Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Finom-Vegyes

Indította Székely Vegán, május 02, 2017, 03:48:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 7 Vendégek van a témában

bbarna

Hát nálam csak a kereső ablak van felül...

Székely Vegán

Idézetet írta: bbarna Dátum június 15, 2017, 08:18:58 DÉLELŐTT
Hát nálam csak a kereső ablak van felül...

Most már ott kell legyen, be kellett állitsam a permissiont!
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Laca012

#182
Idézetet írta: Artthur Dátum június 14, 2017, 04:10:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ddu Dátum június 14, 2017, 04:04:57 DÉLUTÁN
ajajjj. a teslaba biztos, hogy ugy van, de az egy kulon csucstechnologia, hogy meg tudd oldani az aramgeneralast. nem simma motrocska!
Na csak utánanéztem, ma is tanuljak valamit :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Regenerative_brake#Conversion_to_electric_energy:_the_motor_as_a_generator

Azért nem egy rocket sience ha már 1890-ben volt ilyen
"Early examples of this system were the front-wheel drive conversions of horse-drawn cabs by Louis Antoine Krieger in Paris in the 1890s. The Krieger electric landaulet had a drive motor in each front wheel with a second set of parallel windings (bifilar coil) for regenerative braking"

Azért megnézném én is ha lekapom a bicikliről a dinamót és rákötök egy kis áramot az vajon forogna?
A bicikli "dinamó"-d mellesleg generátor.. (dinamó egyenáramot termel, generátor váltóáramot)
De ha alacsony frekvenciájú váltóáramot kötnél rá és megforgatnád azzal a sebességgel ami ugyan az a frekvencia, akkor igen, de ahogy minimálisan beterhelnéd (lefognád) azonnal meg is állna..
Ha viszont egy sima állandómágnesű kommutátoros/kefés egyenáranú (!) motort ha megforgatsz, valóban generál használható egyenáramot.
(Meg tulajdonképpen a kefe nélküliek is, csak azok váltóáramot)

Visszatérve ezekre a ventilátorokra, ezek kefe nélküli 3fázisú motorok, amikhez speckó beépített elektronika adja a megfelelő frekvenciájú 3fázisú áramot.
A vezérlő elektronikán keresztül képtelenség, hogy a generált áram vissza fele eljusson a videokártyára.
Megfogni kizárólag a csapágy védelme érdekében kell. Szerintem lehetőleg kézzel, mert ez nem egy repülőgép turbina, hanem egy pár grammos műanyag "propeller" de ha gyenge az ujjad, esetleg csak a csavarhúzóval véletlenül meg akarsz karistolni valamit, vagy szétszadizni a hűtőbordát, az is megoldás lehet..  ;)  ;D ;D

Ha valakit bővebben érdekel a működési elve:
https://youtu.be/bCEiOnuODac

Worlynox

Vásárhely direkt lett kiürítve ?

pube111


Székely Vegán

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

trodan

Sziasztok!

A bányám olyat csinál,hogy normálisan Mh/s-el (egy kártya) - 580as 24-el... aztán rá 5 percre meg 1-el Mh/s-el már csak. Frissítettem már a kártya drivert, IGEN - újraindítottam már a gépem elégszer ,és már ötletem sincs,hogy hogy tudnám ezt megoldani,mert eddig semmi baj nem volt vele. Kérlek segítsetek, mert már falra mászom..  :\'( :\'(

Előre is köszönöm!  :-\\ :-\\

drizzt_do_urden

kozbe inditasz-e el valamit? jatek? internet remote desktop? monitor van-e a kartyara dugva?

trodan

Semmit sem. Monitor van rá dugva, mert néha filmezem mellette mert az eddig se zavarta be, de igazából most menettem kikapcsolt monitornál ameddig nem voltam itthon 2 napig és teamview-errel néztem rá és vettem észre ,hogy már ezt csinálja fél napja.. azóta próbáltam majdnem mindent ami beugrott,de már nagyon passz :/

drizzt_do_urden

es ha leesik akkor tobbet vissza se megy>/?

