Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ETH bányászat

Indította boti123, december 02, 2016, 04:17:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 38 Vendégek van a témában

pube111

Gondoltam, visszaállok ETH-ra, de már 5 napot ír a következő 1 eth-ra. Így felment a diff? Nektek is ennyi időnként jön 1 éter?

Andokaaa

Idézetet írta: pube111 Dátum április 18, 2017, 03:26:00 DÉLUTÁN
Gondoltam, visszaállok ETH-ra, de már 5 napot ír a következő 1 eth-ra. Így felment a diff? Nektek is ennyi időnként jön 1 éter?

Igen , megduplázódott a diff.

evko81

Idézetet írta: dexter Dátum április 18, 2017, 03:08:32 DÉLUTÁN
az egyiknél corsiar AX 1200 a másiknál kolink 1200. A kolink nem égette ki a kártyát hanem leállt minden és azt gondoltam táphiba másikat raktam fel egy OCZ 1250 -est és akkor egy kifüstölt és minden ment, aztán vissza raktam a kolinkot már azzal is megy, tehát a kolink nem engedte kiégni a rossz kártyát, de jobb így nekem, mert a biost nem tudják nézegetni.

Ez de durva.
Vrm tempek magasak voltak?
Nekem 80 fok alatt mennek.
Jelenleg.

dexter


evko81


fpeter

Idézetet írta: Andokaaa Dátum április 18, 2017, 03:28:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 18, 2017, 03:26:00 DÉLUTÁN
Gondoltam, visszaállok ETH-ra, de már 5 napot ír a következő 1 eth-ra. Így felment a diff? Nektek is ennyi időnként jön 1 éter?

Igen , megduplázódott a diff.

Mikortól számolva? Legutóbb 6 napja túrtam ETH-t, akkor a 170MH/s-re 7.9-8 ETH/hó statisztikát számoltam a pool-ban keletkező alapján (nem kalkulátorral)

Egyébként nem árt odafigyelni a számokra és néha újraindítani a miner klienst: ZEC-nél már többször feltűnt (de lehet ETH-re is igaz) hogy van amikor elindítva ugyanolyan hashrate mellett csak szűk 4.5-5 ZEC/hó a tempó, de újraindítva meg 5.5-5.7-re áll vissza (1780H/s). Nem menet közben lassul be, kezdetektől annyit tol, de egy újraindítás után meg 10-20%-al többet...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

pube111

Idézetet írta: fpeter Dátum április 18, 2017, 03:53:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Andokaaa Dátum április 18, 2017, 03:28:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 18, 2017, 03:26:00 DÉLUTÁN
Gondoltam, visszaállok ETH-ra, de már 5 napot ír a következő 1 eth-ra. Így felment a diff? Nektek is ennyi időnként jön 1 éter?

Igen , megduplázódott a diff.

Mikortól számolva? Legutóbb 6 napja túrtam ETH-t, akkor a 170MH/s-re 7.9-8 ETH/hó statisztikát számoltam a pool-ban keletkező alapján (nem kalkulátorral)

Egyébként nem árt odafigyelni a számokra és néha újraindítani a miner klienst: ZEC-nél már többször feltűnt (de lehet ETH-re is igaz) hogy van amikor elindítva ugyanolyan hashrate mellett csak szűk 4.5-5 ZEC/hó a tempó, de újraindítva meg 5.5-5.7-re áll vissza (1780H/s). Nem menet közben lassul be, kezdetektől annyit tol, de egy újraindítás után meg 10-20%-al többet...
Nem a kalkulátort néztem. Az android progi írja mennyi idő múlva jön a guba.

dexter

evko 81,     msi rx 470 gaming X 4gb.

ZsZolee

Idézetet írta: dexter Dátum április 18, 2017, 03:08:32 DÉLUTÁN
az egyiknél corsiar AX 1200 a másiknál kolink 1200. A kolink nem égette ki a kártyát hanem leállt minden és azt gondoltam táphiba másikat raktam fel egy OCZ 1250 -est és akkor egy kifüstölt és minden ment, aztán vissza raktam a kolinkot már azzal is megy, tehát a kolink nem engedte kiégni a rossz kártyát, de jobb így nekem, mert a biost nem tudják nézegetni.

Józan paraszti ésszel, csak a táp lehet. Szerintem a spike fogyasztásokat nem jól kezeli és ezért lefőzte a kártyát. Én ebből az elgondolásból vettem 2x850W EVGA G2 tápot rigenként, hogy ne legyen ilyen gond. Atomstabil mindkét rig, pedig 1290-1250W a fogyasztásuk.

