Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ETH bányászat

Indította boti123, december 02, 2016, 04:17:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 29 Vendégek van a témában

Turcy086

Idézetet írta: messimage Dátum április 04, 2017, 10:11:29 DÉLELŐTT
Szép mélyrepülésben az ETH :(

Ne legyünk pesszimisták :)
BTC is mit művelt két alatt alatt, a maga 15%-os esésével...

Uhura

Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 04, 2017, 02:16:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: messimage Dátum április 04, 2017, 10:11:29 DÉLELŐTT
Szép mélyrepülésben az ETH :(

Ne legyünk pesszimisták :)
BTC is mit művelt két alatt alatt, a maga 15%-os esésével...

Ja a végén még kiderül, hogy simán jobban keresel ha olcsón veszel és drágán eladsz mint ha fúrsz. :D

ZsZolee

Idézetet írta: Uhura Dátum április 04, 2017, 04:08:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 04, 2017, 02:16:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: messimage Dátum április 04, 2017, 10:11:29 DÉLELŐTT
Szép mélyrepülésben az ETH :(

Ne legyünk pesszimisták :)
BTC is mit művelt két alatt alatt, a maga 15%-os esésével...

Ja a végén még kiderül, hogy simán jobban keresel ha olcsón veszel és drágán eladsz mint ha fúrsz. :D

Ez mindig is így volt. :)

Uhura

Idézetet írta: ZsZolee Dátum április 04, 2017, 04:28:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 04, 2017, 04:08:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 04, 2017, 02:16:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: messimage Dátum április 04, 2017, 10:11:29 DÉLELŐTT
Szép mélyrepülésben az ETH :(

Ne legyünk pesszimisták :)
BTC is mit művelt két alatt alatt, a maga 15%-os esésével...

Ja a végén még kiderül, hogy simán jobban keresel ha olcsón veszel és drágán eladsz mint ha fúrsz. :D

Ez mindig is így volt. :)

Igazi horgász hozzá állás , mi szeretjük a halat a halászok meg kifogják :D

ScubaCrab

Friss ETHOS még mindig nem veri a Windows 10 + claymore kombót? Milyen operációs rendszert éri meg most a legjobban használni? A lényeg, hogy a legstabilabb legyen, windows nálam nem arról híres

AnCrypto

Claymore Dual Miner 9.0 released. Improved ETH mining speed in ASM mode for some cards.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0

Latest version is v9.0:

- added "-asm" option (AMD cards only) which enables assembler GPU kernels. In this mode some tuning is required even in ETH-only mode, use "-dcri" option or or "+/-" keys in runtime to set best speed.
    Currently only ETH-only and ETH-DCR modes are supported in assembler. Use "-asm 0" if you don't want to use new assembler kernels.
    If ASM mode is enabled, miner must show "GPU #x: algorithm ASM" at startup.
- improved ETH mining speed in ASM mode for some cards, also a bit reduced power usage for some cards (fine-tuning is required via "-dcri" or "+/-" keys in runtime).
    NOTE 1: if GPU throttles, best "-dcri" value is different.
    NOTE 2: speed peak can be rather short, so change "-dcri" value slowly.
- dramatically increased DCR mining speed in assembler mode (up to 70%). Be careful, power usage is higher too.
- added "-gmap" option.
- fixed DCR Nicehash support.
- added "FINE-TUNING" section to Readme file.
- A lot of minor improvements and bug fixes.
Crypto Currency Miner & Trader.

messimage

Idézetet írta: AnCrypto Dátum április 06, 2017, 02:06:26 DÉLELŐTT
Claymore Dual Miner 9.0 released. Improved ETH mining speed in ASM mode for some cards.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0

Latest version is v9.0:

- added "-asm" option (AMD cards only) which enables assembler GPU kernels. In this mode some tuning is required even in ETH-only mode, use "-dcri" option or or "+/-" keys in runtime to set best speed.
    Currently only ETH-only and ETH-DCR modes are supported in assembler. Use "-asm 0" if you don't want to use new assembler kernels.
    If ASM mode is enabled, miner must show "GPU #x: algorithm ASM" at startup.
- improved ETH mining speed in ASM mode for some cards, also a bit reduced power usage for some cards (fine-tuning is required via "-dcri" or "+/-" keys in runtime).
    NOTE 1: if GPU throttles, best "-dcri" value is different.
    NOTE 2: speed peak can be rather short, so change "-dcri" value slowly.
- dramatically increased DCR mining speed in assembler mode (up to 70%). Be careful, power usage is higher too.
- added "-gmap" option.
- fixed DCR Nicehash support.
- added "FINE-TUNING" section to Readme file.
- A lot of minor improvements and bug fixes.


Kipróbáltam, -asm 1 nél az ETH, DCR bányászat aránya 24mh/800MH ra változik 28/420 ról.
Gondolom az nem játszik, hogy visszahúzom 28 ra az ETH-t és úgy 800 a DCR:)

Zorg33

Attention, Warnung, Meis bitte!

Jelzem, hogy vigyázzatok az új 9-es Claymore minerrel, mert brutálisan megnőtt azonos dcri beállítás mellett a fogyasztás!

Teszteltem és kb a korábbi 24-es dcri-vel mért többletfogyasztást már 18-as értékkel hozza!

Tehát: Ne indítsátok rá dual módban a korábbi dcri (default-tal meg pláne nem) beállítással, mert leolvad minden!

