Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ETH bányászat

Indította boti123, december 02, 2016, 04:17:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 21 Vendégek van a témában

Skankhunt42

Idézetet írta: fbazsa Dátum május 04, 2017, 02:31:11 DÉLUTÁN
ethermine.org megállt? reported hashrate 0 pedig megy a gép és bányászik.

Most keltem..nezem WTF? Orak ota nulla a reported hashrate. Gepek csakanyolnak ezerrel. Remeljuk csak a frontendjuk szarakodik.

Igore

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 04, 2017, 03:11:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fbazsa Dátum május 04, 2017, 02:31:11 DÉLUTÁN
ethermine.org megállt? reported hashrate 0 pedig megy a gép és bányászik.

Most keltem..nezem WTF? Orak ota nulla a reported hashrate. Gepek csakanyolnak ezerrel. Remeljuk csak a frontendjuk szarakodik.

Működik újból.

GH

Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 03, 2017, 05:57:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zenetibi Dátum május 03, 2017, 05:47:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 03, 2017, 05:37:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: PeetBp Dátum május 03, 2017, 03:46:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 03, 2017, 03:24:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Barbár Dátum május 03, 2017, 11:18:40 DÉLELŐTT
Ha eljön az a pont amikortól nem lehet ETH-t bányászni én is valószínűleg áltllok majd valami másra, csak kérdés, hogy a rengeteg számítási kapacitás ami felszabadul majd, az mennyire viszi földre a többi coin bányászatának a profitját.
Én attól tartok csak, hogy az ETH PoS-re váltása miatt esetleg olyan helyzet áll majd elő ami miatt annak éri meg akinek iszonyat olcsó az áram, mi meg itt a 44 Ft környéki Ft/kWh -ánkkal lehúzhatjuk a rolót.

De bízom benne, hogy igazad van és 1-részt minnél később álljon át PoS-re az ethereum, másrészt abban is bízom, hogy utána is lehet majd profitábilisen bányászni itthon is.

Üdv!

Én is úgy látom, ahogy te. Én már nem építenék riget, de ezzel a véleménnyel lehet egyedül vagyok.

Ne is haragudjatok, de ez butaság!

Olyan hatalmas összeg van ezen piacban, hogy egy ideig nem fog leállni pontosan az érdekek miatt! Mivel az egységek mennyisége állandó, így ha valaki elad akkor valakinek vennie kellett....vagyis ha valamelyik devizát eladják akkor azt egy másik fejében teszik! Ha egyik leesik valamelyiknek fel kell mennie és mivel folyamatos az új coinnok keletkezése így mindig lesz mit bányászni. Megszűnni, nem tudom hogyan is tudna!? Talán sehogy, mivel valakiknél mindig van a deviza. Max. az értéke csökken le.....de ha ismeritek a tőzsdét egy bizonyos összeggel egy olcsóbb coinot értékét fel tudjátok nyomni.....Napelemes erőforrással mindegyik elektronikus pénzt megéri bányászni! Javaslat, hogy építsetek minél több riget és tartani maximum csak rövid ideig tartsátok az erős devizákat, a gyengékből pedig érdemes venni és tartalékolni pár dollár értékben!!!!

Szerintem te nem érted azt amit mi írtunk. A PoS után felszabadul 22.2 Th/s bányászati teljesítmény. Bárhogyan is elosztod a profit szerinti első X coin között, egyszerűen megtizedeli a a havi profitot. Értem én hogy esetleg te havi 40-50 USD bevételért is építenél riget, de sokan inkább nem fognak belerakni 6-7-800e Ft-ot, főleg akkor nem ha ebből a bevételből még a villanyszámlát is ki kellene fizetni.
Egy etherium programozásban jártas ismerősöm (konkrétan külsősként részt vett/vesz benne), elmondta hogy a PoS konkrét követelmény a nagy cégek részéről, hogy ezután a teljes támogatását megkapja az ETH! Ebből kifolyólag rohadtul biztos hogy mindent megtesznek a Casper (PoS)-re való átállásért.
Attól pedig hogy átállnak PoS-re, még továbbra is lehet kereskedni vele, ezért nem értem mi köze kereskedésnek a bányászáshoz? Sőt utána fog igazán jelentősen megugrani a kereslet az ETH-ért.
Szóval én továbbra is azt mondom, aki nem tud olyan olcsón VGA-t szerezni, mint a Vegán (ergo nem él az USA-ban), az ne nagyon kezdjen most az építkezésbe. Persze tévedhetek, de ahogy más is leírta a saját véleményét, úgy én is.