Laca012

Idézetet írta: pube111 Dátum április 18, 2017, 04:04:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 18, 2017, 03:53:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Andokaaa Dátum április 18, 2017, 03:28:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 18, 2017, 03:26:00 DÉLUTÁN
Gondoltam, visszaállok ETH-ra, de már 5 napot ír a következő 1 eth-ra. Így felment a diff? Nektek is ennyi időnként jön 1 éter?

Igen , megduplázódott a diff.

Mikortól számolva? Legutóbb 6 napja túrtam ETH-t, akkor a 170MH/s-re 7.9-8 ETH/hó statisztikát számoltam a pool-ban keletkező alapján (nem kalkulátorral)

Egyébként nem árt odafigyelni a számokra és néha újraindítani a miner klienst: ZEC-nél már többször feltűnt (de lehet ETH-re is igaz) hogy van amikor elindítva ugyanolyan hashrate mellett csak szűk 4.5-5 ZEC/hó a tempó, de újraindítva meg 5.5-5.7-re áll vissza (1780H/s). Nem menet közben lassul be, kezdetektől annyit tol, de egy újraindítás után meg 10-20%-al többet...
Nem a kalkulátort néztem. Az android progi írja mennyi idő múlva jön a guba.

Ugyan ez pár napja csinálta, hogy mutatta 2d16h múlva jön a következő 1ETH aztán 6órára rá meg volt...

fpeter

Idézetet írta: pube111 Dátum április 18, 2017, 04:04:27 DÉLUTÁN...

Nem a kalkulátort néztem. Az android progi írja mennyi idő múlva jön a guba.

Én jobban bízok a saját dolgokban - írtam egy programot ami x időnként lekéri a pool api statisztikáját és egy excel táblázatba írja, az meg megnyitva kiszámolja hogy a kezdés óta mennyi idő telt el, ez alatt mennyi keletkezett - így kellően hosszú mintavételezéssel a lehető legvalósabb a statisztika. A fene tudja hogy más programja milyen intervallumokat, eseményeket számol bele...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

dexter

#371
egy szép napon megrottyanhat az az atomstabil táp is :)     Az 1200w-os táp 825W-on ment akkor miért lenne rossz a táp, a másik rigbe ua. a táp megy gond nélkül. A kártyát gariba kicsérélték volna az msi.-nél ha a táp a hibás, ne nevettes, 5 hét után cserélték ki gondolom jól megvizsgálták.

hoppus

Idézetet írta: pube111 Dátum április 18, 2017, 04:04:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 18, 2017, 03:53:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Andokaaa Dátum április 18, 2017, 03:28:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 18, 2017, 03:26:00 DÉLUTÁN
Gondoltam, visszaállok ETH-ra, de már 5 napot ír a következő 1 eth-ra. Így felment a diff? Nektek is ennyi időnként jön 1 éter?

Igen , megduplázódott a diff.

Mikortól számolva? Legutóbb 6 napja túrtam ETH-t, akkor a 170MH/s-re 7.9-8 ETH/hó statisztikát számoltam a pool-ban keletkező alapján (nem kalkulátorral)

Egyébként nem árt odafigyelni a számokra és néha újraindítani a miner klienst: ZEC-nél már többször feltűnt (de lehet ETH-re is igaz) hogy van amikor elindítva ugyanolyan hashrate mellett csak szűk 4.5-5 ZEC/hó a tempó, de újraindítva meg 5.5-5.7-re áll vissza (1780H/s). Nem menet közben lassul be, kezdetektől annyit tol, de egy újraindítás után meg 10-20%-al többet...
Nem a kalkulátort néztem. Az android progi írja mennyi idő múlva jön a guba.

a reported meg az average között hatalmas különbség van. nekem is ingadozik nyilván de nem ennyire. valószinü az average-ból számolja a statot. nekem 30al több a reported hashrate-m de egyrészt sem az átlag nem tér el ennyire másrészt közel dupla ennyit ir profitnak. ugyhogy ott az átlag számitásoddal van valami baj. nem lehet hogy ujrainditottad mostanában? mert ugye 24 óránként ad releváns értékeket, ha van egy restart akkor 24 órán belül az jelentösen torzitja a számokat

Laca012

Idézetet írta: fpeter Dátum április 18, 2017, 04:21:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 18, 2017, 04:04:27 DÉLUTÁN...

Nem a kalkulátort néztem. Az android progi írja mennyi idő múlva jön a guba.