!!!

ZsZolee

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 06, 2017, 02:44:04 DÉLUTÁN
Attention, Warnung, Meis bitte!

Jelzem, hogy vigyázzatok az új 9-es Claymore minerrel, mert brutálisan megnőtt azonos dcri beállítás mellett a fogyasztás!

Teszteltem és kb a korábbi 24-es dcri-vel mért többletfogyasztást már 18-as értékkel hozza!

Tehát: Ne indítsátok rá dual módban a korábbi dcri (default-tal meg pláne nem) beállítással, mert leolvad minden!

!!!

Köszi, a figyelmeztetést. Nekem nem melegedett a rig, de holnap megmondom, hogy nálam mennyi volt a fogyasztás különbség azonos dcri mellett.

messimage

Hol tudom megnézni a DCR-t? Én is csekkolom.

Zorg33

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 06, 2017, 05:15:03 DÉLUTÁN
Nekem -dcr 13 pascal -lal detto ugyan azok a sebessegek es wattra pontosan ugyan az a fogyasztas.

Igen, mert csak DCR nel jott be az ujitas.

Dàvid

#291
Kipróbáltam dual miner 9-t. (MSI 470 4GB)
Nem találtam olyan dcri értéket ahol eléri a 8.1-es sebességét. Ezen kívül elég sűrűn leesik 21 mhs körül értékre egy pillanatra...
Azt sem értem, hogy dcri érték növelésével miért nő az eth hashrate. Elvileg annak a rovására kéne nőnie a másik coin sebességének nem?
Végeredménybe hiába növeltem dcri-t az eth sehogy nem érte el régebbi verzió sebességét viszont dcr már 500 felett járt...

szerk.: Most látom, hogy a dcri érték asm módba eth-t is állítja. Nem biztos, hogy jó ötlet volt egy értékre rakni őket...

drizzt_do_urden

probald 1 tol felfele. + - al lehet valtani banyaszas kozbe. lassan vigyed fel, megkapod majd azt a -dcri szamot amivel no egy picit a ETH es stabil a DCR. nalam 0.5 MHS nott minden kartya az uj claymore-al. persze vegigmentem en is az egesz -dcri beallitason ugyesen turelemmel.

messimage

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 06, 2017, 10:51:12 DÉLUTÁN
probald 1 tol felfele. + - al lehet valtani banyaszas kozbe. lassan vigyed fel, megkapod majd azt a -dcri szamot amivel no egy picit a ETH es stabil a DCR. nalam 0.5 MHS nott minden kartya az uj claymore-al. persze vegigmentem en is az egesz -dcri beallitason ugyesen turelemmel.


Nekem is kb ennyivel növekedett.

Dàvid

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 06, 2017, 10:51:12 DÉLUTÁN
probald 1 tol felfele. + - al lehet valtani banyaszas kozbe. lassan vigyed fel, megkapod majd azt a -dcri szamot amivel no egy picit a ETH es stabil a DCR. nalam 0.5 MHS nott minden kartya az uj claymore-al. persze vegigmentem en is az egesz -dcri beallitason ugyesen turelemmel.
Végigmentem... 22-es dcri hozza a régebbi eth sebességet (27.9). Ezen az értéken 600mh körül volt dcr-t. De nem stabil, leesik közbe 21-re.
Innen bármerre mozogtam eth sebesség csak csökkent.

drizzt_do_urden

a voltage offset mennyin van mennyi voltot hasznalsz. altalaba az miatt szokott hirtelen leesni ahashrate ha tul alulvan feszelve a kartya. de amugy nalam is szokott esni egy egy kartyan a hashrate de az csak par masodpercre. a kovetkezo ciklusnal mar rendesen megy.

Dàvid

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 07, 2017, 10:40:19 DÉLELŐTT
a voltage offset mennyin van mennyi voltot hasznalsz. altalaba az miatt szokott hirtelen leesni ahashrate ha tul alulvan feszelve a kartya. de amugy nalam is szokott esni egy egy kartyan a hashrate de az csak par masodpercre. a kovetkezo ciklusnal mar rendesen megy.

GPU: 1200/950, MEM: 1950/950, VOUT: 0.884V

drizzt_do_urden

probaltad felemelni egy kicsit hogy nezd meg stabilabb-e ? 0.884 az mar jo alacsony feszultseg. de azon meg jol kene menjen. de fugg az ASIC tol is.

Dàvid

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 07, 2017, 03:16:06 DÉLUTÁN
probaltad felemelni egy kicsit hogy nezd meg stabilabb-e ? 0.884 az mar jo alacsony feszultseg. de azon meg jol kene menjen. de fugg az ASIC tol is.
VOUT: 0.930-nál is ugyanaz sajnos.. Fél percenként leugrik 21 re 4 másodpercig kb.

bazsy

Idézetet írta: Dàvid Dátum április 07, 2017, 04:02:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 07, 2017, 03:16:06 DÉLUTÁN
probaltad felemelni egy kicsit hogy nezd meg stabilabb-e ? 0.884 az mar jo alacsony feszultseg. de azon meg jol kene menjen. de fugg az ASIC tol is.
VOUT: 0.930-nál is ugyanaz sajnos.. Fél percenként leugrik 21 re 4 másodpercig kb.

Ilyen van nálam is de a 6-ból csak 1 kártya csinálja 67.0%-os asical hynix ramos
Nem bírok rájönni én se hogy miért csinálja