Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

GPU Meghibásodások, garanciális cserék száma

Indította peter1300, május 23, 2017, 03:15:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

peter1300

Sziasztok!

Gondoltam összeszedhetnénk a GPU meghibásodások számát gyártóra, működési időtartamra szűkítve, például így:

Mielőtt leírnátok a hibás darabok számát, mindenképpen írjátok mellé, hogy összesen hány db és milyen gyártójú kártyátok van, különben nem lesz használható a lista!!!



   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
GyártóTípusDarabszámMeghibásodások számaMennyi idő után?
AsusRX470000 hó
RX480000 hó
RX570200 hó
RX580000 hó
GigabyteRX470000 hó
RX480000 hó
RX570000 hó
RX580000 hó
MSIRX4701826 hó
RX480000 hó
RX5701300 hó
RX580000 hó
SapphireRX470000 hó
RX480000 hó
RX570000 hó
RX580000 hó
XFXRX470000 hó
RX480000 hó
RX570000 hó
RX580000 hó


Sokat számíthat abban, hogy milyen kártyákra építsük a következő riget. Természetesen a meghibásodás nélküli kártyák számát is várom, így azt is megkérném, akinek még nem volt hibás kártyája, hogy írja le a kártyái gyártóját, típusát, illetve mennyiségét. :)

Amint jön egy hozzászólás, módosítom a témanyitó hsz-ben.

8)

raffiakötö

Azzal se lenne rossz bővíteni, hogy melyik cég hogy áll hozzá a garanciás kérdésekhez.
Nem a bányászás miatt hanem valószínű a bios modolás miatt adta fel a harcot 3 kártyám (msi rx470 gaming x 4 gb) visszaküldtem szó nélkül cserélték pcx.hu-ról rendeltem.

december - január óta mennek a kártyáim.

peter1300

Idézetet írta: raffiakötö Dátum május 23, 2017, 03:33:12 DÉLUTÁN
Azzal se lenne rossz bővíteni, hogy melyik cég hogy áll hozzá a garanciás kérdésekhez.
Nem a bányászás miatt hanem valószínű a bios modolás miatt adta fel a harcot 3 kártyám (msi rx470 gaming x 4 gb) visszaküldtem szó nélkül cserélték pcx.hu-ról rendeltem.

december - január óta mennek a kártyáim.

A cégeket elég nehéz lenne összegyűjteni egy táblázatba sajnos. :( Esetleg külön kérek annyit, hogy a rossz kártyákból mennyit cseréltek és arra tudunk írni majd egy %-ot. A cégekről pedig annyit, hogyha nekem tönkremennének, biztos vagyok benne, hogy nem mondanám, hogy miért. Ha nem tudják, nem fáj nekik. Rájönni nem fognak valószínűleg, hogy Te most épp bányászásra használod. :)

Hány db kártyád van összesen? Beírom akkor ezt is. :) Illetve akkor 4 hónapot mentek hiba nélkül?

GepyMiner

#3
Azt se ártana tudni, hogy a meghibásodott kártyák átlag hány fokon mentek és VRM hány fokos átlagon ment. Ha jól tudom VRM vagy memória szokta feladni, GPU az elég jól bírja a melegedést és ritkán száll el...
Nekem nov. közepétől megy gond nélkül 6 db MSI 470 gaming x 4GB (hynix), átlag 55-58 fokosak, szélső kártya 62-64-re is felmegy duálban, VRM 75 szélső kártyán 83 max (saját venti profil, átlag 35-45%-on pörögnek)
Jó lenne tudni hogy hosszú távon mekkora GPU/VRM hőmérséklet az amit másoknál kibírnak, mert esetleg akkor hajtanám jobban őket, vagy ha valakinél GPU 65-70C-n hajtott kártyák gyakran romlanak akkor meg visszafogjuk őket esetleg (bár ha BIOSmodolva becserélik akkor ok, ezért is lenne jó tudni, hogy volt-e már gond modolt kártya visszaküldésével)

Turcy086

Én pont hétfőn vittem vissza egy Gigabyte RX470-et. Nem tudom mi lett vele, nem volt error vele. Bekapcsolás után sípolt. Visszavittem hardverkerbe, szervizbe kipróbálták, megállapították hogy valóban rossz. Kiállítottak egy papírt, mivel nekik akkor ott nem volt, adtak helyette egy RX570-et.