Most annyira megijesztettel, hogyha tehetném azonnal építenék még 10 riget :)

Hajrá! :)
Zszolee dobj egy emailt , privátba nem tudok válaszolni.
Gép összeszerelés beüzemelés, Budapesti szerverteremben Rig elhelyezés, 24 órás operátorszolgálat, 
www.dierjob.hu
info@dierjob.hu

ZsZolee

Idézetet írta: GH Dátum május 04, 2017, 07:23:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 03, 2017, 05:57:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zenetibi Dátum május 03, 2017, 05:47:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 03, 2017, 05:37:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: PeetBp Dátum május 03, 2017, 03:46:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 03, 2017, 03:24:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Barbár Dátum május 03, 2017, 11:18:40 DÉLELŐTT
Ha eljön az a pont amikortól nem lehet ETH-t bányászni én is valószínűleg áltllok majd valami másra, csak kérdés, hogy a rengeteg számítási kapacitás ami felszabadul majd, az mennyire viszi földre a többi coin bányászatának a profitját.
Én attól tartok csak, hogy az ETH PoS-re váltása miatt esetleg olyan helyzet áll majd elő ami miatt annak éri meg akinek iszonyat olcsó az áram, mi meg itt a 44 Ft környéki Ft/kWh -ánkkal lehúzhatjuk a rolót.

De bízom benne, hogy igazad van és 1-részt minnél később álljon át PoS-re az ethereum, másrészt abban is bízom, hogy utána is lehet majd profitábilisen bányászni itthon is.

Üdv!

Én is úgy látom, ahogy te. Én már nem építenék riget, de ezzel a véleménnyel lehet egyedül vagyok.

Ne is haragudjatok, de ez butaság!

Olyan hatalmas összeg van ezen piacban, hogy egy ideig nem fog leállni pontosan az érdekek miatt! Mivel az egységek mennyisége állandó, így ha valaki elad akkor valakinek vennie kellett....vagyis ha valamelyik devizát eladják akkor azt egy másik fejében teszik! Ha egyik leesik valamelyiknek fel kell mennie és mivel folyamatos az új coinnok keletkezése így mindig lesz mit bányászni. Megszűnni, nem tudom hogyan is tudna!? Talán sehogy, mivel valakiknél mindig van a deviza. Max. az értéke csökken le.....de ha ismeritek a tőzsdét egy bizonyos összeggel egy olcsóbb coinot értékét fel tudjátok nyomni.....Napelemes erőforrással mindegyik elektronikus pénzt megéri bányászni! Javaslat, hogy építsetek minél több riget és tartani maximum csak rövid ideig tartsátok az erős devizákat, a gyengékből pedig érdemes venni és tartalékolni pár dollár értékben!!!!

Szerintem te nem érted azt amit mi írtunk. A PoS után felszabadul 22.2 Th/s bányászati teljesítmény. Bárhogyan is elosztod a profit szerinti első X coin között, egyszerűen megtizedeli a a havi profitot. Értem én hogy esetleg te havi 40-50 USD bevételért is építenél riget, de sokan inkább nem fognak belerakni 6-7-800e Ft-ot, főleg akkor nem ha ebből a bevételből még a villanyszámlát is ki kellene fizetni.
Egy etherium programozásban jártas ismerősöm (konkrétan külsősként részt vett/vesz benne), elmondta hogy a PoS konkrét követelmény a nagy cégek részéről, hogy ezután a teljes támogatását megkapja az ETH! Ebből kifolyólag rohadtul biztos hogy mindent megtesznek a Casper (PoS)-re való átállásért.
Attól pedig hogy átállnak PoS-re, még továbbra is lehet kereskedni vele, ezért nem értem mi köze kereskedésnek a bányászáshoz? Sőt utána fog igazán jelentősen megugrani a kereslet az ETH-ért.
Szóval én továbbra is azt mondom, aki nem tud olyan olcsón VGA-t szerezni, mint a Vegán (ergo nem él az USA-ban), az ne nagyon kezdjen most az építkezésbe. Persze tévedhetek, de ahogy más is leírta a saját véleményét, úgy én is.

