Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ETH bányászat

Indította boti123, december 02, 2016, 04:17:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 18 Vendégek van a témában

ZsZolee

Idézetet írta: zenetibi Dátum május 02, 2017, 06:50:56 DÉLELŐTT
Sziasztok, 2 napja nem tudok ETH-t bányászni.30-án éjjel leállt és nem tud csatlakozni.
Szerintetek mi lehet? Átálltam ETC-re, ott jól megy.

Ez olyan rejtély, mint nálam a Nicehash volt. "No Job" error volt bármilyen beállítással szórakoztam. Tegnap este pedig újból rápróbáltam és megy. :)

Artthur

Idézetet írta: zenetibi Dátum május 02, 2017, 06:50:56 DÉLELŐTT
Sziasztok, 2 napja nem tudok ETH-t bányászni.30-án éjjel leállt és nem tud csatlakozni.
Szerintetek mi lehet? Átálltam ETC-re, ott jól megy.
Nem ez lehet az oka?
"On 1st of May we will close our getwork ports on ethermine and ethpool. Please switch to a stratum enabled miner (e.g. Claymore or Genoil)!"

zenetibi

Idézetet írta: Artthur Dátum május 02, 2017, 07:58:18 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zenetibi Dátum május 02, 2017, 06:50:56 DÉLELŐTT
Sziasztok, 2 napja nem tudok ETH-t bányászni.30-án éjjel leállt és nem tud csatlakozni.
Szerintetek mi lehet? Átálltam ETC-re, ott jól megy.
Nem ez lehet az oka?
"On 1st of May we will close our getwork ports on ethermine and ethpool. Please switch to a stratum enabled miner (e.g. Claymore or Genoil)!"

Claymore-al bányászok, úgy hogy nem hiszem, vagy kellett változtatni valamit a bat fájlon?

nagymag

Idézetet írta: zenetibi Dátum május 02, 2017, 06:50:56 DÉLELŐTT
Sziasztok, 2 napja nem tudok ETH-t bányászni.30-án éjjel leállt és nem tud csatlakozni.
Szerintetek mi lehet? Átálltam ETC-re, ott jól megy.

Próbáld meg az 14444-es portot (eu1.ethermine.org:14444), vagy másik szervert:
eu2.ethermine.org:4444
eu2.ethermine.org:14444

zenetibi

Idézetet írta: nagymag Dátum május 02, 2017, 08:25:22 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zenetibi Dátum május 02, 2017, 06:50:56 DÉLELŐTT
Sziasztok, 2 napja nem tudok ETH-t bányászni.30-án éjjel leállt és nem tud csatlakozni.
Szerintetek mi lehet? Átálltam ETC-re, ott jól megy.

Próbáld meg az 14444-es portot (eu1.ethermine.org:14444), vagy másik szervert:
eu2.ethermine.org:4444
eu2.ethermine.org:14444

Próbáltam az összessel, egyikkel sem megy >:(

Artthur

Idézetet írta: zenetibi Dátum május 02, 2017, 08:21:31 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Artthur Dátum május 02, 2017, 07:58:18 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zenetibi Dátum május 02, 2017, 06:50:56 DÉLELŐTT
Sziasztok, 2 napja nem tudok ETH-t bányászni.30-án éjjel leállt és nem tud csatlakozni.
Szerintetek mi lehet? Átálltam ETC-re, ott jól megy.
Nem ez lehet az oka?
"On 1st of May we will close our getwork ports on ethermine and ethpool. Please switch to a stratum enabled miner (e.g. Claymore or Genoil)!"

Claymore-al bányászok, úgy hogy nem hiszem, vagy kellett változtatni valamit a bat fájlon?
Igaz, Claymorenál nem lehet probléma...

zenetibi

Idézetet írta: Artthur Dátum május 02, 2017, 08:28:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zenetibi Dátum május 02, 2017, 08:21:31 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Artthur Dátum május 02, 2017, 07:58:18 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zenetibi Dátum május 02, 2017, 06:50:56 DÉLELŐTT
Sziasztok, 2 napja nem tudok ETH-t bányászni.30-án éjjel leállt és nem tud csatlakozni.
Szerintetek mi lehet? Átálltam ETC-re, ott jól megy.
Nem ez lehet az oka?
"On 1st of May we will close our getwork ports on ethermine and ethpool. Please switch to a stratum enabled miner (e.g. Claymore or Genoil)!"