Én jobban bízok a saját dolgokban - írtam egy programot ami x időnként lekéri a pool api statisztikáját és egy excel táblázatba írja, az meg megnyitva kiszámolja hogy a kezdés óta mennyi idő telt el, ez alatt mennyi keletkezett - így kellően hosszú mintavételezéssel a lehető legvalósabb a statisztika. A fene tudja hogy más programja milyen intervallumokat, eseményeket számol bele...
Én meg azt nézem, hogy valójában mikor jöttek a kifizetések. Amíg kb azonos időszakonként addig nem kell aggódni.

pube111

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 18, 2017, 04:44:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 18, 2017, 04:21:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 18, 2017, 04:04:27 DÉLUTÁN...

Nem a kalkulátort néztem. Az android progi írja mennyi idő múlva jön a guba.

Én jobban bízok a saját dolgokban - írtam egy programot ami x időnként lekéri a pool api statisztikáját és egy excel táblázatba írja, az meg megnyitva kiszámolja hogy a kezdés óta mennyi idő telt el, ez alatt mennyi keletkezett - így kellően hosszú mintavételezéssel a lehető legvalósabb a statisztika. A fene tudja hogy más programja milyen intervallumokat, eseményeket számol bele...
Én meg azt nézem, hogy valójában mikor jöttek a kifizetések. Amíg kb azonos időszakonként addig nem kell aggódni.
Olyan nagyot nem  téved az app, mert 24 órát bányásztam, és 0,2 eth lett belőle. Ezután vissza is álltam zec-re.

jzsolt

#375
Amikor beesnek ilyen hullámvölgyek, akkor mi történhet a háttérben? Ez szerver oldali dolog, vagy saját gépen van ilyenkor valami? Saját gépen nem volt semmi újraindulás, gpu fagyás vagy hasonló, végig figyelve volt a gép nagyjából, feltűnt volna, ha valami különleges dolog lett volna. Mondjuk néztem a pascal görbét is ugyan ezen időszakokra, ott is voltak ezidőben esések, de azok egyáltalán nem ilyen kiugróak, ott az ekkora hullámzások folyamatosak, szóval nem feltétlenül látok összefüggést amire azt mondhatnám, hogy nálam volt valami.

zenetibi

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 19, 2017, 08:14:10 DÉLELŐTT
Amikor beesnek ilyen hullámvölgyek, akkor mi történhet a háttérben? Ez szerver oldali dolog, vagy saját gépen van ilyenkor valami? Saját gépen nem volt semmi újraindulás, gpu fagyás vagy hasonló, végig figyelve volt a gép nagyjából, feltűnt volna, ha valami különleges dolog lett volna. Mondjuk néztem a pascal görbét is ugyan ezen időszakokra, ott is voltak ezidőben esések, de azok egyáltalán nem ilyen kiugróak, ott az ekkora hullámzások folyamatosak, szóval nem feltétlenül látok összefüggést amire azt mondhatnám, hogy nálam volt valami.

A pool luck-ja esett le, kevesebb volt a blokk, mindenkinél ilyen volt, nemcsak nálad.

jzsolt

Idézetet írta: zenetibi Dátum április 19, 2017, 12:51:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 19, 2017, 08:14:10 DÉLELŐTT
Amikor beesnek ilyen hullámvölgyek, akkor mi történhet a háttérben? Ez szerver oldali dolog, vagy saját gépen van ilyenkor valami? Saját gépen nem volt semmi újraindulás, gpu fagyás vagy hasonló, végig figyelve volt a gép nagyjából, feltűnt volna, ha valami különleges dolog lett volna. Mondjuk néztem a pascal görbét is ugyan ezen időszakokra, ott is voltak ezidőben esések, de azok egyáltalán nem ilyen kiugróak, ott az ekkora hullámzások folyamatosak, szóval nem feltétlenül látok összefüggést amire azt mondhatnám, hogy nálam volt valami.

A pool luck-ja esett le, kevesebb volt a blokk, mindenkinél ilyen volt, nemcsak nálad.

És egyébként annak van jelentősége, hogy melyik pool-on hányan dolgoznak? Olyat érdemes keresni, ahol minél tőbben vannak, vagy olyat, ahol minél kevesebben? Vagy tök mindegy?

Mulder

van aki 8-12 kártyával rx470el tolja az eth-t? Meg tudná mondani hohy mennyi eth-t szed ki 1 nap alatt?

messimage

Idézetet írta: Mulder Dátum április 19, 2017, 04:34:33 DÉLUTÁN
van aki 8-12 kártyával rx470el tolja az eth-t? Meg tudná mondani hohy mennyi eth-t szed ki 1 nap alatt?

https://ethermine.org/miners/ed75cb558e8576e386efa243c06fbecb95e08cff

Itt vagyok egyelőre 11 kártyával, napi 1-2 órás leállásokkal.