Most annyira megijesztettel, hogyha tehetném azonnal építenék még 10 riget :)

Hajrá! :)
Zszolee dobj egy emailt , privátba nem tudok válaszolni.

Ment mail!

DrPascal

Idézetet írta: ironsnowman Dátum május 04, 2017, 01:18:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: DrPascal Dátum május 04, 2017, 08:53:42 DÉLELŐTT
Idézetet írta: ironsnowman Dátum május 03, 2017, 11:06:16 DÉLUTÁN
Udv.
Tervezek en is osszerakni egy banyagepet csak nemreg csoppentem ebbe a vilagba.
A mostani kartyammal, egy gtx 1060-al szeretnem kiprobalni a dolgot.
Ethereumot probaltam eddig de nem sikerult.
Claymores Miner progival probaltam, a progi mukodig 18mh/s-el banyaszik.
A problema az, hogy nem jelenik meg az ethermine.org-on, hogy mukodik a progi.
Bemasoltam a poloniex-es ETH cimemet a check statushoz de nem dob ki semmit.
Kb 30 percet hagytam futni a claymore-t. Tobbet kellett volna?
A config fajlom tartalma igy nez ki:
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -ewal 0x156219530a87fcd2193c66a95da851d1d36ee180.teszt -epsw x

Mit ronthattam el?
Koszi a segitseget elore is.

A config file-ban nem így kell megadni az adatokat, ez egy indító bat file tartalma.
Megcsináltam neked, csak másold a claymore mappába, és indítsd el.
Koszonom a segitseget. Igy mar jo.
A config fajlba be kell kapcsolni esetleg valamit? Jelenleg ugy van minden ahogy letoltottem. Kert van az osszes parancs elott.

Alapvetően semmi más nem kell hozzá, hogy jól működjön.

topi5555

Sziasztok! Először is szép estét mindenkinek! Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom az ethermine.org-ról átküldeni a kibányászott etheriumot a poloniexre?

pube111

Idézetet írta: topi5555 Dátum május 04, 2017, 09:04:00 DÉLUTÁN
Sziasztok! Először is szép estét mindenkinek! Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom az ethermine.org-ról átküldeni a kibányászott etheriumot a poloniexre?
Poloniexen deposit menüben eth sorban megnézed a eth számlaszámodat, és bemásolod a start.bat-ba az -ewal után.
A polo csak akkor fogadja az eth-t, amikor 1 egész érkezik.

topi5555

Köszönöm a válaszodat, most már látom, hogy az 1 egészes eth részlet kimaradt valahogy nálam...

fpeter

Az utóbbi 2-3 hétben rettenetesen megnőttek a stale százalékok az ethermine-on claymore-al 470-ekkel bányászva. Más is tapasztalt ilyet? Előbbre 0-1, néha esetleg 2% volt az utóbbi 1 órában. Most az a jobbik eset ha csak 3-4, de gyakran látok akár 7-8-10%-os stale arányt is. Nálam lehet valami probléma, vagy más is tapasztalja ezt, esetleg az 5xx áradattal megnőtt global hashrate-hez nincsen rendesen hozzáhangolva még a pool? Esetleg használjak másik pool-t? Nyilván ennyire elszállt árfolyamon most is marhajól hoz, de nem bánnám akkor sem ha nem veszteném el azt a jópár százalékot..
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

evko81

Sziasztok!

Az utóbbi időben nagyon megugrott az ETH árfolyam.
Mit gondoltok erről? Mitől van ez? Érdemes tartani, vagy ilyen jó áron inkább el kell adni az eth-t?
Ki mit gondol? 1 hét alatt lassan 50%-ot nőtt a kibányászott eth-m értéke. Vajon meddig tart ez így, illetve mi várható, mit gondoltok?

Köszi  ;)

Worlynox

Idézetet írta: evko81 Dátum május 05, 2017, 10:30:22 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Az utóbbi időben nagyon megugrott az ETH árfolyam.
Mit gondoltok erről? Mitől van ez? Érdemes tartani, vagy ilyen jó áron inkább el kell adni az eth-t?
Ki mit gondol? 1 hét alatt lassan 50%-ot nőtt a kibányászott eth-m értéke. Vajon meddig tart ez így, illetve mi várható, mit gondoltok?