peter1300

#5
Idézetet írta: GepyMiner Dátum május 24, 2017, 05:01:43 DÉLELŐTT
Azt se ártana tudni, hogy a meghibásodott kártyák átlag hány fokon mentek és VRM hány fokos átlagon ment. Ha jól tudom VRM vagy memória szokta feladni, GPU az elég jól bírja a melegedést és ritkán száll el...
Nekem nov. közepétől megy gond nélkül 6 db MSI 470 gaming x 4GB (hynix), átlag 55-58 fokosak, szélső kártya 62-64-re is felmegy duálban, VRM 75 szélső kártyán 83 max (saját venti profil, átlag 35-45%-on pörögnek)
Jó lenne tudni hogy hosszú távon mekkora GPU/VRM hőmérséklet az amit másoknál kibírnak, mert esetleg akkor hajtanám jobban őket, vagy ha valakinél GPU 65-70C-n hajtott kártyák gyakran romlanak akkor meg visszafogjuk őket esetleg (bár ha BIOSmodolva becserélik akkor ok, ezért is lenne jó tudni, hogy volt-e már gond modolt kártya visszaküldésével)

Jó lenne tudni valóban, viszont azt nem igazán tudnánk itt a fórumon nyomon követni. Jó lenne egy website, ami kiszámolja az értékeket, és megmutatja azt, hogy mekkora volt az átlag VRM, amikor tönkrementek a kártyák, de nem igazán érné meg vele 1 hetet szenvedni, azért gondoltam, hogyha csak így hozzávetőlegesen összeszednénk a gyártók meghibásodási arányait. :)

Turcy086: Írj egy összes kártya/meghibásodott darab számot is kérlek, hogy be tudjam írni! Köszi! :)

dexter


Artthur

MSI RX 470 8gb elfüstölt 7 hónap  low powerrel nem duálba.

raffiakötö

#8
Idézetet írta: peter1300 Dátum május 23, 2017, 03:44:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum május 23, 2017, 03:33:12 DÉLUTÁN
Azzal se lenne rossz bővíteni, hogy melyik cég hogy áll hozzá a garanciás kérdésekhez.
Nem a bányászás miatt hanem valószínű a bios modolás miatt adta fel a harcot 3 kártyám (msi rx470 gaming x 4 gb) visszaküldtem szó nélkül cserélték pcx.hu-ról rendeltem.

december - január óta mennek a kártyáim.

A cégeket elég nehéz lenne összegyűjteni egy táblázatba sajnos. :( Esetleg külön kérek annyit, hogy a rossz kártyákból mennyit cseréltek és arra tudunk írni majd egy %-ot. A cégekről pedig annyit, hogyha nekem tönkremennének, biztos vagyok benne, hogy nem mondanám, hogy miért. Ha nem tudják, nem fáj nekik. Rájönni nem fognak valószínűleg, hogy Te most épp bányászásra használod. :)

Hány db kártyád van összesen? Beírom akkor ezt is. :) Illetve akkor 4 hónapot mentek hiba nélkül?

1 msi rx470 gaming x 8 gb (micron memóriás) ez volt az első ami bios mod után nem akart elindulni
1 msi rx470 gaming x 4 gb ezek is bios mod után mentek vissza garba

Pontosítok 2 kártyának nem jött be bios most.

január óta 12 db kártya megy probléma nélkül

Parano1d

#9
Én azt gondolom, hogy többet számít, hogy hogyan használod a kártyát, mint az, hogy milyen a kártya.
Gondolok itt arra, hogy mennyire van allulfeszelve, illetve túlhajtva, illetve az is, hogy mit bányászol vele, és, van aki manuálisan szabályozza a ventifordulatot, meg az is számít mennyire van klimatizálva a hely, ahol a rig van.
Érdekesebb volna egy olyan statisztika, hogy ami tönkrement kártya, az mitől nyekkent meg.

dexter


Székely Vegán

Idézetet írta: dexter Dátum május 24, 2017, 03:17:42 DÉLUTÁN
majd 36 fokos melegben a dualminer lesz bajban

Fel kell nyomni az összes ventit 100%-ra és alul kell feszezni csontra.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

messimage

Teljesen mindegy....a 70 fokos kártyát a 36 fokos levegő is hűti, ha megoldod az átszellőztetést, semmi baja nem lesz.

boti123

3db MSI rx 470 gaming x kiéget. 1 darab 0 perc után 2 darab 2 perc után 3 darab 2 hónap után.

Skankhunt42

Idézetet írta: boti123 Dátum május 24, 2017, 06:50:56 DÉLUTÁN
3db MSI rx 470 gaming x kiéget. 1 darab 0 perc után 2 darab 2 perc után 3 darab 2 hónap után.

