50:42 DÉLUTÁN
Üdv kedves bányász kollegák !

Eljött az idő, hogy 2 tápot használjak a gépembe, mert 4. kártya már túl sok a kis 750-es chieft-ek nek bele sem fogom dugni :(
Konfig 4x1070-es kártya, usb molex riser (amint megérkezik)  ::) 1db 550-es Chieftek és 1db 750-es chieftek fogja kiszolgálni.
Olvastam az első 14 oldalt és végül ezt raktam össz fejben, mert ottvan minden kérdésre a válasz, csak nem vagyok biztos benne, hogy jól értetem.
Azt értem, hogy a kisebbik táp megkapja az alaplapot+ssd-t és 1 db 1070-es kártyát (6,8 pines csatit)ami bele van dugva a 16x pci-e foglalatba és a másik táp (750w) pedig a másik 3 USB risert és a 6-8pines csatikat. Remélem jól irtam eddig...aztán hogy ezek egyszerre kapcsoljanak be, a második tápon a 24 pines csatiban össze kell kössem a zöld és a fekete kábelt. Jó ez így ?

HELP !  :-[

Jó ez úgy, de egy 750w táp simán elvisz 4 1070-est.. én nem haszmálnám az 550-est csak a 750-est.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

carobi

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 14, 2017, 04:33:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: carobi Dátum június 14, 2017, 02:50:42 DÉLUTÁN
Üdv kedves bányász kollegák !

Eljött az idő, hogy 2 tápot használjak a gépembe, mert 4. kártya már túl sok a kis 750-es chieft-ek nek bele sem fogom dugni :(
Konfig 4x1070-es kártya, usb molex riser (amint megérkezik)  ::) 1db 550-es Chieftek és 1db 750-es chieftek fogja kiszolgálni.
Olvastam az első 14 oldalt és végül ezt raktam össz fejben, mert ottvan minden kérdésre a válasz, csak nem vagyok biztos benne, hogy jól értetem.
Azt értem, hogy a kisebbik táp megkapja az alaplapot+ssd-t és 1 db 1070-es kártyát (6,8 pines csatit)ami bele van dugva a 16x pci-e foglalatba és a másik táp (750w) pedig a másik 3 USB risert és a 6-8pines csatikat. Remélem jól irtam eddig...aztán hogy ezek egyszerre kapcsoljanak be, a második tápon a 24 pines csatiban össze kell kössem a zöld és a fekete kábelt. Jó ez így ?

HELP !  :-[

Jó ez úgy, de egy 750w táp simán elvisz 4 1070-est.. én nem haszmálnám az 550-est csak a 750-est.

Addig optimalizálgattam a memoria és a core frenkvenciáit amig sikerült a 612w-os fogyasztást levinnem 492w-ra igy már igen elviszi majd a 4 kártyát ami 622 falból és ez 82százalék terhelés. Királyság amugy azt csináltam hogy a powert levettem 55-re core +200 és a memoria +400 igy stabilan tud 442-445sol kártyánként. Eddig 454 sol volt de evett 120w-al többet és nem birta volna a 4et.
Köszi hogy felhívtad a figyelmem rá. ;D
Ajánlom figyelmetekbe most indult Youtube csatornámat ! Heti 2 alkalommal töltök fel új videót, érdekes témákban a nagyvilágból.
https://www.youtube.com/channel/UCViQbaq-bHAfHDPdr2hiWog?sub_confirmation=1

Székely Vegán

Idézetet írta: carobi Dátum június 14, 2017, 05:53:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 14, 2017, 04:33:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: carobi Dátum június 14, 2017, 02:50:42 DÉLUTÁN
Üdv kedves bányász kollegák !

Eljött az idő, hogy 2 tápot használjak a gépembe, mert 4. kártya már túl sok a kis 750-es chieft-ek nek bele sem fogom dugni :(
Konfig 4x1070-es kártya, usb molex riser (amint megérkezik)  ::) 1db 550-es Chieftek és 1db 750-es chieftek fogja kiszolgálni.
Olvastam az első 14 oldalt és végül ezt raktam össz fejben, mert ottvan minden kérdésre a válasz, csak nem vagyok biztos benne, hogy jól értetem.
Azt értem, hogy a kisebbik táp megkapja az alaplapot+ssd-t és 1 db 1070-es kártyát (6,8 pines csatit)ami bele van dugva a 16x pci-e foglalatba és a másik táp (750w) pedig a másik 3 USB risert és a 6-8pines csatikat. Remélem jól irtam eddig...aztán hogy ezek egyszerre kapcsoljanak be, a második tápon a 24 pines csatiban össze kell kössem a zöld és a fekete kábelt. Jó ez így ?