Köszi  ;)

http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=163.0

Uhura

#491
Valaki tudna mondani pár adatott ETH bányászatnál mennyi neki a reportol és a calclulát hasrat-je mert valami nem stimmol nálam:
reported 110-111 Mh/s (ez ok)
kalkulált: az elmúlt egy napban 78-155 Mh/s (ez ok)
avarge: 111-123 Mh/s (WTF ??? )


Székely Vegán

Idézetet írta: Uhura Dátum május 05, 2017, 11:34:13 DÉLELŐTT
Valaki tudna mondani pár adatott ETH bányászatnál mennyi neki a reportol és a calclulát hasrat-je mert valami nem stimmol nálam:
reported 110-111 Mh/s (ez ok)
kalkulált: az elmúlt egy napban 78-155 Mh/s (ez ok)
avarge: 111-123 Mh/s (WTF ??? )

Itt az én 30 kártyám:
https://ethermine.org/miners/D225d7658b71247Ba7a7ec676CeBEb2Ed19cC591
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Uhura

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum május 05, 2017, 11:45:14 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum május 05, 2017, 11:34:13 DÉLELŐTT
Valaki tudna mondani pár adatott ETH bányászatnál mennyi neki a reportol és a calclulát hasrat-je mert valami nem stimmol nálam:
reported 110-111 Mh/s (ez ok)
kalkulált: az elmúlt egy napban 78-155 Mh/s (ez ok)
avarge: 111-123 Mh/s (WTF ??? )

Itt az én 30 kártyám:
https://ethermine.org/miners/D225d7658b71247Ba7a7ec676CeBEb2Ed19cC591

Köszi Vegán, amit látok az lenne a normális mert a reported alatt van szinte állandóan a valós, számított teljesítmény amit a rendszer számol a számítási eredmények alapján.

Nálam meg a benyomott (reported) vagyis a kártyától kapott érték alacsonyabb a calculált vagy a számítás alapján kapott eredménynél. :) Nem baj csak furcsa..  vagy a Nanosok valami teljesen mást számítanak. Azért is furcsa mert az előre jelzés szerint 5 kártya 400 dolcsi körül hozna így dulaban ETH + PASC, nem sírok - félre ne értsen senki - de viccesnek tartom.

m8k

 Az egyik kartyam mar 1 oraja 37MH/s hashel (az m2k ban az utolso kartya) ez is ugyaolyan kartya mint a tobbi (RX 480, 4gb). Eddig ment o is normalisan es most elkezdett egybol gyorsan "gondolkozni". Valaki jart mar igy, vagy tudja hogy mitol butult meg ilyen kellemesen ez a kartya?

HashElek

#495
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, R9 290-el bányásztam ETH-et most visszatérnék látván a mostani ROI-t pár rx 470-el r9 290 mellé!
Van 1db Gigabyte R9 290-em (ha esetleg érdekel valakit 29,3 MH/s) , beruháznék mellé 4db rx 470 4GB-os kártyára. Szerintetek fog együtt működni az r9 290 és moddolt rx 470?
Köszi a véleményeket!

Alaplap: h97 anniversary

kidface

Idézetet írta: HashElek Dátum május 05, 2017, 07:52:16 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, R9 290-el bányásztam ETH-et most visszatérnék látván a mostani ROI-t pár rx 470-el r9 290 mellé!
Van 1db Gigabyte R9 290-em (ha esetleg érdekel valakit 29,3 MH/s) , beruháznék mellé 4db rx 470 4GB-os kártyára. Szerintetek fog együtt működni az r9 290 és moddolt rx 470?
Köszi a véleményeket!
Alaplap: h97 anniversary

Melyik drivert hasznalod az r9 290-hez?

HashElek

Idézetet írta: kidface Dátum május 05, 2017, 07:55:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: HashElek Dátum május 05, 2017, 07:52:16 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, R9 290-el bányásztam ETH-et most visszatérnék látván a mostani ROI-t pár rx 470-el r9 290 mellé!
Van 1db Gigabyte R9 290-em (ha esetleg érdekel valakit 29,3 MH/s) , beruháznék mellé 4db rx 470 4GB-os kártyára. Szerintetek fog együtt működni az r9 290 és moddolt rx 470?
Köszi a véleményeket!
Alaplap: h97 anniversary

Melyik drivert hasznalod az r9 290-hez?