Uhura

Nem lehet, hogy túl melegszik és eléri a max tempet ami vissza vesszi a tápot ezért esik be ?

trodan

Nem..hagytam menni 1 napot úgy és semmi. Ha meg csak a progit indítom újra,akkor van,h 0-val csinálja...

drizzt_do_urden

milyen programot hasznalsz beallitasra? milyen beallitasaid vannak? mem frek homerseklet undervolt?

Uhura

Idézetet írta: trodan Dátum június 17, 2017, 03:44:33 DÉLELŐTT
Nem..hagytam menni 1 napot úgy és semmi. Ha meg csak a progit indítom újra,akkor van,h 0-val csinálja...

Amikor indul a bányászat és 0.0 hoz az első 1-2 menetben az normális nálam is csinálja , a vissza esés is normális lenne ha időszakos és mondjuk 20-30% lenne egy kártáyn vagy minden mert nem kapott számítást vagy rádugtad a monitort vagy beléptél a remote alkalmazással .

Probáltad már a GPU-t a claymoreban kikapcsolni ? aztán vissza .

Amúgy igen ddu kérdésére is jó enne adat mert az a lényeg.

Uhura

Idézetet írta: Arkenso Dátum június 17, 2017, 02:38:02 DÉLUTÁN
Mikor lesz már zártabb ez a fórum, kicsit uncsi, hogy újabban a fél világ ide jön unalmában az időnket rabolni.
Gyakorlatilag az elmúlt pár hétben hozzáadott értéke nincs a fórumnak, mert sokan a legminimálisabb tudásanyag összeszedésére sem képesek, hanem egyből a tutit várják.
Ezen emberek miatt hal be a fórum érdemi része, a törzstagok sem osztanak meg már infót mert beleuntak a szófosás megválaszolásába.

Magánvélemény, nem kell törődni vele, ha nem így látod :)

Igen értem , és részben igazat adok.

Székely Vegán

Idézetet írta: Arkenso Dátum június 17, 2017, 02:38:02 DÉLUTÁN
Mikor lesz már zártabb ez a fórum, kicsit uncsi, hogy újabban a fél világ ide jön unalmában az időnket rabolni.
Gyakorlatilag az elmúlt pár hétben hozzáadott értéke nincs a fórumnak, mert sokan a legminimálisabb tudásanyag összeszedésére sem képesek, hanem egyből a tutit várják.
Ezen emberek miatt hal be a fórum érdemi része, a törzstagok sem osztanak meg már infót mert beleuntak a szófosás megválaszolásába.

Magánvélemény, nem kell törődni vele, ha nem így látod :)

Ez teljesen normális jelenség, minél népszerűbb egy dolog és profitot is hoz, annál többen fognak vonzódni oda. Ez nagyon jó a kriptopénzeknek mert minél több ember beszáll annál jobban terjednek.
De nem értem miért szeretnéd hogy zártabb legyen a fórum.. mégis mit szeretnél? Egy exklúziv klubbot? Tartsuk meg a top 100 tagot és rúgjuk ki a többit? A fórumnak pont az a lényege hogy minél többen bekapcsolódjanak, megosszanak tapasztalatokat, segítsék egymást, stb.
Nem tudja senki rabolni az idődet.. annyit szánsz rá amennyit akarsz.

Én és más törzstagok továbbra is osszuk az infót, úgy a fórumon mint a chaten is úgyhogy téves állítás. Melyik az az érdemi rész amelyik behalt? És miért baj az ha behalnak bizonyos témák? Nem mindig van újdonság, nincs miért minden nap minden téma aktiv legyen.. sok minden kiveséztünk már, úgyhogy hátra lehet dőlni és lazulni néha.. az újonnan jötteket majd segitik a kezdőkből lett haladók.. ennek az a rendje.. és az öregek hátradőlnek és megelégedetten bólogatnak hogy milyen jó munkát végeztek.

Ha magánvélemény akkor tartsd meg magadnak.. ha kitetted a fórumra akkor ne irj olyant hogy ha nem igy látod ne törődj vele.. törődni fogunk mert ez egy közösségi fórum, nem valamiféle elit klub.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

trodan

Nem,nem megy. 1 napig vártam hátha,de nem... végig 1-el ment... De nem értem,h h lehet ez... Megy,aztán nem..

Worlynox

Vegán ezeket az avatarokat Te rajzoltad paintben ?  ;D