Claymore-al bányászok, úgy hogy nem hiszem, vagy kellett változtatni valamit a bat fájlon?
Igaz, Claymorenál nem lehet probléma...

Fogalmam sincs, hogy mi lehet a probléma, próbáltam régebbi claymore-al is, de ugyanaz.

messimage


zenetibi

Idézetet írta: messimage Dátum május 02, 2017, 09:20:38 DÉLELŐTT
Lássuk a bat-od!
Nem a bat fájllal van baj,szerintem valami hálózati probléma lehet, megpróbáltam a nanopool-on is és ott sem megy
EthDcrMiner64.exe -epool eu2.ethermine.org:4444 -ewal 0x6fad4e4d444f1fcf82517d71a5a8bc26ce8928e3.m3 -epsw x
-mode 1

fbazsa

Sziasztok!
Claymore's Ethereum Dual Manager-t távolról hogy éritek el?
VPN vagy csak simán kiengeditek a netre? kár hogy nem lehet le-jelszavazni.

zenetibi

Idézetet írta: zenetibi Dátum május 02, 2017, 09:45:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: messimage Dátum május 02, 2017, 09:20:38 DÉLELŐTT
Lássuk a bat-od!
Nem a bat fájllal van baj,szerintem valami hálózati probléma lehet, megpróbáltam a nanopool-on is és ott sem megy
EthDcrMiner64.exe -epool eu2.ethermine.org:4444 -ewal 0x6fad4e4d444f1fcf82517d71a5a8bc26ce8928e3.m3 -epsw x
-mode 1

Megoldódott, kellett reseteljem a routert.

Filius

Ti hogy váltjátok az ETH-t?
Mert én poloniex-re bányászok ott eladom BTC-ért aztán azt átküldöm a coinbase-re és ott eladom a BTC-t Euroért.
nem lenne jobb ha egyből coinbase-re nyomnám az ETH-t és akkor nincs a transfernek díja és csak az ETH árfolyama befolyásolna?
Ti hogyan csináljátok?

PeetBp

Idézetet írta: Filius Dátum május 02, 2017, 06:33:27 DÉLUTÁN
Ti hogy váltjátok az ETH-t?
Mert én poloniex-re bányászok ott eladom BTC-ért aztán azt átküldöm a coinbase-re és ott eladom a BTC-t Euroért.
nem lenne jobb ha egyből coinbase-re nyomnám az ETH-t és akkor nincs a transfernek díja és csak az ETH árfolyama befolyásolna?
Ti hogyan csináljátok?

De lehet és Mi úgy csináljuk! Közvetlen a coinbase-ra mehet.
Facebook csoport: Elektronikus Pénz ( Bányászás )

Mickey

Azt azért tegyük hozzá, hogy van egy kis váltási különbség  :)

Barbár

Sziasztok!

Az után érdeklődnék, hogy a CoinBase-en az ETH címemnél látom, a figyelmeztetést, hogy ETH bányászatból, vagy egyébből származó bevételhez ne használjam az adott címet.
Akkor mégis mire használjam?

Komolyra fordítva a szót:
A tapasztalatotokra volnék kíváncsi, hogy van-e aki a miner programba a figyelmeztetés ellenére betette a CoinBase-es ETH címét és minden rendben megy, megkapja az ETH kifizetéseket, illetve az ellenkező tapasztalatokra is kíváncsi lennék, hogy ha valakinek esetleg nem érkeztek meg a pool-tól a kifizetések.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,

Barbár

Worlynox

Idézetet írta: Barbár Dátum május 03, 2017, 09:44:12 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Az után érdeklődnék, hogy a CoinBase-en az ETH címemnél látom, a figyelmeztetést, hogy ETH bányászatból, vagy egyébből származó bevételhez ne használjam az adott címet.
Akkor mégis mire használjam?