LOL? Miert van az az erzesem hogy az user error volt? :D

Laca012

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 24, 2017, 08:08:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum május 24, 2017, 06:50:56 DÉLUTÁN
3db MSI rx 470 gaming x kiéget. 1 darab 0 perc után 2 darab 2 perc után 3 darab 2 hónap után.

LOL? Miert van az az erzesem hogy az user error volt? :D

Nem is igaz... Tènyleg nagyon szarok.. Ha neked pont ilyenek vannak, gyorsan szabadulj meg tőlük..
Èn gyorsan fel is ajànlok £100-ot vagy ennek megfelelő forintot èrtük darabonkènt!!! ;)

Szerk... Bakker... 1+2+3.... ez nem 6db összesen??  :o

bacsoka

Nekem PAscal bányászat közben égett le 1 nap eltéréssel 2 db MSI RX470 Gaming 4G. Azóta maxon mennek a ventik ha kell ha nem. kb 6 hét után újakat kaptam. Viszonylag szó szegény PC-Planet, m indent fogóval kellett kihúzni belőlük, de működött a dolog.

GepyMiner

#17
De mégis akinek kiégett, ott hány fokon ment átlagban hónapokig a GPU? és VRM? még ha a kiégettet nem is lehet megtudni visszamenőleg (bár elvileg claymore .log-olja) de a többi még működő. illetve a helyére pakolt új kártya hőmérséklete elég sokat segíthet.
Mégis nagyjából mennyi? 55-60 C-on mennek kis ingadozással hónapokig? vagy netán 65?

Pl. nálam 7 hónapja 55-62C közt mennek kis ingadozással éjjel nappal, 70-80 VRM-mel
a 4 középső nagyjából azonos, a jobb szélső mindig hűvsebb (pedig arra extrán ráhajtok) a bal szélső meg a legmelegebb (azt meg kicsit alulhajtom mert valszeg azzal lenne gond elsőként)

Érdemes kicsit felpörgetni a ventiket? Volt már olyan, akinek a ventilátor romlott el? 50% nonstop fordulat felé nem akarok menni, de ha bírják évekig (némi tisztogatást beiktatva félévente) akkor oké

Skankhunt42

Idézetet írta: Laca012 Dátum május 24, 2017, 09:03:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 24, 2017, 08:08:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum május 24, 2017, 06:50:56 DÉLUTÁN
3db MSI rx 470 gaming x kiéget. 1 darab 0 perc után 2 darab 2 perc után 3 darab 2 hónap után.

LOL? Miert van az az erzesem hogy az user error volt? :D

Nem is igaz... Tènyleg nagyon szarok.. Ha neked pont ilyenek vannak, gyorsan szabadulj meg tőlük..
Èn gyorsan fel is ajànlok £100-ot vagy ennek megfelelő forintot èrtük darabonkènt!!! ;)

Szerk... Bakker... 1+2+3.... ez nem 6db összesen??  :o

Nekem van 11db MSI RX 570 GAMING X, igaz alig 3 hete mennek, de egyelore nincs veluk gond.

hoppus

Idézetet írta: GepyMiner Dátum május 24, 2017, 09:22:49 DÉLUTÁN
De mégis akinek kiégett, ott hány fokon ment átlagban hónapokig a GPU? és VRM? még ha a kiégettet nem is lehet megtudni visszamenőleg (bár elvileg claymore .log-olja) de a többi még működő. illetve a helyére pakolt új kártya hőmérséklete elég sokat segíthet.
Mégis nagyjából mennyi? 55-60 C-on mennek kis ingadozással hónapokig? vagy netán 65?

Pl. nálam 7 hónapja 55-62C közt mennek kis ingadozással éjjel nappal, 70-80 VRM-mel
a 4 középső nagyjából azonos, a jobb szélső mindig hűvsebb (pedig arra extrán ráhajtok) a bal szélső meg a legmelegebb (azt meg kicsit alulhajtom mert valszeg azzal lenne gond elsőként)

Érdemes kicsit felpörgetni a ventiket? Volt már olyan, akinek a ventilátor romlott el? 50% nonstop fordulat felé nem akarok menni, de ha bírják évekig (némi tisztogatást beiktatva félévente) akkor oké

én is kiváncsi lennék erre mert nekem ezek az 50 fokos kártyák egyre inkább városi legendáknak tünnek. aki höfokról nyilatkozik állandóan ezt az 50 fokot mondja 30%os ventivel. na ezt max msi gaming x-el egy légkondis szobában tudom elképzelni. az összes többi kártyánál 69 fok 50-60%-os venti mellett.

sok lenne ez? mennyi kéne tartani?