Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ETH bányászat

Indította boti123, december 02, 2016, 04:17:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 14 Vendégek van a témában

xXFelaXx

#340
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 14, 2017, 01:01:53 DÉLUTÁN
Újraindítottad esetleg a minert? Továbbra is ugyan az marad?
Nekem az utóbbi 24h-ban 222 volt a legalacsonyabb és 277 a legmagasabb share. Nagy ingadozás de nem fele, meg a többi érték is 260-körüli. Minden oszlopban 2-10 közötti "stale shares"

Most indítottam újra... most majd kiderül. Ha nem segített rajta 1 óra múlva úgy is látom az adatokon és akkor átmegyek az eu2-re... Egyébként érdekes ez mert ugye a reported (a jelentett) az mindíg annyi amennyit ténylegesen tud a géped... a current hessrétet meg ha jól olvasom a sharek-ből számolja ki valahogy, amik ugye a 60 perces sávban vannak azon a diagrammon. Ha jól megnézem a BIOS mod óta kicsit kevesebbek a sharek. Tegnap amikor még megcsináltam frissen a mod-ot jó volt amint látszik az adatokon is. Egyébként elment a net tegnap hajnali 4 felé, visszakapcsoltam ma reggel 8-kor és azóta ez a lomhaság megy... annyi, hogy nagyon ritkán a mining program kiírja pirossal, hogy incorrect share és, hogy ha olvasom azt az üzenetet akkor vegyem lejjebb az overclockot mert kicsit sok. De ritkán írja.

https://ethermine.org/miners/33A71780533BE0a2Ca26EBec83fA734eC08485A8

Este 8 felé leállítottam... ment neki a BIOS mod. utána látszik is, hogy magasabb a jelentett hessrét és jobbak lettek a share-k is. viszont a hajnali hosszabb leállás után tiszta fos minden.

Egy öreg harcos szóljon nyugodtan ha rosszul látom és szerinte minden rendben! :D

Skankhunt42

Idézetet írta: CryptoMan Dátum április 14, 2017, 01:22:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: porci Dátum április 13, 2017, 10:00:13 DÉLUTÁN
Hali,

Ma jött meg a kártya: Asus rx 470 4gb, samsung memória, asic 71,5%
1500-as bios modot csináltam meg

Ez a jelenlegi beállítás viszont eléggé instabil, mit kellene módosítani, h stabilan működjön? Próbálgatom délután óta, de még mindig nem az igazi. :)

Hali nekem így megy az ASUS 470-es már 6 hónapja és nem volt vele baj.
A bat-ba van egy kis "trükk": -mode 1 -dcri 6 .  Ezzel  beállitással a 6db Asus 160MH/s-el hashel és 625 W-os a fogyasztása a falnál.

mode 1 , ergo nem dualbanyaszat?
Biztos nem erne meg inkabb dualbanyaszni magasabb fogyasztas mellett?
Kozben kezdek rajonni hogy ez az egesz wattokkal meg hashratekkell valo jatszadozas nagyon idorabol tevekenyseg. Foleg dualmining eseteben ahol eleve ket penznem bevetelevel kell szamolni...

dexter

Érdeklődni szeretnék. hogy a claymor 9.-et windows 10-en lehet futtatni, csak ethereumot szeretnék bányászni vele?

xXFelaXx

Idézetet írta: dexter Dátum április 14, 2017, 05:42:43 DÉLUTÁN
Érdeklődni szeretnék. hogy a claymor 9.-et windows 10-en lehet futtatni, csak ethereumot szeretnék bányászni vele?

Persze

dexter


Artthur


dexter


jzsolt

Az a kérdésem, hogy ha használok egy kalkulátrot, pl a whattomine-t, akkor oda a riportolt hash rate-et kell megadni, vagy (szerintem inkább) az átlagot? Mert ilyen értékekkel a 2 között nekem kb 10k forint a differencia és nem mindegy, hogy mire számítson az ember... nem akaork meglepit, hogy riportorttal kalkuláltam de az átlagos alapján fizetnek.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 17, 2017, 01:17:15 DÉLUTÁN
Az a kérdésem, hogy ha használok egy kalkulátrot, pl a whattomine-t, akkor oda a riportolt hash rate-et kell megadni, vagy (szerintem inkább) az átlagot? Mert ilyen értékekkel a 2 között nekem kb 10k forint a differencia és nem mindegy, hogy mire számítson az ember... nem akaork meglepit, hogy riportorttal kalkuláltam de az átlagos alapján fizetnek.