Komolyra fordítva a szót:
A tapasztalatotokra volnék kíváncsi, hogy van-e aki a miner programba a figyelmeztetés ellenére betette a CoinBase-es ETH címét és minden rendben megy, megkapja az ETH kifizetéseket, illetve az ellenkező tapasztalatokra is kíváncsi lennék, hogy ha valakinek esetleg nem érkeztek meg a pool-tól a kifizetések.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,

Barbár

Lassan egy éve, soha, semmi probléma nem volt vele.

Barbár

Értem.

Köszi a gyors választ! :)

Volna 1 másik kérdésem:
Mennyire kell félni az ETH PoW-ról PoS-ra váltásától bányászat szempontból?

Részemről nagyon aktuális ez a kérdés, mert ma délután tervezem egy 3 kártyás gép alkatrészeit átvenni, árát kifizetni a webshopos rendelések után.
Ahogy számolok ha november1.-jén lehúzzák az ETH rolóját, akkor pont nagyon határeset, hogy utána a gépet eladva még mínuszban leszek vagy sem.
(Arról nem is beszélve, hogy ha akkor mindneki elkezdi eladni a gépeket, akkor kb a béka segge alatt lesznek a hardware-ek használt árai és a most kb 300-ba kerülő gépből még egy 100-as sem lehet majd kiárulni, ami szintén nem hangzik jól..

Erről mi a véleményetek?

Worlynox

Idézetet írta: Barbár Dátum május 03, 2017, 10:33:44 DÉLELŐTT
Értem.

Köszi a gyors választ! :)

Volna 1 másik kérdésem:
Mennyire kell félni az ETH PoW-ról PoS-ra váltásától bányászat szempontból?

Részemről nagyon aktuális ez a kérdés, mert ma délután tervezem egy 3 kártyás gép alkatrészeit átvenni, árát kifizetni a webshopos rendelések után.
Ahogy számolok ha november1.-jén lehúzzák az ETH rolóját, akkor pont nagyon határeset, hogy utána a gépet eladva még mínuszban leszek vagy sem.
(Arról nem is beszélve, hogy ha akkor mindneki elkezdi eladni a gépeket, akkor kb a béka segge alatt lesznek a hardware-ek használt árai és a most kb 300-ba kerülő gépből még egy 100-as sem lehet majd kiárulni, ami szintén nem hangzik jól..

Erről mi a véleményetek?

November nem 100%
Nem fogja mindenki eladni, mert mást is lehet bányászni. Most is hiánycikk a VGA, mindenki venni akar. Magánvéleményem, hogy ez novemberben sem lesz másképp. Nem nagyon még volt olyan a Karácsonyt leszámítva, de talán még akkor sem, hogy a VGA ára ennyit emelkedjen az idő előhaladtával.
Ha meg nem kell azonnal a pénz és megtartod az ETH-t (szintén saját vélemény), 1-2 év és sokkal többet fog érni. Így rögtön pluszos lesz a határeset.

Barbár

Ha eljön az a pont amikortól nem lehet ETH-t bányászni én is valószínűleg áltllok majd valami másra, csak kérdés, hogy a rengeteg számítási kapacitás ami felszabadul majd, az mennyire viszi földre a többi coin bányászatának a profitját.
Én attól tartok csak, hogy az ETH PoS-re váltása miatt esetleg olyan helyzet áll majd elő ami miatt annak éri meg akinek iszonyat olcsó az áram, mi meg itt a 44 Ft környéki Ft/kWh -ánkkal lehúzhatjuk a rolót.

De bízom benne, hogy igazad van és 1-részt minnél később álljon át PoS-re az ethereum, másrészt abban is bízom, hogy utána is lehet majd profitábilisen bányászni itthon is.

Üdv!

boti123

Sziasztok. Egy original rx 470 gaming x 4gb biost tud küldeni valaki? hynix illetve samsung memoriás kéne köszönöm elöre is