Jelenleg Crimson 15.12.

kidface

Idézetet írta: HashElek Dátum május 05, 2017, 08:04:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum május 05, 2017, 07:55:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: HashElek Dátum május 05, 2017, 07:52:16 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, R9 290-el bányásztam ETH-et most visszatérnék látván a mostani ROI-t pár rx 470-el r9 290 mellé!
Van 1db Gigabyte R9 290-em (ha esetleg érdekel valakit 29,3 MH/s) , beruháznék mellé 4db rx 470 4GB-os kártyára. Szerintetek fog együtt működni az r9 290 és moddolt rx 470?
Köszi a véleményeket!
Alaplap: h97 anniversary

Melyik drivert hasznalod az r9 290-hez?

Jelenleg Crimson 15.12.
Akkor menni fog együtt :)

Laca012

Áthoznám a kérdést a kezdő topicból, hátha itt sikerül több infót gyűjteni és kitalálni mi a baj, meg amúgy is csak ETH/ETC- n jelentkezik ez a probléma, ZEC-en pl. minden ok.

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 23, 2017, 12:39:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zenetibi Dátum április 23, 2017, 10:43:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 22, 2017, 11:33:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 21, 2017, 07:59:08 DÉLUTÁN

A 2 rigem reported és average hashrate között ez a különbség látszik:

7kártyás rig  reported 185.9 MH/s average 174.8 MH/s  6% különbség
5kártyás rig  reported 131.6 MH/s average   95.8 MH/s 27%különbség

ha a fő grafikont nézem akkor
reported 318 average 271 tehát 15% a különbség, de lehet látni, hogy a második rig viszi le az egészet.
Minden beállítás és hardver (Tápegység kivételével) ugyan az, csak a másodikból még hiányzik 2 kártya...
(A 7es rignél EVGA 1000GGQ+EVGA550GS az 5ös rignél FSP Aurum 1200, de ha ZEC-en +200-250W-tal magasabb fogyasztással stabil akkor nem hinném a táp lenne a ludas)






Szóval szerintem van akinél ilyen, van akinél nem.. (Nálam meg van ilyen is olyan is...)
De az okát jó lenne kitalálni..
A kártyák nincsenek túlhajtva, HW monitor mindre "0"hibát ír..

Ötletek??   ???

Szoval senkinek semmi otlete, hogy miert ez a bazi nagy kulonbseg a 2 rigem kozott?
Valakinek hasonlo??

Indítsd újra a riget, lehet, hogy nagyon sok az invalid share.

Ott a képen, nincs semmi invalid share..
Minimàlis stale van, de az meg mindegyik rigen, meg annyi mindenkinél van.
Ettől függetlenül újraindítás azóta volt 2-3 szor is, de a szitu ugyan az..

Azóta is ezzel szívok (már fél hónapja), és nem igazán akarok belenyugodni, hogy az 5-ös rig úgy hash-el , mintha csak 3.5 kártya lenne a gépben, holott 5db-ot fizettem ki..
HW monitor azóta sem mutat egy db hibát sem, a kártyákból 3db 03SB Hynix, 1db 020B Hynix és 1db 66SB Samsung.

Az tény, hogy a másik 7-es rig kizárólag mind 03SB.

A 020B az gyengébb, mert az max 1825MHz-ig húzható anélkül, hogy hibázna, viszont a Samsung meg 1900-ig, szóval ki kellene egyenlítsék egymást.. (A többi 1850-en megy, mint a 7-es rigben is az összes)

Még egy érdekesség, a HWmonitor a 03SB Hynix kártyáknál: (a7-es rigben is az összes)
GPU 3D Memory dedicated: 2059MB
GPU 3D Memory Dynamic: 31MB
Samu 66SB:
GPU 3D Memory dedicated: 2095MB
GPU 3D Memory Dynamic: 32MB
Hynix 020SB:
GPU 3D Memory dedicated: 2140MB
GPU 3D Memory Dynamic: 41MB
Más minden detto ugyan az, csak ezek különböznek.

asic quality :
1. 03SB 60.0%
2. 03SB 75.6%
3. 03SB 68.4%
4. 020B 58.7%
5. 66SB 74.6%

Szóval akinek "vegyes" MSI GamingX 4GB rigje van azoknál ez hogy alakul?
Akinek  020B náluk is ilyen alacsony asic, meg ingadozó és sokkal alacsonyabb az átlagos hash a riportolthoz képest ETH/ETC-n?