HELP !  :-[

Jó ez úgy, de egy 750w táp simán elvisz 4 1070-est.. én nem haszmálnám az 550-est csak a 750-est.

Addig optimalizálgattam a memoria és a core frenkvenciáit amig sikerült a 612w-os fogyasztást levinnem 492w-ra igy már igen elviszi majd a 4 kártyát ami 622 falból és ez 82százalék terhelés. Királyság amugy azt csináltam hogy a powert levettem 55-re core +200 és a memoria +400 igy stabilan tud 442-445sol kártyánként. Eddig 454 sol volt de evett 120w-al többet és nem birta volna a 4et.
Köszi hogy felhívtad a figyelmem rá. ;D

Cool :)
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

exertech001

Egy kis segítség kellene.
1. Corsair RMi 750W -> 5 darab 1060-as + rendszer
2. EVGA G1 1000W -> 4 darab 470 1 darab 480 1 darab 460

Mind a két esetben nagyon meleg a táp hátoldala. de a táp ventije meg nem érzem úgy, hogy hangos lenne. Most ezt vegyem üzemi hőfoknak, vagy ez így ki fogja nyírni az egészet?

piszabolcs

Halihoo

Jelen pillanatban 4 rx570hez elegendő 750 w tap ? és ha igen melyiket érdemes most venni ? Honnan tudom melyik tap a jó ?

Uhura

#878
Idézetet írta: piszabolcs Dátum június 15, 2017, 02:44:37 DÉLELŐTT
Halihoo

Jelen pillanatban 4 rx570hez elegendő 750 w tap ? és ha igen melyiket érdemes most venni ? Honnan tudom melyik tap a jó ?

Mivel nekem nincs ezért per pill nem tudom mennyi egy 570-es fogyasztása , ezt majd más megválaszolja. De nagy valószínűséggel elég , de erre pls írja akinek vín 570-es rigje, hogy igen vagy nem.

A tápnál amire figyelni kell:
- Legalább 80+ bronze legyen (de a 80+ Gold az igazi, ha hosszabb távon gondolkodol Goldot vegyél mindenképpen. )
- Nézd meg a táp kivezetéseit , mennyi van Pci-e kábelből / csatlakozóból?  milyen a kártya oldali csatlakozó 1x 6+2 pines vagy 6 pin +(6+2) pines , nézd meg a kártyád igényeit is. Ha a kártya 6+8 pines- csatit igényel akkor legalább ilyen csatlakozó kell. Mert ha nincs akkor vagy nem multi gpu-s a táp vagy osztót kell venned külön ami újabb 600-800 Ft kiadás / kártya.
- Nézd meg mennyi SATA / MOLEX kábel / csatlakozó van. Itt elsősorban a kábelek száma és nem feltételenűl a csatlakozók száma a lényeges. Mert egy molex vagy sata kábelen több csatlakozó is van , de ebből max 2 fogsz használni.
- Nézd meg milyen a risered vagy milyet tudsz venni. Mert lényeges , hogy 6 pines, MOLEX, SATA-s a riser mert akkor kb. annyi Sata / Molex / Perif / 6 pines kábel kell amennyi riser. A régi 4xx szériánál még elment a 1 molex ág -> 2 riser de ha jól tudom az 5xx-nél ez már nem biztos, hogy működik.
- Mennyi garanciát és milyen garanciát adnak a tápra. Mennyi a gyártói és mennyit vállal a kereskedő.
- Lehetőleg jobb minőségű EVGA, FSP, ... táp legyen.
- És a bővíthetőségre sem árt gondolni, mert 2 táp alapvetőleg lehet drágább mint egy nagyobb.
- Ha biztosan tudod, hogy bányászni akarsz akkor szerver tápot vegyél mondjuk Zorgtól.

ha van még valami írjátok le pls. segítsünk az emböröknek.

kidface

Idézetet írta: exertech001 Dátum június 14, 2017, 09:18:49 DÉLUTÁN
Egy kis segítség kellene.
1. Corsair RMi 750W -> 5 darab 1060-as + rendszer
2. EVGA G1 1000W -> 4 darab 470 1 darab 480 1 darab 460

Mind a két esetben nagyon meleg a táp hátoldala. de a táp ventije meg nem érzem úgy, hogy hangos lenne. Most ezt vegyem üzemi hőfoknak, vagy ez így ki fogja nyírni az egészet?
nézd meg a táp elhelyezkedeset! Ne a kártyák felől szívja magába a meleg levegőt!