Average Effective hashrate -el szamoltass a whattomineba. annal tobbet ad egy kicsivel de legalabb jol esik. inkabb kevessebbet szamoljon es meglepetes erjen hogy tobbet kerestel, minthogy sokat szamoljon es kevesebbet keress :))

fpeter

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 17, 2017, 01:17:15 DÉLUTÁN
Az a kérdésem, hogy ha használok egy kalkulátrot, pl a whattomine-t, akkor oda a riportolt hash rate-et kell megadni, vagy (szerintem inkább) az átlagot? Mert ilyen értékekkel a 2 között nekem kb 10k forint a differencia és nem mindegy, hogy mire számítson az ember... nem akaork meglepit, hogy riportorttal kalkuláltam de az átlagos alapján fizetnek.

Ha kipróbálod a programomat (flypool ugye?), akkor jópár óra/fél/1 nap statisztikával már elég pontosan megmondja hogy mennyi ZEC/ETH keletkezett a poolban és az egy hónapra vetítve kb mennyit ér aktuális Poloniex árfolyamon. A fogyasztást egyelőre nem tettem bele mert elméleti matek helyett tényleges fogyasztásmérést szeretnék implementálni, de ahhoz még várom a hardvert. Mindenesetre a tetszőleges kalkulátor oldalon beírod a fogyasztást, KW/h árat, 0 hash-el és akkor megmondja hogy minusz hány $ a fogyasztásod...
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=4383.0
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

messimage

Ennek az effective hashrate nek mennyire szabad eltérnie a valós, reported től? jelenleg 300 al nyomom folyamatosan, és néha 238 az effective. Ez rohadt sok! Normális ez?

drizzt_do_urden

Idézetet írta: messimage Dátum április 17, 2017, 07:24:19 DÉLUTÁN
Ennek az effective hashrate nek mennyire szabad eltérnie a valós, reported től? jelenleg 300 al nyomom folyamatosan, és néha 238 az effective. Ez rohadt sok! Normális ez?

+ - 20% belefer.

messimage

Hát pluszt még senkinél nem láttam :) Elvileg ha kétirányú a dolog, lehetne az is, de mindig sokkal több a negatív szakasz.

drizzt_do_urden

de van plusz is csak sajna kevesseb. igen teny es valo hogy a reported es az average kozott van - 20 MHS minden feallasba. de ha megfigyeled a kalkulatorok szerint jol fizet a ethminer pool. nalam meg nem adott soha kevesebbet es orokke a reported hashratel szamoltam.

dexter

Ma reggelre lefüstölt a második msi rx 470  4gb.-os kártyám, és nem dualba bányásztam vele.

raffiakötö

Idézetet írta: dexter Dátum április 18, 2017, 10:58:42 DÉLELŐTT
Ma reggelre lefüstölt a második msi rx 470  4gb.-os kártyám, és nem dualba bányásztam vele.

Mi történt?

Worlynox

Idézetet írta: dexter Dátum április 18, 2017, 10:58:42 DÉLELŐTT
Ma reggelre lefüstölt a második msi rx 470  4gb.-os kártyám, és nem dualba bányásztam vele.

Milyen beállításokkal mentek  ?

dexter

#357
1150/1000   és  1950/1000. 43-ból 2 lefüstölt, egyiket gariba cserélték 5 hétre, a másikat most küldöm el. Reggel arra ébredtem, hogy vége, nem volt áramszünet se semmi.

ZsZolee

Idézetet írta: dexter Dátum április 18, 2017, 12:34:49 DÉLUTÁN
1150/1000   és  1950/1000. 43-ból 2 lefüstölt, egyiket gariba cserélték 5 hétre, a másikat most küldöm el. Reggel arra ébredtem, hogy vége, nem volt áramszünet se semmi.

Milyen táppal hajtod azt a riget?

dexter

az egyiknél corsiar AX 1200 a másiknál kolink 1200. A kolink nem égette ki a kártyát hanem leállt minden és azt gondoltam táphiba másikat raktam fel egy OCZ 1250 -est és akkor egy kifüstölt és minden ment, aztán vissza raktam a kolinkot már azzal is megy, tehát a kolink nem engedte kiégni a rossz kártyát, de jobb így nekem, mert a biost nem tudják nézegetni.